Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#9226 8. 4. 2022 22:40

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Xsaro, přesně tak! stolt

Na gymplu jsem studovala biologicko - chemickou větev a deskripci jsme měli taky.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#9227 9. 4. 2022 8:03

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

LENNNA napsal(a):

Teď ve zprávách téma "ženy jsou platově oproti mužům v ČR stále velmi znevýhodněny", což není nic nového. A ač se o tom ví, tak bohužel není asi vůle s tím něco dělat. Co jsem nevěděla, tak že v tomto za ČR jsou hůře už jen Estonci, Korejci a Japonci.
Změní se to vůbec někdy? sad

Mᚠpravdu, otázka je, proč tomu tak je? V tabulkových platech by tyto nerovnosti být neměly, pokud jsou, je chyba v legislativě. V soukromé sféře je to pak otázka toho, jak si kdo řekne o peníze a o kolik. Není tajemstvím, že se ženy velmi často podhodnocují a neumí si říct o více peněz. No a zaměstnavatel jim je samozřejmě dobrovolně o své vlastní vůli cpát nebude.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#9228 9. 4. 2022 8:17

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

No ono například ve školství, třeba 1. stupeň ZŠ...Tam když je učitel (muž) tak je finančně zvýhodněn už jen proto, že je muž. Má  osobní příplatek, i když nedělá nic navíc a může být úplně neschopnej ve vztahu k dětem...Podobně je to třeba v kultuře, vedoucí pozice. Například ředitelka knihovny má menší plat než ředitel knihovny (znám osobně)...atd. atd.

Není tady

 

#9229 9. 4. 2022 9:04

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Ale osobní/mimořádný příplatek není nárokový. To je vždy odpovědností vedoucího komu jej přidělí a také jej může kdykoli odebrat. Tohle stát ani nikdo z venčí nevyřeší. Řeším čistě mzdu, která je uvedena ve smlouvě a je na ni za odvedenou práci nárok vždy. Je mzda/plat a pak jsou bonusy, příplatky, benefity atp. Někdo má na něco nárok po odpracování určitých let, někdo na základě výkonu své profese, někdo na základě svého pohlaví a někdo na základě rektálního alpinismu. A pokud zaměstnavatelé potřebují přitáhnout určitý typ zaměstnanců, nemůžeme se jim divit, že používají finance jako motivaci. U tvého příkladu bych si jako žena spíš pohlídala, abych za svou práci byla adekvátně ohodnocena a jak jsou ohodnoceni ostatní neřešila. Nevím, proč má tvá známá ředitelka knihovny menší tabulkový plat, možná má odpracováno méně let, má nižší vzdělání.. těch možností je a nebo se jednoduše neumí postavit sama za sebe a čeká, až to udělá někdo jiný, tak jako většina žen.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#9230 9. 4. 2022 21:32

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Tohle stát ani nikdo z venčí nevyřeší.
To nevyřeší, ale to neznamená, že to, co psala Soleil, není pravda. Navíc ty rozdíly jsou jak ve státním, tak soukromém.  S tabulkovým platem u státních  to nemá moc společnéhio, posuzuje se hrubý příjem celkový.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#9231 9. 4. 2022 21:54

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Judyna napsal(a):

Tohle stát ani nikdo z venčí nevyřeší.
To nevyřeší, ale to neznamená, že to, co psala Soleil, není pravda. Navíc ty rozdíly jsou jak ve státním, tak soukromém.  S tabulkovým platem u státních  to nemá moc společnéhio, posuzuje se hrubý příjem celkový.

To vůbec nerozporuju. Pouze poukazuji na to, že u tabulkových platů by měli mít základ všichni stejně podle splněných podmínek a pak už je to vše na osobní dohodě. Otázka poptávky a nabídky. Někdy si člověk může vybírat a někdy musí vzít co je, bohužel.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#9232 9. 4. 2022 22:00

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Teď jsem četla, že nejvyšší rozdíly v platech jsou ve vysokých manažerských funkcích....


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#9233 10. 4. 2022 7:11

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Nejenom.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#9234 11. 4. 2022 16:58

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Palomita napsal(a):

Selima napsal(a):

Palomita napsal(a):


Nevím, podle jaké logiky. Já jsem za, aby byl povinný jeden cizí jazyk, takže jestli ti z toho vyplývá, že by se měla zrušit matika, je to čistě tvá logika a do té nevidím.

Nemám bunky ani na matiku, ani na telocvik, a ani jednému sa v dospelom živote nevenujem... (teda, okrem tanečkov, ale tie nám akosi na škole nikto neponúkol) - z matiky som dokonca musela povinne maturova, a oba predmety som mala 12 rokov klasifikované, z telocviku zápočet ešte na vysokej kapitulation Načo to bolo dobré? Asi tak, ako druhý jazyk...

Matika nás provází celý život, i když se jí nevěnujeme. Díky tomu si lidé umí spočítat mzdu, vzdálenost, dobu, kterou potřebují na cestu, kolik barvy na vymalování bytu, atp. To, že to vnímáme jako život "bez matematiky" je jen dobře smile Kdyby to bylo s matikou a Tv jak je to teď s cizími jazyky, tak matematika by měla na školách ještě minimálně další dva povinné odborné předměty z oblasti matematiky a tělocvik by byl rozložen zvl᚝ na závodní sporty, atletiku a posilování. To by bylo teprve radosti big_smile
Trénování paměti je fajn, ale jazyk jsem se nikdy nenaučila nazpamě. Musela jsem ho vždy pochopit a vnímat. Memorování slovíček neberu za alfu a omegu jazyka. Ale to píšu z pohledu studenta, ne učitele. smile

Pochopi a vníma je najlepšia cesta, ale bez zapamätania si slovíčok si človek proste nevystačí - či sa ich už bifžuje, opakuje ich po druhých, alebo nasiakne inak... (Mame učenie sa angličtiny citežne pozastavilo Alzheimera)...
Z matiky by nezaškodilo viac logiky (tá podža mňa dnes dos chýba všeobecne stolt ) a z chémie praktickej náuky o éčkach, toxických látkach, zložení odevov, potravín, hnojív, kozmetiky... No fyziku a chémiu (plus vyššiu biológiu či rozvinuté IT schopnosti, možno dejepis a zemepis) by som dala medzi povinne volitežné. Aby si každý vybral podža chuti....


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#9235 12. 4. 2022 19:31

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Proč řešíte školství, když s tím stejně nikdo nehne?
Podobně jako se špatnýma zákonama, nebo se sociální politikou?
To jsou oblasti, které obyčejný občan neovlivní dokonce ani u voleb... 😪


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#9236 12. 4. 2022 20:17

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1252

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Selimo, víceméně s tebou souhlasím. Jen bych přidala ještě finanční gramotnost jako povinný předmět a aspoň základy dějepisu a zeměpisu bych také nechala jako povinný předmět.

Proč si aspoň nepopovídat (nezaskuhrat wink ) o tom, jaké by naše školství mělo být.

Jedna věc je jasná i těm nahoře - školství je zastaralé a zkostnatělé a reformu potřebuje. stolt

Není tady

 

#9237 13. 4. 2022 8:42

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Selima napsal(a):

Pochopi a vníma je najlepšia cesta, ale bez zapamätania si slovíčok si človek proste nevystačí - či sa ich už bifžuje, opakuje ich po druhých, alebo nasiakne inak... (Mame učenie sa angličtiny citežne pozastavilo Alzheimera)...
Z matiky by nezaškodilo viac logiky (tá podža mňa dnes dos chýba všeobecne stolt ) a z chémie praktickej náuky o éčkach, toxických látkach, zložení odevov, potravín, hnojív, kozmetiky... No fyziku a chémiu (plus vyššiu biológiu či rozvinuté IT schopnosti, možno dejepis a zemepis) by som dala medzi povinne volitežné. Aby si každý vybral podža chuti....

Samozřejmě, že slovíčka jsou důležitá, ale pro naučení se jazyka je to jen ta menší (méně náročná) část. Raději se naučit jeden jazyk na dobrou trojku, než tři na čtyřku s odřenýma ušima. Tvoje mamka měla štěstí, že jí to zafungovalo. tummenupp
Se zbytkem naprosto souhlasím. Ta logika je alfa a omega všeho.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#9238 13. 4. 2022 9:10

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Já zase němčinu měla moc ráda smile, ale nedobrý vztah jsem měla k angličtině. Ikdyž je anglina o dost lehčí, ale prostě jsem jí neměla ráda. Hrozný pro mě byly lektorky z Ameriky, které nás na střední učili angličtinu a neuměly ani slovo česky. Zdrhala jsem z hodin, co to šlo big_smile

Jo, o tom to je. Když k tomu jazyku člověk nemá vztah (z jakéhokoli důvodu) a musí, tak je otázka, co z toho kdo má. Toto považuji za marné a proto s tím nesouhlasím. A jsou jazyky pro studenty dostupné, ale a jsou jejich volbou, stejně, jako třeba další hodiny matematiky nebo tělocviku. Navíc, učit se němčinu/angličtinu/francouzštinu povinně, proč? Ani logicky mi to nedává smysl. Tři evropské jazyky a zbytek světa co? Když už povinné, tak aspoň angličtinu/ruštinu/španělštinu a se člověk domluví na většině kontinentů. smile

U nás na škole máme ešte (okrem nemčiny a francúzštiny) ruštinu... a niekde inde majú španielčinu alebo podobne. Na základke, kam chodili bratrancove deti, mali dokonca čínštinu big_smile , ale to sa asi nedá nauči len tak...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#9239 13. 4. 2022 9:14

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Soleil napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Teď ve zprávách téma "ženy jsou platově oproti mužům v ČR stále velmi znevýhodněny", což není nic nového. A ač se o tom ví, tak bohužel není asi vůle s tím něco dělat. Co jsem nevěděla, tak že v tomto za ČR jsou hůře už jen Estonci, Korejci a Japonci.
Změní se to vůbec někdy? sad

Toto mě fakt hrozně štve a vytáčí,pokud mám být slušná...ty zprávy jsem teda neviděla, ale pokud vím, je to tak průměrně o 25 % za stejnou práci...To je taková nespravedlnost!

Vraj to je preto, že muži sú živitelia rodín ( a môj brat s tým vrelo súhlasí dumbom ), ale podža štatistík je už tožko žien-samoživiteliek (a mnohé márne vymáhajú alimenty od lepšie zarábajúcich mužov), že je to podža mňa prachsprostá výhovorka.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#9240 13. 4. 2022 11:12

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Selima napsal(a):

Vraj to je preto, že muži sú živitelia rodín ( a môj brat s tým vrelo súhlasí dumbom ), ale podža štatistík je už tožko žien-samoživiteliek (a mnohé márne vymáhajú alimenty od lepšie zarábajúcich mužov), že je to podža mňa prachsprostá výhovorka.

Řekla bych, že je to tak i tak. Ani status "zelené vdovy" není úplně neobvyklý. A když jde žena na mateřskou, může přijít o větší část svých výdělků a rázem je to o jednom příjmu. Není výjimkou, že muž za ženu platí, když jdou večer ven, atd., atd. Tím to neschvaluji rozdíl mezi příjmy, ale beru na vědomí, že muži mají i jiné "výdaje", které zahrnují i ženy. Většina žen tak nějak automaticky předpokládá, že muž "se postará". No a běda, když to tak není. Pak jsou ty ostatní, které by se rády postaraly samy, ale jsou diskriminovány při stanovení výše svých mezd. Nic není černobílé. Osobně jsem ráda, že jsem ženou. V práci jsem si domluvila výhody, které ostatní muži nemají. Není to znát na financích, ale je to pro mě podstatnější, než bazírovat na nějakém stejném platu. Ostatně, ani neřeším, kolik berou jiní. Podstatný je můj účet a mé výhody. Víc mě nezajímá.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#9241 13. 4. 2022 11:18

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Selima napsal(a):

U nás na škole máme ešte (okrem nemčiny a francúzštiny) ruštinu... a niekde inde majú španielčinu alebo podobne. Na základke, kam chodili bratrancove deti, mali dokonca čínštinu big_smile , ale to sa asi nedá nauči len tak...

Je dobře, že je variabilita. Zejména proto, že stále existují země, kde si člověk s angličtinou ani neškrtne, natož pak s němčinou nebo francouzštinou. Od známého holka se zhlídla v japonských anime a je samouk japonštiny. A to má ve škole AJ/NJ/FJ. Motivace jsou různé a není pro učení nic lepšího, než když dítě chce smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#9242 13. 4. 2022 12:15

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Selima napsal(a):

Soleil napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Teď ve zprávách téma "ženy jsou platově oproti mužům v ČR stále velmi znevýhodněny", což není nic nového. A ač se o tom ví, tak bohužel není asi vůle s tím něco dělat. Co jsem nevěděla, tak že v tomto za ČR jsou hůře už jen Estonci, Korejci a Japonci.
Změní se to vůbec někdy? sad

Toto mě fakt hrozně štve a vytáčí,pokud mám být slušná...ty zprávy jsem teda neviděla, ale pokud vím, je to tak průměrně o 25 % za stejnou práci...To je taková nespravedlnost!

Vraj to je preto, že muži sú živitelia rodín ( a môj brat s tým vrelo súhlasí dumbom ), ale podža štatistík je už tožko žien-samoživiteliek (a mnohé márne vymáhajú alimenty od lepšie zarábajúcich mužov), že je to podža mňa prachsprostá výhovorka.

Toto je přežitek jako blázen! Ve světě už to lepší, my zaostáváme, ale snad se to časem zlepší.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#9243 15. 4. 2022 11:32

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Tak já si tady taky trochu zaskuhrám...mám sice radost, že je volno, a potřebovala bych dělat spoustu věcí...ale tak hrozně se mi do ničeho nechce! Nevíte někdo jak z toho ven? Jak se přinutit když se člověku do ničeho nechce a měl by?

Není tady

 

#9244 15. 4. 2022 13:12

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Soleil napsal(a):

Tak já si tady taky trochu zaskuhrám...mám sice radost, že je volno, a potřebovala bych dělat spoustu věcí...ale tak hrozně se mi do ničeho nechce! Nevíte někdo jak z toho ven? Jak se přinutit když se člověku do ničeho nechce a měl by?

Nepředstavovat si v hlavě, co všechno tě čeká a pustit tělo, aby si automaticky našlo činnosti, které kolem sebe mᚠsmile Mě teda vždycky nejvíc unaví "ta představa" big_smile A mezi námi, odpočinek je taky důležitý stolt


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#9245 15. 4. 2022 13:17

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1252

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Návštěva u příbuzných partnera se stala noční můrou: Probírala se válka, Zelenský, Ukrajinci.......Příbuzní jsou všichni opačného názoru, tak jsem se kousla a do diskuse raděj nemíchala, způsobila bych velkou rodinnou rozepři. Přežila jsem to....uffffff... kapitulation

Není tady

 

#9246 15. 4. 2022 13:55

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Niky123 napsal(a):

Návštěva u příbuzných partnera se stala noční můrou: Probírala se válka, Zelenský, Ukrajinci.......Příbuzní jsou všichni opačného názoru, tak jsem se kousla a do diskuse raděj nemíchala, způsobila bych velkou rodinnou rozepři. Přežila jsem to....uffffff... kapitulation

Jo, v rodině radši tyhle věci neřešit! tummenupp


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#9247 15. 4. 2022 18:27

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Soleil napsal(a):

Tak já si tady taky trochu zaskuhrám...mám sice radost, že je volno, a potřebovala bych dělat spoustu věcí...ale tak hrozně se mi do ničeho nechce! Nevíte někdo jak z toho ven? Jak se přinutit když se člověku do ničeho nechce a měl by?

Soleil, to znám důvěrně. dumbom Jedině si silně představit, jaké tě čeká příjemné uspokojení z dobře vykonané práce. tongue
Dobrala jsem se k tomu, že když se člověk snaží poctivě vykonávat různé důležité práce, působí výsledky jeho snažení opravdu i antistresově. stolt


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#9248 15. 4. 2022 18:41

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Niky123 napsal(a):

Návštěva u příbuzných partnera se stala noční můrou: Probírala se válka, Zelenský, Ukrajinci.......Příbuzní jsou všichni opačného názoru, tak jsem se kousla a do diskuse raděj nemíchala, způsobila bych velkou rodinnou rozepři. Přežila jsem to....uffffff... kapitulation

Jo, taky občas slyším opačné názory. A jak šíleně válku odnášejí civilisti, těhotné ženy i spousta dětí, i těch, co se ani nestihly narodit..., to je ani nějak neznepokojuje.......................  usch grater usch grater usch



Dneska jsem byla nucena po delší době strávit nějakou dobu na Autobusovém nádraží Černý Most (při cestě tam i zpátky). Roky a roky slibují rekonstrukci, ale pořád nic, jen je to tam čím dál špinavější, hnusnější...... Ponižující pocit, jen když se tam člověk vyskytne... Je to ostuda Prahy 9 a ostuda celé Prahy! usch


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#9249 15. 4. 2022 18:57

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

vrabčák napsal(a):

Soleil, to znám důvěrně. dumbom Jedině si silně představit, jaké tě čeká příjemné uspokojení z dobře vykonané práce. tongue
Dobrala jsem se k tomu, že když se člověk snaží poctivě vykonávat různé důležité práce, působí výsledky jeho snažení opravdu i antistresově. stolt

Tam ještě nejsem grater Dnes jsem šla natírat plot, po x-tém odložení z různých důvodů, jako jsou hory sněhu, nedostatek času, lennost, atp. Svítilo slunko a než jsem natřela doslova tři plaňky, začal slejvák. Nemám ani hotovo ani dobrý pocit. lol


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#9250 15. 4. 2022 19:02

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Přírodní okolnosti ti nejsou nakloněny, ty za to vůbec nemůžeš! Jedině to domluvit se sv. Petrem, aby nekropil tak často. big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů