Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#7276 12. 11. 2018 21:34

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Eva. napsal(a):

Je to opravdu bezmoc, Andrejko.
Moje maminka má silnou cukrovku, už hodně let. Má si 4x denně píchat inzulín. Ale obáváme se, že to poctivě nedělá. To by s ní musel být člověk 24 hodin denně, ale sestry chodí do práce a já taky a jsem bohužel daleko. Je těžké dívat se i na to, jak její domácnost, domeček, pustne. Byla vždy tak pořádkumilovná. A teď jen sedí, dívá se z okna a nedělá doma téměř žádnou práci, i když ji to zdraví ještě dovoluje. I by se tak zabavila. A když jí uklízí sestry, (chodí za ní každý den, bydlí blízko) anebo já, když přijedu, tak je na nás zlá, nepřeje si to. Ona k nám, tatínkovi i své mamince, mé milované babičce, která s námi žila, nebyla moc vlídná nikdy, ale teď je to ještě čím dál tím horší. A neustále sestrám, i mně do telefonu vytahuje kostlivce ze skříně, co jsme kdy udělaly špatně. Tak to bylo vždy, nepochválila, jen hanila. Ale teď je to ještě mnohem horší. Je těžké dívat se, jak se jí osobnost ještě více mění k horšímu.
Ani se mi tam kvůli tomu nechce moc často jezdit, jak to podrývá mou psychiku, jak je (nejenom) na mě zlá. Jsem podle ní špatná a k ničemu, protože se se mnou můj muž rozvedl. Ale aspoň občas se z povinnosti přinutím, abych jela... Přece jenom, je to máma.
Potřebovala jsem se někde vypsat. sad

Ach Evo., to je hrozně těžké, přijmout to nepřijetí. Začala jsem mít dojem, že to souvisí s dospělostí, srovnat se s tím. A i když se cítím dospělá a srovnaná, tuším, že se to na mě, na mém životě minulém i budoucím nesmazatelně podepsalo.
Můžeš si říct, že k mamince se asi někdo choval hůř, než ona k vám, že má špatné zkušenosti, a odpustit jí. To ale neznamená, že ti to jinak pomůže. Jediné, co ti může udělat radost, že tyhlety špatné dědičné rodinné vlastnosti, tu špatnou karmu můžeš TY přerušit. Zkoušela jsi rodinné konstelace?
(Pro upřesnění - u mě nejde o maminku)

Není tady

 

#7277 14. 11. 2018 6:34

bellatrix
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 4. 5. 2007
Příspěvky: 2360

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Andrejko, mᚠpravdu. Ten pocit nespravodlivosti, že zomreli tak mladí, som cítila tiež, len som na to už zabudla. Už som sa s tým zmierila. Bola som chvížu dospelá, moji rovesníci riešili iné veci, bolo mi to vtedy žúto. Ubehlo 10/13 rokov a čím ďalej tým viac rovesníkov už to rieši a ja si hovorím, že aspoň toto zlé už mám prekonané, aj keď je to človeku žúto svojím spôsobom stále.
Uf, ale zrovna včera našiel muž v jednej starej knihe list od nich pre mňa z pred 15 rokov. Tú knihu som pritom predtým viackrát listovala. Nechápem to, neviem, čo mi tým chce vesmír poveda. V tom liste ma ukžud ňovali, že všetko dobre dopadne a chceli mi ho posla do nemocnice, kde som bola s dieaom. Trochu ma to desí, že sa teraz objavil.

Není tady

 

#7278 14. 11. 2018 18:15

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Barča napsal(a):

Ach Evo., to je hrozně těžké, přijmout to nepřijetí. Začala jsem mít dojem, že to souvisí s dospělostí, srovnat se s tím. A i když se cítím dospělá a srovnaná, tuším, že se to na mě, na mém životě minulém i budoucím nesmazatelně podepsalo.
Můžeš si říct, že k mamince se asi někdo choval hůř, než ona k vám, že má špatné zkušenosti, a odpustit jí. To ale neznamená, že ti to jinak pomůže. Jediné, co ti může udělat radost, že tyhlety špatné dědičné rodinné vlastnosti, tu špatnou karmu můžeš TY přerušit. Zkoušela jsi rodinné konstelace?
(Pro upřesnění - u mě nejde o maminku)

Barčo, rodinné konstelace jsem nezkoušela. Přemýšlela jsem už nad nimi, ale cítím, že je nyní nechci podstupovat.
Nemůžu říct, že bych mamince neodpustila. Ale o tom to není. Já se kontaktu s ní vyhýbám, protože její řeči, její negativitu nedokážu ustát bez toho, aby mě to psychicky nezasáhlo. Hodně mi to ubírá energii. A změnit se ona už nezmění. Spíš se to ještě zhoršuje. Pokud jsem daleko, cítím se v bezpečí a po telefonu to dokážu ustát anebo se rozloučím, když je toho moc. Ale při osobním setkání bych musela odejít a to leckdy nejde.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#7279 17. 11. 2018 10:55

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Rozumím. Zbývá jen najít to u sebe a nepokračovat - strašně těžké!

Není tady

 

#7280 21. 11. 2018 21:05

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Mne konštelácie - respektíve rodinné mapy - hodne pomohli, ale mala som trochu iný problém, aj keď istá miera neprijatia (a tiež nielen voči mne) tma bola tiež....  Je to lepšie, nielen objektívne (paradoxne u nás starnutie skôr trochu obrúsilo hrany), ale hlavne zmenou môjho náhžadu a postoja - nielen rozumového, ale aj emocionálneho. Ale je to ešte stále živý proces; a je fakt, že vežmi dlho s našimi tiež nezvyknem by spolu. A je to, mám dojem, obojstranné.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#7281 22. 11. 2018 9:03

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Ono,nic jineho nepomuze nez se s tim smirit jak se k nam rodice chovaji.Muj otec vzdycky uprednostnoval brachu i presto,ze bratr ho vubec nebere a nemluvi s nim,uz par let.Presto,po me chtel,abych platila vetsi castku za bydleni nez on,doslo k nam k obrovske hadce kde me otec vyhrozoval vydededim a ja byla nucena vse resit pres pravnika a dokazat otci,ze pravdu nema.Presto ta jeho opici laska k synovi je tak velka,ze on osobne sel vynadat pravnikovi.Bydlime v jednom dome,nikdo se tam s nikym nebavi,otec me neodpovi ani na pozdrav.Zpocatku me to dost vadilo jak se muj orec zachoval.Dnes me to nechava zcela chladnou a uvedomila jsem si,ze mam sve deti kteri me miluji,ze mam s nima zcela jiny vztah nez moje rodice se mnou.Ze kdyz maji deti nejake trapeni jsem to ja koho prvniho vyhledaji.I kdyz mam syna ted daleko jsem s nim denne v kontaktu i s jeho pritelkyni.Nedovedu si predstavit,ze bych uprednostnovala jedno dite pred druhym.Beru danou situaci tak jak je,na jakoukoliv napravu je,uz da se rict pozde.Vetu kterou jsem od sveho otce slysela mezi 13-14 rokem me zni v usich spoustu let-tuhle holku ja jsem nikdy rad nemel-.Casto jsem si kladla otazku co tak mala holka musela udelat hrozneho,ze tohle rodic vypusti z ust.Ptala jsem se na to i sve tety jestli o necem nevi proc to tak je....otcovo jsem vlastni,protoze jsem mu podobna,nic jineho me nenapada.

Upravil(a) eremuruss (22. 11. 2018 9:10)


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#7282 22. 11. 2018 10:55

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

erem, to mᚠpravdu.
Jen se smířit s tím, jak se k nám rodiče chovají.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#7283 22. 11. 2018 11:02

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Selima napsal(a):

Mne konštelácie - respektíve rodinné mapy - hodne pomohli, ale mala som trochu iný problém, aj keď istá miera neprijatia (a tiež nielen voči mne) tma bola tiež....  Je to lepšie, nielen objektívne (paradoxne u nás starnutie skôr trochu obrúsilo hrany), ale hlavne zmenou môjho náhžadu a postoja - nielen rozumového, ale aj emocionálneho. Ale je to ešte stále živý proces; a je fakt, že vežmi dlho s našimi tiež nezvyknem by spolu. A je to, mám dojem, obojstranné.

Selimo, asi to tak bude - změna vlastního náhledu a postoje.
Já už v sobě nemám vztek, odpustila jsem.
Když s maminkou mluvím, snažím se být vstřícná a neagresivní, nekomentovat a neodporovat, jen ji prostě vyslechnout. Ale někdy je to hodně těžké, poslouchat po x-té, co jsem kdy udělala špatně, že ona si to moc dobře pamatuje atd. Často vytahuje "ze skříně" věci, které já si vůbec nepamatuji, že bych "provedla", spoustu drobností, kterými bych se u nikoho nezabývala, ale pro ni jsou ty drobnosti, co jsem podle ní provedla, do nebe volající smrtelné hříchy z mé strany smile Přemýšlí celý život o negativech, vidí jen to, co je (podle ní) špatné. Nevidí to, co je dobré. Přijde nám se sestrami, že ona si v tom negativu prostě lebedí. Že to potřebuje k životu. Ale že tím otravuje životy nám, to si neuvědomuje. No co už, jen to přijímat, že je jaká je a pokud nás to příliš dusí, tak v tu chvíli odcházet. Nevím, co lepšího bychom mohly dělat, aby nás to její negativno nezadupalo. Abychom nezačaly znovu přemýšlet o tom, co když jsme opravdu tak špatné, jak nás naše maminka vidí. To je pak cesta k těžké depresi.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#7284 22. 11. 2018 21:08

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

E+E, neměly a nemáte to zrovna jednoduchý...  sad


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#7285 23. 11. 2018 8:28

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Holky, to je smutné, co píšete......asi se někteří rodí s takovými dispozicemi - Evo, tvoje maminka mi podle toho, co píšeš, připadá jako typický energetický upír......pokud jde o cizí lidi, lze se od nich odstřihnout, horší je, když jde o matku. I tam bych si asi vybudovala nějakou ochrannou hráz, protože tě to evidentně hodně poznamenalo a myslím, že člověk má právo chránit si svůj život a bránit se tomu i v případě, že jde o rodiče. Asi bych omezila styky na minimum, odstřihla se, ani matka si tohle nemůže ke svým dětem dovolit a měla by na sobě v tomto zapracovat stejně, jako to dělᚠty a tvé sestry. Možná je tvoje maminka taky produktem takové výchovy, jakou pak "dopřála" svým dcerám a nedokázala "překročit svůj stín".

Erem, je dobře, že ses přes to dokázala přenést a sama mᚠse svými dětmi hezké vztahy. To je totiž v životě nejvíc......
Jsi silná ženská, přestože to tak možná na první pohled nevypadá......... jdeš si k cíli prostě svou cestou, ale hlavní je, že se ho dobereš.

Já si taky občas kladu otázku, co jsem mohla v případě svých dětí dělat jinak a líp........vždycky se asi nějaké pochyby najdou, přestože ty děti evidentně nejeví známky nějaké psychické újmy lol a vztahy v rodině jsou napříč generacemi moc hezké.........máte to taky tak?

Není tady

 

#7286 23. 11. 2018 19:46

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Jestli máme pochyby i v případě, že je vše v pořádku? Tak to myslíš?
Tak v tom případě já ne. A to jsem dost pochybovačný (hlavně o sobě) člověk a v hodně případech si říkám, že jsem měla něco udělat jinak. Ale v tomto případě ne. Až teď, díky možná špatně pochopené otázce, jsem si to uvědomila a sama se tomu divím.
Můj syn mě řekla bych ve všech směrech převyšuje (snad kromě pořádku a dochvilnosti) a spíš si říkám, jak to, že právě já mám takové štěstí, že se mi narodil zrovna on. Omlouvám se za to, že to zní možná nějak nabubřele, ale takhle to cítím.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#7287 23. 11. 2018 20:04

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Mio a Judyno, tummenupp big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#7288 23. 11. 2018 20:13

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

mia napsal(a):

Holky, to je smutné, co píšete......asi se někteří rodí s takovými dispozicemi - Evo, tvoje maminka mi podle toho, co píšeš, připadá jako typický energetický upír......pokud jde o cizí lidi, lze se od nich odstřihnout, horší je, když jde o matku. I tam bych si asi vybudovala nějakou ochrannou hráz, protože tě to evidentně hodně poznamenalo a myslím, že člověk má právo chránit si svůj život a bránit se tomu i v případě, že jde o rodiče. Asi bych omezila styky na minimum, odstřihla se, ani matka si tohle nemůže ke svým dětem dovolit a měla by na sobě v tomto zapracovat stejně, jako to dělᚠty a tvé sestry. Možná je tvoje maminka taky produktem takové výchovy, jakou pak "dopřála" svým dcerám a nedokázala "překročit svůj stín".

Erem, je dobře, že ses přes to dokázala přenést a sama mᚠse svými dětmi hezké vztahy. To je totiž v životě nejvíc......
Jsi silná ženská, přestože to tak možná na první pohled nevypadá......... jdeš si k cíli prostě svou cestou, ale hlavní je, že se ho dobereš.

Já si taky občas kladu otázku, co jsem mohla v případě svých dětí dělat jinak a líp........vždycky se asi nějaké pochyby najdou, přestože ty děti evidentně nejeví známky nějaké psychické újmy lol a vztahy v rodině jsou napříč generacemi moc hezké.........máte to taky tak?

Cim jsem starsi tim vic si uvedomuju jak moc jsou dulezite chvilky s mými detmi.Proto si s dcerou davame k vanocum wellnes,aby jsme spolu travili cas a je nam spolu dobre,mozna si to nahrazuju tim,ze ja nic takoveho s rodici nedelala.Udelat si nejakou radost,nekam ject,nebo si jit sednout do cukrarny.Nenucene jenom proto,ze to chceme obe.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#7289 23. 11. 2018 20:19

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Judyna napsal(a):

Můj syn mě řekla bych ve všech směrech převyšuje (snad kromě pořádku a dochvilnosti) a spíš si říkám, jak to, že právě já mám takové štěstí, že se mi narodil zrovna on. Omlouvám se za to, že to zní možná nějak nabubřele, ale takhle to cítím.

Judyno, nepřijde mi, že by to od tebe bylo nabubřelé.
Mám to stejně s mým synem. Jsme si i duševně velmi blízcí, rozumíme si beze slov.
S dcerou to tak nemám. Je tak jiná, než syn. Nerozumím jí. Nerozumíme si. Chtěla bych se jí přiblížit, ale nevím jak. Přemýšlím často, co jsem ve vztahu s dcerou měla dělat jinak. Ona je povahově hodně po svém tatínkovi a u toho jsem často cítila, jak jsme si duševně velmi vzdáleni, jak jsme rozdílní.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#7290 23. 11. 2018 20:51

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Evo, určitě jsi dělala to, co jsi v dané chvíli považovala za nejlepší. Tak, jako každý běžný rodič. Ale geny, ty hrají velkou roli. Proto píšu o tom, že jsem měla štěstí. Myslím si, že i když výchova a prostředí mají velký význam, tak ne tak velký, jako geny.

S dcerou máte před sebou dlouhou cestu a je možné, že s věkem se to spraví - tak, jako u nás. Ani já jsem si s mamkou nerozumněla, v podstatě to trvá dodnes, ale ony hrany se časem obrousí a přibývající věk nám oběma prospěl. I když je to z velké části tím, že já jsem s ní přestala bojovat. A i přes tu naši rozdílnost jsem vždy věděla, že mě má moc ráda a že mi ochotně pomůže, když budu potřebovat.  A taky už má svůj věk a když jsem před časem zjistila, že naše občasné hádky už špatně snáší, tak hodně ustupuju, abych jí neublížila. I když někdy v duchu počítám snad do tisíce :-)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#7291 23. 11. 2018 21:02

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Tos napsala krásně, Judyno. Děkuji ti za to. Je to pro mě další podnět k přemýšlení.
Mám dceru moc ráda a jsem tu vždy pro ni, když bude potřebovat. Ví, že se může na mě obrátit.
Ale z druhé strany, od maminky to tak necítím, že by tu pro mě byla. Určitě mě má svým zvláštním způsobem ráda. Ale když jsem ji potřebovala, kdykoliv a nejvíce před dvanácti lety, když jsem trpěla těžkou depresí, když jsem ji prosila, aby přijela, aspoň na pár dní, tak nemohla. Protože - kdo by krmil slepice. sad A přitom byl doma tatínek, a byla bych ráda, kdyby byli přijeli oba. A slepice by krmila sestra, která bydlí asi 100 metrů od našich. Nezlobím se na ni. Jenom mi to bylo líto.

Upravil(a) Eva. (23. 11. 2018 21:03)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#7292 23. 11. 2018 21:50

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

To věřím, že ti to bylo líto.
To jsou takové opravdu nepochopitelné věci. To mᚠjako třeba u nás - před asi měsícem mě málem trefil šlak, když mamka pronesla, že bych bráchovi měla DÁT nějaké peníze, jelikož potřebuje auto a nemá na něj. A můj syn by měl pomoct taky, protože my peníze máme. Opravdu jsem několikrát polkla,než jsem jí začala vysvětlovat, že já auto taky nemám, plat mám teď o hodně nižší a úspory mám proto, že na rozdíl od bráchy, který měl plat vždy vyšší než já, s penězi hospodařím. A syn si bude pořizovat bydlení, kvůli kterému se bude zadlužovat. To jsem se teda musela hodně držet, abch jí v klidu řekla, že to nepřipadá v úvahu, ale že když si řekne, tak mu půjčím. Ona to prostě brala tak, že on chudák teď potřebuje, my máme, tak co.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#7293 24. 11. 2018 13:05

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Eva. napsal(a):

Judyna napsal(a):

Můj syn mě řekla bych ve všech směrech převyšuje (snad kromě pořádku a dochvilnosti) a spíš si říkám, jak to, že právě já mám takové štěstí, že se mi narodil zrovna on. Omlouvám se za to, že to zní možná nějak nabubřele, ale takhle to cítím.

Judyno, nepřijde mi, že by to od tebe bylo nabubřelé.
Mám to stejně s mým synem. Jsme si i duševně velmi blízcí, rozumíme si beze slov.
S dcerou to tak nemám. Je tak jiná, než syn. Nerozumím jí. Nerozumíme si. Chtěla bych se jí přiblížit, ale nevím jak. Přemýšlím často, co jsem ve vztahu s dcerou měla dělat jinak. Ona je povahově hodně po svém tatínkovi a u toho jsem často cítila, jak jsme si duševně velmi vzdáleni, jak jsme rozdílní.

Ja som si tiež asi s otcom bližšia ako s mamou (a ona si je bližšia s brachom, myslím), ale beriem to ako fakt, nie ako ujmu. Porozumie si s ňou ma stojí viac síl a hlavne v poslednom čase je to z jej strany trochu tuhšie, ale zasa si hovorím, že nás to (ideálne obe) môže niečo nauči a posunú nás ďalej. Mám ju rada, ako síce hodne vzdialenú, ale zasa niečím blízku planétu...  a naučila ma vychádza aj s žuďmi, ktorí sú úplne iní ako ja a inak aj komunikujú. A hžada to, čo nás spája, a nie to, čo nás rozdežuje.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#7294 24. 11. 2018 13:17

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Seli, skvělý. tummenupp


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#7295 24. 11. 2018 15:26

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Judyna napsal(a):

Jestli máme pochyby i v případě, že je vše v pořádku? Tak to myslíš?
Tak v tom případě já ne. A to jsem dost pochybovačný (hlavně o sobě) člověk a v hodně případech si říkám, že jsem měla něco udělat jinak. Ale v tomto případě ne. Až teď, díky možná špatně pochopené otázce, jsem si to uvědomila a sama se tomu divím.
Můj syn mě řekla bych ve všech směrech převyšuje (snad kromě pořádku a dochvilnosti) a spíš si říkám, jak to, že právě já mám takové štěstí, že se mi narodil zrovna on. Omlouvám se za to, že to zní možná nějak nabubřele, ale takhle to cítím.

ano, tak to myslím.......teď si v souvislosti s mými vnoučaty tak nějak říkám, že jsem k nim jiná, než jsem byla k mým dětem.....uvolněnější, tolerantnější, spontánnější, možná i laskavější.....ale asi to bude věkem a nabytými životními zkušenostmi, větším nadhledem.....a taky tím, že je zodpovědnost za ně na jejich rodičích, takže si je víceméně jen užívám.
Taky si říkám, že jsou moje děti asi vyzrálejší a mají větší nadhled, než jsem měla já v jejich věku, ale možná to je tím, že je jiný svět, rychlejší, v něčem náročnější.......jsem za ně taky moc ráda, jací jsou.

Není tady

 

#7296 24. 11. 2018 15:35

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Selima napsal(a):

Eva. napsal(a):

Judyna napsal(a):

Můj syn mě řekla bych ve všech směrech převyšuje (snad kromě pořádku a dochvilnosti) a spíš si říkám, jak to, že právě já mám takové štěstí, že se mi narodil zrovna on. Omlouvám se za to, že to zní možná nějak nabubřele, ale takhle to cítím.

Judyno, nepřijde mi, že by to od tebe bylo nabubřelé.
Mám to stejně s mým synem. Jsme si i duševně velmi blízcí, rozumíme si beze slov.
S dcerou to tak nemám. Je tak jiná, než syn. Nerozumím jí. Nerozumíme si. Chtěla bych se jí přiblížit, ale nevím jak. Přemýšlím často, co jsem ve vztahu s dcerou měla dělat jinak. Ona je povahově hodně po svém tatínkovi a u toho jsem často cítila, jak jsme si duševně velmi vzdáleni, jak jsme rozdílní.

Ja som si tiež asi s otcom bližšia ako s mamou (a ona si je bližšia s brachom, myslím), ale beriem to ako fakt, nie ako ujmu. Porozumie si s ňou ma stojí viac síl a hlavne v poslednom čase je to z jej strany trochu tuhšie, ale zasa si hovorím, že nás to (ideálne obe) môže niečo nauči a posunú nás ďalej. Mám ju rada, ako síce hodne vzdialenú, ale zasa niečím blízku planétu...  a naučila ma vychádza aj s žuďmi, ktorí sú úplne iní ako ja a inak aj komunikujú. A hžada to, čo nás spája, a nie to, čo nás rozdežuje.

I u nás byl tatínek tak nějak "citovější", bezprostřednější, než mamka....tu to naučily až její vnučky......dokázaly ji jaksi uvolnit a zbavit zažitých vzorců chování nebo co, je teď mnohem uvolněnější než bývala a samé jí to moc svědčí....

Není tady

 

#7297 24. 11. 2018 16:46

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

mia napsal(a):

Judyna napsal(a):

Jestli máme pochyby i v případě, že je vše v pořádku? Tak to myslíš?
Tak v tom případě já ne. A to jsem dost pochybovačný (hlavně o sobě) člověk a v hodně případech si říkám, že jsem měla něco udělat jinak. Ale v tomto případě ne. Až teď, díky možná špatně pochopené otázce, jsem si to uvědomila a sama se tomu divím.
Můj syn mě řekla bych ve všech směrech převyšuje (snad kromě pořádku a dochvilnosti) a spíš si říkám, jak to, že právě já mám takové štěstí, že se mi narodil zrovna on. Omlouvám se za to, že to zní možná nějak nabubřele, ale takhle to cítím.

ano, tak to myslím.......teď si v souvislosti s mými vnoučaty tak nějak říkám, že jsem k nim jiná, než jsem byla k mým dětem.....uvolněnější, tolerantnější, spontánnější, možná i laskavější.....ale asi to bude věkem a nabytými životními zkušenostmi, větším nadhledem.....a taky tím, že je zodpovědnost za ně na jejich rodičích, takže si je víceméně jen užívám.
Taky si říkám, že jsou moje děti asi vyzrálejší a mají větší nadhled, než jsem měla já v jejich věku, ale možná to je tím, že je jiný svět, rychlejší, v něčem náročnější.......jsem za ně taky moc ráda, jací jsou.

Mio, já teda vnoučata ještě nemám, ale myslím, že to co píšeš je naprosto v pořádku, protože role rodičů a prarodičů jsou úplně jiné. A podle toho, co píšeš, ses z role dobrého rodiče dostala do role dobrého prarodiče. To je fajn, ne?


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#7298 24. 11. 2018 19:09

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

A vůbec - kde je Helena? Já jsem teda taky měla absenci, to je fakt.
Snad se jí nepřihodilo nic zlého a je zdravá.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#7299 24. 11. 2018 20:01

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

mia napsal(a):

Selima napsal(a):

Eva. napsal(a):


Judyno, nepřijde mi, že by to od tebe bylo nabubřelé.
Mám to stejně s mým synem. Jsme si i duševně velmi blízcí, rozumíme si beze slov.
S dcerou to tak nemám. Je tak jiná, než syn. Nerozumím jí. Nerozumíme si. Chtěla bych se jí přiblížit, ale nevím jak. Přemýšlím často, co jsem ve vztahu s dcerou měla dělat jinak. Ona je povahově hodně po svém tatínkovi a u toho jsem často cítila, jak jsme si duševně velmi vzdáleni, jak jsme rozdílní.

Ja som si tiež asi s otcom bližšia ako s mamou (a ona si je bližšia s brachom, myslím), ale beriem to ako fakt, nie ako ujmu. Porozumie si s ňou ma stojí viac síl a hlavne v poslednom čase je to z jej strany trochu tuhšie, ale zasa si hovorím, že nás to (ideálne obe) môže niečo nauči a posunú nás ďalej. Mám ju rada, ako síce hodne vzdialenú, ale zasa niečím blízku planétu...  a naučila ma vychádza aj s žuďmi, ktorí sú úplne iní ako ja a inak aj komunikujú. A hžada to, čo nás spája, a nie to, čo nás rozdežuje.

I u nás byl tatínek tak nějak "citovější", bezprostřednější, než mamka....tu to naučily až její vnučky......dokázaly ji jaksi uvolnit a zbavit zažitých vzorců chování nebo co, je teď mnohem uvolněnější než bývala a samé jí to moc svědčí....

Tak v mem pripade byli oba mi rodice studeny,neznam pohlazeni ani pochvalu.Detstvi plynulo pro me i pro bratra bez tohoto.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#7300 24. 11. 2018 21:33

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

My jsme se sestrami rády, že s námi bydlela naše zlatá babička. Ta nás vychovávala od malička, milovala nás, dala nám hodně lásky a pohlazení.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů