Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#51 24. 1. 2014 22:37

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Re: Vztah se starším chlapem a jeho děti

Bublino, dočetla jsem to až do konce, neboj smile a je mi Tě upřímně líto. Nezlob se na mě, ale boj s partnerovými dětmi a BM je jako boj s větrnými mlýny a já se obávám, že tento boj nakonec jednoho krásného dne vzdáš. Láska sice hory přenáší, ale přes všechno se prostě nedá přenést, obzvl᚝, když Ti takový vztah nepřináší žádnou radost, ale pravidelné nerváky, deprese a vyčerpání grater

Nevykládej si to ve zlém, ale mě - kromě jiných líbezností - praštila hned ze začátku do očí věta: "Když přítel viděl, kolik mám peněz, tak navrhnul, abychom dětem koupili dražší hračky (xbox, tablet, pc hry, spoustu oblečení) s tím, že všechno budou mít u něj a budou si s tím hrát, až přijedou k němu." Svoje vydělané peníze bys měla vydávat především na svoje vlastní potřeby, nikoliv na potřeby cizích dětí a pokud Tvůj partner seznává, že jeho děti potřebují určitý nadstandard, měl by ho jako chlap a otec zafinancovat výhradně z vlastních zdrojů a nikoliv o něj žádat svoji přítelkyni usch V ten moment, kdy by byla mým partnerem podobná žádost vyřčena by mi začalo někde vzadu v hlavě blikat varovné červené světýlko, protože normální a slušný chlap si takovou žádost vůči své partnerce rozhodně nedovolí, ten potřeby svých dětí dotuje výhradně ze svého a hanba by ho fackovala si svojí přítelkyni vůbec o něco takového říci stolt

O přespávání bývalky raději nehovořím, to je taková nehoráznost, ke které se raději vyjadřovat vůbec nebudu a opět to signalizuje přinejmenším to, že Tvůj partner se na Tvoje pocity vůbec neohlíží a nejsi pro něj ani rovnoprávnou partnerkou, na jejíž přání a připomínky by se měl brát nějaký zřetel nebo nedejbože nějaké ohledy.

Nezlob se na mě, ale nedá mi to se Tě na rovinu zeptat, co od takového partnera vůbec očekáváš, proč s ním vůbec žiješ a proč si raději místo takových nerváků nenajdeš partnera, který si Tě bude vážít a se kterým budeš žít úměrně svému věku a život prožívat, nikoliv živořit ve stínu cizích dětí grater Ty se mᚠo víkendech chodit bavit s vrstevníky nebo s kamarádkami, mᚠchodit do kina, jezdit na výlety nebo si jít večer zatancovat a ne dělat náhradní matku rodince, která - a to se nebojím napsat  - Tě jenom využívá, zneužívá a vysává jak finančně, tak i psychicky grater A já si jenom přeji, aby Ti Tvé růžové brýle spadly z nosu, Ty jsi konečně prozřela a zařídila sis svůj život podle svého a tak, jak to vyhovuje především Tobě ... pussa Držím palce ...

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#52 25. 1. 2014 12:18

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

bubli, pro takovýho blba je tě škoda.

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#53 25. 1. 2014 14:43

Wikina
♥♥♥♥♥--

bublina.xp napsal(a):

Wikina napsal(a):

Když jsou partnerovy děti u nás, s mojí dcerou - tak jsou pro všechny stejný pravidla. Když něco řeknu, tak to platí pro všechny. Partner - totéž. Stejně cenově mají všechno. Když koupím knížku, tak všem. Když dovolená, tak všichni.

U vás je to trošku jinak. Když tam jen dojíždíš- tak jsi vlastně jako na návštěvě a on rozhoduje

Pokud byste spolu bydleli - s partnerem- a mívali o víkendech děti - tak se musíte sjednotit. Jinak to nejde. U vás to ale nejsou drobnosti, ale naprosto zásadní věci.

S tím dojížděním to bylo myšleno jako v minulosti, to bylo 8 měsíců, kdy jsem po více jak půl roce bydlení s přítelem odjela na 8 měsíců do zahraničí. Ale neustále jsem tam jakoby bydlela, byl to můj domov. Od příjezdu bydlím s přítelem přes půl roku každý den smile. Děti máme o víkendech, hlavně tedy dceru.

Takže jsi paní domu! Nebo ne? Hospodaříte spolu?
Jestli jo, tak se musíte sjednotit u každého rozhodnutí - KAŽDÉHO- .
Vím, že pokud máme na nějakou věc (třeba jestli koupit či platit nějakému dítěti něco..), i když je to blbost, rozdílný názor, je to obrovský problém.
A on tě v roli paní domů nerespektuje....
Já se cítila a byla jako "paní domu," a jsme bydleli v mém bytě, či jeho bytě.  Vyplynulo to naprosto automaticky pro oba. Jinak bych tam nebyla.
A pokud byste spolu hospodařili, tak bych považovala za samozřejmé, že se ze společných peněz vyhradí část pro děti. Nejen alimenty - ty samozřejmě.
Pokud nehospodaříte spolu - tak je to jeho.

Není tady

#54 25. 1. 2014 15:13

bublina.xp
♥------

Wikina napsal(a):

bublina.xp napsal(a):

Wikina napsal(a):

Když jsou partnerovy děti u nás, s mojí dcerou - tak jsou pro všechny stejný pravidla. Když něco řeknu, tak to platí pro všechny. Partner - totéž. Stejně cenově mají všechno. Když koupím knížku, tak všem. Když dovolená, tak všichni.

U vás je to trošku jinak. Když tam jen dojíždíš- tak jsi vlastně jako na návštěvě a on rozhoduje

Pokud byste spolu bydleli - s partnerem- a mívali o víkendech děti - tak se musíte sjednotit. Jinak to nejde. U vás to ale nejsou drobnosti, ale naprosto zásadní věci.

S tím dojížděním to bylo myšleno jako v minulosti, to bylo 8 měsíců, kdy jsem po více jak půl roce bydlení s přítelem odjela na 8 měsíců do zahraničí. Ale neustále jsem tam jakoby bydlela, byl to můj domov. Od příjezdu bydlím s přítelem přes půl roku každý den smile. Děti máme o víkendech, hlavně tedy dceru.

Vím, že pokud máme na nějakou věc (třeba jestli koupit či platit nějakému dítěti něco..), i když je to blbost, rozdílný názor, je to obrovský problém.
Já se cítila a byla jako "paní domu," a jsme bydleli v mém bytě, či jeho bytě.  Vyplynulo to naprosto automaticky pro oba. Jinak bych tam nebyla.
A pokud byste spolu hospodařili, tak bych považovala za samozřejmé, že se ze společných peněz vyhradí část pro děti. Nejen alimenty - ty samozřejmě.

Hospodaříme spolu, na placení jsme domluvení, potraviny nakupujeme dle domluvy. Myslím,že je normální, že se vyhradí část peněz pro děti, ale jsou to jeho děti, tudíž je jen moje věc, jestli já budu dětem chtít něco koupit. Nemusím jim dát tedy vůbec nic. Myslím, že jsem se pro děti obětovala dost, nakoupila jim dost a nakonec je to pro dobrotu na žebrotu. Odteď budu dělat radost už jen sama sobě, stejně si dárků neváží a já jsem si za ty peníze mohla koupit spoustu jiných věcí.

Není tady

#55 25. 1. 2014 15:20

bublina.xp
♥------

Jinak co se ještě týče hospodaření. I když jsem byla v zahraničí, tak jsem měsíčně nějaké peníze na bydlení poslala, podporovala jsem ho, aby to doma všechno zvládl. Má díky svojí hlouposti s bývalou přítelkyní dluh, který měsíčně splácí.

Není tady

#56 25. 1. 2014 15:36

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO

bublina.xp napsal(a):

Hned na začátku mi bylo od bývalé manželky řečeno, že mě mají poslouchat. Nesnažím se je nějak peskovat, ale když jsem s dcerou sama doma, tak musím dohlídnout, aby si zuby vyčistila, aby se převlékla, atd. Sama to neudělá. Když chce dcera, abych s ní šla ven, spousta lidí na nás kouká, jako bych byla její matka, když začne sprostě nadávat dětem na hřišti, maminky se na mě potom divně koukají. Ještě při tom, že řekla chlapečkovi s ekzémem, že je po*ný, to mě prostě vytočilo. Od tý doby jsem s ní byla akorát v obchodním centru a koukala jsem, abych byla honem rychle pryč, protože jsem jí měla vyzvednout a dopravit k otci. Nejsem člověk, který by na děti křičel, nebo jim nakazoval, umím toho docílit po dobrém. To samé pokud mi dá nemocnou dceru na hlídání, tak mě přeci poslouchat má. Můžu jí nechat dělat všechno možné a co když se jí potom něco přihodí, tak to budou mít všichni mně za vinu, že jsem jí to třeba nezakázala.

Prosim te, mam pocit, ze jsi tam za baby-siter. Proc tohle delas? Ty deti, kdyz uz patri k otci a k matce. POkud jsou u otce, proc se o ne tak intnzivne staras ?  To prose nemas zapotrebi. Ostatni to berou jako samozrejmost. Proc OTEC nerekne dceri, ze si ma vycistit zuby? CHapes me?

I když jsem byla v zahraničí, tak jsem měsíčně nějaké peníze na bydlení poslala, podporovala jsem ho, aby to doma všechno zvládl. Má díky svojí hlouposti s bývalou přítelkyní dluh, který měsíčně splácí.

Bublino pozor! kapitulation Ten praporek by mel byt CERVENY.

Usporadej si svuj zivot trochu pohodlneni. Mam pocit, ze se snazis, abys dikazala, ze jsi lepsi nez BM. Ze jsi dokonala matka a partnerka. Al eto je spatne, nesnaz se tolik!!!!

Ne nene eeeenenenneneeeee. Nedelej to. hjarta

Upravil(a) sahleb (25. 1. 2014 15:39)

Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

#57 25. 1. 2014 15:49

Wikina
♥♥♥♥♥--

bublina.xp napsal(a):

Wikina napsal(a):

bublina.xp napsal(a):

Hospodaříme spolu, na placení jsme domluvení, potraviny nakupujeme dle domluvy. Myslím,že je normální, že se vyhradí část peněz pro děti, ale jsou to jeho děti, tudíž je jen moje věc, jestli já budu dětem chtít něco koupit. Nemusím jim dát tedy vůbec nic. Myslím, že jsem se pro děti obětovala dost, nakoupila jim dost a nakonec je to pro dobrotu na žebrotu. Odteď budu dělat radost už jen sama sobě, stejně si dárků neváží a já jsem si za ty peníze mohla koupit spoustu jiných věcí.

Nevím, jestli vaše hospodaření - je to hospodaření, které jsem myslela. Jestli hospodaříte spolu, tím myslím že oba dají peníze na hromadu, pak je naprosto logické (mně teda), že část je i pro děti.
Vy ale zřejmě máte každý svoje peníze a ty mu jen něco přispívᚠa střídáte se v nákupu potravit. To je pak ale něco jiného - to je  ale pak  jasné, že dětem nemusíš nic dát.
Chápu tvůj postoj o obětování - chápu. Ale pokud se skutečně obětuješ v tomto soužití, tak vztah nemá smysl.

Není tady

#58 25. 1. 2014 15:56

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

bublina.xp napsal(a):

Wikina napsal(a):

bublina.xp napsal(a):

ty bys měla přemýšlet nad tím ho poslat k šípku, co z toho, že si budeš dělat radost sama, když jsi u něj doma pro všechny za krávu.

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#59 25. 1. 2014 16:11

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

PPavlaa napsal(a):

bubli, pro takovýho blba je tě škoda.

Líp se to vyjádřit nedá tummenupp

Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

#60 25. 1. 2014 22:42

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

bublina.xp napsal(a):

bublino, škoda není jenom těch peněz, u Tebe je škoda Tvého mládí a drahocenného času, který naprosto zbytečně marníš s takovým člověkem, proboha!!! Místo, aby sis našla mladého a svobodného chlapce, se kterým si založíš svoji rodinu a budeš vychovávat svoje děti, investuješ svoje peníze, mládí a čas někam, kde jsi jenom za "oslíčku, otřep se!!!" a dělᚠsponzora chlapovi, který si Tě vůbec neváží.

Uvědom si, že peníze si vydělᚠvždycky, ale promrhané mládí už Ti nikdo nevrátí a jakmile propaseš vhodnou dobu k nalezení svobodného partnera a k založení rodiny, po třicítce už na Tebe zbydou už jenom chroničtí neženáčí nebo muží se závazky. Myslím, že mᚠna víc, než někde hrát celý život druhé housle, podřizovat se bývalkám a dětičkám, věčně brát nějaké ohledy a sama živořit ... dumbom

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#61 26. 1. 2014 1:25

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK

Cetla jsem to, a porad premyslela, co bych ti jako napsala, kdyz VSICHNI mi brali slova z ust... Jo-o, kdosi napsal, ze takhle podobne, jako ty, "zariskoval" (nechce se mi to hledat, promin kapitulation ) a melo to smysl... , ale myslim, ze to byla jenom jedna holcina a v ponekud DALEKO LEPSI situaci, nez jsi ty...

Ja sem nechci psat zadnou radu ani navod..., jenom JEDEN DOTAZ:
CO va tobe osobne HEZKEHO, prijemneho, prinosneho..., dava tento vztah, tahle situace? Citis nekdy nejaky prival prijemnych pocitu, stesti, naplneni, radosti... a pod.?

Vis, mozna ani nechci slyset odpoved..., mozna by jsi mela svoji odpoved na me otazky dat spis sama sobe... stolt kapitulation

Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

#62 26. 1. 2014 8:30

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Kiara napsal(a):

bublina.xp napsal(a):

bublino, škoda není jenom těch peněz, u Tebe je škoda Tvého mládí a drahocenného času, který naprosto zbytečně marníš s takovým člověkem, proboha!!! Místo, aby sis našla mladého a svobodného chlapce, se kterým si založíš svoji rodinu a budeš vychovávat svoje děti, investuješ svoje peníze, mládí a čas někam, kde jsi jenom za "oslíčku, otřep se!!!" a dělᚠsponzora chlapovi, který si Tě vůbec neváží.

Uvědom si, že peníze si vydělᚠvždycky, ale promrhané mládí už Ti nikdo nevrátí a jakmile propaseš vhodnou dobu k nalezení svobodného partnera a k založení rodiny, po třicítce už na Tebe zbydou už jenom chroničtí neženáčí nebo muží se závazky. Myslím, že mᚠna víc, než někde hrát celý život druhé housle, podřizovat se bývalkám a dětičkám, věčně brát nějaké ohledy a sama živořit ... dumbom

Dobre napsane,precti si to nekolikrat.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#63 26. 1. 2014 9:57

anais.de
♥♥♥♥♥--
Místo: Deutschland

Dorka napsal(a):

Cetla jsem to, a porad premyslela, co bych ti jako napsala, kdyz VSICHNI mi brali slova z ust... Jo-o, kdosi napsal, ze takhle podobne, jako ty, "zariskoval" (nechce se mi to hledat, promin kapitulation ) a melo to smysl... , ale myslim, ze to byla jenom jedna holcina a v ponekud DALEKO LEPSI situaci, nez jsi ty...

Ja sem nechci psat zadnou radu ani navod..., jenom JEDEN DOTAZ:
CO va tobe osobne HEZKEHO, prijemneho, prinosneho..., dava tento vztah, tahle situace? Citis nekdy nejaky prival prijemnych pocitu, stesti, naplneni, radosti... a pod.?

Vis, mozna ani nechci slyset odpoved..., mozna by jsi mela svoji odpoved na me otazky dat spis sama sobe... stolt kapitulation

Joo, to jsem napsala ja, ale Dorka ma pravdu, ze jsem byla v daleko lepsi situaci. Pritel byl prevazne na me strane, kdyz jsme si otevrene promluvili o tom, co mi vadilo (chovani byvale zeny jako by nebyli rozvedeni), tak se tyto situace snazil eliminovat. Nikdo ode me neocekaval, ze se budu starat o finance pro jeho rodinu a vychovavat jeho deti. V pripade Bubliny bohuzel taky moc pozitivni potencial do budoucna nevidim.

Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it. (Richard P. Feynman)

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí