Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#8026 16. 7. 2020 18:32

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Jejda....A co to je za rasu? To má brzo problémy s nožičkama.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#8027 16. 7. 2020 18:38

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Judyna napsal(a):

Jejda....A co to je za rasu? To má brzo problémy s nožičkama.

Čivavu a to je s papírama, tak jsem si myslela, že ty jsou trochu zárukou ohledně zdraví a ono prd. Luxace patel je u čivav hodně běžná. Naši mají kluka čivaváka, ten je ještě mladší a už má po operaci jedné nožky sad


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#8028 16. 7. 2020 19:09

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Aha. Tak to je mi líto .


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#8029 16. 7. 2020 19:45

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Hm, chcela som napísa, že čivavky mávajú problém s nohami vrodene... roll Mrzí ma to, ale zas aje dobre, že sa to už dá rieši...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#8030 16. 7. 2020 20:41

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

LENNNA napsal(a):

Judyna napsal(a):

Jejda....A co to je za rasu? To má brzo problémy s nožičkama.

Čivavu a to je s papírama, tak jsem si myslela, že ty jsou trochu zárukou ohledně zdraví a ono prd. Luxace patel je u čivav hodně běžná. Naši mají kluka čivaváka, ten je ještě mladší a už má po operaci jedné nožky sad

Držím pěsti a mᚠmůj obdiv. A to dobře dopadne.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#8031 16. 7. 2020 21:03

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Leno, taky ti moc držím palce! pussa


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#8032 23. 7. 2020 20:23

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Zítra budu vařit gulᚠa knedle pro 12 lidí.
Už se těším na krájení cibule.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#8033 23. 7. 2020 20:49

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Střídku chleba do pusy


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#8034 24. 7. 2020 7:52

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Judyna napsal(a):

Zítra budu vařit gulᚠa knedle pro 12 lidí.
Už se těším na krájení cibule.

Judyno, tak to bude šichta! godlike Já knedlíky nikdy nedělala a ani to zkoušet nikdy nebudu big_smile
Držím pěsti, a se povede a hlavně hezký společný oběd! tummenupp


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#8035 24. 7. 2020 19:53

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

LENNNA napsal(a):

Judyna napsal(a):

Zítra budu vařit gulᚠa knedle pro 12 lidí.
Už se těším na krájení cibule.

Judyno, tak to bude šichta! godlike Já knedlíky nikdy nedělala a ani to zkoušet nikdy nebudu big_smile
Držím pěsti, a se povede a hlavně hezký společný oběd! tummenupp

Tak nakonec to bude 15 lidí. Knedlí jsem udělala 8 a gulᚠjsem musela nastavit, aby toho bylo víc. Ten počet mi byl upřesněn pozdě. A společný oběd to nebude - já vařím na stavbu - syn bude zítra shazovat střechu a má tolik pomocníků.
Hlavně aby nikdo nespadl. Budou tam skoro samí vysokoškoláci roll. Ještěže tam bude brácha, který tomu rozumí.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#8036 24. 7. 2020 20:02

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Judyna napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Judyna napsal(a):

Zítra budu vařit gulᚠa knedle pro 12 lidí.
Už se těším na krájení cibule.

Judyno, tak to bude šichta! godlike Já knedlíky nikdy nedělala a ani to zkoušet nikdy nebudu big_smile
Držím pěsti, a se povede a hlavně hezký společný oběd! tummenupp

Tak nakonec to bude 15 lidí. Knedlí jsem udělala 8 a gulᚠjsem musela nastavit, aby toho bylo víc. Ten počet mi byl upřesněn pozdě. A společný oběd to nebude - já vařím na stavbu - syn bude zítra shazovat střechu a má tolik pomocníků.
Hlavně aby nikdo nespadl. Budou tam skoro samí vysokoškoláci roll. Ještěže tam bude brácha, který tomu rozumí.

Judyno, tak o to více smekám před těmi domácími knedlíky!!! godlikegodlike Jsi jako moje mamka, ta dělá také jen svoje. Já se nepomamila, ani za nic rodna


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#8037 24. 7. 2020 20:25

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Na knedlících není nic těžkého. To bys v pohodě zvládla.Pro mě byl horší ten guláš, moc maso nemusím a nevařím ho příliš často.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#8038 24. 7. 2020 21:00

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Do guláše půl na půl hovězí a vepřové, hovězí samozřejmě dusit déle, mrkev a pivo nakonec je nezbytné.
Na knedlíky si taky netroufnu, ale bude nás tam pro 35 svatebčanů vařit 5 bab, tak snad to zvládneme...


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#8039 24. 7. 2020 22:25

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Tak to já dělám gulᚠ(když už ho dělám a to je vyjímečně) jenom z kližky, bez mrkve a bez piva. Pivo jen jako přílohu.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#8040 24. 7. 2020 22:26

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

...I když už jsem viděla recept, kde se psalo, že gulᚠse má dělat z co nejvíce druhů masa, včetně koniny :-) .....


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#8041 25. 7. 2020 9:24

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Judyna napsal(a):

Na knedlících není nic těžkého. To bys v pohodě zvládla.Pro mě byl horší ten guláš, moc maso nemusím a nevařím ho příliš často.

To možná zvládla, ale zkoušet to nebudu, na to je můj čas drahý big_smile  Dnes už asi knedlíky dělá málokdo, takže věřím, že na stavbě museli hodně mlaskat! godliketummenupp


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#8042 25. 7. 2020 9:27

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

rina napsal(a):

Do guláše půl na půl hovězí a vepřové, hovězí samozřejmě dusit déle, mrkev a pivo nakonec je nezbytné.
Na knedlíky si taky netroufnu, ale bude nás tam pro 35 svatebčanů vařit 5 bab, tak snad to zvládneme...

Toto jsem nikdy neslyšela. Ale je fakt, že těch gulášů je hodně moc druhů tummenupp
Já zase mám nejraději něco na způsob jako maďarského guláše - dávám slovenskou papriku (na proužky) a rajče.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#8043 25. 7. 2020 10:45

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Na rajče jsem zapomněla. A dávám klidně gulášové koření, to lepší, že stojánku v obchoďáku, v poliklinice apod.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#8044 25. 7. 2020 18:46

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Já dala protlak místo rajčete. A hodně maďarské papriky, česnek, do talíře ještě syrovou cibulu a chili kdo chtěl. A jo, podle toho, jak si přidávali, tak asi chutnalo.
Leno, pokud si chceš na knedlíku opravdu pochutnat, pak jedině domácí. Já už také kupované zkoušela, ale většinou jsou to takové drtiny. Ale já jsem knedlíková, tak to možná dost řeším.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#8045 25. 7. 2020 20:04

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Judyna napsal(a):

Já dala protlak místo rajčete. A hodně maďarské papriky, česnek, do talíře ještě syrovou cibulu a chili kdo chtěl. A jo, podle toho, jak si přidávali, tak asi chutnalo.
Leno, pokud si chceš na knedlíku opravdu pochutnat, pak jedině domácí. Já už také kupované zkoušela, ale většinou jsou to takové drtiny. Ale já jsem knedlíková, tak to možná dost řeším.

Judyno, mně chutnal i kupovaný. Teď knedlíky nemůžu vůbec, takže už to mám vyřešené úplně. Ale já si dříve opravdu pochutnala i na kupovaném. No a mezi námi, ikdyby mi nechutnal tolik, tak stejně raději volím to než se s ním dělat. Na to jsem opravdu líná a nestálo by mi to za to rodna


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#8046 25. 7. 2020 20:13

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Nápodobne... milujem domáce žemžové knedle, ale robi ich sjuk - na to je môj život prikrátky... a okrem toho si nie som istá, či by čas tomu venovaný nebol nakoniec vyhodený von oknom. Na gužáš mám taký normálny, obyčajný recept, ale stále si hovorím, že mám knižku receptov od vežvyslancov, tak by som mohla skúsi špecialitu maďarského vežvyslanca. rodna


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#8047 25. 7. 2020 21:33

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Holky, vy jste hrozný smile.
To nezabere žádný čas navíc. Dělám to v průběhu přípravy dalšího jídla, takže aspoň nejsou žádné prostoje smile. To není o tom, že by se to vaření o tu dobu protáhlo (a když, tak maličko), ale o organizaci.

Ale aby nedošlo k mýlce, já nevřím ráda. Ale když už, tak už.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#8048 26. 7. 2020 11:14

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Judyna napsal(a):

Holky, vy jste hrozný smile.
To nezabere žádný čas navíc. Dělám to v průběhu přípravy dalšího jídla, takže aspoň nejsou žádné prostoje smile. To není o tom, že by se to vaření o tu dobu protáhlo (a když, tak maličko), ale o organizaci.

Ale aby nedošlo k mýlce, já nevřím ráda. Ale když už, tak už.

Ale to by zabralo čas navíc a zbytečná práce big_smile - na to je život příliš krátký, jak píše Selima big_smile - na gulᚠpostavím a jdu si po svém, nejlépe za nějakou zábavou vissla
Já myslím, že domácí knedlíky v dnešní době dělá už málokdo a s mladšími generacemi se přestanou asi dělat téměř úplně.... je jiná doba, čas je drahý a ženy jsou jiné big_smile ... proto velká čest vám výjimkám!... moje mamka také jedině domácí!


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#8049 26. 7. 2020 12:37

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Myslím, že je to stejné jako pěstovat doma zeleninu, ovoce a bylinky, chovat domácí zvířata, péct chleba, šít, vyrábět nábytek...
Průmyslová výroba se kvalitou nikdy nevyrovná.
Dokonce myslím, že ani praní v potoku a sušení prádla jako za starých časů pračka nenahradí.

Viděla jsem nedávno nějaké starší video z Výměny manželek, kde mladá rodina s dětmi žila v souladu s přírodou, maminka se měnila s ženou v paneláku...

Byla zvláštní, i ten taka...
Ale bylo tam vidět, jak po tom "návratu do města" trpí...


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#8050 26. 7. 2020 13:47

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Ono jak kdo. Je fakt (a obdivuju to), že hodně mladých žen třeba peče domácí pečivo nebo dělá marmelády, začíná pěstovat zeleninu na zahrádce a pak ji zpracovává.... To jsem vždycky nesnášela, to zavařování.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů