Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#12876 24. 8. 2021 12:42

Irma
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 7. 2020
Příspěvky: 419

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

To jsem obdivovala veru a její akční dny smile
My jsme se pohybovali od Děčína po Uherský Brod, jen taková ochutnávka krásných míst pro návštěvu z venku. Mmch - v Severočeské galerii výtvarného umění v Litoměřicích je v současnosti úžasná výstava: Impresionismus / Krajina barvy a světla. Trvá jen do 26/9. A výbornou kávu měli v Kavárně s párou. V pardubickém zámku je k vidění výstava Pernštejnské ženy a Evropa (do 12/10). Kraj Polabí je nudný, líbí se mi lesy a kopečky, ale pro kolaře úplný ráj. Nakoukli jsme i do jednoho podzemí a putování ukončili v Letohradě. Tady mají i světničku Járy Cimrmana. Nejšílenějším exponátem je lahvička s vodou, kterou měl topící se Jára v žaludku big_smile


De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

 

#12877 24. 8. 2021 12:47

Irma
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 7. 2020
Příspěvky: 419

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

vero... úplně jsem se zasnila. Portugalsko je jedno z mých lásek. Dej nám potom vědět, co jste zažily smile


De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

 

#12878 24. 8. 2021 13:26

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

dám, dám.......Portugalsko mě láká už dlouho, levné letenky jsou i do Porta, Lisabonu......to využiju
Je to už exotika, ta jinakost ...........

Není tady

 

#12879 24. 8. 2021 19:26

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Věro a Irmo, díky moc, krásně si to užíváte! tummenupp  big_smile
Irmo, v tu chvíli jsem si myslela, že odpovídᚠna otázku - název vlákna. wink
V Portugalsku jsem nikdy nebyla, ale už dlouho mě to tam táhne. stolt


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#12880 25. 8. 2021 10:44

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Judyna napsal(a):

Myslím, že ten horký červenec byl míněn celosvětově. U nás bylo letos fakt docela chladno myslím snad všude.

U nás bol júl - až na pár dní - fakt horúci... Ja som teda tretinu našastie strávila v horách, ale ten zvyšok stál za to... August bol potom taký skôr na striedačku...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#12881 25. 8. 2021 10:55

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Portugalsko znie úžasne - a ja mám ešte jeden tamojší sen: južné Španielsko.
Rados mi urobila dovolenka - týždeň v lesoch na bývalom mlyne medzi Krupinou a Banskou Štiavnicou, s výletmi do okolia, túrami po lesoch a sedení na bazaltových vyvrelinách/prírodnej pamiatke. A potom tri dni v Gaderskej doline s hulou, tentokrát bez túr a prechádzok, len čistý tanec s natáčaním "súažného videa" na koniec... rodna No, uvidíme, čo z toho bude. A včera som ešte kamarátky ukecala na Piešany na otočku, to bol tiež pekný výletík...
No a dnes prvý deň v škole, ale v podstate som sa tiež tešila z renovácie, novej výmažby a nábytku (nie v našom kabinete), kolegov a teraz sa teším po pauze na prvý obedík v našej famóznej jedálni, palacinky s kuracím mäsom, špenátom a syrom tongue .

Upravil(a) Selima (25. 8. 2021 11:05)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#12882 25. 8. 2021 11:06

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

A keďže som tu dlhšie nebola: v júli mi urobila rados dovolenka v rumunských horách, 11 dní v divočine (doslova) a medzitým oddych, oddych a oddych. tummenupp sova rock


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#12883 25. 8. 2021 17:37

Irma
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 7. 2020
Příspěvky: 419

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Selimo, jaké bylo v rumunských horách počasí? Byli tam vlci? Co jste jedli? Co tam rostlo k snědku? Měli jste mobil a dal se chytit signál? Nebo jste šli úplně bez techniky jako dobrodruzi? big_smile
Kdyby se Ti chtělo aspoň malinko podělit o zážitky, měla bych radost (a určitě nejen já). big_smile


De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

 

#12884 25. 8. 2021 18:51

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Seli, tomu říkám nádherně prožité prázdniny! tummenupp big_smile

O zážitky z rumunských hor se taky hlásím. Kdysi za mlada jsme vandrovali v 7 lidech po kopcích nad městečkem Petrosani. Moc ráda na to vzpomínám. stolt


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#12885 26. 8. 2021 8:12

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

No, v Rumunsku sme teda boli za mastňákov rodna, lebo sme bývali v krásnom penzióne alpského štýlu... a venovali sme sa primárne havajskému učeniu (hlavne liečenie vzahov, ale aj práca so živlami, vnímanie prírody, "genia loci") a popritom sme chodili po okolitých jedinečnostiach, prežívlai psojenie so zaujímavými miestami, prekonávali vlastné limity, strachy, apod.  Kúsok od nás sme navštívili UNESCO pamiatku - silové miesto vo forme "rumunského Stonehengeu", Sarmizegetusu.
O dačo ďalej sme strávili pol dňa v- a okolo jaskyne Cieclovina, kde sa našli najstaršie žudské ostatky v Európe. Okrem toho sme sa kochali "miestom medzi zemou a nebom, odkiaž duše putujú do inej dimenzie", Červený kameň (Pietrul Rosie), potom sme navštívili dve kotliny v lese (+ ešte jednu menšiu jaskyňu) kde údajne žili/žijú obri, zrúcaninu "ženského hradu Biela pani", kde vraj žily& ženy, čo chovali bielych vlkov; čučoriedkovú farmu, miestnu dedinu s "rozličným tovarom" a malebnou starodávnou krčmou, farmárske trhy, apod.
Vlkov sme nevideli ani o nich nechyrovali, ale medveď raz v noci ukradol polku úrody včelárovi kúsok od nás a raz na večernej výprave (ktorej som sa odmietla zúčastni) objavili čerstvé medvedie stopy. Túlavých psov, stáda oviec krížom cez cestu (so psom vpredu a pastierom vzadu) sme stretávali bežne a krížom cez "našu" lúku chodili každé ráno a večer kravy big_smile
Brodila som sa v riečke, opažovala, funela v horúčavách po kopcoch, mrzla potme v jaskyni, kochala sa západom, slnka pri bývalej škole na lúčnatej stráni, napchávala sa čučoriedkami - tie rástli aj vožne v lese, ale väčšinou nás medvede predbehli - lesnými jahodami, domácim džemom a medom, maslom a jogurtom tongue , skvelými rumunskými pochúkami (prevažne vegetariánskymi, ale občas som "zhrešila"). Len mamalige som na chu vežmi neprišla, ale čučoriedkový džem a slané palacinky - skôr lokše alebo langoše - so syrom a smotanou boli výrazný jedálenský orgazmus. So slzou v oku spomínam na domácu slaninu, klobásu a teším sa, až vyskúšam dva recepty, čo som si odtiaž doniesla. cool


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#12886 26. 8. 2021 8:15

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Inak, ani na slovenskom mlyne nebolo zle - vyliezli sme na štiavnickú Kalváriu, labzovali v neturistickej jaskyni, splavovali Hron, obdivovali padajúce Perseidy ležiac na poli (a cestou tam rovno vedža nás chrochtali diviaky napchávajúce sa slivkami big_smile ), kúpali sa v tajchu, prechádzali v lese, tancovali hulu... len sme si, pravda, sami varili, ale aj to malo niečo do seba. Tiež som si doniesla pár inšpirácií... a dúfam, že aj recept na nakladanú cuketu.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#12887 26. 8. 2021 18:40

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Seli, ještě jednou moc děkuju. smile Nádherné, pestré, mimořádné, fantastické, obdivuhodné................. zážitky! A krásně jsi je popsala. tummenupp  big_smile  pussa


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#12888 26. 8. 2021 20:29

Irma
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 7. 2020
Příspěvky: 419

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Selimo, to jsou úžasné zážitky! Při čtení mi běžel před očima film big_smile ... a takhle skvělé momentky jsi chtěla shrnout do věty "v júli mi urobila rados dovolenka v rumunských horách"? big_smile To je úplná elektrárna, to nejsou jen dobité baterky! Teda ležet v poli a poslouchat vedle chrochtání, tak zapomenu na perseidy a lezu na strom:D
Díky za popis, mᚠna co vzpomínat tummenupp


De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

 

#12889 27. 8. 2021 18:40

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Irmo, lol  godlike

Upravil(a) vrabčák (27. 8. 2021 18:40)


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#12890 29. 8. 2021 13:41

Blossom opět s vámi
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 9. 2020
Příspěvky: 179

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Včera mi udělal radost koncert našeho gospelového sboru. Po koncertu další zpívání v blízké vinárně. Bylo to moc prima. smilehjarta

Není tady

 

#12891 29. 8. 2021 16:48

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Dnes po tolika dnech neprší a dokonce svítí sluníčko! To je takový balzám na duši! Nádhera! godlike


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#12892 30. 8. 2021 7:12

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

U nás hlásili deště, ale nakonec bylo fajn. Hodilo se to. Plánovali jsme trasu pro známé. Za čtyři dny ušli 100 km a v jednom dni převýšení cca 1600 m s plnou výbavou na zádech. Mají pěšky prošlou půlku světa (Kanada, Island, Norsko, Itálie - to jen za posledních pár let), ale tohle je prý nepřekonatelné a nezapomenutelné a tak to má být big_smile Respekt vůči všem takovým bláznům tummenupp


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#12893 30. 8. 2021 10:09

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Oddychový víkend, plus káva a Známi neznámi s kamoškami... Film je teda doslovný remake  pôvodného talianskeho originálu hmm , ale aspoň herci boli výborní, krásna titulná pieseň a pekné filmové scenérie. (Inak som mala skoro celý víkend filmový, dala som Jack stavia dom - hororové a drastické, ale aj niečím zaujímavé - a Reminiscence (ujde, ale nenadchne ani neurazí). Plus teda Otec, a to je sila butter mad : smutný, až desivý, ale véééžmi realistický, bohužiaž. Ešte sa teším na Gumpa, Anette a Prvoka, Šampóna atď. a mám dobehnuté, čo som za dovoleniek a výletov zameškala tongue . (Možno dám aj Respect, uvidíme...)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#12894 31. 8. 2021 18:29

Irma
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 7. 2020
Příspěvky: 419

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Dostala jsem krém na ruce, voní jako květy sakury. Mám radost.


De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

 

#12895 1. 9. 2021 18:12

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

smile big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#12896 2. 9. 2021 8:13

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Rados mi urobili gratulácie v utorok (dve dokonca spev v priamom telefónnom prenose big_smile), včerajšií vožný deň - sviatok ústavy - a oslava s kamoškami. A teším sa aj na ďalšie oslavy v nasledujúcich dňoch vissla


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#12897 2. 9. 2021 20:02

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Seli, narozeniny? A při zákazu zpěvu zpívaná gratulace po telefonu?!!!!???? dumbom
Nejlepším dárkem byl určitě návrat do školy. big_smile
Tak VŠECHNO NEJLEPŠÍ, hlavně DOBRÉ ZDRAVÍ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                                                                                           storstark


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#12898 3. 9. 2021 8:47

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Hej, hej, narodeniny, vysoké číslo (ani neprezradím aké big_smile ). Inak, u nás sa spev nikto nikdy zakáza nepokúsil, masovým nákazám bránilo obmedzenie stretáva sa v max. 6 žuďoch a myslím, že o podobnú blbos sa naši inak píp-píp politici ani nepokúsili, to by mali v uliciach väčšie masy...
(Ale ja mám fakticky zákaz spieva od rodiny a kamošov - kvôli zníženej kvalite zvukov, ktoré vydávam rodna .)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#12899 3. 9. 2021 18:00

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Selima napsal(a):

Hej, hej, narodeniny, vysoké číslo (ani neprezradím aké big_smile ). Inak, u nás sa spev nikto nikdy zakáza nepokúsil, masovým nákazám bránilo obmedzenie stretáva sa v max. 6 žuďoch a myslím, že o podobnú blbos sa naši inak píp-píp politici ani nepokúsili, to by mali v uliciach väčšie masy...
(Ale ja mám fakticky zákaz spieva od rodiny a kamošov - kvôli zníženej kvalite zvukov, ktoré vydávam rodna .)

Je to jen číslo! Minimálně podle tvého psaní působíš velmi mladistvě a věřím, že i ve skutečnosti!
Vše nejlepší, hodně zdraví a stále takovou radost ze života storstark


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#12900 3. 9. 2021 18:06

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Já také slavím storstark Koupila jsem si 4 zákusky glorialol
Mám za sebou první týden dojíždění autem po řidičáku a rovnou sama do Krajského města, což jsem si myslela dříve, že nikdy nedám. Pravda, udělala jsem nějaké bejkárny, auto jsem také už odřela big_smile, před cestou stále lítám na wc a je mi jako před maturitou, ale DALA JSEM TO! Teď jen vydržet, být opatrná a snad mi praxe pomůže a přestanu se bát a zlepším se. Tohle je v mém případě velká životní výhra (fakt na to nemám talent).


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů