Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 16. 1. 2014 22:47

Dvořka
♥♥-----
Registrovaný: 16. 1. 2014
Příspěvky: 84

Když člověk zemře doma

Vloni mi náhle doma zemřela maminka. Často se mě lidé ptají jestli se bojím a že oni by proto v tom domě nemohli dál žít. Jsme tu s manželem sami a přiznávám, že se bojím a mívám divný pocit. Jenže co mi jiného zbývá.
Máte někdo takovou zkušenost? Přihodilo se vám někdy něco nevysvětlitelného? Je můj strach na místě? Co myslíte? Zatím se nám tady - uk uk - žádné záhady nedějí, ale opravdu mám někdy divný pocit. Špatně spím, pořád se rozhlížím po místnostech, poslouchám. Nevím co mám dělat, možná navštívit psychologa, opravdu nevím.

Není tady

 

#2 16. 1. 2014 23:00

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Když člověk zemře doma

Lide driv umirali doma naprosto bezne a nikdo s tim nemel problem.
Nekdo z rodiny dokonce bdel u mrtveho celou noc.
To az my - "civilizovani lide" - jsme ze smrti udelali neco negativniho, tajemneho, zlovestneho...
Tvoje maminka mela stesti, ze mohla skonat doma, ve svem prostredi. Nemusela umirat mezi cizimi v nemocnici uplne sama.
Zvaz tedy, jak dalece se na tvem podivnem pocitu podileji hloupe predsudky a do jake miry je opravneny - tedy opravdu se v dome neco deje.
Podle toho bych pak jednala dal.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#3 16. 1. 2014 23:23

Dvořka
♥♥-----
Registrovaný: 16. 1. 2014
Příspěvky: 84

Re: Když člověk zemře doma

Máme starý dům, mohlo tu před tím zemřít už několik lidí. Moje maminka vždycky říkala, že člověk se má bát jenom živých, mrtví prý nikomu neublíží. Jeden můj kolega vyprávěl, že když umíral jeho bratr, přišel se rozloučit s rodiči, viděli ho oba ve dveřích v tu chvíli, kdy už byl mrtev.
Píše a mluví se o tomto v různých pádech, dnes jsem narazila na toto http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny … kocku.html Máme doma dva kocoury a ten jeden od minulého týdne, kdy se něčeho v noci tak vylekal, nechce vůbec jít domů a když sem přijde jen se zděšeně rozhlíží a zase uteče ven.

Není tady

 

#4 16. 1. 2014 23:44

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Když člověk zemře doma

Není umírání jako umírání..........škaredé stopy, strašidla a duchy myslím zanechává ten, kdo buď za žádnou cenu umřít nechce, umírá v nenávisti, nesmířen, umírá nešasten.
Já bych se spíš bála v noci ve špitále, speciálně v nějaké eldéence smile A ani to není tak jednoduchý - moje máma mi umřela doslova v náručí a rozhodně se nedá říct, že smířená, ale přesto to v domě nezanechalo stopy. Nevím, čím to je - myslela bych si, že to mělo zanechat dost drsný otisk, protože já jsem hořce smutnila ještě velice dlouho, ale je možné, že přesně v té chvíli smrti jsem se zachovala instinktivně dobře, protože si pamatuju, jak jsem ji nechávala jít.

A čeho se ty to vlastně bojíš?


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#5 16. 1. 2014 23:52

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Když člověk zemře doma

Dvořka, kocouři se mezi sebou mohli servat a poražený kocour se od té doby bojí, žádné nadpřirozeno bych v tom nehledala wink MMCH já bych ve svém domě nemohla existovat vůbec - je to velmi starý dům, postaven na konci 18. století a když si pomyslím, kolik lidí zde za těch - řádově - 240 let muselo během těch let zemřít, tak bych se z toho musela zbláznit smile

Nech mrtvé spát, maminka by Ti jistě neublížila za života, proto není důvod bát se jí ani po smrti pussa


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#6 16. 1. 2014 23:59

Dvořka
♥♥-----
Registrovaný: 16. 1. 2014
Příspěvky: 84

Re: Když člověk zemře doma

Bojím se, že tady mamku uvidím, respektive jejího ducha. Pořád se rozhlížím a čekám od kud to přijde. Mamka byla z části invalidní, starala jsem se o ni. V době kdy zemřela jí bylo čerstvě 65 let, takže relativně mladá. Někteří příbuzní mi dávají za vinu její smrt (těsně před smrtí měla horečky-zánět průdušek a brala atb.) prý jsem ji měla poslat do nemocnice. Jenže ona do nemocnice nechtěla, nadávala mi jen jsem se zmínila že jí zavolám "rychlou", nemocnice se bála. Já jsem na druhou stranu ráda, že zemřela doma, protože kdybych ji do tý nemocnice poslala a ona zemřela tam, vyčítala bych si to. Měla ráda život, milovala zvířata a kytky, odešla tak najednou a nečekaně.

Není tady

 

#7 17. 1. 2014 0:00

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Když člověk zemře doma

Dvorko, pusobis na me, jako bys se za kazdou cenu potrebovals bat...

Za vsechna ta tisicileti nejspis neni misto, kde by lide neumirali. Mam blizkeho cloveka, ktery je vidi... dlouho ji trvalo, nez se s tim naucila zachazet.
Sama to nevidim, ale leccos vnimam. Naucila jsem se nebat, dobre funguji ritualy prijeti, smireni a propusteni.

Kocky jsou uzasne bytosti. Jsou zaroven zde i "tam". Mam dve. Nechavam to na nich, ony uz si vedi rady. Hlavne kdyz ja sama neblbnu a nepletu se jim do toho.

Pokud se opravdu bojis, klasicky psycholog ti stejne nepomuze. Spis si najdi nekoho, kdo te bude brat vazne, protoze o tehle vecech mezi nebem a zemi neco vi a nebude z tebe zbytecne delat magora.

Hlavne se prestan bat. Tva maminka mela pravdu: s mrtvymi se da mnohdy vyjit lepe nez se zivymi. Tedy pokud je nechas spat a nebudes se jimi sama zbytecne strasit smile


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#8 17. 1. 2014 0:11

Dvořka
♥♥-----
Registrovaný: 16. 1. 2014
Příspěvky: 84

Re: Když člověk zemře doma

Děkuju godlike

Není tady

 

#9 17. 1. 2014 0:26

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Když člověk zemře doma

Nechaj za ňu slúži zádušnú omšu, dom prebehni so zapálenou bielou šalviou (ale neviem, kde ju dosta) a s mamou sa pekne rozlúč... Ak ju nebudeš za nohu drža tu, nemá dôvod mota sa furt okolo vás big_smile a pôjde asi rada ďalej.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#10 17. 1. 2014 0:32

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Když člověk zemře doma

P.S. Dozvedela som sa - a uvedomila som si, že to tak JE - že s výnimkou vojen, tragických udalostí a psychopatov väčšinu duchov držíme pri sebe MY SAMI, či už vedome alebo podvedome (lebo máme pocit, že potrebujeme ich radu, pomoc, odpustenie, pozornos, skúsenos, lásku - dosaď si sama). Keď ich pustíme odídu. A viazanos na miesto je zväčša tiež blbos, niet nič nespútanejšie ako duch mŕtveho. stolt


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#11 17. 1. 2014 8:30

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Když člověk zemře doma

Můj tatínek zemřel doma, rozhodně nebyl se smrtí smířen, zoufale nechtěl zemřít, ale po jeho smrti se nic v bytě nestalo a strach vůbec nemám, na duchy nevěřím. Až do přečtení tohoto příspěvku mě ani nenapadlo, že bych se měla bát.

Není tady

 

#12 17. 1. 2014 8:37

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Když člověk zemře doma

Dvořka napsal(a):

Bojím se, že tady mamku uvidím, respektive jejího ducha. Pořád se rozhlížím a čekám od kud to přijde. Mamka byla z části invalidní, starala jsem se o ni. V době kdy zemřela jí bylo čerstvě 65 let, takže relativně mladá. Někteří příbuzní mi dávají za vinu její smrt (těsně před smrtí měla horečky-zánět průdušek a brala atb.) prý jsem ji měla poslat do nemocnice. Jenže ona do nemocnice nechtěla, nadávala mi jen jsem se zmínila že jí zavolám "rychlou", nemocnice se bála. Já jsem na druhou stranu ráda, že zemřela doma, protože kdybych ji do tý nemocnice poslala a ona zemřela tam, vyčítala bych si to. Měla ráda život, milovala zvířata a kytky, odešla tak najednou a nečekaně.

Proč se bojíš, že tady mamku uvidíš?
Moje milovaná babička taky zemřela doma. V noci jsem ji ještě dlouho po její smrti "slýchávala", jak jde na WC. Já bych byla ráda, kdybych svou babičku uviděla. Moc ji miluji. Byl to můj andílek.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#13 17. 1. 2014 11:12

Dvořka
♥♥-----
Registrovaný: 16. 1. 2014
Příspěvky: 84

Re: Když člověk zemře doma

Z jednoho hlediska bych taky mamku ráda viděla, popovídala bych s ní a zeptala bych se jí jak se tam má a jaké to tam je. Z hlediska druhého je to pro mě jednou skončené a mám strach ze svojí reakce na to, kdybych ji uviděla.
Chci říct, že někteří lidé jsou hloupí a zlí, protože ještě naschvál mluví o těhle věcech. Oni by v domě kde někdo zemřel žít nemohli atd.. Nikdo z nich si ale neuvědomuje, že se mu může stát to samé a nikdo z nich neví jaký má jejich byt/dům minulost.

Není tady

 

#14 17. 1. 2014 12:20

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Když člověk zemře doma

Kdyz zemrel pritelovo otec pred domem.Dali ho na dlazbu na verandu a prikryli celeho dekou.Nez prijeli pohrebaci a my.Coz bylo 5 hodin.Me to prislo jako neucta k zemrelemu.Nechat ho lezet na dlazbe na zemi.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#15 17. 1. 2014 22:46

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Když člověk zemře doma

eremuruss napsal(a):

Kdyz zemrel pritelovo otec pred domem.Dali ho na dlazbu na verandu a prikryli celeho dekou.Nez prijeli pohrebaci a my.Coz bylo 5 hodin.Me to prislo jako neucta k zemrelemu.Nechat ho lezet na dlazbe na zemi.

erem, a co s ním jako ti dva měli dělat - přestárlá manželka a mentálně postižený syn yikes ?!? Já si nedovedu představit, že by taková dvojice byla schopna čerstvého nebožtíka vlastními silami odnést dovnitř do domu a položit ho například na postel roll už jenom z toho důvodu, že ti dva museli být z náhlého úmrtí manžela a otce naprosto bez sebe.

MMCH já bych chtěla vidět Tebe, jak by sis v takové situaci poradila ... stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#16 18. 1. 2014 9:23

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Když člověk zemře doma

Špatně spím, pořád se rozhlížím po místnostech, poslouchám.
Myslím, že hlavně posloucháš, když se "lidé ptají jestli se bojím"... a namísto abys jejich řeči, že "by v domě kde někdo zemřel žít nemohli", brala jako hloupý poznámky, nechᚠse jimi ovlivňovat a to je důvod, proč "Pořád se rozhlížím a čekám od kud to přijde". Kdyby těchhle keců nebylo, možná by tě to ani nenapadlo.
Bojím se, že tady mamku uvidím, respektive jejího ducha.
Pravděpodobnější je možnost, že neuvidíš... maminka zřejmě nemá důvod tě děsit ještě víc, než to dokážeš ty sama.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#17 18. 1. 2014 9:55

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Když člověk zemře doma

Kiara napsal(a):

eremuruss napsal(a):

Kdyz zemrel pritelovo otec pred domem.Dali ho na dlazbu na verandu a prikryli celeho dekou.Nez prijeli pohrebaci a my.Coz bylo 5 hodin.Me to prislo jako neucta k zemrelemu.Nechat ho lezet na dlazbe na zemi.

erem, a co s ním jako ti dva měli dělat - přestárlá manželka a mentálně postižený syn yikes ?!? Já si nedovedu představit, že by taková dvojice byla schopna čerstvého nebožtíka vlastními silami odnést dovnitř do domu a položit ho například na postel roll už jenom z toho důvodu, že ti dva museli být z náhlého úmrtí manžela a otce naprosto bez sebe.

MMCH já bych chtěla vidět Tebe, jak by sis v takové situaci poradila ... stolt

Byla tam zachranka a ty ho tam polozili na prani tchyne.
Ja bych blizkeho cloveka nepolozila jako odpad na dlazbu za vchodove dvere,ale na postel.

Upravil(a) eremuruss (18. 1. 2014 9:59)


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#18 18. 1. 2014 9:56

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Když člověk zemře doma

helena napsal(a):

Špatně spím, pořád se rozhlížím po místnostech, poslouchám.
Myslím, že hlavně posloucháš, když se "lidé ptají jestli se bojím"... a namísto abys jejich řeči, že "by v domě kde někdo zemřel žít nemohli", brala jako hloupý poznámky, nechᚠse jimi ovlivňovat a to je důvod, proč "Pořád se rozhlížím a čekám od kud to přijde". Kdyby těchhle keců nebylo, možná by tě to ani nenapadlo.
Bojím se, že tady mamku uvidím, respektive jejího ducha.
Pravděpodobnější je možnost, že neuvidíš... maminka zřejmě nemá důvod tě děsit ještě víc, než to dokážeš ty sama.

Take jsem se bala,ze mamku po smrti uvidim.Nastesti se nic takoveho nekonalo.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#19 18. 1. 2014 10:06

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Když člověk zemře doma

ty ho tam polozili na prani tchyne
Třeba se taky bála mít ho doma... v posteli, v který by potom spala.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#20 18. 1. 2014 16:49

Dvořka
♥♥-----
Registrovaný: 16. 1. 2014
Příspěvky: 84

Re: Když člověk zemře doma

Když maminka zemřela, volala mi teta abych 3 dny s ničím nehýbala a nechala všechny mamčiny věci tak. Taky mi nařídila otevřít přes noc okno, prý aby duše mohla odejít. A když člověk slýchá tyhle věci, pak se nemá bát.
Ano, Heleno, mᚠpravdu. Kdybych nedala na tyhle kecy, bylo by mi líp.

Není tady

 

#21 18. 1. 2014 17:00

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Když člověk zemře doma

A když člověk slýchá tyhle věci, pak se nemá bát.
Pořád nevím proč a hlavně čeho...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#22 18. 1. 2014 17:15

Dvořka
♥♥-----
Registrovaný: 16. 1. 2014
Příspěvky: 84

Re: Když člověk zemře doma

To já vlastně taky ne smile

Není tady

 

#23 18. 1. 2014 17:23

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Když člověk zemře doma

Dvořka napsal(a):

Z jednoho hlediska bych taky mamku ráda viděla, popovídala bych s ní a zeptala bych se jí jak se tam má a jaké to tam je. Z hlediska druhého je to pro mě jednou skončené a mám strach ze svojí reakce na to, kdybych ji uviděla.

Asi by ti stejně nic neřekla..........já měla milovanou tetičku. Asi 2-3 roky po její smrti jsem plela růže a přemýšlela nad úplně přízemními věcmi, když jsem ucítila lehký dotek na levém rameni a její veselý hlas, jak mě zdraví. Zaradovala jsem se taky a hned se zeptala, kde je a jak se má - ona, že dobře, pak něco zarepetila a zmizela. smile

Dvořka napsal(a):

Chci říct, že někteří lidé jsou hloupí a zlí, protože ještě naschvál mluví o těhle věcech. Oni by v domě kde někdo zemřel žít nemohli atd.. Nikdo z nich si ale neuvědomuje, že se mu může stát to samé a nikdo z nich neví jaký má jejich byt/dům minulost.

Na ty se prostě vykašli............oni by nemohli......možná jen houbeles vědí cool


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#24 18. 1. 2014 17:44

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Když člověk zemře doma

Kiara napsal(a):

eremuruss napsal(a):

Kdyz zemrel pritelovo otec pred domem.Dali ho na dlazbu na verandu a prikryli celeho dekou.Nez prijeli pohrebaci a my.Coz bylo 5 hodin.Me to prislo jako neucta k zemrelemu.Nechat ho lezet na dlazbe na zemi.

erem, a co s ním jako ti dva měli dělat - přestárlá manželka a mentálně postižený syn yikes ?!? Já si nedovedu představit, že by taková dvojice byla schopna čerstvého nebožtíka vlastními silami odnést dovnitř do domu a položit ho například na postel roll už jenom z toho důvodu, že ti dva museli být z náhlého úmrtí manžela a otce naprosto bez sebe.

MMCH já bych chtěla vidět Tebe, jak by sis v takové situaci poradila ... stolt

kiaro, je postižený mentálně, ne fyzicky. je to mladej chlap, to mi neříkej, že by si neporadil. taky mi to přijde blbé nechat ho tam ležet.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#25 18. 1. 2014 17:45

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Když člověk zemře doma

eremuruss napsal(a):

helena napsal(a):

Špatně spím, pořád se rozhlížím po místnostech, poslouchám.
Myslím, že hlavně posloucháš, když se "lidé ptají jestli se bojím"... a namísto abys jejich řeči, že "by v domě kde někdo zemřel žít nemohli", brala jako hloupý poznámky, nechᚠse jimi ovlivňovat a to je důvod, proč "Pořád se rozhlížím a čekám od kud to přijde". Kdyby těchhle keců nebylo, možná by tě to ani nenapadlo.
Bojím se, že tady mamku uvidím, respektive jejího ducha.
Pravděpodobnější je možnost, že neuvidíš... maminka zřejmě nemá důvod tě děsit ještě víc, než to dokážeš ty sama.

Take jsem se bala,ze mamku po smrti uvidim.Nastesti se nic takoveho nekonalo.

proč bála ? přijde mi lepší vidět, než když se kolem dějí podivné věci. navíc je to máma, ne čert, proboha.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů