Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#26 24. 1. 2014 9:26

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Re: Vztah se starším chlapem a jeho děti

anais.de napsal(a):

Jo, jo, vzdycky se tu najdou nejake dobre duse, ktere si mysli, ze druha partnerka musi proste drzet hubu a krok. A kdyz se ji to nelibi, tak at si najde svobodneho a bezdetneho. Coz je u Bubliny jeste celkem realne, ale usmevne je, kdyz se totez radi zene o 10 let starsi.

Drža hubu a krok - no, do istej rozumnej miery... V každom kolektíve (a aj v každej prirodzenej rodine) sa novopríchodzí viac prispôsobuje existujúcemu systému, ako naopak. Aj keď kompromisy a ústupky by mali by z oboch strán. Problém je, keď nie sú... Keď tá osoba v strede - medzi dvoma mlynskými kameňmi stolt - robí mŕtveho chrobáka a snaží sa nejako udrža status quo, ktorý asi vežmi nevyhovuje nikomu okrem neho. Ale vychováva deti, ktoré majú oboch rodičov a celú rodinu okolo seba, je náročné - ak nie nemožné. Ja som bola v tejto pozícii (niekožkokrát big_smile ), ale našastie som to nikdy nemusela nijako výrazne rieši. Detičky boli slušné, až zlaté, bývalky buď akoby neexistovali, alebo sme sa raz dokonca spolu opili (keď bola milá a všetky veci vyjasnené...) do štvorice, s jej priatežom... keď to ide, tak to je super! A keď to nejde, treba hžada, čo JA môžem urobi, aby MNE bolo dobre. Prerába druhých a ich vzahy nie je podža mňa dobrá cesta.

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#27 24. 1. 2014 9:49

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO

dusička napsal(a):

sahleb napsal(a):

Mimochodem ja jsem vyzenila dceru a zpocatku jsem se nervovala nad jeji vychovou. Podle me extreme rozmazlena, egocentristicka. Ted me to tak nevadi. Odpovednost z ani nemam a nechci mit. Pokud sedi u televize tak at tam sedi.

Jen jeji lhani me vadi, to nerada akceptuju, ale stale se uklidnuji tim, ze nemam zadnou zodpovednost.  Moje deti to , co ona dela bezne nikdy nedelaly.

Sahleb, ale to je uplně něco jiného. Ty s ní žiješ pod jednou střechou.
A babička vždycky říkávala, pokud má rád chlap svou ženu, má rád i její děti.

Doufam, ze muj muz ma rad svoji dceru a jeji matka taky a ze jsou si vedomi, ze za ni maji odpovednost, co z ni vyroste.
Ja ma zase odpovednost za svoje deti. A jsem spokojena. Manzel me prosil, abych jeho dceru vychovala stejne jako jsem vychovala moje deti. Ale to neni tak jednoduche, kdyz uz je charakterove vicemene hotova. A dosti negativne.

Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

#28 24. 1. 2014 10:22

anais.de
♥♥♥♥♥--
Místo: Deutschland

Selima napsal(a):

anais.de napsal(a):

Jo, jo, vzdycky se tu najdou nejake dobre duse, ktere si mysli, ze druha partnerka musi proste drzet hubu a krok. A kdyz se ji to nelibi, tak at si najde svobodneho a bezdetneho. Coz je u Bubliny jeste celkem realne, ale usmevne je, kdyz se totez radi zene o 10 let starsi.

Drža hubu a krok - no, do istej rozumnej miery... V každom kolektíve (a aj v každej prirodzenej rodine) sa novopríchodzí viac prispôsobuje existujúcemu systému, ako naopak. Aj keď kompromisy a ústupky by mali by z oboch strán. Problém je, keď nie sú... Keď tá osoba v strede - medzi dvoma mlynskými kameňmi stolt - robí mŕtveho chrobáka a snaží sa nejako udrža status quo, ktorý asi vežmi nevyhovuje nikomu okrem neho. Ale vychováva deti, ktoré majú oboch rodičov a celú rodinu okolo seba, je náročné - ak nie nemožné. Ja som bola v tejto pozícii (niekožkokrát big_smile ), ale našastie som to nikdy nemusela nijako výrazne rieši. Detičky boli slušné, až zlaté, bývalky buď akoby neexistovali, alebo sme sa raz dokonca spolu opili (keď bola milá a všetky veci vyjasnené...) do štvorice, s jej priatežom... keď to ide, tak to je super! A keď to nejde, treba hžada, čo JA môžem urobi, aby MNE bolo dobre. Prerába druhých a ich vzahy nie je podža mňa dobrá cesta.

Nevim, myslim si o sobe, ze jsem celkem tolerantni, ale v nekterych vecech, ktere mi opravdu hodne vadily, se mi osvedcilo stat si za svym (jinde jsem zase ustoupila). Chlapi radi chodi cestou nejmensiho odporu, takze kdyz mu otevrene nereknes, ze ti neco vadi, bude to proste delat dal, jen aby se vyhnul stretum s byvalou. Pokud je ovsem na strane byvale, tak nova partnerka ma smulu, to je jasne.

Dobre vztahy manzelu po rozvodu jsou pekna vec, ale pokud chteji mit ti lide dalsi vazny vztah, tak by to melo mit nejake hranice. Neuznavam ani predstirani "kvuli detem", ze vse je v podstate jako driv, akorat maminka a tatinek spolu nebydli. Detem se tim jen zbytecne plete hlava a delaji si marne nadeje, ze se treba rodice daji znovu dohromady. Ze si pak nemuzou vyvinout jiny nez ostre negativni vztah k novym partnerum je pochopitelne.

Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it. (Richard P. Feynman)

Není tady

#29 24. 1. 2014 10:39

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Nie, pekný vzah po rozchode pdoža mňa znamená, že sme prestali by partnermi a milencami, ale už nadosmrti sme rodičmi nášho dieaa/detí a kvôli nemu/nim sa vieme spolu dohodnú, nájs kompromis, zjednoti si výchovu a zhruba dohodnú financie, dovolenky, Vianoce, štúdium apod. A nové vzahy sú nové vzahy... wink na partnerskej úrovni, o niečom úplne inom.

Brita

Není tady

#30 24. 1. 2014 10:55

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

dusička napsal(a):

sahleb napsal(a):

Mimochodem ja jsem vyzenila dceru a zpocatku jsem se nervovala nad jeji vychovou. Podle me extreme rozmazlena, egocentristicka. Ted me to tak nevadi. Odpovednost z ani nemam a nechci mit. Pokud sedi u televize tak at tam sedi.

Jen jeji lhani me vadi, to nerada akceptuju, ale stale se uklidnuji tim, ze nemam zadnou zodpovednost.  Moje deti to , co ona dela bezne nikdy nedelaly.

Sahleb, ale to je uplně něco jiného. Ty s ní žiješ pod jednou střechou.
A babička vždycky říkávala, pokud má rád chlap svou ženu, má rád i její děti.

A taky bývalého muže u sebe v bytě, ne lol
Děti mít ráda můžu, ale musí být trochu vychovaný, ne rozcapený spratci, to se na mě teda nezlob. Když mám mít ty děti ráda a mám se o ně občas postarat, měla bych taky mít právo jim, jako partnerka jejich otce, jim občas taky něco vytknout nebo je třeba pokárat.
A rozhodně ne držet hubu a krok.

Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

#31 24. 1. 2014 10:58

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

A můžou mít hezký vztah ti bývalí, ale bývalou manželku svého muže bych u nás doma taky nechtěla. Pokud by to nevyřešil můj muž, vyhodila bych ji já.

Není tady

#32 24. 1. 2014 11:09

anais.de
♥♥♥♥♥--
Místo: Deutschland

Selima napsal(a):

Nie, pekný vzah po rozchode pdoža mňa znamená, že sme prestali by partnermi a milencami, ale už nadosmrti sme rodičmi nášho dieaa/detí a kvôli nemu/nim sa vieme spolu dohodnú, nájs kompromis, zjednoti si výchovu a zhruba dohodnú financie, dovolenky, Vianoce, štúdium apod. A nové vzahy sú nové vzahy... wink na partnerskej úrovni, o niečom úplne inom.

No, pokud je ten druhy vztah bezdetny a te druhe zene nevadi, ze treba muz travi vsechny Vanoce s byvalou rodinou a jezdi i s byvalkou na dovolenou, tak proc ne. I kdyz asi malo svobodnych zen je tak free, ze jim to tak vyhovuje. Ale kdyz pak muz chce zalozit novou rodinu, tak se musi dohodnout vsichni na nejakem vseobecne prijatelnem reseni ohledne techto veci. Neni mozne rict, ze nova rodina se musi vzdy ve vsem prizpusobit, protoze je az druha.

Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it. (Richard P. Feynman)

Není tady

#33 24. 1. 2014 11:11

Wikina
♥♥♥♥♥--

No tak Bublino, čoveče, tak to je masakr.
Psalas něco v tom smyslu, že partner(otec dětí) tu stuaci nechce řešit (nevím jak přesně jsi to popsala), ale situaci musí řešit on. Jeho dům, jeho děti, jeho bm. Ty bys měla jen možnost to strpět nebo odejít- což taky není špatné- ta druhá možnost.
BM je naprosto nesoudná, drzá a zřejmě taky tak vychovává děti (viz dotaz dětí na platbu elektřiny). Ale jediný kdo má rozhodné slovo v této rodince je on. Ale to asi víš taky.
Mám zkušenost se soužitím s partnerovými dětmi - a bez toho, abychom s partnerem táhli za jeden provaz a v jednom směru , to nejde. Natož když jdete opačně.
Nerozumím, proč si to on nechává líbit, jestli cítí nějaké provinění vůči bm, nebo to prostě jen nechce řešit, nevím - ale to je jedno, z jakého důvodu.
Je to na rozhovor, vážný, ..ne na výčitky, ale slušně konstruktivně to rozebrat a složit. Pokud partner nebude chtít, tak není cesty, než je v tom nechat plácat samotné. Neustojíš to jinak. Ale proč bys taky měla?
Holka, vůbec ti nezávidím, smile , ozvi se.

Není tady

#34 24. 1. 2014 11:17

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

Můj partner má trávit čas především se mnou. Pokud má děti z minulého vztahu, tak s nimi a se mnou. Nevidím důvod, proč s bývalou ženou.

Není tady

#35 24. 1. 2014 11:51

bublina.xp
♥------

Eva. napsal(a):

Nerozumím, proč s takovým mužem ve svém věku jsi.
Být tvým rodičem, nebyla bych z toho nadšená a nejspíš bych se i pokusila ti takový vztah rozmluvit.
A popravdě bych byla ráda, kdybys takový vztah co nejdříve ukončila. Zvláště, když v něm nejsi šastná.

Přesně o to se moji rodiče na začátku snažili smile

Není tady

#36 24. 1. 2014 12:39

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

bublina.xp napsal(a):

Eva. napsal(a):

Nerozumím, proč s takovým mužem ve svém věku jsi.
Být tvým rodičem, nebyla bych z toho nadšená a nejspíš bych se i pokusila ti takový vztah rozmluvit.
A popravdě bych byla ráda, kdybys takový vztah co nejdříve ukončila. Zvláště, když v něm nejsi šastná.

Přesně o to se moji rodiče na začátku snažili smile

Vidis a neuspeli.Neznam nikoho kdo by si nechal nekoho rozmluvit musi si nabit hubu sam.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#37 24. 1. 2014 12:49

bublina.xp
♥------

dusička napsal(a):

Modroočka napsal(a):

Co nemá právo měnit? Dělat partnerovým dětem blbce? To má právo měnit. Nechat, aby bývalka chodila k nim, chovala se tam jako doma, i když je to byt Bublinina přítele, ale co to jako má být? Teď tam bydlí Bublina,a když to nerespektuje bývalka, měl by to řešit přítel. S ohledem na Bublinu. A jak se chovají jeho děti? To taky má právo žádat Bublina, aby se změnilo. Má právo to měnit. Nejsou to bohové, o kolo kterých se má točit svět.  Ne je odstrkovat, ale nejsou to mimina, aby se skákalo podle nich.
Takže Bublina má právo chtít něco měnit, nemůže ustupovat ona, podřizovat se ona a ostatní ne.

Jasně, tak at jim blbce nedělá. Za to si může sama, že dělá. Nemá právo měnit výchovu děti, o tu at se v první řadě postará jejich matka a otec. Pokud to nevadí přítelovi, že sedí dítka u pc, proč by to mělo vadit Bublině?
A že tam přespala bývalka? No a co jako? Když jí to vadí, měla by to řešit s přítelem. Proč nadávat na bývalku?

S tím jsem to řešila a to jsem také psala, jaká byla jeho reakce. To, že svolil, aby přespala, za to mohl on, ne ona smile

Není tady

#38 24. 1. 2014 12:53

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

bublino, třeba už teď dᚠrodičům za pravdu. Mᚠkrásný věk na to, aby sis našla muže bezdětného a abyste si užívali života a milovali se. A ne řešit děti, od kterých jsi tak málo věkově vzdálená.
Myslím si, že pokud jsi moudrá, víš, že tvůj nynější vztah je neperspektivní.
Miluješ ho?
Ale, milovat člověka a mít s ním hezký vztah není jedno a totéž. Jen když existuje obojí, je to prima. Jinak se člověk trápí, jako třeba ty teď.

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#39 24. 1. 2014 12:54

bublina.xp
♥------

sahleb napsal(a):

Hned zpocatku nerozumim, jestli  s pritelem bydlis nebo ne a treba jak uz dlouho. 

Pak pises, ze jsi navstevy u pritele redukovala na jednou za 14 dni.  Kde bydlis mezi temi navstevami?

Jinak otazka jeho dcery, zda platis neco za najem apod. je drza, ale asi citi, ze se s tebou musi delit o penize. Je prilis chytra.

Bydlím s přítelem asi rok a půl. Mezitím jsem ale byla na zaškolení kvůli práci v zahraničí a tak jsem bydlela tam a k přítelovi jsem jezdila na víkendy. Nevím, jak by se se mnou měla dělit o peníze. Přítel alimenty posílá, dobíjí kredit i přes to, že svého syna vídá dvakrát do roka. Já mám svoje peníze a myslím, že o svoje peníze děti nepřichází smile

Není tady

#40 24. 1. 2014 13:03

bublina.xp
♥------

Selima napsal(a):

sahleb napsal(a):

dusička napsal(a):

Jasně, tak at jim blbce nedělá. Za to si může sama, že dělá. Nemá právo měnit výchovu děti, o tu at se v první řadě postará jejich matka a otec. Pokud to nevadí přítelovi, že sedí dítka u pc, proč by to mělo vadit Bublině?
A že tam přespala bývalka? No a co jako? Když jí to vadí, měla by to řešit s přítelem. Proč nadávat na bývalku?

Ty ses cislo Dusicko. Tohle proste vadi kazdemu cloveku na svete, ze se do bytu a bez dovoleni pozve sam byvaly partner. To je sprosty a  nevychovany. A neakceptovatelny.

Ale ty tu tvrdis, ze jako co se deje.

Lenže to musí rieši ten, komu byt patrí... big_smile Nie Bublina, ktorá priletí alebo pripláva raz-dvakrát za mesiac... A ak je to byt, kde bývalka kedysi s jej priatežom žila, tak to úplne chápem, že proste na Vianoce sa jej nechcelo trepa domov. Mne by sa to ako Bubline tiež nepáčilo, ale rieši to musí priatež - ktorému to je zjavne fuck alebo mu to dokonca vyhovuje. stolt Takže smolík-pacholík.

V zahraničí jsem byla od října 2012 do června2013, od té doby jsem tady každý den smile. A před tím jsem tu už s přítelem byla.

Není tady

#41 24. 1. 2014 14:31

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

to bublina.xp:
Mᚠpěkný sloh, ač byl tvůj příspěvek dlouhý, dočetla jsem až do konce.

Moje odpověď je však stručná:   zdrhééééj, až se ti za patama zapráší.

Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

#42 24. 1. 2014 14:37

Wikina
♥♥♥♥♥--

Bublino, a co na to ten chlap?
Mluvili jste o tom?

Není tady

#43 24. 1. 2014 17:05

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Modroočka napsal(a):

Můj partner má trávit čas především se mnou. Pokud má děti z minulého vztahu, tak s nimi a se mnou. Nevidím důvod, proč s bývalou ženou.

Ty narobíš - žena priviedla na Vianoce deti, nebola tam rpedsa nasahovaná big_smile ... Ale prespávanie by mi asi tiež vadilo - teda skôr, že to nevadí priatežovi. dumbom

Brita

Není tady

#44 24. 1. 2014 17:58

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

bublina.xp napsal(a):

Bývalá manželka přijela k nám do bytu se svými dětmi s tím, že má po dlouhé cestě hrozný hlad. Děti si poručily špagety s boloňskou a tak jsem dala vařit vodu na špagety.... Bývalá mě ale upozornila na to, že bych si měla hledět vaření, aby se mi voda nevyvařila, to jsem argumentovala. Po rozbalení dárků mi znovu opakovala, že má docela jako hlad, tak jsem šla jídlo dodělat. Ona se najedla a řekla, že je unavená, že by se natáhla. Lehla si na gauč, to už jsem nevydržela a vyrazila jsem si ven s kamarádkou a nechala jsem tam celou rodinku samotnou. Když jsem přišla, tak bývalá spala u dětí v pokoji. Mezitím přítel musel někam odjet a bývalá se vzbudila, přišla k ledničce, otevřela jí jako by byla doma, vzala si jídlo, najedla se a že by si ještě něco dala.

Tak já to vidím jako nefalšovaný souboj dvou samiček. Omlouvám se za ty samičky smile ale mně prostě naskočily nějaký šakalice, nebo tak někdo. Přijde ta stará a zavrčí - a co udělá mladá? Stáhne oháňku. Co (poměrně logicky) udělá stará? Zabere jí pelech a sežere její porci smile

bublina.xp napsal(a):

A nejvíc mě zarazila přítelovo reakce, dostala jsem vynadáno, že protestuji proti tomu, aby spala s námi v jednom bytě. Nehledě na to, že jsem dárky kupovala z velké části já a nakonec z toho vyplynulo, že všechno je jen díky přítelovi.

A Starý Šakal se přidá k té silnější, agresivnější, dominantnější...........úsudek si udělᚠsnadno sama.

bublina.xp napsal(a):

dokonce i syn, který k tátovi jezdit nechce, i když nemá důvod.

To asi má - jen ty o něm nevíš. 

bublina.xp napsal(a):

Dcera je tu dost často. Jeden víkend z ní vypadla otázka, jestli platím jejich otci peníze za nájem a elektriku. Nedavno tu byla na delší dobu a to mi řekla, že bývalá přítelkyně byla moc hodná, že jim kupovala všechno, co chtěli a to já nedělám. Když vařím, tak se vzteká, že takhle to máma nevaří a že to bude hnusný, atd.

Mladá Šakalice nekousla?.............samozřejmě. Respektuje starší ve smečce smile

bublina.xp napsal(a):

Psychicky to všechno nezvládám, trápí mě, že děti se špatně učí, že mají defacto zničené dětství tím, že je matka nechá sedět u počítače a děti nechodí na procházky, špatně se učí, atd. Nemůžu kolikrát ani usnout. To se mě ale prý netýká, jak řekla "tchýně" a já nemůžu nic namítat.

Ale to ty opravdu nemůžeš! Pochop, nejsou to tvoje mláďata  tudíž ani tvoje starost. Šakalice, která hodlá přebírat výchovu cizích mláďat bez toho, že by ji matka výslovně požádala, riskuje hryzanec. Šakalice, která přivede svoje mláďata jiné šakalici do doupěte, musí mít zatraceně jasno...........leda by Mladá Šakalice hodlala nenápadně převzít péči nad Cizími Šakalátky a posunout se tak v hierarchii nad Starou Šakalici wink

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#45 24. 1. 2014 18:28

bublina.xp
♥------

Wikina napsal(a):

Bublino, a co na to ten chlap?
Mluvili jste o tom?

On nechápe, co mi na tom všem vadí. Mluvili jsme o tom několikrát. Vždycky odejde a nic nechce slyšet. Nebo mlčí a nic mi k tomu neřekne.

Není tady

#46 24. 1. 2014 18:30

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

bublina.xp napsal(a):

A nejvíc mě zarazila přítelovo reakce, dostala jsem vynadáno, že protestuji proti tomu, aby spala s námi v jednom bytě.

Tohle by pro mě byl zásadní fakt k tomu se zamyslet nad smyslem toho vztahu.
Konec. Když tam chce bývalku mít, a ji tam má, ale beze mě. A beze mě definitivně.

Není tady

#47 24. 1. 2014 18:45

bublina.xp
♥------

lupina montana napsal(a):

bublina.xp napsal(a):

Bývalá manželka přijela k nám do bytu se svými dětmi s tím, že má po dlouhé cestě hrozný hlad. Děti si poručily špagety s boloňskou a tak jsem dala vařit vodu na špagety.... Bývalá mě ale upozornila na to, že bych si měla hledět vaření, aby se mi voda nevyvařila, to jsem argumentovala. Po rozbalení dárků mi znovu opakovala, že má docela jako hlad, tak jsem šla jídlo dodělat. Ona se najedla a řekla, že je unavená, že by se natáhla. Lehla si na gauč, to už jsem nevydržela a vyrazila jsem si ven s kamarádkou a nechala jsem tam celou rodinku samotnou. Když jsem přišla, tak bývalá spala u dětí v pokoji. Mezitím přítel musel někam odjet a bývalá se vzbudila, přišla k ledničce, otevřela jí jako by byla doma, vzala si jídlo, najedla se a že by si ještě něco dala.

Tak já to vidím jako nefalšovaný souboj dvou samiček. Omlouvám se za ty samičky smile ale mně prostě naskočily nějaký šakalice, nebo tak někdo. Přijde ta stará a zavrčí - a co udělá mladá? Stáhne oháňku. Co (poměrně logicky) udělá stará? Zabere jí pelech a sežere její porci smile

bublina.xp napsal(a):

A nejvíc mě zarazila přítelovo reakce, dostala jsem vynadáno, že protestuji proti tomu, aby spala s námi v jednom bytě. Nehledě na to, že jsem dárky kupovala z velké části já a nakonec z toho vyplynulo, že všechno je jen díky přítelovi.

A Starý Šakal se přidá k té silnější, agresivnější, dominantnější...........úsudek si udělᚠsnadno sama.

bublina.xp napsal(a):

dokonce i syn, který k tátovi jezdit nechce, i když nemá důvod.

To asi má - jen ty o něm nevíš. 

bublina.xp napsal(a):

Dcera je tu dost často. Jeden víkend z ní vypadla otázka, jestli platím jejich otci peníze za nájem a elektriku. Nedavno tu byla na delší dobu a to mi řekla, že bývalá přítelkyně byla moc hodná, že jim kupovala všechno, co chtěli a to já nedělám. Když vařím, tak se vzteká, že takhle to máma nevaří a že to bude hnusný, atd.

Mladá Šakalice nekousla?.............samozřejmě. Respektuje starší ve smečce smile

bublina.xp napsal(a):

Psychicky to všechno nezvládám, trápí mě, že děti se špatně učí, že mají defacto zničené dětství tím, že je matka nechá sedět u počítače a děti nechodí na procházky, špatně se učí, atd. Nemůžu kolikrát ani usnout. To se mě ale prý netýká, jak řekla "tchýně" a já nemůžu nic namítat.

Ale to ty opravdu nemůžeš! Pochop, nejsou to tvoje mláďata  tudíž ani tvoje starost. Šakalice, která hodlá přebírat výchovu cizích mláďat bez toho, že by ji matka výslovně požádala, riskuje hryzanec. Šakalice, která přivede svoje mláďata jiné šakalici do doupěte, musí mít zatraceně jasno...........leda by Mladá Šakalice hodlala nenápadně převzít péči nad Cizími Šakalátky a posunout se tak v hierarchii nad Starou Šakalici wink

Hned na začátku mi bylo od bývalé manželky řečeno, že mě mají poslouchat. Nesnažím se je nějak peskovat, ale když jsem s dcerou sama doma, tak musím dohlídnout, aby si zuby vyčistila, aby se převlékla, atd. Sama to neudělá. Když chce dcera, abych s ní šla ven, spousta lidí na nás kouká, jako bych byla její matka, když začne sprostě nadávat dětem na hřišti, maminky se na mě potom divně koukají. Ještě při tom, že řekla chlapečkovi s ekzémem, že je po*ný, to mě prostě vytočilo. Od tý doby jsem s ní byla akorát v obchodním centru a koukala jsem, abych byla honem rychle pryč, protože jsem jí měla vyzvednout a dopravit k otci. Nejsem člověk, který by na děti křičel, nebo jim nakazoval, umím toho docílit po dobrém. To samé pokud mi dá nemocnou dceru na hlídání, tak mě přeci poslouchat má. Můžu jí nechat dělat všechno možné a co když se jí potom něco přihodí, tak to budou mít všichni mně za vinu, že jsem jí to třeba nezakázala.

Upravil(a) bublina.xp (24. 1. 2014 20:07)

Není tady

#48 24. 1. 2014 19:59

Wikina
♥♥♥♥♥--

Když jsou partnerovy děti u nás, s mojí dcerou - tak jsou pro všechny stejný pravidla. Když něco řeknu, tak to platí pro všechny. Partner - totéž. Stejně cenově mají všechno. Když koupím knížku, tak všem. Když dovolená, tak všichni.

U vás je to trošku jinak. Když tam jen dojíždíš- tak jsi vlastně jako na návštěvě a on rozhoduje

Pokud byste spolu bydleli - s partnerem- a mívali o víkendech děti - tak se musíte sjednotit. Jinak to nejde. U vás to ale nejsou drobnosti, ale naprosto zásadní věci.

Není tady

#49 24. 1. 2014 20:06

bublina.xp
♥------

Wikina napsal(a):

Když jsou partnerovy děti u nás, s mojí dcerou - tak jsou pro všechny stejný pravidla. Když něco řeknu, tak to platí pro všechny. Partner - totéž. Stejně cenově mají všechno. Když koupím knížku, tak všem. Když dovolená, tak všichni.

U vás je to trošku jinak. Když tam jen dojíždíš- tak jsi vlastně jako na návštěvě a on rozhoduje

Pokud byste spolu bydleli - s partnerem- a mívali o víkendech děti - tak se musíte sjednotit. Jinak to nejde. U vás to ale nejsou drobnosti, ale naprosto zásadní věci.

S tím dojížděním to bylo myšleno jako v minulosti, to bylo 8 měsíců, kdy jsem po více jak půl roce bydlení s přítelem odjela na 8 měsíců do zahraničí. Ale neustále jsem tam jakoby bydlela, byl to můj domov. Od příjezdu bydlím s přítelem přes půl roku každý den smile. Děti máme o víkendech, hlavně tedy dceru.

Není tady

#50 24. 1. 2014 21:02

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

bublina.xp napsal(a):

Hned na začátku mi bylo od bývalé manželky řečeno, že mě mají poslouchat..

No - já když mám co do činění s člověkem, který něco jiného říká a něco jiného dělá, řídím se tím, co dělá............

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí