Oznámení

15. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

15. října : Různé životní příběhy, trápení i radosti a starosti žen si s námi můžete pročítat v našem magazínu.

29. září : Uvařme si spolu dietní květákové kari.

#7251 10. 11. 2018 10:59

vera
♥♥♥♥♥♥-

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

že je matka taková mně ulehčuje situaci..........že zlobí, že se na ni můžu naštvat

samozřejmě vím,že je už někdo jiný, že stáří a nemoc ji tak změnily

toto je nepřenositelná zkušenost, nikdy bych tomu nevěřila, že je to tak..........to se musí zažít

Judy, moc si přeji, aby to taky u nás TAK dopadlo, jako u Tvé sousedky

Není tady

#7252 10. 11. 2018 17:03

Barča
♥♥♥♥♥♥-

vera napsal(a):

že je matka taková mně ulehčuje situaci..........že zlobí, že se na ni můžu naštvat

toto je nepřenositelná zkušenost, nikdy bych tomu nevěřila, že je to tak..........to se musí zažít

Vero, nic si nevyčítej, nemáš proč. Hlavně si nevyčítej respitní pobyt!

Četla jsem o ženě, která udusila polštářem svoji nemocnou matku, o kterou se léta pečlivě starala. Jak jsem jí rozuměla!

Pečuj o svoji duši, dovol si prostor pro tuhle péči. Je to to nejdůležitější.

Upravil(a) Barča (10. 11. 2018 17:03)

Není tady

#7253 10. 11. 2018 17:09

Barča
♥♥♥♥♥♥-

AndreaP. napsal(a):

Judyna napsal(a):

Andreo, přijmi prosím dodatečně moji upřímnou soustrast. A obdiv nad tím, jak dobře ses o své rodiče postarala. Takovou dceru by si každý přál.

Děkuji moc, Judyno. Bylo to pět a půl roku (tak dlouho bojoval taťka) bolesti, strachu, beznaděje, zoufalství, otázek "proč?",  byly to desítky hovorů s lékaři, stovky návštěv lékařů, bezesné noci, ataky paniky...pak přišla v průběhu té doby i nemoc mámy, jejich šílené prognózy, byrokracie, marná snaha a boj aspoň o trošku důstojnosti pro mé rodiče ... pořád dokola, strašný. Změnila jsem se ve fungující stroj, jinak bych to nedala. Nikdy nezapomenu na okamžik, když jsem musela tátovi říct, že máma už není grater A pak už to šlo do háje (teda ne, že předtím by to bylo nějak lepší). Nechtěl být bez mámy, vzdal boj, už neměl sílu. Odcházel mi ještě rychlejším tempem před očima a já nemohla dělat vůbec nic. Jen být s ním a mít ho u sebe. Během 14 měsíců jsem přišla o oba (v šíleném věku 64 a 61 let). A teď se musím naučit nějak žít bez nich sad Pořád mám před očima určité úseky (hlavně ty "poslední") a je mi mizerně. Vím ale, že jsem udělala maximum, vedlo mě srdce.

Andreo, to muselo být strašně těžké, jsi pro mě příkladem tím, jak jsi to zvládla, jak jsi byla s nimi. Moc ti děkuji za to, že jsi to s námi sdílela. Objímám tě.

Není tady

#7254 10. 11. 2018 17:40

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

vero, obdivuji tě. Jsi tak statečná.
A Andrejka taky.
Nevím, jestli bych tohle zvládala.

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#7255 10. 11. 2018 18:59

vera
♥♥♥♥♥♥-

holky, děkuji za podporu

Není tady

#7256 11. 11. 2018 13:18

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Věro, obdivuju tě i za tu upřímnost a pravdomluvnost. smile

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#7257 11. 11. 2018 14:16

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

vera napsal(a):

Ano. A rozumím tomu.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#7258 11. 11. 2018 14:36

Barča
♥♥♥♥♥♥-

vera napsal(a):

Tohle všechno je vyčerpáním.
Znám to. Když maminka umřela, na to vyčerpání jsem poměrně rychle zapomněla a pak jsem si vyčítala svou zlostnost, necitelnost .......
Trochu to opadlo, když jsem byla po dlouhé době na kontrole na kardiologii a paní doktorka zjistila, že tam má neodečtený záznam z tlakového holteru a byla vyvedená z míry mými nočními záznamy a já jsem si vzpomněla, že to na mě maminka zvonila ...... a pak zase, co jsme řešily .........

Není tady

#7259 11. 11. 2018 19:39

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

I já před Vámi moc smekám! godlike Loni jsme zažili něco podobného, trvalo to jen pár měsíců, ale bylo to neskutečně náročné, hlavně asi psychicky. Těžké se na to dívat, těžké vidět to, jak pomalu, ale jistě odchází a mění se. Neumím si představit tohle x let! Opravdu moc smekám a moc se drž Vero! hjarta
PS: umřela loni maminka, zůstal tchán, který je ten typ, který nikdy na nic nesáhl, je jako malé dítě a neumí se o nic postarat. Takže od té doby, co je sám, tak každý víkend trávíme u něj - vyprat, uvařit, uklidit. I tohle je náročné, hlavně časově, nestíhám zase pořádně svou domácnost. Ale pomoc beru jako samozřejmost, že pomůžeme a postaráme se.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#7260 11. 11. 2018 20:22

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

vrabčák napsal(a):

Věro, obdivuju tě i za tu upřímnost a pravdomluvnost. smile

Áno, jedno aj druhé je podľa veľmi hlboké a cenné. A autentické. wink Držím Ti päste a želám, aby si si čo najlepšie oddýchla a našla silu robiť presne to - a toľko- koľko je dobré....

V 21. storočí je utrpenie povolené, ale už nie povinné.
Brita

Není tady

#7261 11. 11. 2018 23:32

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava

Barča napsal(a):

Andreo, to muselo být strašně těžké, jsi pro mě příkladem tím, jak jsi to zvládla, jak jsi byla s nimi. Moc ti děkuji za to, že jsi to s námi sdílela. Objímám tě.

Děkuji hjarta Vero, nezkoušela jsi terapeuta?Já poté, co mi onemocněla i maminka jsem byla odeslána právě na ty hodinové sezení, a má to něco do sebe hjarta

Není tady

#7262 12. 11. 2018 5:34

mia
♥♥♥♥♥♥-

Opravdu je moc těžké dívat se na člověka, který byl dřív milujícím rodičem či prarodiče a stmelovacím prvkem celé rodiny, přirozenou autoritou a vlivem stáří a nemocí se jeho osobnost takto dramaticky proměnila. A musím říct, že ani po mnoha letech jsem se nezbavila výčitek, jestli jsem udělala dost, že jsem neměla víc trpělivosti, občas nedokázala potlačit negativní myšlenky.......stejně jak to tady píšete. A taky od té doby vím, že rčení o tom, že nás z něčeho "bolí srdce" je pravdivé, že v těchto situacích to srdce umí skutečně fyzicky bolet.

Není tady

#7263 12. 11. 2018 7:47

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

mio, znám ten pocit. Mě fyzicky bolelo srdce, když ode mě odešel můj bývalý manžel.
S mojí milovanou babičkou i tatínkem jsem se "dokázala" rozloučit, když jsme si povídali, že oni už pociťovali pobyt tady s námi velmi bolestivě a chtěli odejít. Nějakou dobu jsem se tomu bránila, že mě tady nechají a musím tu bez nich být. Ale jak plynul čas, podařilo se mi respektovat to a dokázala jsem se rozloučit a "pustit" je.
S mou nejlepší kamarádkou, která zemřela po naší maturitě, jsem se dodnes rozloučit nedokázala. I po těch mnoha letech mám občas ještě pocit, že to bylo nespravedlivé. Že jsem měla umřít já a ona měla žít.
S maminkou teď na dálku prožívám její odcházení. Nevzpamatovala se ze smrti tatínka. Byli spolu 56 let, chodili spolu i do práce a pracovali ve stejné dílně. Je těžké vidět, jak rezignovala a už tu nechce být. Nic ji nebaví, nechce nic dělat. Nejraději by jen ležela a čekala, než umře. Už ani pravnoučátka ji z té letargie neprobouzejí.

Není tady

#7264 12. 11. 2018 9:20

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava

Eva. napsal(a):

Je těžké vidět, jak rezignovala a už tu nechce být. Nic ji nebaví, nechce nic dělat. Nejraději by jen ležela a čekala, než umře. Už ani pravnoučátka ji z té letargie neprobouzejí.

Naprosto přesné jako u nás, s tím rozdílem, že ještě navíc smrtelná nemoc, která postupně zabíjí a jediný držák je psychika, která úmrtím maminky padla. Je to příšerná bezmoc hjarta

Není tady

#7265 12. 11. 2018 10:05

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Je to opravdu bezmoc, Andrejko.
Moje maminka má silnou cukrovku, už hodně let. Má si 4x denně píchat inzulín. Ale obáváme se, že to poctivě nedělá. To by s ní musel být člověk 24 hodin denně, ale sestry chodí do práce a já taky a jsem bohužel daleko. Je těžké dívat se i na to, jak její domácnost, domeček, pustne. Byla vždy tak pořádkumilovná. A teď jen sedí, dívá se z okna a nedělá doma téměř žádnou práci, i když ji to zdraví ještě dovoluje. I by se tak zabavila. A když jí uklízí sestry, (chodí za ní každý den, bydlí blízko) anebo já, když přijedu, tak je na nás zlá, nepřeje si to. Ona k nám, tatínkovi i své mamince, mé milované babičce, která s námi žila, nebyla moc vlídná nikdy, ale teď je to ještě čím dál tím horší. A neustále sestrám, i mně do telefonu vytahuje kostlivce ze skříně, co jsme kdy udělaly špatně. Tak to bylo vždy, nepochválila, jen hanila. Ale teď je to ještě mnohem horší. Je těžké dívat se, jak se jí osobnost ještě více mění k horšímu.
Ani se mi tam kvůli tomu nechce moc často jezdit, jak to podrývá mou psychiku, jak je (nejenom) na mě zlá. Jsem podle ní špatná a k ničemu, protože se se mnou můj muž rozvedl. Ale aspoň občas se z povinnosti přinutím, abych jela... Přece jenom, je to máma.
Potřebovala jsem se někde vypsat. sad

Upravil(a) Eva. (12. 11. 2018 10:06)

Není tady

#7266 12. 11. 2018 17:10

vera
♥♥♥♥♥♥-

Tak jsem matku odvezla na odlehčovací pobyt, nemluvila, očividně s tím vnitřně nesouhlasila........zvládla jsem to
toto nechci, musím najít sílu na..........

balím batoh, smažím řízek a zítra ráno směr.......Barma
bude to náročné, 5x přesun, strádání.......ale mám to ráda a je to můj relax, vypínám počítač, ozvu se 29.11,
ani nevíte, jak mi svými řádky pomáháte...........a že vlastně to moje hnusné chování-myšlení je normální a lidské

Není tady

#7267 12. 11. 2018 18:06

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

vero, šťastnou cestu a ať se ti tam líbí a užiješ si to.

Není tady

#7268 12. 11. 2018 18:47

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Holky, ty výčitky - těm se asi nikdo nevyhne. Zvlášť, když to hodnotíme zpětně a vlastně za úplně jiné situace. Můj tatínek odešel po 2 měsících zpočátku to vypadalo lehkého nachlazení. Pořád se to zhoršovalo i přes ambulantní lékařskou péči. Pak nemocnice, kde po 2 týdnech zemžel v umělém spánku. Takže v podstatě to bylo krátké a nijak moc netrpěl. Tedy - aspoń ne dlouho. Měl rozsáhlou rakovinu jícnu, plic a já nevím čeho ještě. Pro silné zahlenění to zjistili až po pitvě.
Ani nevíte, jak jsem si vyčítala, že jsem ho měla víc sledovat, že mě to mohlo napadnout, že jsem s ním měla chodit k lékaři (i když byl zcela soběstačný - jak fyzicky, tak psychicky), že jsem mu párkrát příkře odpověděla... Po jeho odchodu jsem měla sama výrazné bolesti na hrudi, nemohla jsem moc dýchat (říkala jsem si, že je to trest). No a po nějakém čase mi došlo, že měl vlastně štěstí, že dlouho netrpěl, že umřel v umělém apánku a byl ušetřen útrap agresivní léčby nebo postupného umírání s vědomím své nemoci (náš taťka "měl dost" i když dostal obyčejnou rýmu)

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#7269 12. 11. 2018 18:48

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Leno, jsi moc hodná snacha.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#7270 12. 11. 2018 18:50

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Jsem podle ní špatná a k ničemu, protože se se mnou můj muž rozvedl.
Evo, toto je moc zlé. Mám jednu známou, která se také rozvedla a její matka byla a je po celou dobu při jejím BM. Bere to po staru - žena musí stát při svém muži za jakýchkoli okolností a rozvod je nepřípustný.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#7271 12. 11. 2018 19:15

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

vera napsal(a):

Tak jsem matku odvezla na odlehčovací pobyt, nemluvila, očividně s tím vnitřně nesouhlasila........zvládla jsem to

bude to náročné, 5x přesun, strádání.......ale mám to ráda a je to můj relax, vypínám počítač, ozvu se 29.11,
ani nevíte, jak mi svými řádky pomáháte...........a že vlastně to moje hnusné chování-myšlení je normální a lidské

Šťastnou cestu, Vero! A hlavně si odfrkni a odpočiň psychicky!

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#7272 12. 11. 2018 19:16

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

Leno, jsi moc hodná snacha.

Judyno, děkuji.

- Gary Smith

Není tady

#7273 12. 11. 2018 19:34

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Věro, taky ti přeju dobrý cestování a zážitky až do morku kostí. smile

Lenno, jste obětavý děti. smile

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#7274 12. 11. 2018 20:01

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

.

Upravil(a) Eva. (12. 11. 2018 20:39)

Není tady

#7275 12. 11. 2018 21:17

Barča
♥♥♥♥♥♥-

vera napsal(a):

Šťasnou cestu! Obnov se!

Není tady

NÁŠ TIP:
    • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

• Značkové parfémy a kosmetika, 3 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

• Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

• Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

• Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

• Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

• Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.

Zápatí