Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#8876 27. 11. 2021 21:26

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Jak jsem psala - to s těmi dovolenými bylo vždy. Ale je pravda, že před rokem 89 byly letní tábory za hubičku a některé tábory organizovaly fabriky pro děti svých zaměstnanců zadarmo.

U nás ve městě je to tak, že vždy je nějaká školka otevřená. Rodiče by se u vás měli obrátit na město. Školky mají jednotné vedení, to by neměl být problém zajistit.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#8877 28. 11. 2021 8:41

mia
♥♥♥♥♥♥-

Bohužel jsou i případy (a není jich málo), kdy předškolní dítě o prázdninách vymetá okolní školky a stává se, že dítě je ve školce do 31. srpna a 1. září nastupuje do první třídy. Nikdo se v tomto případě nezajímá o duševní zdraví dětí. Kolektiv znamená pro dítě sice kontakt s vrstevníky a rozvíjení sociálních vztahů, ale všeho moc škodí. Pobyt v kolektivech je velmi intenzivní, s přemírou vjemů, hluku.....malé děti potřebují v rámci duševní hygieny mnohem víc odpočinku než dospělí (ti by si svoji dovolenou sotva odepřeli).
Děti potřebují i klid a rodinu, nejen kolektiv. Nikdo je neposlouchá, když žadoní, aby mohly jí aspoň po obědě domů....co tím říkají....že toho humbuku a kolektivní zábavy za těch pár dopoledních hodin mají dost. Smutné zvl᚝ tam, kde jsou maminky doma. Na toto nikdo nebere zřetel. Nastává opět doba "matky ke strojům" a děti státu do výchovy. Dětští psychologové říkají, že stát je citlivý k potřebám rodičů, ale není citlivý k potřebám dětí. Nikdo to nechce slyšet. Samozřejmě záleží na vrozené míře psychické odolnosti a je to individuální.
A fakt si nemyslím, že by měl stát zajišovat celoročně bezplatné hlídání dětí....stát má mít iiné fukce. Vím, že je to někdy těžké, ale když jsou v rodině děti, je třeba upravit v prvních letech jeho života pracovní život rodiny tak, aby se to dalo skloubit. První roky života by prostě mělo být dítě prioritou. I když chápu argumenty, že v první řadě musí mít kde bydlet a co jíst.

Jinak teda se člověk nestačí divit, že s této době dávají děti do kolektivů i maminky s malými miminky a těhotné, co už jsou doma.....nechápu, kam se poděly mateřské pudy chránit svá mláďata......kde by mohl fungovat přirozený lockdown.....a to bohužel nejen ze sociálně slabých rodin, ale i z těch takzvaně "lepších".....co si o tom myslet jiného, než to, že je to obyčejná lenost věnovat se svým dětem.
Chápu, že všechny tyto věci laikům nedochází.....to vidí jen ti, co pracují v oboru. A znají psychické pochody všech těch dětí.

Není tady

#8878 28. 11. 2021 9:43

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Nevím, jsem ráda, že už to řešit nemusím. Ale dle mého to není domyšlené. A stejně jako není stát povinen se mi starat o děti, není ani nikdo jiný. To že je odmítám odkládat kdykoli si stát/škola zamane je mé rozhodnutí. Zároveň nevím, proč dotovat prázdniny ze svého, když komerční hlídání stojí víc, než kolik rodič vydělá za daný den. Ve finále se ani nedivím maminám, co jsou radši na pracáku a mají nepravidelné brigády na černo, než aby se neustále někde doprošovaly o uvolnění z práce, protože mají doma menší děti. Stát je v tomto sám proti sobě, ale klidně a to zůstane jak je. Vždycky si každý nějak poradí, jinak to ani nejde.
Někdo vnímá návštěvu škol(k)y jako hlídání dětí, aby se rodiče mohli doma flákat, já to vnímám především jako příležitost, aby rodina mohla být životaschopná. Těžko mi někdo bude nadšeně platit za to, že jsem doma s dětmi na prvním stupni ZŠ 3 měsíce v roce. To, že jsem takového jednorožce v minulosti našla, neznamená, že to tak funguje všude.

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

#8879 28. 11. 2021 11:58

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Zároveň nevím, proč dotovat prázdniny ze svého, když komerční hlídání stojí víc, než kolik rodič vydělá za daný den.
va Protože se jedná o Tvoje děti, o to nejdražší, co máš. Ty prázdniny jsou proto, aby si děti odpočly, aby měly určitý čas bez povinností. A protože jsou malé a snáze unavitelné, pak to volno pro ně je opravdu na místě. Víš jak těžké to pro ně musí být - třeba 5 hodin sedět na fleku a duševně pracovat? A pak být třeba až do 16 hodin v družině? Pptpm příjdou domů a dělají se úkoly a mají se učit...

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#8880 28. 11. 2021 13:05

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

Zároveň nevím, proč dotovat prázdniny ze svého, když komerční hlídání stojí víc, než kolik rodič vydělá za daný den.
va Protože se jedná o Tvoje děti, o to nejdražší, co máš. Ty prázdniny jsou proto, aby si děti odpočly, aby měly určitý čas bez povinností. A protože jsou malé a snáze unavitelné, pak to volno pro ně je opravdu na místě. Víš jak těžké to pro ně musí být - třeba 5 hodin sedět na fleku a duševně pracovat? A pak být třeba až do 16 hodin v družině? Pptpm příjdou domů a dělají se úkoly a mají se učit...

Vytrhla jsi větu z kontextu. Myšlenka mých příspěvků nebyla o tom, že bych dětem nechtěla dopřát prázdniny, ale že děti nemají nárok na všechny prázdniny s rodiči. Stejně s nimi pak musí většina pracujících šibovat, jako by byly na obtíž a nebo (když už jsou větší) tvrdnou samy doma. Evidentně nám vadí každé něco jiného. Své zodpovědnosti se nezříkám a vůbec na nikoho nespoléhám, tím méně na stát. To ale neznamená, že se mi musí líbit, jak je to legislativně a ve společnosti nastaveno.

Není tady

#8881 28. 11. 2021 14:11

mia
♥♥♥♥♥♥-

Nastaveno je tak, že stát poskytuje po určenou dobu v roce bezplatně veřejnou službu a tou je vzdělávání dětí. Hlídání dětí zajišují jiné instituce.

Není tady

#8882 28. 11. 2021 14:44

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

mia napsal(a):

Nastaveno je tak, že stát poskytuje po určenou dobu v roce bezplatně veřejnou službu a tou je vzdělávání dětí. Hlídání dětí zajišují jiné instituce.

Družina na prvním stupni je nedílnou součástí školy a její úlohou je převážně dozor nad dětmi, nikoli jejich vzdělávání. Funguje samozřejmě mimo prázdniny. Jiné státní instituce na "hlídání dětí" neznám, ani jsem po nich nepátrala. Soukromou nabídku do toho nepočítám, protože co kraj, to jiná nabídka - v dostupnosti a už z hlediska kapacity, logistiky nebo ceny. Tuto možnost nemají všichni stejnou  a tudíž nepovažuji za fér se na ni v rámci celé ČR spoléhat, resp. odvolávat se na ni.

Není tady

#8883 28. 11. 2021 15:22

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Školní družina je součást vzdělávací soustavy, to není sociální služba. A její hlavním úkolem není dozor nad dětmi, ale výchovně vzdělávací činnost.

A mᚠpravdu, větu, na kterou jsem reagovala jsem vytrhla z kontextu, ale ona na mě přímo vyskočila smile

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#8884 28. 11. 2021 16:10

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Judyna napsal(a):

Jak jsem psala - to s těmi dovolenými bylo vždy. Ale je pravda, že před rokem 89 byly letní tábory za hubičku a některé tábory organizovaly fabriky pro děti svých zaměstnanců zadarmo.

U nás ve městě je to tak, že vždy je nějaká školka otevřená. Rodiče by se u vás měli obrátit na město. Školky mají jednotné vedení, to by neměl být problém zajistit.

U nás taky vždycky některá školka funguje.

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#8885 28. 11. 2021 16:23

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Podle mých zkušeností se vychovatelé ve školních družinách dětem maximálně věnují, ale určitě se najdou i takoví, kteří je jen hlídají.

Seneca

Není tady

#8886 28. 11. 2021 17:51

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

Školní družina je součást vzdělávací soustavy, to není sociální služba. A její hlavním úkolem není dozor nad dětmi, ale výchovně vzdělávací činnost.

A mᚠpravdu, větu, na kterou jsem reagovala jsem vytrhla z kontextu, ale ona na mě přímo vyskočila smile

To je hned big_smile storstark

Není tady

#8887 28. 11. 2021 17:59

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

vrabčák napsal(a):

Podle mých zkušeností se vychovatelé ve školních družinách dětem maximálně věnují, ale určitě se najdou i takoví, kteří je jen hlídají.

Určitě a zrovna my teda měli (máme) jednu z nejlepších družin, jakou si děti mohou přát. hjarta

Není tady

#8888 28. 11. 2021 19:13

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

tummenupp  big_smile

Seneca

Není tady

#8889 28. 11. 2021 19:24

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Palomita napsal(a):

Judyna napsal(a):

To je hned big_smile storstark

Viď big_smile storstark

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#8890 25. 12. 2021 15:01

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Včera večer jsem to dost přetáhla a i když jsem si pořádně přispala, jsem jak praštěná palicí, chce se mi hrozně spát. A to jsme skoro nepili, za celý večer jsem vypila jen jedno pivo. sad

Seneca

Není tady

#8891 25. 12. 2021 18:05

Laura0084
♥♥-----

někdy mě ty svátky štvou, že není co dělat, když je venku strašně hnusně

Není tady

#8892 26. 12. 2021 11:07

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Doma není hotovo nikdy (aspoň u nás), a tedy je pořád co dělat. A co všechno si člověk může vymyslet, když má volný čas! smile
Venku je většinou hezky vždycky. big_smile Pokud zrovna neduje severák, nelije jak z konve, není 30° pod nulou, vánice atd. Nikdy v životě jsem se nenudila, jen hodně často nestíhám... sad

Seneca

Není tady

#8893 27. 12. 2021 11:34

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Ja sa zasa rada považujem, keď je škaredo - aspoň mám zámienku rodna . Filmy, seriály, počítač, knihy - tiež mám pocit, že sa mi skôr nedostáva času, ako že by nebolo čo robi...

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#8894 27. 12. 2021 16:59

Laura0084
♥♥-----

Zase v práci dneska, nemám ráda pondělky

Není tady

#8895 27. 12. 2021 21:34

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

O zrušení pondělí se zpívá v jedné trampské nebo folkové písničce, ale teď nevím, jak se jmenuje ani jak začíná... smile

Seneca

Není tady

#8896 28. 12. 2021 8:35

Soleil
♥♥♥♥♥--

Laura0084 napsal(a):

Tak to neznám. Pořád mám co dělat - čtu si nové knížky a různé zajímavosti na internetu, píšu si s kamarádkama, nebo někomu volám, chodím 3x denně ven s našimi psy, byl tady syn s rodinou, poslouchám francouzské šansony, dívám se na Nebezpečné vztahy (a u toho háčkuju mandaly nebo oblečky pro Barbie...) taky píšu knížku vzpomínek a dizertační práci big_smile

Upravil(a) Soleil (28. 12. 2021 8:38)

Není tady

#8897 28. 12. 2021 17:25

Laura0084
♥♥-----

No tak já nevydržím sedět celé dny doma a když je venku hnusně, tak je to fakt vopruz

Není tady

#8898 28. 12. 2021 19:02

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Soleil, godlike !

Seneca

Není tady

#8899 28. 12. 2021 20:46

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Laura0084 napsal(a):

No tak si něco najdi smile
Já mám tak ráda procházky v hnusném počasí. Protože pak příjdu domů, kde je teplíčko, udělám si pohodu u kávy a něčeho dobrého. Vlastně na těch nečasových procházkách mám neraděj ty příchody domů big_smile.
(Nedávno mi říkal syn, že když jdou ven v hnusném počasí, tak nepotkajjí nikoho. Maximálně mě nebo synovce na kole smile )

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#8900 28. 12. 2021 22:47

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

tummenupp  wink

Seneca

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí