Oznámení

4.června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.června : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

#12676 22. 6. 2021 6:54

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Irma napsal(a):

Palomito, dík smile Hned jsem se koukla na wiki, abych věděla, jak barevné jsou. A nabídlo mi to možnost "Andulka vlnkovaná" nebo "Andulka, děvče venkova". Budu se držet té první varianty. Tak ať se zpěváčkům daří big_smile

Irmo dík, uvidíme co z toho vzejde. Andulku máme modro-bílou klasickou a žluto-zelenou výstavní a andulák je zase žluto-zelenej klasik. Taky jsem zvědavá jestli vůbec a kolik a čeho se urodí smile Ještě nás budou pár týdnů napínat wink

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

#12677 22. 6. 2021 19:18

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

A co jestli budou malé andulky pruhované: modrá - zelená - bílá - žlutá, každá proužky v jiném pořadí? tongue Mendel by nám všechny možnosti možná názorně nakreslil, pokud by mu nevadilo, že se nejedná o kulihrášky. big_smile

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#12678 22. 6. 2021 19:24

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Palomita napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Palomita napsal(a):

Tady taky žádná nebyla, ale teplota klesla během pár hodin o 10 stupňů!!! To je paráda smile

Palomito, to vám moc přeju. smile Domluv, prosím tě, sv. Petrovi, ať to okopíruje a pošle po Větrovi z hor do Matičky stověžaté. wink

Domlouvám, domlouvám, ale copak na mě dá? tillfreds
Dneska jsem ráno v rádiu slyšela, že má "hřmět". To mě zarazilo, vždycky jsem používala pouze "hřmít".. To stejné, když jsem se dívala na rozhovor s B. Strýcovou a ona neustále říkala "na kurtě". Vůbec mi to nezní rodna

Já zas šílím, když jinak příjemný a hudby znalý moderátor z rádia Classic musí nutně říkat, že uslyšíme "prvou" větu z ...  Nikdy nevysloví "první", protože by to nebylo dostatečně uhlazené a na úrovni. stolt
Hřmět je možná nářečové, taky bych použila na kurtu. Na kurtě cítím jako hovorové - hlavně mezi tenisty a snad i komentátory.

Upravil(a) vrabčák (22. 6. 2021 19:31)

Seneca

Není tady

#12679 23. 6. 2021 12:38

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

vrabčák napsal(a):

A co jestli budou malé andulky pruhované: modrá - zelená - bílá - žlutá, každá proužky v jiném pořadí? tongue Mendel by nám všechny možnosti možná názorně nakreslil, pokud by mu nevadilo, že se nejedná o kulihrášky. big_smile

Nám chaos nevadí a odlišnosti vítáme big_smile Zrovna o víkendu jsem říkala, jak je super, že ta zahrada není vůbec pravidelná a všechno si tam tak nějak roste a existuje, jak se tomu zlíbí. Ani ty plaňky na plotě nejsou jedna jako druhá.. jj, znám lidi, kteří by u nás neskutečně trpěli lol Máme všude kolem rozvěšené ptačí budky různých tvarů, velikostí a vstupů. Prý ani ti ptáci se u nás nechovají podle knih a vybírají si budky, ve kterých by správně vůbec neměli hnízdit tillfreds

Není tady

#12680 23. 6. 2021 12:39

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

vrabčák napsal(a):

Já zas šílím, když jinak příjemný a hudby znalý moderátor z rádia Classic musí nutně říkat, že uslyšíme "prvou" větu z ...  Nikdy nevysloví "první", protože by to nebylo dostatečně uhlazené a na úrovni. stolt

Úplně it rozumím storstark lol

Není tady

#12681 23. 6. 2021 12:43

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Jinak poslušně hlásím, že mi radost udělala nová knihovna a Heřmánkové údolí a Zvuk slunečních hodin už tam mají své první čestné místo smile

Není tady

#12682 23. 6. 2021 19:41

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Palomita napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Nám chaos nevadí a odlišnosti vítáme big_smile Zrovna o víkendu jsem říkala, jak je super, že ta zahrada není vůbec pravidelná a všechno si tam tak nějak roste a existuje, jak se tomu zlíbí. Ani ty plaňky na plotě nejsou jedna jako druhá.. jj, znám lidi, kteří by u nás neskutečně trpěli lol Máme všude kolem rozvěšené ptačí budky různých tvarů, velikostí a vstupů. Prý ani ti ptáci se u nás nechovají podle knih a vybírají si budky, ve kterých by správně vůbec neměli hnízdit tillfreds

Palomito, říká se přece, že v nepravidelnosti je krása. big_smile
Každý den chodím kolem zahrady, kde si kytky rostou, jak se jim chce, a ne zrovna podle pravítka. Tu trs jedněch kytiček, tam druhý,  kousek dál třetí, onde čtvrtý, jako pestrobarevná mapa. Některé už odkvétají, další je v květu střídají. tummenupp A růže jsou tak vysoké, že jsem to ještě nikdy nikde neviděla. Ale to šílené horko a sucho jim hodně uškodilo... grater
Už kvůli těm ptačím domkům a domečkům roztodivných tvarů a cvrlikání a áriím z nich se linoucím musí být vaše zahrada kouzelná.
                                                                                                                                                                                 big_smile  stolt

Seneca

Není tady

#12683 23. 6. 2021 19:44

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Palomita napsal(a):

Jinak poslušně hlásím, že mi radost udělala nová knihovna a Heřmánkové údolí a Zvuk slunečních hodin už tam mají své první čestné místo smile

To musí být náááááááádherný pocit. A ta vůně dřeva! tummenupp

Seneca

Není tady

#12684 23. 6. 2021 19:44

Irma
♥♥♥♥---

Andulky - budete mít pěknou partičku! Palomito, možná bys měla dát pozor, aby byla hnízda genderově vyvážená a aby nedocházelo ani k rasové diskrimináácii big_smile

Ad jazykový koutek: Myslela jsem, že hřmět je správně, protože tak mluvím smile - a hřmít taky, jen se používá o fous méně.  Pravidla vysvětlují: hřmět/hřmít = vytvářet zvuk hromu během bouře. Říkám "na kurtě". Naštěstí je taky obojí je správně (kurtě/kurtu). Ale rozumím a chápu, některá slova "tahají" za uši. smile

De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

#12685 23. 6. 2021 20:23

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

vrabčák napsal(a):

Každý den chodím kolem zahrady, kde si kytky rostou, jak se jim chce, a ne zrovna podle pravítka. Tu trs jedněch kytiček, tam druhý,  kousek dál třetí, onde čtvrtý, jako pestrobarevná mapa. Některé už odkvétají, další je v květu střídají. tummenupp A růže jsou tak vysoké, že jsem to ještě nikdy nikde neviděla. Ale to šílené horko a sucho jim hodně uškodilo... grater

Jak to popisuješ, to zní velmi povědomě wink Taky nechápu, kde se to sucho tak najednou vzalo, přitom bylo krásně propršené jaro. Snad se voda zase brzy dostaví v potřebném množství. smile

Není tady

#12686 23. 6. 2021 20:25

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

vrabčák napsal(a):

To musí být náááááááádherný pocit. A ta vůně dřeva! tummenupp

Kovářovic kobyla chodí bosa, Ikea to jistí big_smile ale pocit pořád super wink

Není tady

#12687 23. 6. 2021 20:30

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Irma napsal(a):

Andulky - budete mít pěknou partičku! Palomito, možná bys měla dát pozor, aby byla hnízda genderově vyvážená a aby nedocházelo ani k rasové diskrimináácii big_smile

Ad jazykový koutek: Myslela jsem, že hřmět je správně, protože tak mluvím smile - a hřmít taky, jen se používá o fous méně.  Pravidla vysvětlují: hřmět/hřmít = vytvářet zvuk hromu během bouře. Říkám "na kurtě". Naštěstí je taky obojí je správně (kurtě/kurtu). Ale rozumím a chápu, některá slova "tahají" za uši. smile

Irmo, my už je dávno rozhodili podle gendrového a rasového původu, bo jinak dělali děsnej bordel big_smile Takže teď lítáme jak blbci mezi voliérama a každýmu druhu zvlášť měníme vodu, sypeme zobání a dáváme dokrmy pro samičky co sedí a nebo už pro mladý.. ale nás to baví, tak co by ne wink

A přesně jak píšeš, spisovně jsem si říkala, že by mohly být dobré obě varianty, ale když tak člověk nemluví stolt ani jsem to nezkoumala tak díky za vysvětlení smile

Není tady

#12688 25. 6. 2021 12:24

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

vrabčák napsal(a):

Palomita napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Palomito, říká se přece, že v nepravidelnosti je krása. big_smile
Už kvůli těm ptačím domkům a domečkům roztodivných tvarů a cvrlikání a áriím z nich se linoucím musí být vaše zahrada kouzelná.
                                                                                                                                                                                 big_smile  stolt

tummenupp Ja som vyrástla na Trnkovej tajomnej záhrade, a od detstva je to môj ideál! big_smile Kdeže na mňa s anglickým trávnikom a kvetmi v zákryte...

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#12689 25. 6. 2021 20:35

Irma
♥♥♥♥---

Selimo big_smile

De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

#12690 25. 6. 2021 21:59

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Trnkova Zahrada je tummenupp A kocour - pěkný kousek! big_smile

Seneca

Není tady

#12691 25. 6. 2021 23:22

Xsara1
♥♥♥----

Jsem ráda, že se pomalu rozrůstají řady milovníků "divokých" zahrad. Taky je miluju, čím divočejší, tím lepší. Jen mám poslední dobou strach, že ta naše už začíná divočet natolik, že jednou z ní netrefíme domů.
Jinak mě osobně přivádí do extáze pohled na rozkvetlou louku, což je fenomén, který se pomaličku polehoučku vrací. A potom voda, bez které je každá zahrada v podstatě mrtvá.
A ukrutně se mi líbí snaha vrátit vodu i do krajiny. Konkrétně moc fandím těm chlápkům, co budují v podstatě ze svých peněz mokřady. Viděla jsem nedávno dokument, jak tvořili rozsáhlý mokřad, ajak se kolem něj přetvářela v průběhu let krajina.
Něco úžasného. hjarta

"Každý chce jít do nebe, ale nikdo nechce zemřít." Peter Tosh

Není tady

#12692 26. 6. 2021 10:11

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Už párkrát jsem viděla zahradu přeťatou strouhou. smile

Seneca

Není tady

#12693 27. 6. 2021 17:34

Xsara1
♥♥♥----

Udělala mi radost moje rehabilitační lékařka. Kromě pochvaly za poctivé cvičení mě povzbudila, že přes počáteční skepsi chirurgů budu moct nejen výhledově zahodit berle, ale vypadá to prý nadějně i stran případného trvalého kulhání. Z toho jsem měla strach kvůli zatěžování páteře. Takže i přes pot, krev a slzy styrka jsem taková spokojená.

"Každý chce jít do nebe, ale nikdo nechce zemřít." Peter Tosh

Není tady

#12694 27. 6. 2021 20:12

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

styrka  storstark  styrka

Seneca

Není tady

#12695 27. 6. 2021 20:33

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Xsaro storstark tummenupp

Není tady

#12696 28. 6. 2021 6:29

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Xsara1 napsal(a):

Udělala mi radost moje rehabilitační lékařka. Kromě pochvaly za poctivé cvičení mě povzbudila, že přes počáteční skepsi chirurgů budu moct nejen výhledově zahodit berle, ale vypadá to prý nadějně i stran případného trvalého kulhání. Z toho jsem měla strach kvůli zatěžování páteře. Takže i přes pot, krev a slzy styrka jsem taková spokojená.

Výborná zpráva, gratuluji! storstark

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#12697 28. 6. 2021 7:20

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Mě dojala ta obrovská vlna solidarity s oblastí postiženou tornádem. A ještě víc se mi líbí přístup institucí ne/vládních. Banka nabízí možnost odepsání poloviny nebo celého úvěru. Bezúročné půjčky. Dary. Pojišťovny doplacení do plné výše škody. Lesy ČR věnují každému zasaženému domu řezivo a nebo finance. Ani všechny peníze světa nenahradí tu prožitou hrůzu a následky. Ale myslím, že o takovém přístupu si ve většině zemí mohou nechat jen zdát. Obrovské díky všem, kteří mají srdce na správném místě hjarta

Není tady

#12698 28. 6. 2021 7:50

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Xsara1 napsal(a):

Jsem ráda, že se pomalu rozrůstají řady milovníků "divokých" zahrad. Taky je miluju, čím divočejší, tím lepší. Jen mám poslední dobou strach, že ta naše už začíná divočet natolik, že jednou z ní netrefíme domů.
Jinak mě osobně přivádí do extáze pohled na rozkvetlou louku, což je fenomén, který se pomaličku polehoučku vrací. A potom voda, bez které je každá zahrada v podstatě mrtvá.
A ukrutně se mi líbí snaha vrátit vodu i do krajiny. Konkrétně moc fandím těm chlápkům, co budují v podstatě ze svých peněz mokřady. Viděla jsem nedávno dokument, jak tvořili rozsáhlý mokřad, ajak se kolem něj přetvářela v průběhu let krajina.
Něco úžasného. hjarta

Malisme tento víkedn Bratislavské dni (otvorený primátorov palác, mnohé turistické a kultúrne inštitúcie zadarmo) + Víkend otvorených záhrad a ja som teda stihla len jedinú záhradu, ale tá stála za to - sanatórium Koch malo kedysi priľahlú neveľkú, ale krásnu záhradu, kam vysadili napr. bambusy (tie prežívajú už 90 rokov!) a iné exoty... Už 15 rokov si záhradu prehadzujú mesto a ministerstvo vnútra, je prakticky spustnutá, len občas ju vyčistia dobrovoľníci... A vidno, že má veľkýá a nenaplnený potenciál, ale mne sa veľmi páčila aj takto. stolt Taká trnkovská divočina big_smile , s prázdnym "bazénom" a zarastenými sochami...

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#12699 28. 6. 2021 18:38

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Jela jsem tramvají a vidím: V hlubokém kočárku stojí bod boudou okšírovaný pejsek wink a malá princezna v letních šatičkách tancuje na sedícím tátovi. big_smile

Seneca

Není tady

#12700 28. 6. 2021 20:55

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

Mě dojala ta obrovská vlna solidarity s oblastí postiženou tornádem. A ještě víc se mi líbí přístup institucí ne/vládních. Banka nabízí možnost odepsání poloviny nebo celého úvěru. Bezúročné půjčky. Dary. Pojišťovny doplacení do plné výše škody. Lesy ČR věnují každému zasaženému domu řezivo a nebo finance. Ani všechny peníze světa nenahradí tu prožitou hrůzu a následky. Ale myslím, že o takovém přístupu si ve většině zemí mohou nechat jen zdát. Obrovské díky všem, kteří mají srdce na správném místě hjarta

Mě také! V tomhle jsme my Češi opravdu dobří! godliketummenupp
A to jsem ani netušila, jaké nabídky daly různé instituce! Fakt koukám a smekám!

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí