Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#8126 19. 8. 2020 17:44

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

normální chlap napsal(a):

Třeba se to teď bude považovat za neslušné. To je obvykle respektovanější, než kdyby to nařizoval zákon. V Koreji (Jižní smile) si nikdo nedovolí vyjít na ulici bez roušky, když má respirační onemocnění. Třeba to u nás dojde lidem taky.

Ano. Rodiče mě naučili zakrýt si nos a pusu při kašlání a kýchání, stejně jako neplivat pecku či kost na talíř... To už, zdá se, dnes rodiče děti neučí, jako mnohé další - zdravit, vstát v dopravě před starším, a tak vůbec, morálce, slušnosti, úctě a pokoře. Cv přišel možná právě proto, aby některé dobré mravy navrátil zpátky. Má ale jednu velkou chybu. Z těch hodných a slušných lidí dělá "posery". Princip a důvod zatím neznám, ale přijdu na to.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#8127 19. 8. 2020 21:05

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

rina napsal(a):

Judyna napsal(a):

Proč myslíš, že je dobré pří kýchání a kašlání dávat ruku před pusu?

Hloupá otázka.  Člověka s rýmou, nebo i chřipkou nestrkaj do karantény, neevidujou a neskoumaj, kde na koho nakašlal ani netrestají za to, že si hubu nezakryl.

Rino, to dávání ruky před pusu když kašleš, je určitá bariéra. Stejnou, ale větší úlohu má rouška.
Já věřím tomu, že až se vir nějak unaví či prozkoumá, aby na něj neumíralo tolik lidí, tak ta rouška nebude třeba. Zatím pořádně nevíme, s kým máme tu čest.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#8128 20. 8. 2020 7:41

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Děkuju paní učitelko za podrobné vysvětlení.
Víš, když já si dovoluju věřit spíš těm, kteří říkaj, že panika i opatření jsou neúčinná, přehnaná a zbytečná.

Na rozdíl od tebe ti ale svůj názor nevnucuju.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#8129 20. 8. 2020 8:02

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Paniku vytváří především ti, kteří neustále řeší veškerá nařízení jako velké omezení. Rouška je něco podobného jako pás v autě. Připoutat se po nehodě už jaksi pozbývá na významu. Takže ano, teď je klid, relativně se nic neděje, ale jedeme hlavou proti zdi a nikdo neví, jestli to ubrzdíme. Každý a se rozhodne podle svého, ale já se tedy poutám. Hrdinů a blbců jsou už plné hřbitovy..


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#8130 20. 8. 2020 8:44

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Připoutat (povinně) se v autě, se vůbec nedá srovnávat s povinným nošením roušky pod obrovskou pokutou.
Nebezpečí v autě je nesrovnatelné s hrozbou nakažení se kovidem. Zvláště když rouška mu nezabrání.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#8131 20. 8. 2020 8:59

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Vidíš, ani nevím, že za absenci roušky je pokuta. Vím, že je za pás, ale taky nevím kolik. Neřeším to. Nicméně i v autě se poutám především kvůli ostatním. Ono totiž, když je v posádce jen jeden nepřipoutaný, tak při nehodě může zabít i ty ostatní připoutané. Je to o normální lidské slušnosti a ohleduplnosti. Vím, že ani pás není spásonosný, ale jestli můžu udělat něco pro snížení případného rizika (krom správného chování na silnici), tak to udělám. Stejné je to i s rouškou. Za mě jeden pozitivní vliv roušek teda byl. Každý rok řešíme v rodině 2-3 měsíce bronchitidy a zápaly plic. Letos poprvé (zatím) nic. Je to super úleva i pro ty plíce, které jsou několikrát ročně tímto těžce zkoušené a má to své následky.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#8132 20. 8. 2020 9:05

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Rino, nic Ti nevnucuju. Ale to, že v okolních státech nosí roušky pořád, je prostě fakt. To si můžeš všude přečíst.

Upravil(a) Judyna (20. 8. 2020 9:10)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#8133 20. 8. 2020 9:09

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Aje to tak, jak píše Palomita - pokud pojedu v autě, budu dělat vše proto, abych neohrozila sebe a ostatní , protože  určitá pravidla prostě mají smysl.
Proti kapénkové nákaze zatím nikdo nic jiného než určitou bariéru nevymyslel.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#8134 20. 8. 2020 10:10

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Koukám, že pro spoustu lidí pozitivní zprávy. Nebudou muset nosit roušky vůbec, mají to omluvené!! "Výjimku mají například účastníci soudních jednání, moderátoři a vystupující umělci, děti do dvou let a lidé s poruchou intelektu." lol


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#8135 20. 8. 2020 10:13

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Palomita napsal(a):

Koukám, že pro spoustu lidí pozitivní zprávy. Nebudou muset nosit roušky vůbec, mají to omluvené!! "Výjimku mají například účastníci soudních jednání, moderátoři a vystupující umělci, děti do dvou let a lidé s poruchou intelektu." lol

...A že nás takových je! big_smile


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#8136 20. 8. 2020 10:26

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Každý máme nějakou poruchu a někomu to holt brání v nošení roušek.. stolt


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#8137 20. 8. 2020 10:56

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Já to teda nevím jistě, nepřečetla jsem to, ale na seznamu byl titulek, že za nenošení až několik set tisíc.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#8138 20. 8. 2020 11:11

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Rino, bloková pokuta "až do" výše 10 000,- Kč, tzn. může být i menší, ale nesmí být vyšší. Asi jak kdo bude spolupracovat a jak se taky který policista vyspí.. Řekla bych, že blokovky jsou v tomto případě nejpřijatelnější řešení s nejmenší zátěží systému. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/poku … moci-97321


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#8139 20. 8. 2020 11:34

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Možná u aut, když "bloková". Jinak nevím, je mi to fuk, ale v tomto případě, kdy já nebo kdokoliv nesouhlasí s nařízením vlády, které považuje za nesmyslné, je i pokuta 1kc buzerací nejvyššího kalibru.
Přes všecko, co kde kdo psal, s mým názorem na věc, jsem přesvědčena že u nás teď jde o prodej předražených roušek, které kdovíjakým způsobem nakoupil kdovíkdo se to hodí jak vládě, která "neví co by", tak všem vychytrálkům, kteří moc dobře vědí, co by...


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#8140 20. 8. 2020 12:45

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

rina napsal(a):

Možná u aut, když "bloková". Jinak nevím, je mi to fuk, ale v tomto případě, kdy já nebo kdokoliv nesouhlasí s nařízením vlády, které považuje za nesmyslné, je i pokuta 1kc buzerací nejvyššího kalibru.
Přes všecko, co kde kdo psal, s mým názorem na věc, jsem přesvědčena že u nás teď jde o prodej předražených roušek, které kdovíjakým způsobem nakoupil kdovíkdo se to hodí jak vládě, která "neví co by", tak všem vychytrálkům, kteří moc dobře vědí, co by...

Vždy si ji můžeš ušít smile Zvládnul jsem to i já a to mám doma jenom obuvnický šicí stroj pro který je cokoliv slabšího než podrážka problém big_smile

Není tady

 

#8141 20. 8. 2020 14:10

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Já si je šila v ruce a taky to šlo dobře.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#8142 20. 8. 2020 14:21

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Chjo.
Když jste je lehce ušili, ztratili jste normální rozum?


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#8143 20. 8. 2020 15:30

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Myslíš jako že šití připravuje o rozum?

Není tady

 

#8144 20. 8. 2020 16:38

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

normální chlap napsal(a):

Myslíš jako že šití připravuje o rozum?

Jasně, proto si zásadně nechávám šít lol


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#8145 20. 8. 2020 17:40

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Teď koukám na čt24 a dozvěděla jsem se, že je zase změna v nošení roušek od 1. 9. Pan premiér zahlásil, že se mu ten systém ve školách nepozdává a hned se to změnilo. Tak to je opravdu divné a vůbec se mi tenhle způsob rozhodování nelíbí. Nebo je pan premiér odborníkem na vše?


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#8146 20. 8. 2020 18:18

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Judyna napsal(a):

Teď koukám na čt24 a dozvěděla jsem se, že je zase změna v nošení roušek od 1. 9. Pan premiér zahlásil, že se mu ten systém ve školách nepozdává a hned se to změnilo. Tak to je opravdu divné a vůbec se mi tenhle způsob rozhodování nelíbí. Nebo je pan premiér odborníkem na vše?

Pan premiér je hlavně populista a vyjadřuje se na základě pár křiklounů na soc. sítích. Ale dnes jsem někde četla, že to má Vojtěch nahnutý a mohl by ho nahradit Prymula.. To pak bude teprve jízda, když pan Prymula chtěl zavřít hranice alespoň na dva roky lol


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#8147 20. 8. 2020 18:39

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

normální chlap napsal(a):

rina napsal(a):

Možná u aut, když "bloková". Jinak nevím, je mi to fuk, ale v tomto případě, kdy já nebo kdokoliv nesouhlasí s nařízením vlády, které považuje za nesmyslné, je i pokuta 1kc buzerací nejvyššího kalibru.
Přes všecko, co kde kdo psal, s mým názorem na věc, jsem přesvědčena že u nás teď jde o prodej předražených roušek, které kdovíjakým způsobem nakoupil kdovíkdo se to hodí jak vládě, která "neví co by", tak všem vychytrálkům, kteří moc dobře vědí, co by...

Vždy si ji můžeš ušít smile Zvládnul jsem to i já a to mám doma jenom obuvnický šicí stroj pro který je cokoliv slabšího než podrážka problém big_smile

Tak to jsi dobrej! Já jí ušít nezvládla rodna, mám levé ruce a obě rodnabig_smile
Jinak téměř každý jich má doma zásobu z jara, takže ono se jich nějaká kvanta prodávat nebudou...


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#8148 20. 8. 2020 18:42

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

normální chlap napsal(a):

Myslíš jako že šití připravuje o rozum?

Jo, dávej si na to pro jistotu bacha big_smile


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#8149 20. 8. 2020 18:47

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Judyna napsal(a):

Teď koukám na čt24 a dozvěděla jsem se, že je zase změna v nošení roušek od 1. 9. Pan premiér zahlásil, že se mu ten systém ve školách nepozdává a hned se to změnilo. Tak to je opravdu divné a vůbec se mi tenhle způsob rozhodování nelíbí. Nebo je pan premiér odborníkem na vše?

Souhlasím. Také se mi tento způsob nelíbí. Než něco vydají veřejně, tak se mají nejdříve všichni na tuty shodnout, že takto ano. Takhle vypadají jen jako blázni. A ještě k tomu nekompetentní, když Babiš udělá na Vojtěcha zase "ty ty ty, zase jsi to chlapečku nezvládl a bude to po mém, protože já to vím lépe a mám vždy pravdu."


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#8150 22. 8. 2020 4:13

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Judyna napsal(a):

Teď koukám na čt24 a dozvěděla jsem se, že je zase změna v nošení roušek od 1. 9. Pan premiér zahlásil, že se mu ten systém ve školách nepozdává a hned se to změnilo. Tak to je opravdu divné a vůbec se mi tenhle způsob rozhodování nelíbí. Nebo je pan premiér odborníkem na vše?

Odborník na vše být nemusí, ale prostý rozum říká i mně, že to byla blbost. A nelze vyloučit, že i Babiš je nadán určitou dávkou běžného rozumu. Každopádně to co udělal bylo těžce neprofesionální. Jeho lidi udělají něco blbě a on se tváří, že za to nemá vůbec žádnou odpovědnost a ještě ze sebe dělá "otce lidu" a "napravuje to". skurt

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů