Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#8051 26. 7. 2020 14:19

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Judyna napsal(a):

Ono jak kdo. Je fakt (a obdivuju to), že hodně mladých žen třeba peče domácí pečivo nebo dělá marmelády, začíná pěstovat zeleninu na zahrádce a pak ji zpracovává.... To jsem vždycky nesnášela, to zavařování.

Hmm, mě nevadí, že peču domácí chleba nebo housky, dokonce i ty marmelády dám. Ale důležité je pro mě vědět, že mám na výběr. Pak to i ráda upeču, zavařím, připravím. Kdybych věděla, že "musím", je to pro čisté utrpení a boj. Hlava je fakt věc záludná big_smile Teď se zrovna chystám na domácí kynutý makový závin, protože nemusím, ale chci rodna


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#8052 26. 7. 2020 15:46

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

hm, tak já udělala 60 skleniček višňové marmelády...............při vaření, je to velice rychlé, nepeckuju , povařím, přepasíruju přes síto a je to, ještě mě čeká rybízová a letos budu po 10 letech dělat povidla, je hodně švestek.......povidla, která se nesmí míchat. taly rychlovka

baví mě to, vařím málo a když už, tak dělám domácí knedlíky a třeba i demi glace

Není tady

 

#8053 26. 7. 2020 17:14

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

vera napsal(a):

hm, tak já udělala 60 skleniček višňové marmelády...............při vaření, je to velice rychlé, nepeckuju , povařím, přepasíruju přes síto a je to, ještě mě čeká rybízová a letos budu po 10 letech dělat povidla, je hodně švestek.......povidla, která se nesmí míchat. taly rychlovka

baví mě to, vařím málo a když už, tak dělám domácí knedlíky a třeba i demi glace

Jo, tchyně taky pořád něco zavařuje, protože jí obraší i klacek, co si zarazí do země jako oporu. Mají úrody a úrody, že neví co s tím. My už zahradu vzdali a je pouze na vegetování. Co nepožrali slimáci, zvládli hraboši a dílo zkázy bylo dokonáno psy. Jediné, co z naší zahrady, tak máme několik jabloní. Každý podzim vyjadřincovat a neloupané jen pokrájet, nacpat do sklenic zavařit. Ideální rychlovka pro štrůdly/buchty/koláče/žemlovku smile To mě sice až tak nebaví, ale ta úspora času a že je pořád z čeho péct za to stojí wink


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#8054 26. 7. 2020 18:01

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

tummenupp


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#8055 26. 7. 2020 18:19

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Jablka jsme taky takhle zpracovávali. Ale už ne, máme docela pozdní jablíčka a dobrý sklep, takže je bereme průběžně. I když letos jich asi bude fakt hodně, tak uvidíme.
Na štrůdl si taky dělám svoje těsto a kamarádka se divila, proč, když se dá koupit listové. No dá, ale ten můj štrůdl je lepší. Takže když už ho dělám, chci si pochutnat. Ten kynutý dělávala mamka, ale ten mi moc nejede.

Višňoá marmeláda musí být moc dobrá. Já dělala pár skleniček rybízové, ale ne pro sebe - já ji ráda nemám, leda v lineckém - pro mamku. Je pravda, že i ta se dá koupit, ale zrovna kupovaná rybízová marmeláda je fakt o ničem.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#8056 26. 7. 2020 18:36

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Listové těsto jsem dělala jednou jedinkrát.. to je asi jediná věc, kterou vždycky radši koupím, než si jí dělat sama.. tolik práce, ale tolik a pak se to sežere během pěti minut big_smile Vím, že je ještě tažený závin? Nevím, jak se to přesně jmenuje. Ale já jsem přes ta kynutá těsta. Tchyně, to je jiná kapacita.. ta zavařuje i maso, lečo, dělá zabijačky, klobásky "jen tak".. jenom řekne "dědo, zajeď koupit maso, vyudíme si klobásky".. Moc se mi to líbí, ale ještě jsem se do této fáze nedostala a kdo ví, jestli se mi někdy zadaří big_smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#8057 26. 7. 2020 19:50

Irma
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 7. 2020
Příspěvky: 419

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Obdivuji vás, já jsem se zmohla jen na pár kelímků jahodové dřeně do mrazáku.
(I skuhrací chlívek může přinést odlehčení big_smile )


De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

 

#8058 26. 7. 2020 20:32

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Palomita napsal(a):

Listové těsto jsem dělala jednou jedinkrát.. to je asi jediná věc, kterou vždycky radši koupím, než si jí dělat sama.. tolik práce, ale tolik a pak se to sežere během pěti minut big_smile Vím, že je ještě tažený závin? Nevím, jak se to přesně jmenuje. Ale já jsem přes ta kynutá těsta. Tchyně, to je jiná kapacita.. ta zavařuje i maso, lečo, dělá zabijačky, klobásky "jen tak".. jenom řekne "dědo, zajeď koupit maso, vyudíme si klobásky".. Moc se mi to líbí, ale ještě jsem se do této fáze nedostala a kdo ví, jestli se mi někdy zadaří big_smile

Jejda, nedorozumnění. Já si dělám svoje těsto, ale ne listové. To bych nezvládla, ani jsem ho nikdy nezkoušela. Dělám těsto ze šlehačky. Taková napodobenina taženého, který ale zas tak moc nevytahuju smile
Tvoje tchyně je dobrá. Ale to musí fakt bavit.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#8059 26. 7. 2020 20:33

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Irma napsal(a):

Obdivuji vás, já jsem se zmohla jen na pár kelímků jahodové dřeně do mrazáku.
(I skuhrací chlívek může přinést odlehčení big_smile )

I to se počítá tummenupp


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#8060 27. 7. 2020 1:10

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Rina: Myslím, že je to stejné jako pěstovat doma zeleninu, ovoce a bylinky, chovat domácí zvířata, péct chleba, šít, vyrábět nábytek...
Průmyslová výroba se kvalitou nikdy nevyrovná.
Dokonce myslím, že ani praní v potoku a sušení prádla jako za starých časů pračka nenahradí.

Viděla jsem nedávno nějaké starší video z Výměny manželek, kde mladá rodina s dětmi žila v souladu s přírodou, maminka se měnila s ženou v paneláku...

Byla zvláštní, i ten taka...
Ale bylo tam vidět, jak po tom "návratu do města" trpí... KONIEC CITÁTU
Pestovanie byliniek - a dokonca paradajok, malín a kvetov - na balkóne ma baví, pečenie chleba - jednoduchého, pre lenivé gazdinky - povedzme tiež, ale neviem si predstavi, čo (okrem tretej svetovej) by ma donútilo pra v potoku (a KDE by som ho aj vzala, aby bielizeň nebola ešte špinavšia????) alebo pipla sa s rezancami, knedžami... hmm Ši tiež vežmi neviem, štopkanie ponožiek je z môjho pohžadu neefektívne (okrem milovaných veselých vzorovaných) - za ten čas preložím alebo inou fuškou zarobím na 10 párov ponožiek...  A na kutilstvo a vyrábanie nábytku som fakt žavá, to radšej napečiem pre celú dedinu! big_smile


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#8061 27. 7. 2020 1:17

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Ja som teda minulý rok začala robi bazovú limonádu a tohto roku aj žihžavovú... ale to je žahké a suroviny trhám na prechádzkach, čo ma baví, takže strata času je 0,0...  Keby som mala asi vlastnú bohatú úrodu, tak možno budem aj zavára alebo aspoň mrazi a spracúva - ale nie je a ja aspoň nemám dilemu. stolt Cesto robím kupované, ahaná štrúdža dopadla ako učebnicový odstrašujúci príklad roll : .rodna: a keďže tu už poznám svoje limity, radšej si skúšam sily inde storstark


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#8062 27. 7. 2020 6:37

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

klasické listové těsto nedělám.............ale z internetu rychlé listové těsto.............nebo těsto na tažený závin-ten dělám často
z kupovaného listového těsta cítím.....nosem.....něco dost nepříjemného

Není tady

 

#8063 27. 7. 2020 7:16

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Selima napsal(a):

Ja som teda minulý rok začala robi bazovú limonádu a tohto roku aj žihžavovú... ale to je žahké a suroviny trhám na prechádzkach, čo ma baví, takže strata času je 0,0...  Keby som mala asi vlastnú bohatú úrodu, tak možno budem aj zavára alebo aspoň mrazi a spracúva - ale nie je a ja aspoň nemám dilemu. stolt Cesto robím kupované, ahaná štrúdža dopadla ako učebnicový odstrašujúci príklad roll : .rodna: a keďže tu už poznám svoje limity, radšej si skúšam sily inde storstark

Souhlasím, když je to radost, jde to samo smile Pro mě je tedy bezová šáva pasé. Nebaví mě ani sběr, ani výroba. Zato bezinkový likér, to je jiná big_smile Ale jak se stával legendárním, víc a víc lidí ho po mě chtělo, tak jsem ho přestala dělat. Nejsem žádná manufaktura rodna Ale slopal se moc dobře storstark
To mě právě fascinuje na domácích zahradnících - ta celoroční péče o půdu, rostliny, plody, uskladnění, zpracování. A ta radost, která z nich při tom čiší. Jsem opravdu ráda, že žijeme v době, kdy si každý (většina) může vybrat, co je mu blízké a rád si udělá sám a co si raději koupí. Zejména v potravinách. tummenupp


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#8064 27. 7. 2020 7:21

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

vera napsal(a):

klasické listové těsto nedělám.............ale z internetu rychlé listové těsto.............nebo těsto na tažený závin-ten dělám často
z kupovaného listového těsta cítím.....nosem.....něco dost nepříjemného

Není těsto, jako těsto i u těch kupovaných je rozdíl. Ale rozumím tomu, také mám s určitými výrobky problém, protože z nich něco "cítím". Ale zrovna u toho listového jsem ráda, že to u nás nikomu nevadí. Běžně dělám 6-8 rolí a to bych se na to mohla.. stačí ta plňka do toho. big_smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#8065 27. 7. 2020 7:45

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Holky, zajímavé, že už druhá píšete, že máte letos velkou úrodu ovoce (Judyna jablka a vera švestky... jestli to nepletu) - naši mají plno ovocných stromů, všechno možné ovoce a letos není vůbec nic. Ani "obyčejná" jablka! Vůbec žádná úroda sad - buď to pomrzlo nebo jak stále prší a je chladno... nevím, ale není vůbec nic.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#8066 27. 7. 2020 16:36

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

My jsme loni neměli ani jablko.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#8067 27. 7. 2020 16:38

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

To mě právě fascinuje na domácích zahradnících - ta celoroční péče o půdu, rostliny, plody, uskladnění, zpracování. A ta radost, která z nich při tom čiší. Jsem opravdu ráda, že žijeme v době, kdy si každý (většina) může vybrat, co je mu blízké a rád si udělá sám a co si raději koupí. Zejména v potravinách.
Ano. Navíc já miluju nakupování v potravinách. Je tam takových dobrot na výběr.
Jinak nakupování nesnáším.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#8068 27. 7. 2020 16:40

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Holky, jestli můžu, tak se pochlubím. Dnes jsem potkala babičku jednoho synova pomocníka (přišlo jich na tu střechu opravdu všech 15 a všichni to byli dobrovolníci) a říkala mně,  jak vnuk chválil gulᚠa hlavně domácí knedlíky. Tak jsem fakt ráda, protože gulᚠjsem dělala asi potřetí v životě.

A nejvíc jsem ráda, že si nikdo neublížil, protože tam byli skoro samí vysokoškoláci smile.

Upravil(a) Judyna (27. 7. 2020 16:44)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#8069 27. 7. 2020 18:00

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Judyna napsal(a):

Holky, jestli můžu, tak se pochlubím. Dnes jsem potkala babičku jednoho synova pomocníka (přišlo jich na tu střechu opravdu všech 15 a všichni to byli dobrovolníci) a říkala mně,  jak vnuk chválil gulᚠa hlavně domácí knedlíky. Tak jsem fakt ráda, protože gulᚠjsem dělala asi potřetí v životě.

A nejvíc jsem ráda, že si nikdo neublížil, protože tam byli skoro samí vysokoškoláci smile.

Judyno, tomu úplně věřím, však jsem to hned dole psala.... dneska domácí je vzácnost a věřím, že si museli moc pochutnat. A že to pochválil i doma, to je velké ocenění. Jsi moc šikovná godliketummenupp

PS: to jakože vysokoškoláci jsou nemehla? rodna Já teď přemýšlím, že vlastně asi žádné VŠ chlapa osobně neznám. Žen hodně, ale chlapy ne...


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#8070 27. 7. 2020 19:01

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

PS: to jakože vysokoškoláci jsou nemehla?

No, to víš, sundávali i krovy, byla to práce ve výšce....Kovaní v tom teda nejsou, tak jsem se bála, aby někdo nespadl. Ale měli tam jednoho "pana Lorence", který to jistil zespodu z křesílka. A taky tam byl asi na 4 hodinky můj brácha, který jediný byl řemeslník. Překvapili, udělali fůru práce.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#8071 27. 7. 2020 19:08

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Spravovali nám lodžii, tak jdu umýt dvě zaprasená okna usch


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#8072 27. 7. 2020 19:25

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Judyna napsal(a):

Holky, jestli můžu, tak se pochlubím. Dnes jsem potkala babičku jednoho synova pomocníka (přišlo jich na tu střechu opravdu všech 15 a všichni to byli dobrovolníci) a říkala mně,  jak vnuk chválil gulᚠa hlavně domácí knedlíky. Tak jsem fakt ráda, protože gulᚠjsem dělala asi potřetí v životě.

A nejvíc jsem ráda, že si nikdo neublížil, protože tam byli skoro samí vysokoškoláci smile.

storstarktummenuppstorstark


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#8073 28. 7. 2020 13:05

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Leno, teď nevím, na kterém vlákně píšeš o autoškole. Vůbec se jich neboj, buď asertivní!!! I já bych tam normálně zavolala a zeptala se na ty jízdy. Kdyby bylo třeba, omluvila bych se. Každý někdy zazmatkuje, splete se. Člověk je tvor omylný a oni jsou taky jen lidi.
Nezkusila sis domluvit jízdy navíc? A co kolega, pomáhá ti? Moc ti držím palce!!! smile  pussa


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#8074 28. 7. 2020 21:38

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Judyna napsal(a):

Holky, jestli můžu, tak se pochlubím. Dnes jsem potkala babičku jednoho synova pomocníka (přišlo jich na tu střechu opravdu všech 15 a všichni to byli dobrovolníci) a říkala mně,  jak vnuk chválil gulᚠa hlavně domácí knedlíky. Tak jsem fakt ráda, protože gulᚠjsem dělala asi potřetí v životě.

A nejvíc jsem ráda, že si nikdo neublížil, protože tam byli skoro samí vysokoškoláci smile.

A keby sme napísali, že nemôžeš, tak čo by si spravila? big_smile big_smile Si ma pobavila...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#8075 28. 7. 2020 21:40

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

LENNNA napsal(a):

Holky, zajímavé, že už druhá píšete, že máte letos velkou úrodu ovoce (Judyna jablka a vera švestky... jestli to nepletu) - naši mají plno ovocných stromů, všechno možné ovoce a letos není vůbec nic. Ani "obyčejná" jablka! Vůbec žádná úroda sad - buď to pomrzlo nebo jak stále prší a je chladno... nevím, ale není vůbec nic.

U nás nebolo tohto roku ideálne počasie, ale aspoň tuná - v hlavnom meste a okolí - ani tragické. Kamoška, ktorej som strážila záhradu, má akurát "zachladené" figy a celkovo trochu oneskorenú úrodu všetkého, inak tummenupp bez problémov....


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů