Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#9051 26. 2. 2022 14:05

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Rino, říká se, že prázdné nádoby duní. A já jsem si jistá, že Palomita neduní ani trochu. big_smile

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#9052 26. 2. 2022 17:28

rina
♥♥♥♥♥♥♥

Vrabče, kecá stejné nesmysly, jako Petr.
Mmch, co má ta celá Evropa dělat?

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#9053 26. 2. 2022 18:45

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

vrabčák napsal(a):

A já jsem si jistá, že Palomita neduní ani trochu. big_smile

storstark par

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

#9054 26. 2. 2022 18:46

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Opravdu hrůza. Jsem hrozně ráda, že se u nás všichni postavili za Ukrajinu, že se sjednotila vláda s opozicí a dokonce i s prezidentem. To je hrozně důležité. Situace se mění každou chvíli, zůstávají rozpaky hlavně z chování Německa, souhlasím. Co se týce Swiftu, četla jsem, že Rusko už od roku 2014 vyvinulo podobný systém, na toto se dlouho připravovalo. Je fajn, že Ćína se nepostavila až tak úplně na stranu Ruska a že vyzvala Putina k jednání s Ukrajinou. Uvidíme, co bude zítra. Každopádně sankce jsou prý naprosto nedostatečné a Rusko se jim směje.
Stejně si myslím, že toto Putina nakonec zničí.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#9055 26. 2. 2022 19:31

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

Opravdu hrůza. Jsem hrozně ráda, že se u nás všichni postavili za Ukrajinu, že se sjednotila vláda s opozicí a dokonce i s prezidentem. To je hrozně důležité. Situace se mění každou chvíli, zůstávají rozpaky hlavně z chování Německa, souhlasím. Co se týce Swiftu, četla jsem, že Rusko už od roku 2014 vyvinulo podobný systém, na toto se dlouho připravovalo. Je fajn, že Ćína se nepostavila až tak úplně na stranu Ruska a že vyzvala Putina k jednání s Ukrajinou. Uvidíme, co bude zítra. Každopádně sankce jsou prý naprosto nedostatečné a Rusko se jim směje.

Jo, bohužel pospolitost Evropy je docela v háji a to hraje Putinovi do karet nejvíc. Bylo to vidět za covidu, kdy relativně o nic nešlo. Místo, aby se dohodli na jednotném postupu už když Putin avizoval, že se jedná "pouze o cvičení". Radši se 10x zbytečně sejít a probrat jednotnou strategii, než čekat až zahřmí a pak čumět.

https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/ … alcit.html

Není tady

#9056 27. 2. 2022 8:12

vera
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

vrabčák napsal(a):

A já jsem si jistá, že Palomita neduní ani trochu. big_smile

storstark par

ani trošičku..................je skvělá

Není tady

#9057 27. 2. 2022 9:18

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

Judyno, nechce kecat, ale mám pocit, že včera večer říkali (nebo zda jsem to četla?), že Čína už se jednoznačně postavila za Rusko.
Je to šílené. Co nás čeká dál? sad  Ekonomicky nás čekají černé časy určitě. Ale co vojensky? Na jednu stranu nadávám, že ostatní v tom Ukrajinu nechají a nepomůžou jim. Na druhou stranu to asi nejde, pokud by se do toho vložily jiné státy vojensky, tak tu máme v tu ránu asi 3. světovou.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#9058 27. 2. 2022 9:20

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

A dodám - velký obdiv k ukrajinskému prezidentovi! Takového by si mohla přát každá země!

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#9059 27. 2. 2022 9:25

vera
♥♥♥♥♥♥-

Putin to řekl jasně......................chce svět před r. 1997...............a když ne, pocítíme to jak nikdy...v té době jsme nebyli v NATO
chce ovládat své bývalé satelity..........tedy i ČESKO

Není tady

#9060 27. 2. 2022 9:53

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Jinak se mi líbí, jak se Západ stmelil, jak se běžní občané angažují, snaží se pomoci, všichni myslí na Ukrajinu... vlády teď postupují celkem rozhodně a koordinovaně, docela se na všem dobře domluví a všichni (teda téměř) jdou proti tomu magorovi, který teď zůstal téměř sám. Kdyby byl normální, tak by viděl, že tohle nemůže nikdy vyhrát. Snad mu maličko normálnosti někde tam vzadu zůstalo a pochopí to!

- Gary Smith

Není tady

#9061 27. 2. 2022 9:55

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

V noci v Charkově odpálili plynovod sad

A KLDR odpálila východním směrem neidentifikovanou střelu, informoval Reuters. Podle japonské pobřežní stráže by se mohlo jednat o balistickou střelu. Tenhle mužík z KLDR tu chyběl...

- Gary Smith

Není tady

#9062 27. 2. 2022 10:56

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

LENNNA napsal(a):

Jinak se mi líbí, jak se Západ stmelil, jak se běžní občané angažují, snaží se pomoci, všichni myslí na Ukrajinu... vlády teď postupují celkem rozhodně a koordinovaně, docela se na všem dobře domluví a všichni (teda téměř) jdou proti tomu magorovi, který teď zůstal téměř sám. Kdyby byl normální, tak by viděl, že tohle nemůže nikdy vyhrát. Snad mu maličko normálnosti někde tam vzadu zůstalo a pochopí to!

Na můj vkus to vše dlouho trvá. Nemyslím teď běžné občany, ale vlády. To dohadování o sankcích, hlavně aby nás to tolk ekonomicky nepoškodilo..... Ano i toto je třeba brát v úvahu, je to důležité. Ale důležitější je podle mě pomoc napadenému státu. ne vojensky, to by asi opravdu byla třetí světová, ale podpořit ho ekonomicky, dodávkymi, pomocí uprchlíkům. Mně se třeba moc líbí i to, že hnutí An. přerušuje TV vysílání v Rusku a ukazuje záběry z Ukrajiny. Kéž by to Rusům otevřelo oči....
Musíme počítat s tím, že nás to ekonomicky postihne a to daleko víc než kovid. Ale nedá se nic dělat, oni pomoc potřebují, navíc do dění na Ukrajině Západ zasahoval už před Majdanem, nemůžeme dělat jakože nic. Musíme se připravit na velikou drahotu, na to, že už si nebudeme moct dopřát vše, co chceme. Asi bychom měli pracovat na co největší soběstačnosti, protože jak je vidět, když se něco stane, pomoct si musí hlavně každý sám.... Trh zdaleka vše nevyřeší a jak je vidět, mohou nastat situace, že koupit vše se prostě nedá.
Ukrajinští lidé jsou velice stateční a muži (nejen) šli bojovat a bránit svůj stát. Myslíte, že naši muži mají také takové vlastenecké cítění? Já, jako matka syna, si to vůbec nedokážu představit.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#9063 27. 2. 2022 11:11

vera
♥♥♥♥♥♥-

dnes ráno přivezli do naší obce ukrajinské matky s dětmi...............pořádá se sbírka.................taková vlna solidarity, už hodinu jen brečím.................... a nosím na hromadu...................deky, 2 výbavy, které nachystala ještě moje matka pro 2 pravnučky-teď se budou hodit, dala jsem tam svoje 2 hezké kabáty a velký batoh-dostala jsem na Vánoce 2 stejné...................teď přišla dcera, taky ubrečená.................jedou nakupovat trvanlivé potraviiny. Když jsem to poslouchala v rádiu a viděla v tv, byla jsem rozhořčená...........ale tváři v tvář mě to dostalo, zcela..................

Není tady

#9064 27. 2. 2022 11:17

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

To věřím....

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#9065 27. 2. 2022 11:33

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Na můj vkus to vše dlouho trvá. Nemyslím teď běžné občany, ale vlády. To dohadování o sankcích, hlavně aby nás to tolk ekonomicky nepoškodilo..... Ano i toto je třeba brát v úvahu, je to důležité. Ale důležitější je podle mě pomoc napadenému státu. ne vojensky, to by asi opravdu byla třetí světová, ale podpořit ho ekonomicky, dodávkymi, pomocí uprchlíkům. Mně se třeba moc líbí i to, že hnutí An. přerušuje TV vysílání v Rusku a ukazuje záběry z Ukrajiny. Kéž by to Rusům otevřelo oči....
Musíme počítat s tím, že nás to ekonomicky postihne a to daleko víc než kovid. Ale nedá se nic dělat, oni pomoc potřebují, navíc do dění na Ukrajině Západ zasahoval už před Majdanem, nemůžeme dělat jakože nic. Musíme se připravit na velikou drahotu, na to, že už si nebudeme moct dopřát vše, co chceme. Asi bychom měli pracovat na co největší soběstačnosti, protože jak je vidět, když se něco stane, pomoct si musí hlavně každý sám.... Trh zdaleka vše nevyřeší a jak je vidět, mohou nastat situace, že koupit vše se prostě nedá.
Ukrajinští lidé jsou velice stateční a muži (nejen) šli bojovat a bránit svůj stát. Myslíte, že naši muži mají také takové vlastenecké cítění? Já, jako matka syna, si to vůbec nedokážu představit.

Tak ideální by to bylo okamžitě, o tom žádná! Ale podle mého to bylo adekvátní dané situaci, tak vážná věc, nesmírně vážná, takový kolos zemí, každá je jiná, má jinou historii, pamět, zkušenosti.... a rozhodli se téměř jednotně, téměř hned (jen pár z nich zaváhalo) - všichni táhnout za jeden provaz, v podstatě ze dne na den jednota jako blázen. To tu ještě snad nebylo! Opravdu se mi moc líbí, jak fungují vlády i lidé i firmy hjarta

- Gary Smith

Není tady

#9066 27. 2. 2022 11:35

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

vera napsal(a):

dnes ráno přivezli do naší obce ukrajinské matky s dětmi...............pořádá se sbírka.................taková vlna solidarity, už hodinu jen brečím.................... a nosím na hromadu...................deky, 2 výbavy, které nachystala ještě moje matka pro 2 pravnučky-teď se budou hodit, dala jsem tam svoje 2 hezké kabáty a velký batoh-dostala jsem na Vánoce 2 stejné...................teď přišla dcera, taky ubrečená.................jedou nakupovat trvanlivé potraviiny. Když jsem to poslouchala v rádiu a viděla v tv, byla jsem rozhořčená...........ale tváři v tvář mě to dostalo, zcela..................

hjarta

- Gary Smith

Není tady

#9067 27. 2. 2022 11:39

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

vera napsal(a):

vero godlike Je to hrozný hjarta Jestli jsem to dobře pochopila, tak ČR zatím pro ně není cílová destinace. Ani nebyl velký zájem o ten první vlak, co vyslaly ČD. Ale člověk chce pomoci jak může. Myslím, že jen málokdo zůstává lhostejným a nedotčeným.

Není tady

#9068 27. 2. 2022 11:52

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Co mě překvapilo, že se až tak moc neliší rok 68 v ČR od r. 2022 na Ukrajině. Ruští vojáci opět neví kde jsou a co tam dělají. Jeli jen na cvičení. Snad mají i obdobné stroje. 
Máti taky vykládala, že chodili po městě a sundavali všechna místní označení. Což se děje i na Ukrajině, protože tak jako v r. 68 i dnes ruští vojáci používají autoatlasy bez navigace.

Není tady

#9069 27. 2. 2022 12:21

vera
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

Co mě překvapilo, že se až tak moc neliší rok 68 v ČR od r. 2022 na Ukrajině. Ruští vojáci opět neví kde jsou a co tam dělají. Jeli jen na cvičení. Snad mají i obdobné stroje. 
Máti taky vykládala, že chodili po městě a sundavali všechna místní označení. Což se děje i na Ukrajině, protože tak jako v r. 68 i dnes ruští vojáci používají autoatlasy bez navigace.

ano, v ruské tv běží záběry, jak je Ukrajinci vítají a jsou k nim přátelští................měli to už nachystané

cítím se ohrožená............ale co moje děti a vnoučata...............jaká je čeká budoucnost.............a to se píše rok 2022

Není tady

#9070 27. 2. 2022 12:48

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

vera napsal(a):

ano, v ruské tv běží záběry, jak je Ukrajinci vítají a jsou k nim přátelští................měli to už nachystané

cítím se ohrožená............ale co moje děti a vnoučata...............jaká je čeká budoucnost.............a to se píše rok 2022

vero, to mi povídej. Nemáme TV, neposloucháme rádio a ani to doma moc neřešíme. Přesto nejsou děti hluché a slepé. Dnes v noci ke mně přišlo děcko v hysterickém záchvatu, že nemůže spát, že se bojí, že přiletí Rusové a začnou na nás shazovat bomby.. No, co mu mám v tu chvíli říct? Že mám taky z budoucnosti strach a brečet s ním? Nebo, že by nás ostatní státy bránily a pomohly nám? Nehodí se ani pravda, ani lež.. Ráno jsem horko těžko škrabala něco pozitivního z celé této situace. A upřímně, slzí už jsem prolila potoky, ale radši si udržím zdravou naštvanost, než zoufalou bezmoc. Vzhledem k tomu, že nechci dopadnout jak Evropa a čekat až zahřmí, řeším některé věci už teď. A to se snažím ukázat a předat i dětem. kapitulation

Není tady

#9071 27. 2. 2022 13:00

vera
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

vera napsal(a):

vero, to mi povídej. Nemáme TV, neposloucháme rádio a ani to doma moc neřešíme. Přesto nejsou děti hluché a slepé. Dnes v noci ke mně přišlo děcko v hysterickém záchvatu, že nemůže spát, že se bojí, že přiletí Rusové a začnou na nás shazovat bomby.. No, co mu mám v tu chvíli říct? Že mám taky z budoucnosti strach a brečet s ním? Nebo, že by nás ostatní státy bránily a pomohly nám? Nehodí se ani pravda, ani lež.. Ráno jsem horko těžko škrabala něco pozitivního z celé této situace. A upřímně, slzí už jsem prolila potoky, ale radši si udržím zdravou naštvanost, než zoufalou bezmoc. Vzhledem k tomu, že nechci dopadnout jak Evropa a čekat až zahřmí, řeším některé věci už teď. A to se snažím ukázat a předat i dětem. kapitulation

Palomito...................dělᚠto dobře.

už mám velkou hromadu věcí, přibalila jsem i kosmetiku a roztomilý hrnek-ještě dárkově zabalený..............vždy si zabulím, ale jakmile se objeví plačící vnučka, tak jsem za hrdinu, ale s dcerou si zabrečíme společně...dostala jsem zabíjačku, tak jsem si dala, je mi tak špatně, ale tak.................
snaška-toto pojmenování mám od Heleny- nachystala balíky pro děti.............pro kluka a pro holku, popsala anglicky kolik let a tak a do každého balíku přidala plyšáka a hračku..................zase bulím................tak dost

Není tady

#9072 27. 2. 2022 14:29

rina
♥♥♥♥♥♥♥

Judyna napsal(a):

Opravdu hrůza. [b]Jsem hrozně ráda, že se u nás všichni postavili za Ukrajinu[b] že se sjednotila vláda s opozicí a dokonce i s prezidentem. To je hrozně důležité. Situace se j⅞mění každou chvíli, zůstávají rozpaky hlavně z chování Německa, souhlasím. Co se týce Swiftu, četla jsem, že Rusko už od roku 2014 vyvinulo podobný systém, na toto se dlouho připravovalo. Je fajn, že Ćína se nepostavila až tak úplně na stranu Ruska a že vyzvala Putina k jednání s Ukrajinou. Uvidíme, co bude zítra. Každopádně sankce jsou prý naprosto nedostatečné a Rusko se jim směje.

Zničit Putina?

Upravil(a) rina (27. 2. 2022 14:33)

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#9073 27. 2. 2022 14:45

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

vera napsal(a):

Palomita napsal(a):

Anonymous ovládli kanály ruských televizí, vysílají reálné záběry z Ukrajiny tummenupp

- Gary Smith

Není tady

#9074 27. 2. 2022 15:01

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Je moc hezké, jak umí být Češi solidární, semknout se a pomáhat. Snad v každém městě jsou tyto sbírky. Dnes v diskusi říkal Vít Rakušan, že na k tomu určený e-mail chodí každý den stovky velmi velkorysých nabídek, kde Češi nabízí ubytování u sebe godlike

My se zatím nemáme prý čeho obávat, nejsou žádné signály, že by to dorazilo až k nám. Myslím válka. Ale nikdo to nezaručí, nikdo neví, co bude sad Dá se vlastně alespoň nějak připravit, kdyby došlo na nejhorší? Bavili jsme se v práci, že vůbec nejsme na takovou situaci připravení. Zatímco jako maličké děti jsme v pláštěnce, pytlíkách a plynové masce chodili do krytu, tak dnes vlastně ani nevíme, kde jaké kryty v našem okolí jsou. Dá se vůbec nějak připravit, kdyby nedejbože náhodou?

- Gary Smith

Není tady

#9075 27. 2. 2022 15:25

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Ruská armáda utrpěla debakl. Chystá zbraň s účinkem slabé jaderné bomby, říká expert.
Putin nařídil uvést jaderné síly do vysokého stupně bojové pohotovosti kvůli agresivním prohlášením členských zemí NATO.
grater

- Gary Smith

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí