Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#12751 15. 7. 2021 20:44

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Věro, přidávám se k Irmě jako další dychtivý zájemce. smile Obdivuju tvoji životaschopnost a emancipovanost. godlike


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#12752 15. 7. 2021 23:08

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

no, nevím, jestli mě nepřeceňujete......já začala takhle cestovat až v 57, po rozvodu......naučila jsem se hledat levné letenky, ubytování......jsem baůžkář, cestuji hodně levně.........často přespáváme ve společné ubytovně, někdy i ve smíšené....muži+ženy, např. v Izraeli, naposledy jsem takto byla v Nepálu, z postele jsem viděla Anapurnu, jezdili jsme do budhistických klášterů, viděli malé chlapce-mníšky, kteří každý den ráno vyráželi bosí s miskou.......dříve dostali do misky rýži, dnes jim dávají japonští turisté 30 balíčků bonbonů.......už tak neobdivuji památky, samozřejmě jsou úžasné a vlastně za nimi jezdíme, ale víc mě zajímají místní lidé
a tím víc obdivuji naši krajinu, že máme jaro, léto, podzim, zimu-to je úžasná věc a tím víc miluju Vysočinu, kterou mám za rohem.
Cestování mě velice obohatilo a někam posunulo, pomohlo získat nadhled. Je to i strádání a to mám ráda, trpím v hotelu, jednou i v rezortu s bazénem-to opravdu nemusím. Teď jsem byla s kamarádkou v Kalamátě, za 10 dnů jsme nachodily 94 km, ale bylo to hlavně koupání. Tož tak.

Není tady

 

#12753 16. 7. 2021 7:58

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

vero godlike


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#12754 16. 7. 2021 8:16

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

vera napsal(a):

no, nevím, jestli mě nepřeceňujete......já začala takhle cestovat až v 57, po rozvodu......naučila jsem se hledat levné letenky, ubytování......jsem baůžkář, cestuji hodně levně.........často přespáváme ve společné ubytovně, někdy i ve smíšené....muži+ženy, např. v Izraeli, naposledy jsem takto byla v Nepálu, z postele jsem viděla Anapurnu, jezdili jsme do budhistických klášterů, viděli malé chlapce-mníšky, kteří každý den ráno vyráželi bosí s miskou.......dříve dostali do misky rýži, dnes jim dávají japonští turisté 30 balíčků bonbonů.......už tak neobdivuji památky, samozřejmě jsou úžasné a vlastně za nimi jezdíme, ale víc mě zajímají místní lidé
a tím víc obdivuji naši krajinu, že máme jaro, léto, podzim, zimu-to je úžasná věc a tím víc miluju Vysočinu, kterou mám za rohem.
Cestování mě velice obohatilo a někam posunulo, pomohlo získat nadhled. Je to i strádání a to mám ráda, trpím v hotelu, jednou i v rezortu s bazénem-to opravdu nemusím. Teď jsem byla s kamarádkou v Kalamátě, za 10 dnů jsme nachodily 94 km, ale bylo to hlavně koupání. Tož tak.

Jsi obdivuhodná žena......klobouk dolů.......taky nesnáším pobyty v uzavřených resortech a válení na plážích, po třech dnech mám dost a chci domů......ale k tomu co ty bych se asi nedokopala.....jsem srab a lenoch lol.
To je přesně to, co zajímá i mě....běžný život lidí v těch zemích, ne nějaké načančané pozlátko pro turisty.
A jsem čím dál víc šastná ve svém okolí......dudliklol

Není tady

 

#12755 16. 7. 2021 9:50

Irma
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 7. 2020
Příspěvky: 419

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

vero, díky! V resortu jsem v životě nebyla, nic pro mne, po takovém pobytu bych byla zralá na Chocholouška smile Svoboda cestování je k nezaplacení! Obdivuji Tě, protože vím, co je ještě můj limit: společná ubytovna. To bych nezvládla. Ne z nafoukanosti, prostě na to nemám. Jako když chce někdo prožít zážitek z letu, ale nakonec se s tím padákem bojí skočit. Všechno ostatní souhlas.
Potřebuji kontakt s místními lidmi, o jejich budovách si ráda najdu info v knihách. Každá země jinak voní... nebo si to možná jen namlouvám.
Přesně, jak píšeš - u nás je krásně po všechn stránkách (počasí, příroda, střed Evropy), vždycky se těším na návrat... ale asi jsem divná, po příletu se mi začne brzy stýskat a toužím zpět nebo jinam. Cítím se jako světoobčan, nemám v sobě to "hrdé" vlastenectví. Připadám si všude jako doma.


De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

 

#12756 16. 7. 2021 10:42

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Leno, velká gratulace k řidičáku! smile
Jsi dobrá, kór za těchto podmínek, mělas to hodně ztížené. Vím, jak důležité to pro tebe je. Věřím, že tu cestu do práce a z práce budeš mít brzo nacvičenou a budeš jezdit v pohodě. Co třeba si cestu zkusit nanečisto a vedle sebe posadit zkušeného řidiče?


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#12757 16. 7. 2021 13:02

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Irma napsal(a):

vero, díky! V resortu jsem v životě nebyla, nic pro mne, po takovém pobytu bych byla zralá na Chocholouška smile Svoboda cestování je k nezaplacení! Obdivuji Tě, protože vím, co je ještě můj limit: společná ubytovna. To bych nezvládla. Ne z nafoukanosti, prostě na to nemám. Jako když chce někdo prožít zážitek z letu, ale nakonec se s tím padákem bojí skočit. Všechno ostatní souhlas.
Potřebuji kontakt s místními lidmi, o jejich budovách si ráda najdu info v knihách. Každá země jinak voní... nebo si to možná jen namlouvám.
Přesně, jak píšeš - u nás je krásně po všechn stránkách (počasí, příroda, střed Evropy), vždycky se těším na návrat... ale asi jsem divná, po příletu se mi začne brzy stýskat a toužím zpět nebo jinam. Cítím se jako světoobčan, nemám v sobě to "hrdé" vlastenectví. Připadám si všude jako doma.

ano, mám to taky tak...................za chvíli mi hrabou kopýtka

moc se mi líbilo v Gruzii a Arménii, tam se brzy vydám, jak to bude možné, bydleli jsme u jedné rodiny i se stravou, žili jejich život, viděli vše na vlastní oči, osahali si to ..............ještě teď mi běhá mráz po zádech.............maličké kostelíky z 11.stol. s nádhernými freskami, zdi očouzené od svíček, chodili jsme s místními na mši, mladý opat s copanem...........lidi tam si kupovali pouze rýži a cukr, vše ostatní si vypěstovali a povyměňovali..............každý týden na ulici zabili krávu, podělili se a za týden někdo jiný
neplatili nic za elektriku, vodu, odpad.........v Mestii, aby tam udrželi lidi...........takže tam jely přímotopy celý den, nikdo nešetřil, chlapi vypočítali, že by u nás stála elektřina v tom domě 150 000, z toho jsem se hroutila, nádherný Kavkaz...město Užguli, vysoko v horách, měli sáně na bláto, jezdili na koních, škola od 1. tř. po 12., s maturitou, maličké místnosti pro 5 žáčků, NÁDHERA

Není tady

 

#12758 16. 7. 2021 13:10

Irma
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 7. 2020
Příspěvky: 419

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Až se mi tají dech... Díky!!!

Moje limity... vnímám, jak moc bych chtěla být při tom - a současně si poctivě musím přiznat, že bych tolik, jako Ty, nedokázala. Upřímně smekám!
V člověku musí být kromě odvahy i určitá schopnost jít na hranu daných možností. Ty to dokážeš. V mém případě je asi velká potřeba mít na konci dne k dispozici sprchu atd. Aby byl svět v rovnováze, musí existovat objevitelé Tvého typu, dobrodruzi s omezením (já) a zbytek jsou ti běžní turisté, řadu uzavírají milovníci resortů. big_smile

Upravil(a) Irma (16. 7. 2021 13:30)


De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

 

#12759 16. 7. 2021 13:28

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

levná letenka do Jerevanu, levné uytování u Anahit...........ale v 5. p. bez výtahu, nádherný byt s vysokými stropy, nábytek z masívu,  vše z r. 1940-50, byli bohatí...........pak utrum na mnoho let, ale Anahit se zachoval noblesu, např. začala hrát na klavír a zpívat ve 23. hod. Kromě nás tam byli ubytovaní Francouzi, Izraelci, celkem 10 lidí, malinká kuchyňka, neskutečný chaos, ale ta atmosféra, všichni byli nějak zajímaví, Anahit nám vždy sehanla levné taxi, poradila, majestátní Ararat velký a malý, našli jsme hovínko v našem pokoji,ááááá to sabáčka..........vzala a vyhodila z balkonu, pak jsme se koukli dolů a vidíme 2 bazény, jeden velký, oba dva měly nádherné mozaiky, byly dlouho opuštěné, ale svědkové zašlé slávy, bylo to vedle Opery, chodili jsme tam na balet-večerní představení, na ulici nás zastavil elegantní pán v bílém obleku, že mluvíme česky, on taky.............znal operního pěvce Kamase z Brna, kterého jsem shodou okolností velice dobře znala, celou rodinu, tak jsme si hodinu povídali, nesmírně kulturní země

Není tady

 

#12760 16. 7. 2021 13:37

Irma
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 7. 2020
Příspěvky: 419

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

vero, mᚠúžasné zážitky!! Neexistuje o nich nějaký cestovatelský web? Byla by škoda, nechat si je pro sebe... Zvaž to smile
A nebo neskromně prosím - až se vrátíš ze svých toulek, poděl se s námi tady na BB o vzpomínky.
A nebuď stručná. VŠECHNO nás bude zajímat... Předem srdečně děkuji! cool  tummenupp


De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

 

#12761 16. 7. 2021 14:04

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

jo, zní to úžasně tummenupp


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#12762 16. 7. 2021 14:39

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Irma napsal(a):

vero, mᚠúžasné zážitky!! Neexistuje o nich nějaký cestovatelský web? Byla by škoda, nechat si je pro sebe... Zvaž to smile
A nebo neskromně prosím - až se vrátíš ze svých toulek, poděl se s námi tady na BB o vzpomínky.
A nebuď stručná. VŠECHNO nás bude zajímat... Předem srdečně děkuji! cool  tummenupp

no, mám obavy, že toulky nebudou.............ještě dlouho
mimo Evropu si asi netroufnu
neustále sháníme potencionálního cestovatele, mnozí to už vzdali

krásnou vzpomínku mám na Jordánsko, skalní město Petra-nádhera, ale ve společné noclehárně netopili, byl konec ledna a mrzlo, tak jsme 3 noci spali v bundě, čepici, 2 ponožky..............pak jsme vyjeli do polopouště, koupali se v termálních pramenech tak horkých, že to bylo nepříjemné...............ubytovali jsme se v jurtě v přírodní rezervaci Dana, kde byl Ali-60 let, učil na gymnáziu, večer pozval stejně staré kolegy a do 2 hodin do rána jsme zpívali.........oni-Jordánci, my 4 Češi a 2 mladí Belgičané........my jsme vyhrávali.........za starú Breclavú, to ta Helpa...........atd. nezapomenutelný zážitek...........v poušti vyli šakali, měli jsme strach, Ali psal do rána knihu, zprava doleva, namáčel pero do inkoustu...........

Není tady

 

#12763 16. 7. 2021 18:06

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Vero, seš fakt dobrá. Já sice také nejsem "hotelová" a v mládí jsem i trampovala, ale to, co Ty, bych nedala.
Zážitky mᚠfakt úžasné.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#12764 16. 7. 2021 18:50

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Věro, moooooooooccc ti děkuju. Dokážeš své úžasné zážitky výstižně popsat, krásně vyprávíš. tummenupp smile
Píšeš si cestovatelský deník jen tak pro sebe, případně pro rodinu? Třeba bys ho jednou mohla vydat. big_smile
Jsi ten správný člověk na tak dobrodružné a "sparanské" cestování a takové nevšední dojmy a zážitky si opravdu zasloužíš. godlike


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#12765 16. 7. 2021 19:51

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

nic si nepíšu, nechodím na Fcb, na žádný web,nemám na to čas
budu to psát sem.......sem tam

Není tady

 

#12766 17. 7. 2021 17:32

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

smile  big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#12767 17. 7. 2021 19:52

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Je půl osmé večer, rozbalila jsem všechny "darované" obrazy, našla jsem kladivo, hřebíky, metr na zaměření, a sílu (jsem už druhý týden pod práškama na snížení tlaku a cholesterolu, taky po očkování proti tetanu - šla jsem po deseti letech na dobrovolnou nedobrovolnou "preventivní prohlídku" 🤬) a jsem na umření..., ale jdu to zkusit pověsit. Aspoň ty první tři nad postel.
Jestli se mi to povede, budu mít radost. 🌞🍀

Upravil(a) rina (17. 7. 2021 19:54)


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#12768 17. 7. 2021 20:21

Irma
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 7. 2020
Příspěvky: 419

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Držím palce!


De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

 

#12769 18. 7. 2021 9:09

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Díky. Škoda že neumím dat foto, jsou nádherný! 👍❤️🌞🍀


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#12770 18. 7. 2021 11:54

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Já ti věřím. big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#12771 18. 7. 2021 13:07

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Chi, já myslela, ne, abyste mi věřili, ale abyste potěšili 👁️ a 💓. 😋


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#12772 18. 7. 2021 14:38

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Na pátečním posezení jsem dostala dáreček v podobě hry Přines si svou knihu. Nevěděla jsem, co od toho čekat. Včera jsem ještě nebyla ve stavu cokoli hrát, ale dnes už jsme ji hráli dvakrát a tak jsme se nasmáli, že budu muset dárkyni vymyslet něco pěkného jako poděkování. Hra se povedla hjarta


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#12773 18. 7. 2021 16:29

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Palomito, díky za tip, po té se poohlédnu. smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#12774 18. 7. 2021 16:32

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

rina napsal(a):

Chi, já myslela, ne, abyste mi věřili, ale abyste potěšili 👁️ a 💓. 😋

Rino, tak aspoň některé z nich zkus trochu popsat, taky přece maluješ. smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#12775 18. 7. 2021 21:08

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Ten víkend byl úžasný. Ráno se svěřím ✌️


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů