Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#9276 20. 4. 2022 15:20

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

vrabčák napsal(a):

Soleil napsal(a):

Tak já si tady taky trochu zaskuhrám...mám sice radost, že je volno, a potřebovala bych dělat spoustu věcí...ale tak hrozně se mi do ničeho nechce! Nevíte někdo jak z toho ven? Jak se přinutit když se člověku do ničeho nechce a měl by?

Soleil, to znám důvěrně. dumbom Jedině si silně představit, jaké tě čeká příjemné uspokojení z dobře vykonané práce. tongue
Dobrala jsem se k tomu, že když se člověk snaží poctivě vykonávat různé důležité práce, působí výsledky jeho snažení opravdu i antistresově. stolt

To znie výborne a všeobecne mᚠpravdu, ale... Nechceš prís vyprata byt po našich...? grater kapitulation Tam mi už dochádzajú sily, a svetlo na konci tunela v nedohžadne...

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#9277 20. 4. 2022 15:25

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Palomita napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Palomito, souhlasím. Jen nevím, jak to myslíš s tou pozvánkou pro Putina. Prosím o polopatické vysvětlení.

Už jsem to tu psala, v momentě, kdy se na hranicích s Evropou začne šikovat armáda potenciálního nepřítele v takovém objemu, jak tomu bylo u Ruska, nemyslím si, že by odpovědí mělo být "nic". Zodpovědná místa moc dobře věděla o tom co se chystá a stejně to nechala na Putinovi, jak se rozhodne on. Chyběla nám jednotnost od začátku, takže dveře byly otevřené. Těžko jsme (Evropa) mohli něco podniknout, když ještě pár dní po vniknutí Ruské armády na Ukrajinu bylo Německo tichým podporovatelem Ruska. To je ta rohožka "Welcome".
Nesdílím všeobecné nadšení, jak si Evropa svorně a chrabře vede, protože to projela už na začátku. Kdyby ji Putin nevyhodnotil jako slabou a snadnou obě, v životě by na Ukrajinu nevlezl. Své cíle prezentoval docela jasně a nikdo nepodnikl nic, co by Putin mohl vyhodnotit jako potenciální silný odpor. Když to shrnu, jestliže Putin začal cenit zuby, měli jsme je vycenit taky a ještě zavrčet, aby pochopil, že mu to jen tak neprojde a ne stáhnout ocas a čekat, jestli teda kousne, nebo ne.
Snad jsem to, ze svého úhlu pohledu, nějak pochopitelně vysvětlila smile Nechci to tu zbytečně řešit, každý na to má svůj názor smile

Myslím, že mnohí - vrátane analytikov - proste neverili, že by toho bol schopný... A tí, čo verili, nemali (a asi nemajú) nejaké vežké slovo. Aspoň u nás je to tak. stolt

Brita

Není tady

#9278 20. 4. 2022 18:07

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Seli, měla jsem na mysli hlavně svoje představy i ojedinělé praktické zkušenosti a z nich vyplývající pocit chvilkového uspokojení z dobře vykonané práce. wink Nevyplatila bych se ti........ stolt
Nás zas čeká vyklízení velkého sklepa..., na který spoooooouuustu roků nikdo nesáhl. Sama to nezvládnu, a nikdo z rodiny s tím nechce nic mít...  dumbom

A k tvému poslednímu příspěvku: Myslím si totéž.

Upravil(a) vrabčák (20. 4. 2022 18:09)

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#9279 20. 4. 2022 18:41

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Selima napsal(a):

Myslím, že mnohí - vrátane analytikov - proste neverili, že by toho bol schopný... A tí, čo verili, nemali (a asi nemajú) nejaké vežké slovo. Aspoň u nás je to tak. stolt

To je, bohužel, fakt. Asi to tak mělo být. Společnost už i tak byla rozpolcená kvůli covidu. Není divu, že bez "reálné" hrozby nenašli jednotlivci společnou řeč.

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

#9280 21. 4. 2022 6:39

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

vrabčák napsal(a):

Seli, měla jsem na mysli hlavně svoje představy i ojedinělé praktické zkušenosti a z nich vyplývající pocit chvilkového uspokojení z dobře vykonané práce. wink Nevyplatila bych se ti........ stolt
Nás zas čeká vyklízení velkého sklepa..., na který spoooooouuustu roků nikdo nesáhl. Sama to nezvládnu, a nikdo z rodiny s tím nechce nic mít...  dumbom

A k tvému poslednímu příspěvku: Myslím si totéž.

Jé, vrabčáku, u nás to je naopak! Já stále přemlouvám taku k vyklízení a ještě se mi to nepodařilo. Jasně, on vidí tu práci, ale já vidím ty "poklady" z dětství, co bych tam mohla objevit smile
Jinak osobně se mi vyplatilo a vyplácí - nehromadit věci. Vůbec. Stejně z 99% věcí, které takto člověk odloží, schová na "co kdyby", tak už je nikdy nevytáhne. A jen zaplněné prostory a nakonec práce.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#9281 21. 4. 2022 7:42

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

Jinak osobně se mi vyplatilo a vyplácí - nehromadit věci. Vůbec. Stejně z 99% věcí, které takto člověk odloží, schová na "co kdyby", tak už je nikdy nevytáhne. A jen zaplněné prostory a nakonec práce.

Souhlas!! Jednou za čas je potřeba provětrat vše a udělat prostor na další smile

Není tady

#9282 21. 4. 2022 8:26

vera
♥♥♥♥♥♥-

ano, ano.............mám ráda vyklízení a vyhazování do popelnic

v sobotu jsem se zbavila nábytku, který mi vlastně zavazel, ještě po rodičích, skříňky se zásuvkami - přijeli si pro to Ukrajinci-známí od kamarádky, přidala jsem jim tv a bednu keramiky a porcelánu-vše nevyužité

vrabčáku, taky mi s tím doma nikdo nepomůže, ale už jsem si zvykla

Není tady

#9283 21. 4. 2022 9:41

Niky123
♥♥♥♥♥♥-

Holky, já vyklízím půdu, a máme ji velkou, převelkou, plnou věcí od předků. Musím jet opatrně, mezi šuntem jsou občas skvosty, už jsem jich i dost dala do muzea. Těch cest autem na sběrný dvůr už bylo nepočítaně a ještě jich fůra bude. S těžkými věcmi mi pomáhá přítel, co zvládnu vyklízím sama.

Není tady

#9284 21. 4. 2022 12:08

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Niky123 napsal(a):

Holky, já vyklízím půdu, a máme ji velkou, převelkou, plnou věcí od předků. Musím jet opatrně, mezi šuntem jsou občas skvosty, už jsem jich i dost dala do muzea. Těch cest autem na sběrný dvůr už bylo nepočítaně a ještě jich fůra bude. S těžkými věcmi mi pomáhá přítel, co zvládnu vyklízím sama.

Nezávidím tu práci a vyklízení bordelu jako takové, ale probírat staré věci (čím starší, tím lepší) po předcích a hledat poklady - jej, to by se mi líbilo! tummenupp

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#9285 21. 4. 2022 12:42

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

tummenupp godlike Nápodobne...

Brita

Není tady

#9286 21. 4. 2022 13:46

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Teda "vyklízení" bytu po našich ma až tak nenadchýna.... Jednak je toho strašne veža, druhak chcem aspoň čas zachova - a treak sa už musím ku kontajneru pliži tajne a potme, ako záškodník kapitulation Príliš im ho plním. A keď sa pozriem, kožko toho ešte ostáva, opúša ma rados zo života. roll Plus mám výčitky svedomia, že toho tožko vyhadzujem, ale teraz som dostala od kolegyne pár tipov, koho oslovi a kto by to ešte mohol zužitkova. stolt tummenupp

Brita

Není tady

#9287 21. 4. 2022 15:35

Niky123
♥♥♥♥♥♥-

Mě taky bolí srdce, když vyklízím celou dědovu knihovnu, co celý život s láskou střádal. grater
Většinu jsou to různé příručky, mapy, průvodce měst, tedy to, co už je dnes neaktuální a nikdo by to nechtěl. Půjde to do sběru papíru.
Sem tam je mezi tím něco jiného co zachovám, co půjde ještě do antikvariátu.

Říkám si přitom že se budu snažit nezanechat po sobě moc věcí, jen to cenné. Aby děti jednou nestály před podobnou horou, jako stojím teď já.

Není tady

#9288 21. 4. 2022 18:57

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Niky, co se týče domácí knihovny, mohla by sis taky pozvat někoho z veřejné knihovny, nejlépe z oddělení akvizice. Antikvariáty moc peněz za knížky nenabídnou... sad, a tak je většinou dávám v Městské knihovně do bedny - Dary čtenářů čtenářům. Některé knihy by bylo taky možno věnovat do školní knihovny nebo dát do knihobudky.

Ve sklepě je šíleně prachu a pavučin a já mám astma... grater Navíc tam nemáme světlo, vždycky bylo jen v sousedním sklepě... Nejdřív to tam musím aspoň trochu vysát a pak si třeba i pozvat vyklízecí firmu. Ale nejdřív bych ráda prozkoumala, jaké poklady tam zanechal můj táta. smile

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#9289 21. 4. 2022 21:17

Xsara1
♥♥♥----

Když jsem vyklízela byt po rodičích, taky jsem zápasila s knihovnou. Máma byla vášnivá čtenářka, hlavně měla ráda knihy z českých dějin. Ale byla tam i spousta knih jiných žánrů. Cestopisy, ságy, romány, detektivky.
Udělala jsem seznam, a nabízela. Antikvariáty, nemocnice, hospic, veřejná knihovna. Nikdo nechtěl ani jednu jedinou knížku.
Nakonec jsem úplnou náhodou dala řeč s kolegyní v práci, a ta si vzala všechno, čeho jsem byla ochotná se vzdát. Do kontejneru bych to asi nebyla schopná vyhodit, to by mi připadalo jako svatokrádež. Spíš bych si nechala udělat velkou knihovnu doma a nastěhovala to tam. Samozřejmě chápu, že ne každý má prostory na to, aby mohl do bezvědomí shromažďovat. gloria
A abych to vybalancovala, snažím se nepotřebných věcí co nejvíce zbavovat. I když mi v tom dost účinně brání manžel, který je bohužel založením křeček. lol

Upravil(a) Xsara1 (21. 4. 2022 21:21)

"Každý chce jít do nebe, ale nikdo nechce zemřít." Peter Tosh

Není tady

#9290 22. 4. 2022 7:30

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Xsara1 napsal(a):

Když jsem vyklízela byt po rodičích, taky jsem zápasila s knihovnou. Máma byla vášnivá čtenářka, hlavně měla ráda knihy z českých dějin. Ale byla tam i spousta knih jiných žánrů. Cestopisy, ságy, romány, detektivky.
Udělala jsem seznam, a nabízela. Antikvariáty, nemocnice, hospic, veřejná knihovna. Nikdo nechtěl ani jednu jedinou knížku.
Nakonec jsem úplnou náhodou dala řeč s kolegyní v práci, a ta si vzala všechno, čeho jsem byla ochotná se vzdát. Do kontejneru bych to asi nebyla schopná vyhodit, to by mi připadalo jako svatokrádež. Spíš bych si nechala udělat velkou knihovnu doma a nastěhovala to tam. Samozřejmě chápu, že ne každý má prostory na to, aby mohl do bezvědomí shromažďovat. gloria
A abych to vybalancovala, snažím se nepotřebných věcí co nejvíce zbavovat. I když mi v tom dost účinně brání manžel, který je bohužel založením křeček. lol

Ty brďo, tak to ikdybych měla barák jako kr*va big_smile, tak to bych neudělala. To je právě to hromadění věcí, zastavět a zabordelařit si tím byt, ve výsledku narváno, jen prach na to sedá, vše zastavěné, a ve finále s tím jen práce. Teď takto známá vyklízela z domova přes 1000 knih. Naprostá většina knihy staré, nikdo to už nechce a já jen zírala, co je někdo schopný u sebe doma shromažďovat za "bordel". A to knihy miluju a kupuju pořád! Ale udělat si z vlastního domova skladiště, to nechápu. Ale na druhou stranu je fakt, že to má každý jinak a asi to někdo může milovat... to je fakt.

Upravil(a) LENNNA (22. 4. 2022 7:31)

- Gary Smith

Není tady

#9291 22. 4. 2022 8:00

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

Ty brďo, tak to ikdybych měla barák jako kr*va big_smile, tak to bych neudělala. To je právě to hromadění věcí, zastavět a zabordelařit si tím byt, ve výsledku narváno, jen prach na to sedá, vše zastavěné, a ve finále s tím jen práce. Teď takto známá vyklízela z domova přes 1000 knih. Naprostá většina knihy staré, nikdo to už nechce a já jen zírala, co je někdo schopný u sebe doma shromažďovat za "bordel". A to knihy miluju a kupuju pořád! Ale udělat si z vlastního domova skladiště, to nechápu. Ale na druhou stranu je fakt, že to má každý jinak a asi to někdo může milovat... to je fakt.

No teda!!! Kdybych mohla, tak máme místo zdí knihy/knihovny, ale musíme taky někde žít a shromažďovat i jiný nepořádek big_smile Knihy považuju za všechno možné, ale určitě ne za bordel rodna Taky nemám ráda, když se kupí hromady knih bez ladu a skladu.. ale taková pěkně vyskládaná knihovna, co je víc hjarta Kdybych si měla vybrat.. tak mi stačí knihy a obrazy. Bez ostatních lapačů prachu se úplně klidně obejdu smile

Není tady

#9292 22. 4. 2022 8:42

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

No teda!!! Kdybych mohla, tak máme místo zdí knihy/knihovny, ale musíme taky někde žít a shromažďovat i jiný nepořádek big_smile Knihy považuju za všechno možné, ale určitě ne za bordel rodna Taky nemám ráda, když se kupí hromady knih bez ladu a skladu.. ale taková pěkně vyskládaná knihovna, co je víc hjarta Kdybych si měla vybrat.. tak mi stačí knihy a obrazy. Bez ostatních lapačů prachu se úplně klidně obejdu smile

Palomito, já knihy (a cokoliv z papíru vlastně big_smile) fakt miluju. Ale hromadit si to doma a udělat si skladiště, to fakt ne. Dala jsem ten bordel (právě proto, že šlo o knihy) do uvozovek, ale když jsem viděla fotky těch stovek starých, echt starých, potrhaných apod. knih od té známé - tak prostě první co jsem viděla, tak "bordel". Úplně cítím ta kvanta prachu v tom, zabarikádovaný byt, kde neproudí vzduch ani dobrá energie a fakt mě napadlo slovo bordel rodna  Ale jinak jsem opravdu milovník knih od malička, kupuju je pravidelně. Ale doma si nechávám jen ty "vzácné", které mají pro mě nějakou hodnotu, něčím mě zasáhly apod., naprostou většinu se snažím poslat po přečtení dál, právě proto, abych neměla z bytu takové skladiště.

- Gary Smith

Není tady

#9293 22. 4. 2022 10:20

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

Palomito, já knihy (a cokoliv z papíru vlastně big_smile) fakt miluju. Ale hromadit si to doma a udělat si skladiště, to fakt ne. Dala jsem ten bordel (právě proto, že šlo o knihy) do uvozovek, ale když jsem viděla fotky těch stovek starých, echt starých, potrhaných apod. knih od té známé - tak prostě první co jsem viděla, tak "bordel". Úplně cítím ta kvanta prachu v tom, zabarikádovaný byt, kde neproudí vzduch ani dobrá energie a fakt mě napadlo slovo bordel rodna  Ale jinak jsem opravdu milovník knih od malička, kupuju je pravidelně. Ale doma si nechávám jen ty "vzácné", které mají pro mě nějakou hodnotu, něčím mě zasáhly apod., naprostou většinu se snažím poslat po přečtení dál, právě proto, abych neměla z bytu takové skladiště.

Vím, jak jsi to myslela a souhlasím, že bordel se dá udělat z čehokoli i z toho, co milujeme! smile Jen mě pobavilo, jak "nechápeš" jak někdo může, protože zrovna my můžeme.. big_smile Máme knihy jako průvodce, tzn., že je čteme na přeskáčku, jako jiní sledují seriály na pokračování. Poprvé ji přečteme najednou a pak si jednoduše vytahujeme ty, na které máme zrovna chu, nebo které potřebujeme pro informace. A právě aby z nich nebyl bordel, jsou v knihovnách smile Jediné, v čem je potíž, že je NIKDY nevracíme na stejné místo. Ale zase při hledání konkrétního titulu pak znovuobjevujeme neprávem zapomenuté poklady lol
Pro představu, mně je třeba nádherně v knihkupectví-knihovnách, je tam řád, organizovaný pořádek a vše má své místo, ale padá na mě tíseň ve vetešnictví. Tam ten pořádek nevidím, ani když tam je big_smile

Není tady

#9294 22. 4. 2022 12:03

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Vím, jak jsi to myslela a souhlasím, že bordel se dá udělat z čehokoli i z toho, co milujeme! smile Jen mě pobavilo, jak "nechápeš" jak někdo může, protože zrovna my můžeme.. big_smile Máme knihy jako průvodce, tzn., že je čteme na přeskáčku, jako jiní sledují seriály na pokračování. Poprvé ji přečteme najednou a pak si jednoduše vytahujeme ty, na které máme zrovna chu, nebo které potřebujeme pro informace. A právě aby z nich nebyl bordel, jsou v knihovnách smile Jediné, v čem je potíž, že je NIKDY nevracíme na stejné místo. Ale zase při hledání konkrétního titulu pak znovuobjevujeme neprávem zapomenuté poklady lol
Pro představu, mně je třeba nádherně v knihkupectví-knihovnách, je tam řád, organizovaný pořádek a vše má své místo, ale padá na mě tíseň ve vetešnictví. Tam ten pořádek nevidím, ani když tam je big_smile

Je super, jak je ten svět barevný storstark
Ad. tučné - tohle je super srovnání pro vysvětlenou! tummenupp Jo, mně je krásně v knihkupectvích, ikdyž tam jsou tisíce knih, tak to je jiné - uspořádané, je to domov knih a hlavně to tam vše voní novotou, čistotou, je to přehledné, hezké.... ale třeba když vkročím do antikvariátu, tak ten pocit není hezký, je to téměř opak popisu knihkupectví. A přitom to jsou obě místnosti plné stovek knih a takový (pro mě) rozdíl. No a tak nějak podobné pocity mám i doma smile

- Gary Smith

Není tady

#9295 22. 4. 2022 12:51

vera
♥♥♥♥♥♥-

já antikvariáty a vetešnictví a vše podobné miluju.................zvláště v cizině, hlavně východní cizině - např. v Soluni jsem strávila odpoledne ve vetešnictví, koupila jsem si malou helmici Filippa II. jako suvenýr do mého cestovatelského oltáře, tam žil a kousek má i hrobku................ale hlavně cínovou bustu beránka, uvnitř má otvory na nakuřování, stojí na čestném místě v pokoji, denně na něho koukám a přebírám energii, je hodně starý.......byl součást většího celku.........za 10E
z Barmy jsem si dovezla cínovou  lžíci s velkou dírou uprostřed, naprosto nanic..........mám ji zavěšenou v chodbě a taky ji neustále obdivuju

Není tady

#9296 22. 4. 2022 14:22

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Xsara1 napsal(a):

U nás bývalo tiež veselo - mama zberačka, otec vyhadzovač dumbom styrka cool ...

Brita

Není tady

#9297 22. 4. 2022 14:33

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Niky123 napsal(a):

Mě taky bolí srdce, když vyklízím celou dědovu knihovnu, co celý život s láskou střádal. grater
Většinu jsou to různé příručky, mapy, průvodce měst, tedy to, co už je dnes neaktuální a nikdo by to nechtěl. Půjde to do sběru papíru.
Sem tam je mezi tím něco jiného co zachovám, co půjde ještě do antikvariátu.

Říkám si přitom že se budu snažit nezanechat po sobě moc věcí, jen to cenné. Aby děti jednou nestály před podobnou horou, jako stojím teď já.

Tak ku knihám som sa ešte ani nedostala grater kapitulation To bude Texaský masaker... Aj otec, aj mama majú (mali) skvelú knižnicu, okrem starín aj nestarnúcu klasiku v peknom vydaní, plus komplet Zelenú knižnicu (edicía detektívok) a Odeonské sivé detektívky.... roll Plus otec knihy o výtvarnom umení a faktografiu o medicíne - a jeho vlastné diela, v slovenčine, aj v prekladoch... Plus mama kuchárske knihy (aspoň dve-tri si chcem necha), plus ešte moje a brachove knihy.... Detské (s krásnymi ilustráciami), komplet Zamarovský, Stingl, encyklopédie, hodnotné klasiky... moje preklady - tie nemôžem vyhodi už kvôli dokumentácii.... 
To bude Sofiina vožba. mad yikes sjuk

Brita

Není tady

#9298 22. 4. 2022 14:35

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

A ešte CDčka/DVDčka (som stará škola rodna ).

Brita

Není tady

#9299 22. 4. 2022 14:37

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

rodna Ja milujem aj vetešnictví... alebo teda záleží na tom aké, ale väčšinou vo mne prebúdza lovecký inštinkt.... rodna

Brita

Není tady

#9300 22. 4. 2022 14:38

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

vera napsal(a):

já antikvariáty a vetešnictví a vše podobné miluju.................zvláště v cizině, hlavně východní cizině - např. v Soluni jsem strávila odpoledne ve vetešnictví, koupila jsem si malou helmici Filippa II. jako suvenýr do mého cestovatelského oltáře, tam žil a kousek má i hrobku................ale hlavně cínovou bustu beránka, uvnitř má otvory na nakuřování, stojí na čestném místě v pokoji, denně na něho koukám a přebírám energii, je hodně starý.......byl součást většího celku.........za 10E
z Barmy jsem si dovezla cínovou  lžíci s velkou dírou uprostřed, naprosto nanic..........mám ji zavěšenou v chodbě a taky ji neustále obdivuju

stolt tummenupp Aj sekáče... a blšie trhy... hjarta

Brita

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí