Oznámení

4.března : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.března : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

4.března : Krásná velikonoční dekorace. Stačí stará dřevěná krabička

#8476 2. 3. 2021 22:01

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Judyna napsal(a):

Rytí geometrických obrazců je nesmrtelné. To bylo, je a zřejmě i bude in. big_smile

Palomito, jinak já jsem to myslela tak všeobecně. Bez ohled na kovid. To, že se děti samy neumějí bavit, bylo i před kovidem.

Moja neter je od malička v tomto dosť sebestačná, ale uznávam, že ona nie je práve exemplárny príklad... U malých detí to ešte nevidím nejako výrazne, ale čím staršie decká, tým závislejšie od vonkajšku (hlavne od infernetu a sociálnych sietí...).

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#8477 2. 3. 2021 22:19

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Irma napsal(a):

Taky jsem jako malá cosi ryla, ale nestačila dokončit, exekuce přišla nečekaně brzy big_smile Ale nudu si nepamatuji, pořád mě něco zajímalo.

Kdo neryl, ať vyryje čárku big_smile

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

#8478 2. 3. 2021 22:20

mia
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

Mio, ty jsi můj člověk.
Přesně toto jsem tu psala kdysi dávno.
Ano, je to přesně tak. Všude na každé akci se vymýšlí programy pro děti, které se i se svými rodiči jen vezou. Žádná fantazie, žádná kreativita. Co my jsem se jako malí navymýšleli různých her! Teď se všichni můžou přetrhnout,, jen aby děti nemuseli vyvíjet nějaké úsilí nebo nedej bože něco samy vymyslet.
Není to dobré.
storstark

Judy, ty děti jsou dnes úplně stejné, jako jsme byli my.....nadšené pro úplně obyčejné věci, vymýšlení všeho možného....jen jim dát prostor....jenže je dnes, chudáky, semele doba a systém, kdy si rodiče myslí, že když jim naplánují aktivity a vyplní volný čas organizovanými aktivitami, tak pro ně dělají to nejlepší...dnes je tlak na výkon a tak je rodiče v dobré víře vozí po všemožných kroužcích ve snaze, aby ty děti byly "nejlepší".....a uniká jim, že ty děti jsou po celém dni, stráveném ve školských institucích unavené stejně jako rodiče z práce...a musí se podřizovat dalším organizovaným aktivitám.....a pak přijde víkend a je přece tolik různých zábavných center, které to za ně vyřeší....proto jsou dnes všichni tak hotoví v této kovidové době, když musí být jen spolu s rodinou....všichni jsou z toho deprivovaní......přestože je to to nejvíc, co můžou rodiče svému dítěti dát, pocit sounáležitosti s rodinou.....ty děti jsou malé jen chvilku, brzo rodiče nebudou potřebovat.....ono to vypadá jako fráze, ale není to tak....a bude škoda, když tuto divnou a blbou dobu nevyužijeme k návratu "k podstatě".......asi už je moc dobře, tak potřebujeme nějakou ťavku, ale zdá se, že tato dnešní bohužel nestačí....dnes děti volají po obyčejné přítomnosti svých rodičů, jenže ti to nechtějí slyšet....myslí si, že instituce jejich dětem dají víc.....smutné.....grater

Vím, že ty víš, Judy....

Není tady

#8479 2. 3. 2021 22:26

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Ano.
Ano, děti jsou v tom nevinně. Ty to pouze odnášejí. Špatně nastaveno.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#8480 2. 3. 2021 22:26

mia
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

Irma napsal(a):

Taky jsem jako malá cosi ryla, ale nestačila dokončit, exekuce přišla nečekaně brzy big_smile Ale nudu si nepamatuji, pořád mě něco zajímalo.

Kdo neryl, ať vyryje čárku big_smile

Kdo neryl, jako by nebyl.....taky jsem ryla....vždy jsem byla kreativní dítě, akorát někteří neměli na to, aby to chápali sovalol

Není tady

#8481 2. 3. 2021 22:27

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Selima napsal(a):

Moja neter je od malička v tomto dosť sebestačná, ale uznávam, že ona nie je práve exemplárny príklad... U malých detí to ešte nevidím nejako výrazne, ale čím staršie decká, tým závislejšie od vonkajšku (hlavne od infernetu a sociálnych sietí...).

Dnes většina dětí žije na soc. sítích, takže ve své podstatě "jsou venku".. jen přitom sedí doma smile Máme tu takové srandovní trio, jmenuje se to 3v1 na YT mají různé skeče. V jednom takovém stojí sličná slečna před zrcadlem a maluje si krásnou tvář. Někdo za kamerou se jí ptá "ty někam jdeš?" ona se na něj podívá a odpovídá "na instagram".. stolt

Není tady

#8482 2. 3. 2021 22:46

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

mia napsal(a):

Judyna napsal(a):

Mio, ty jsi můj člověk.
Přesně toto jsem tu psala kdysi dávno.
Ano, je to přesně tak. Všude na každé akci se vymýšlí programy pro děti, které se i se svými rodiči jen vezou. Žádná fantazie, žádná kreativita. Co my jsem se jako malí navymýšleli různých her! Teď se všichni můžou přetrhnout,, jen aby děti nemuseli vyvíjet nějaké úsilí nebo nedej bože něco samy vymyslet.
Není to dobré.
storstark

Judy, ty děti jsou dnes úplně stejné, jako jsme byli my.....nadšené pro úplně obyčejné věci, vymýšlení všeho možného....jen jim dát prostor....jenže je dnes, chudáky, semele doba a systém, kdy si rodiče myslí, že když jim naplánují aktivity a vyplní volný čas organizovanými aktivitami, tak pro ně dělají to nejlepší...dnes je tlak na výkon a tak je rodiče v dobré víře vozí po všemožných kroužcích ve snaze, aby ty děti byly "nejlepší".....a uniká jim, že ty děti jsou po celém dni, stráveném ve školských institucích unavené stejně jako rodiče z práce...a musí se podřizovat dalším organizovaným aktivitám.....a pak přijde víkend a je přece tolik různých zábavných center, které to za ně vyřeší....proto jsou dnes všichni tak hotoví v této kovidové době, když musí být jen spolu s rodinou....všichni jsou z toho deprivovaní......přestože je to to nejvíc, co můžou rodiče svému dítěti dát, pocit sounáležitosti s rodinou.....ty děti jsou malé jen chvilku, brzo rodiče nebudou potřebovat.....ono to vypadá jako fráze, ale není to tak....a bude škoda, když tuto divnou a blbou dobu nevyužijeme k návratu "k podstatě".......asi už je moc dobře, tak potřebujeme nějakou ťavku, ale zdá se, že tato dnešní bohužel nestačí....dnes děti volají po obyčejné přítomnosti svých rodičů, jenže ti to nechtějí slyšet....myslí si, že instituce jejich dětem dají víc.....smutné.....grater

Vím, že ty víš, Judy....

Neviem, ja si nerobím ilúzie o tom, ako sa rodičia kedy venovali potomkom: kedysi pracovali na poli (alebo vo fabrike) a určite nemali čas hrať sa s deťmi, za socíku tiež boli v práci (v 50. rokoch aj v sobotu) a po páde socíku to nebolo iné... My sme sa hrávali asi od 5 rokov sami po sídlisku - fakt si nespomínam, že by sme okrem pár výletov so spriatelenou rodinou kedy niečo podnikali s našimi... a tak to mali zhruba všade.

Upravil(a) Selima (2. 3. 2021 22:57)

Brita

Není tady

#8483 2. 3. 2021 22:49

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Seli, to je pravda, ale taky si myslím, že se to s množstvím kroužků přehání.

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#8484 3. 3. 2021 7:22

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Jsou děti a děti.. a pak jsou rodiče a rodiče smile Mě vždycky fascinovalo, jak jsou rodiče na 1000 % ochotni věnovat svůj čas, peníze a někdy i práci, kroužkům svého dítěte. Protože to není jen o tom, že ho jinde zabaví, ale často je to právě spojeno s dovozem na jednotlivé kroužky a pak spoustu času sežere i to chystání se na různé závody, vystoupení, představení, výstavy a já nevím co všechno. A takhle si teda svůj život jako rodič opravdu nepředstavuju. Bohatě mi stačí ty nadílky, co vždycky přinesly ze školy, když ji reprezentovaly na různých soutěžích. Nicméně jsem poctivě plnila funkci organizátora, zásobovače, řidiče a sponzora, když děti chtěly navštěvovat kroužky, a že měly i 2 denně. Ale jsem ráda, že tato éra už je za námi a děti jsou jednoduše děti a tráví si volný čas po svém s námi a nikdo třetí nám nekecá do toho, jestli v sobotu budeme vstávat v deset nebo v pět, protože se jede na závody. Beru, že jsou rodiny, které to naplňuje a mají teď situaci o to těžší, protože jim vzali všechnu náplň všedního bytí, ale pro nás asociály se nic moc nezměnilo big_smile

Není tady

#8485 3. 3. 2021 10:06

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Uričtě je důležité nechat dítěti volný čas, vše mu neorganizovat. Ale dochází k extrému - to, co psala Palomita a pak jsou děti, které jsou úplně ponechány samy sobě napospas. I když je dítě talentované, rodiče na kroužky nemají a doma často kvůli práci také nejsou.

Seli, za socíku se lidé vraceli z práce po 14. hodině, teď to tak má málokdo. Takže ano, lítali jsem po venku, ale odpoledne byl někdo z rodičů doma. Navíc prarodiče byli v důchodu daleko dřív než dnes, ti fungovali také.

Já teda měla hudebku 5x týdně, do toho občas nějaký sport, ale času na lítačku bylo i tak dost.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#8486 3. 3. 2021 17:29

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Neviem, kde sa za socíku robilo do 14:00 - moja mama bola učiteľka, a dokonca aj ona sa vracala tak po tretej, lebo po ceste ešte bolo nutné nakúpiť, zájsť do čistiarne, opravovne, atď (neboli otvorené do ôsmej-deviatej, ani cez víkend)... A otec sa zvykol vracať medzi piatou a šiestou - a to robil v kultúre, žiaden extrém (ale zasa nechodil do práce na siedmu, ako bývalo niekde dobrým zvykom dumbom !!!). Dnes sa všelikde robí na smeny (to síce bolo aj vtedy...) a inde od deviatej do piatej - nevidím nejaké strašne extrémne rozdiely.
A krúžky kedysi proste neboli, resp. pár na škole, výber žalostný až nulový, plus ľudová škola umenia (niekde, v mestách) a sem-tam nejaký folklórny súbor. Dnes je oveľa väčší výber, takže ak si decká nájdu, čo ich baví, nedivím sa, že sa rodičia obetujú a rozvážajú a organizujú a jazdia na súťaže a tak... Zasa je to možno prevencia nudy, drog a "zlej partie" v puberte. stolt

Brita

Není tady

#8487 3. 3. 2021 17:33

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

U nás tiež fungovali skôr starí rodičia (vďakabohu), ale ja som chodila protekčne dlhšie do družiny a od šiestej triedy som už dostala kľúč na krk a zodpovednosť. wink stolt Chodila som len do jazykového kurzu dvakrát týždenne - a od strednej vlastne ešte raz týždenne do literárneho oddelenia ZUŠky a raz týždenne do filmového klubu na premietanie, ale to som si už vydupala a čiastočne aj zaplatila sama. cool

Brita

Není tady

#8488 3. 3. 2021 18:05

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

Uričtě je důležité nechat dítěti volný čas, vše mu neorganizovat. Ale dochází k extrému - to, co psala Palomita a pak jsou děti, které jsou úplně ponechány samy sobě napospas. I když je dítě talentované, rodiče na kroužky nemají a doma často kvůli práci také nejsou.

Seli, za socíku se lidé vraceli z práce po 14. hodině, teď to tak má málokdo. Takže ano, lítali jsem po venku, ale odpoledne byl někdo z rodičů doma. Navíc prarodiče byli v důchodu daleko dřív než dnes, ti fungovali také.

Já teda měla hudebku 5x týdně, do toho občas nějaký sport, ale času na lítačku bylo i tak dost.

Také to tak pamatuji. Dříve se chodilo do práce brzy a také brzy z práce. Častá byla pracovní doba od 6 do 14 h. Volného času bylo určitě více, lidé byli více doma, rodiče více doma, prarodiče brzy do důchodu a tak také doma. Určitě bylo povolání, kde to bylo jinak, ale většinově byl trend takový. Dnes se pracuje do podvečera. Prarodiče chodí do práce. Rodiny jsou méně spolu a pokud jsou, tak to je často tak, že sedí vedle sebe, ale každý má mobil v ruce a tam žije svůj svět.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#8489 3. 3. 2021 19:05

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Judyno, v hudebce jsi byla naložená pořád. big_smile

Seneca

Není tady

#8490 5. 3. 2021 10:45

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Taky je u vás bílo?

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#8491 5. 3. 2021 10:52

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava

Judyna napsal(a):

Taky je u vás bílo?

Ano kapitulation Už nechci sníh, chci jaro, teplo, sluníčko.

Není tady

#8492 5. 3. 2021 12:06

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

Taky je u vás bílo?

Ne, jako na jaře - alespoň z okna.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#8493 5. 3. 2021 12:44

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

U nás taky bílo a světe div se, kamiony už (nebo ještě pořád) mají přezuto na letní.. dumbom

Není tady

#8494 5. 3. 2021 14:30

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

U nás je travička zelená, ale ochladilo se a dost fouká. Ale mezi velkými šedými mraky vykukují pásy modré oblohy. smile

Seneca

Není tady

#8495 5. 3. 2021 15:17

vera
♥♥♥♥♥♥-

u nás bílo...............ještě včera jsme natrhali kytičku podléštěk

les se modral

Není tady

#8496 5. 3. 2021 18:34

Petra101
♥♥♥♥♥♥-

u nás jen poprašek, ale severní vítr je krutý  butter

Optimista prohlašuje,že žijeme v nejlepším možném světě .Pesimista se obává,že je to pravda.
Vox populi - vox dei.   
Drahokamem demokracie je cenzor.

Není tady

#8497 5. 3. 2021 19:09

rina
♥♥♥♥♥♥-

U nás v HK jen včera večer déšť a dnes vichr. Sedmikrásky, jako když je nasněženo, slyším sousedy z domků, jak sekají trávníky, dcera z Brna řiká, že tam sekaj pořád...
Všecko divné. Ale "jaro zatím nevoní, vážně, drazí!" Sníh ještě bude, a tuhé mrazy taky! grater
Ale do konce března to skončí, a bude JARO! par

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#8498 5. 3. 2021 20:55

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Včera na vychádzke teplo, pekne, snežienky... dnes (čakal som vonku na testy) vietor, chlad, dokonca SNEH! kapitulation Ja už chcem jar! Ešte mi zmrznú balkónovníky...

Brita

Není tady

#8499 6. 3. 2021 7:24

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Selima napsal(a):

Včera na vychádzke teplo, pekne, snežienky... dnes (čakal som vonku na testy) vietor, chlad, dokonca SNEH! kapitulation Ja už chcem jar! Ešte mi zmrznú balkónovníky...

Dobré ráno všem, u nás -8, sněženky jsem zatím naštěstí nikde nepotkala smile

Není tady

#8500 6. 3. 2021 11:56

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Tento rok je divný; petrklíče a sněženky si kvetly už v lednu... va
Palomito, možná, že jsou sněženky u vás jen schované pod bílou peřinkou a co nevidět na vás vykouknou. big_smile

Seneca

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí