Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#9301 22. 4. 2022 16:08

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

vera napsal(a):

já antikvariáty a vetešnictví a vše podobné miluju.................zvláště v cizině, hlavně východní cizině - např. v Soluni jsem strávila odpoledne ve vetešnictví, koupila jsem si malou helmici Filippa II. jako suvenýr do mého cestovatelského oltáře, tam žil a kousek má i hrobku................ale hlavně cínovou bustu beránka, uvnitř má otvory na nakuřování, stojí na čestném místě v pokoji, denně na něho koukám a přebírám energii, je hodně starý.......byl součást většího celku.........za 10E
z Barmy jsem si dovezla cínovou  lžíci s velkou dírou uprostřed, naprosto nanic..........mám ji zavěšenou v chodbě a taky ji neustále obdivuju

Nepohrdnu vetešnictvím, ale chodím tam pouze cíleně, když něco sháním/potřebuji. Právě ty věci "na nic" mě iritují. Joo, když to má funkční využití (i pověšení na zeď je funkce), pak proč ne. Ale jakmile je to jen "někam mě polož, a se na mě práší a při každém utírání prachu mě zvedni, otři a znovu umísti" uff, tak to ne. Na bleším trhu jsme si v zahraničí na dovolené jako suvenýr pořídili mj. vázu a batoh. Už je to přes 20 let a stále nám vše slouží. Ve váze mám umístěné vařečky a vždy, když se na ni na lince podívám, tak vím. Batoh odtahaly i naše děti a stále drží a vypadá jako nový. Samozřejmě jsme si v průběhu let pořídili také spoustu suvenýrů k ničemu. Já to průběžně hážu do těch šuplíků "až někdy.." a děti průběžně prochází ty šuplíky a loví poklady, které mají zůstat skryté a zase je někde rozmisují, abych je časem mohla opět aspoň na chvíli schovat big_smile

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

#9302 22. 4. 2022 16:12

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

Je super, jak je ten svět barevný storstark

Je! storstark

Není tady

#9303 22. 4. 2022 16:16

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Selima napsal(a):

Palomita napsal(a):

.. tak mi stačí knihy a obrazy. Bez ostatních lapačů prachu se úplně klidně obejdu smile

A ešte CDčka/DVDčka (som stará škola rodna ).

Tak ty už nemám ani na čem pouštět. Jen čekám na příhodnou chvíli, jak je zlikvidovat. Teď jsem před vánoci dostala omylem 3 DVD s jógou, no můžu si je točit leda na prstě a abych si kvůli tomu pořizovala nový přehravač, to moc nevidím rodna

Není tady

#9304 22. 4. 2022 17:57

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Moc hezká nejen "knižní" debata! big_smile godlike
Obdivuju Lennninu a Věřinu praktičnost, ale zároveň se přiznávám, že bych měla doma ráda mnohem prostornější knihovny, než tomu je teď. A všechny knihy hezky za sklem.

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#9305 22. 4. 2022 20:27

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

vrabčák napsal(a):

Moc hezká nejen "knižní" debata! big_smile godlike
Obdivuju Lennninu a Věřinu praktičnost, ale zároveň se přiznávám, že bych měla doma ráda mnohem prostornější knihovny, než tomu je teď. A všechny knihy hezky za sklem.

vrabčáku, já ti nevím, jestli to je praktičknost... možná trochu jo... ale spíše to je proto, že chci, aby to doma nějak vypadalo, snažím se nějak byt zařizovat a nelíbí (a nehodí) se mi sem skladovat kvanta věcí, mě přeplněno starými věcmi evokuje nepořádek, skladiště. Ale nemyslete, i já mám velké rezervy a něco (na můj vkus) hromadím a chtělo by to pořádný průvan! big_smile

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#9306 22. 4. 2022 21:23

Xsara1
♥♥♥----

Nevíte někdo, jestli se přidáním uživatele do ignoru zbavím i jeho obtěžujících SZ? Někteří jedinci jsou opravdu urputní a těžce otravní. usch

"Každý chce jít do nebe, ale nikdo nechce zemřít." Peter Tosh

Není tady

#9307 22. 4. 2022 21:29

rina
♥♥♥♥♥♥♥

Co takhle nečíst ony SZ a rovnou je smazat?
Píše ti bláznivá Serigala, či jak se to jmenuje?

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#9308 22. 4. 2022 21:30

Serigala
♥♥♥♥---

Xsara1 napsal(a):

Nevíte někdo, jestli se přidáním uživatele do ignoru zbavím i jeho obtěžujících SZ? Někteří jedinci jsou opravdu urputní a těžce otravní. usch

Xaro
Shodou okolnosti si kladi stejnou otazku.
No tusim ze bych se mela zeptat Andy.

Není tady

#9309 22. 4. 2022 21:31

Xsara1
♥♥♥----

LENNNA napsal(a):

Xsara1 napsal(a):

Když jsem vyklízela byt po rodičích, taky jsem zápasila s knihovnou. Máma byla vášnivá čtenářka, hlavně měla ráda knihy z českých dějin. Ale byla tam i spousta knih jiných žánrů. Cestopisy, ságy, romány, detektivky.
Udělala jsem seznam, a nabízela. Antikvariáty, nemocnice, hospic, veřejná knihovna. Nikdo nechtěl ani jednu jedinou knížku.
Nakonec jsem úplnou náhodou dala řeč s kolegyní v práci, a ta si vzala všechno, čeho jsem byla ochotná se vzdát. Do kontejneru bych to asi nebyla schopná vyhodit, to by mi připadalo jako svatokrádež. Spíš bych si nechala udělat velkou knihovnu doma a nastěhovala to tam. Samozřejmě chápu, že ne každý má prostory na to, aby mohl do bezvědomí shromažďovat. gloria
A abych to vybalancovala, snažím se nepotřebných věcí co nejvíce zbavovat. I když mi v tom dost účinně brání manžel, který je bohužel založením křeček. lol

Ty brďo, tak to ikdybych měla barák jako kr*va big_smile, tak to bych neudělala. To je právě to hromadění věcí, zastavět a zabordelařit si tím byt, ve výsledku narváno, jen prach na to sedá, vše zastavěné, a ve finále s tím jen práce. Teď takto známá vyklízela z domova přes 1000 knih. Naprostá většina knihy staré, nikdo to už nechce a já jen zírala, co je někdo schopný u sebe doma shromažďovat za "bordel". A to knihy miluju a kupuju pořád! Ale udělat si z vlastního domova skladiště, to nechápu. Ale na druhou stranu je fakt, že to má každý jinak a asi to někdo může milovat... to je fakt.

Lenno, já si byt, jen mám prostě velikou knihovnu. Knížky miluju a i k těm přečteným se ráda vracím a čtu znova. A že jsou některé ne úplně nové, to je možná spíš výhoda než handicap. Ve spoustě nových rychlokvašek se to jen hemží pravopisnými chybami, to se u těch starších stávalo jen výjimečně. Navíc mi přijde u některých i kvalitnější vazba. A potom je tu nezanedbatelný fakt, že ty knížky četla moje máma. Držela je v rukách a je to vlastně to jediné, co mi po ní zůstalo a tak nějak se s ní přes ty knihy cítím pořád spojená. Jinak jsem opravdu spíš likvidující typ než shromažďovač. smile

Není tady

#9310 22. 4. 2022 21:48

Serigala
♥♥♥♥---

rina napsal(a):

Ne. Mě píše Xara která si to užívá.
No ano ,jedině nečís. tummenupp

Není tady

#9311 22. 4. 2022 22:23

rina
♥♥♥♥♥♥♥

Serigala napsal(a):

rina napsal(a):

"t" ti tam  chybí...
Potrpím si na detaily a pravopisné chyby, když jde o "lámání chleba".

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#9312 22. 4. 2022 22:50

Serigala
♥♥♥♥---

rina napsal(a):

Serigala napsal(a):

rina napsal(a):

"t" ti tam  chybí...
Potrpím si na detaily a pravopisné chyby, když jde o "lámání chleba".

Ano pravdu máš, chybí tam ´t´ a chybí tam taky ještě ‘s’ taky. 
To nejsou chyby, to chybí jen písmenka. smile

Není tady

#9313 23. 4. 2022 12:49

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Rino, jestli si potrpíš na pravopisné chyby, tak ti jich sem občas pár šoupnu, abys měla radost. wink

Seneca

Není tady

#9314 23. 4. 2022 21:31

Xsara1
♥♥♥----

rina napsal(a):

Hm, asi mᚠpravdu.

Není tady

#9315 25. 4. 2022 12:48

rina
♥♥♥♥♥♥♥

Tak koukám, že buď mi hapruje mobil, nebo je toho promazáno poněkud více..

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#9316 25. 4. 2022 14:14

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Ad. mazání.... Erem, vadilo ti to? Že se debata přirozeně chvíli stočí jinam? Debata se přirozeně vyvíjí, ale myslím, že nikdo nepochybuje, že to je vlákno Erem a jakmile by přišla napsat, tak jsme jedno ucho a její příběh prvořadý. Ale mazat to? Už takhle sem skoro nikdo nepíše a ještě se bude mazat? Zbytečné hrocení z mého pohledu. Takhle to lidi přestane bavit úplně, buďme rádi za každou slušnou diskusi!

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#9317 25. 4. 2022 14:28

rina
♥♥♥♥♥♥♥

Až tak slušná nebyla. Ani ty ostatní, co Andrejka promazala. Konkrétně já, když jsem psala ohledně plevelení, bylo tam něco neslušného nebo nějaké lži?
Blekotáte páté přes deváté, a tomu říkᚠslušnost?

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#9318 25. 4. 2022 15:07

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

Ad. mazání.... Erem, vadilo ti to? Že se debata přirozeně chvíli stočí jinam? Debata se přirozeně vyvíjí, ale myslím, že nikdo nepochybuje, že to je vlákno Erem a jakmile by přišla napsat, tak jsme jedno ucho a její příběh prvořadý. Ale mazat to? Už takhle sem skoro nikdo nepíše a ještě se bude mazat? Zbytečné hrocení z mého pohledu. Takhle to lidi přestane bavit úplně, buďme rádi za každou slušnou diskusi!

Jenže slušná diskuze se často zvrhne v osobní osočování a útoky. Taky si nechci věčně nechat líbit, když mi někdo nadává nebo mě nařkne z něčeho, co není pravda. Takže ano, slušné diskuze tu jsou, ale pouze do chvíle, než na tyto výpady někdo zareaguje stejným způsobem. Každá trpělivost má své meze. A upřímně se divím, že se tady promíjí spousta podlých příspěvků, ale jakmile se někdo ozve zpět a vyrypovač ze sebe udělá obě a zaskuhrá, okamžitě se to řeší. Pak si říkám, jestli a jak vůbec v takto nastavené skupině fungovat.

Není tady

#9319 25. 4. 2022 15:16

rina
♥♥♥♥♥♥♥

Přesně tak 👏

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#9320 25. 4. 2022 17:04

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Asi neznám dobře pravidla Babinetu, ale není mi úplně jasné, jestli když někdo založí nové vlákno, je pořád na prvním místě jeho, nebo jestli se může  vyvíjet vlivem dalších přispěvatelů. Tápu... stolt

Seneca

Není tady

#9321 25. 4. 2022 18:15

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava

vrabčák napsal(a):

Asi neznám dobře pravidla Babinetu, ale není mi úplně jasné, jestli když někdo založí nové vlákno, je pořád na prvním místě jeho, nebo jestli se může  vyvíjet vlivem dalších přispěvatelů. Tápu... stolt

Diskuze se pochopitelně může vyvíjet, nicméně neměla by se změnit v úplně off topic téma (a tím mám zejména na mysli věčné dohadování stále stejných uživatelů, kteří využijí každou příležitost, aby do sebe ryli). Pochopím ještě spor, kdy se jedná o jakési nedorozumění vlivem psaného projevu, který je ne vždy úplně průhledný na první pohled, a uživatelé si to během pár příspěvků vysvětlí a vyřeší v klidu.

A také, a to platí nyní zejména pro rinu, nejsem povinna vysvětlovat své kroky, proč jsem udělala či neudělala to či ono. Viz Pravidla.

Pro Petra pak platí, že už mě opravdu nebaví jeho popichování riny. Já nerada banuju, nerada mažu a vy to tady všichni moc dobře za ty roky víte. Ale někdy nemám jinou možnost.

Není tady

#9322 25. 4. 2022 18:17

AndreaP.
Administrátor

LENNNA napsal(a):

. Ale mazat to? Už takhle sem skoro nikdo nepíše a ještě se bude mazat? Zbytečné hrocení z mého pohledu. Takhle to lidi přestane bavit úplně, buďme rádi za každou slušnou diskusi!

Ano Lennno, za slušné diskuze jsem vděčná, nicméně vyhrocené nesmysly o ničem se budou mazat a věř, že mě to nebaví.

Není tady

#9323 25. 4. 2022 19:38

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Jenže slušná diskuze se často zvrhne v osobní osočování a útoky. Taky si nechci věčně nechat líbit, když mi někdo nadává nebo mě nařkne z něčeho, co není pravda. Takže ano, slušné diskuze tu jsou, ale pouze do chvíle, než na tyto výpady někdo zareaguje stejným způsobem. Každá trpělivost má své meze. A upřímně se divím, že se tady promíjí spousta podlých příspěvků, ale jakmile se někdo ozve zpět a vyrypovač ze sebe udělá obě a zaskuhrá, okamžitě se to řeší. Pak si říkám, jestli a jak vůbec v takto nastavené skupině fungovat.

Teď už to nedohledám, ale v té diskusi o kouření - já myslím, že tam nebylo nic neslušného, že ta diskuse probíhala úplně v pohodě - jaké máme zkušenosti. Ale třeba si to jen nepamatuji nebo jsem si nevšimla. Bylo tady takových věcí přes čáru v chování některých a nic. Teď byla diskuse, stále myslím, že diskuse v pohodě, žádné střety (mluvím o diskusi o kouření a naše zkušenosti) a tohle vadí a to se smaže.

- Gary Smith

Není tady

#9324 25. 4. 2022 19:42

AndreaP.
Administrátor

Lenno, nezlob se na mě, ale zrovna diskuzi o kouření jsem tam opravdu nemazala, je tam. Dokonce tam sama uvádím, že to do tématu patří. Mazala jsem nesmyslné štěky mezi diskutujícími. Díky za pochopení. Více se vyjadřovat nebudu.

Není tady

#9325 25. 4. 2022 19:47

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

AndreaP. napsal(a):

LENNNA napsal(a):

. Ale mazat to? Už takhle sem skoro nikdo nepíše a ještě se bude mazat? Zbytečné hrocení z mého pohledu. Takhle to lidi přestane bavit úplně, buďme rádi za každou slušnou diskusi!

Ano Lennno, za slušné diskuze jsem vděčná, nicméně vyhrocené nesmysly o ničem se budou mazat a věř, že mě to nebaví.

Já vím, nemᚠto s námi úplně jednoduché sad

- Gary Smith

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí