Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#11501 21. 8. 2020 19:43

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Já chodím moc ráda do naší knihovny na výprodej starých knih. Bývá několikrát v roce, v atriu knihovny, knížky od 1 do 10kc, mnohé zadarmo, i časopisy, na dlouhých pultech, všehochu, nikdy to nestihnu projít celé... Když tam najdete milované knížky z dětství, či ty, které jste měli a z nějakého důvodu už nemáte... Jsou tam celé čtenářské i jiné, velmi osobní příběhy. Když se mi povede tam jít víckrát a všechno "už vykoupit", chodím se tam už jenom tak pokochat krásou knížek, které nemám, nepotřebuju, a udělají radost třeba někomu jinému. Dívat se na děti, jak třímaj v ruce tu svoji milovanou knížku a tahaj za sukni maminku začtenou do beletrie či knihy o umění, fyzice a tak, je jeden z nejkrásnějších pohledů na světě. ✌️


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#11502 21. 8. 2020 21:48

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Hezké! tummenupp stolt

V Praze jsou už spoustu let vyhrazené poličky nebo i regál pro "Dary čtenářů čtenářům". Prý i na CD, DVD, možná i na staré gramofonové desky. Teď je ale kvůli covidu pauza... Pořádají se i různé knižní burzy.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#11503 22. 8. 2020 8:35

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

vrabčák napsal(a):

Leno, tak to jsme na tom stejně. I já si to asi celé roky trochu idealizuju (ovšem ideální to snad není v žádné profesi). Mám jednu hodně oblíbenou knihovnu a zdá se mi, že knihovnice i knihovníci tam jsou rádi. smile  big_smile
Jen musím ještě podotknout, že knížky už dneska moc nevoní... grater  Nemyslím si, že by za to mohl můj nos, ale prý je už dlouho vyrábějí jiným způsobem. dumbom

Já v knihovně nebyla nejméně 15 let, raději si knihu koupím. Ale musím říct, že mně nové knihy voní stále. Možná jsem i zapomněla tu vůni knih dřív... ?


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#11504 22. 8. 2020 9:32

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

LENNNA napsal(a):

Já v knihovně nebyla nejméně 15 let, raději si knihu koupím. Ale musím říct, že mně nové knihy voní stále. Možná jsem i zapomněla tu vůni knih dřív... ?

Já knihovny vždycky milovala.. hlavně ty obrovské. Tenkrát (nevím jak je to teď) mi vyhovovala ta atmosféra ticha a soustředění. Nebyl internet, takže to byl můj zdroj nevyčerpatelných informací. Bavilo mě to a mělo to své kouzlo, když chtěl člověk něco zjistit, musel si za tím dojít a dohledávat a ne kliknout na google wink Na domácí knihovnu nedám dopustit. Máme v ní kousky i 60 let a více staré a stále se k nim vracíme. Děti vidí, co si četli jejich prarodiče jako malí. I to má svůj půvab. Dášenka vypadá, jako by si prošla I. i II. světovou a stále je čtivá. V knihovně už by dávno byla vyřazena, ale pro nás i knihy mají duši a bez ohledu na stav si je rádi necháváme smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#11505 22. 8. 2020 20:06

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

LENNNA napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Leno, tak to jsme na tom stejně. I já si to asi celé roky trochu idealizuju (ovšem ideální to snad není v žádné profesi). Mám jednu hodně oblíbenou knihovnu a zdá se mi, že knihovnice i knihovníci tam jsou rádi. smile  big_smile
Jen musím ještě podotknout, že knížky už dneska moc nevoní... grater  Nemyslím si, že by za to mohl můj nos, ale prý je už dlouho vyrábějí jiným způsobem. dumbom

Já v knihovně nebyla nejméně 15 let, raději si knihu koupím. Ale musím říct, že mně nové knihy voní stále. Možná jsem i zapomněla tu vůni knih dřív... ?

Snad nejkrásněji mi voněli Lovci mamutů. wink  lol  wink
Před pár lety jsem slyšela v televizi rozhovor s Menzelem a taky si povzdychl, že knížky už nevoní, jak vonívaly dřív... sad  grater Uznávám, že i nᚠčich se mění, ale opravdu je to prý hlavně jinou technologií výroby.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#11506 22. 8. 2020 20:15

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Já v knihovně nebyla nejméně 15 let, raději si knihu koupím. Ale musím říct, že mně nové knihy voní stále. Možná jsem i zapomněla tu vůni knih dřív... ?

Já knihovny vždycky milovala.. hlavně ty obrovské. Tenkrát (nevím jak je to teď) mi vyhovovala ta atmosféra ticha a soustředění. Nebyl internet, takže to byl můj zdroj nevyčerpatelných informací. Bavilo mě to a mělo to své kouzlo, když chtěl člověk něco zjistit, musel si za tím dojít a dohledávat a ne kliknout na google wink Na domácí knihovnu nedám dopustit. Máme v ní kousky i 60 let a více staré a stále se k nim vracíme. Děti vidí, co si četli jejich prarodiče jako malí. I to má svůj půvab. Dášenka vypadá, jako by si prošla I. i II. světovou a stále je čtivá. V knihovně už by dávno byla vyřazena, ale pro nás i knihy mají duši a bez ohledu na stav si je rádi necháváme smile

Někdy na 2. stupni jsem vždycky v sobotu vyrazila do hlavní budovy MK Praha. Chodila jsem i do Hudebního a Divadelního oddělení a občas i do čítárny. Teď chodím do několika poboček, podle toho, kde se právě nacházím, a cítím se líp v těch středně velkých nebo menších.
Občas jsem chodila i do "vědárny" a atmosféra tam mi taky byla blízká.
U nás doma doma se najdou i knížky z 19. stol., možná i starší (musela bych si to připomenout). smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#11507 22. 8. 2020 20:58

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Já měla, když jsem bydlela na domku (a měla prostory), jsem měla staré a možná i vzácné knihy. Ne pro jejich cenu, vzácnost, ale proto že se mi prostě líbily. Když jsem musela opustit prostory, kam se vešly, musela jsem opustit aj je.
S lítostí, ale bez lítosti.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#11508 22. 8. 2020 21:26

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

vrabčák napsal(a):

Někdy na 2. stupni jsem vždycky v sobotu vyrazila do hlavní budovy MK Praha. Chodila jsem i do Hudebního a Divadelního oddělení a občas i do čítárny. Teď chodím do několika poboček, podle toho, kde se právě nacházím, a cítím se líp v těch středně velkých nebo menších.
Občas jsem chodila i do "vědárny" a atmosféra tam mi taky byla blízká.
U nás doma doma se najdou i knížky z 19. stol., možná i starší (musela bych si to připomenout). smile

Se obávám, že nepocházím z tak sečtělých rodů, aby měly v 19. stol. nějaké knihy lol A sběratelé se u nás také nevyskytovali.. jednoduše jen to, co chceme číst a čteme, příp. četli naši rodiče. Ale některé tituly by mě zajímaly, už pro ten čas, do kterého spadají smile Kdysi dávno jsme si pořídili z druhé ruky starý sekretář, který měl jeden díl uzamčený (ztratil se od něj klíč už od majitele). Když jsme se do něj po x letech konečně dostali, zjistili jsme, že byl plný knih. Dokonce tam byl i originál výtisk novin z r. 1937, kdy zemřel TGM. Knihy pocházejí ze stejného období. Pro nás poklad stolt


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#11509 22. 8. 2020 22:19

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Ty knížky se do naší knihovny dostaly úplně přirozeně. Můj táta se narodil v roce 1920 a měl asi o 16 a 20 let starší sourozence, takže benjamínek. Některé knihy byly od nich, některé původně jeho rodičů. smile Pár starých knížek jsem ulovila v knihovně - v darech čtenářů čtenářům. big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#11510 23. 8. 2020 4:51

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Já si pamatuju jednu z r. tisíc osmset a něco. Byla o zvířatech. Psaná takovým krásným, jakoby malovaným písmem. Drobná, tlustá, vypadala jako slovník. Nádherné, mourované desky. A z ní teda byl cítit věk (nemůžu napsat že "voněl")...


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#11511 23. 8. 2020 18:16

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

vrabčák napsal(a):

Ty knížky se do naší knihovny dostaly úplně přirozeně. Můj táta se narodil v roce 1920 a měl asi o 16 a 20 let starší sourozence, takže benjamínek. Některé knihy byly od nich, některé původně jeho rodičů. smile Pár starých knížek jsem ulovila v knihovně - v darech čtenářů čtenářům. big_smile

To je úžasný, že je to s vámi v rodině už tolik let a s takovou rodinnou historií par


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#11512 24. 8. 2020 9:42

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

vrabčák napsal(a):

va všetko? Povídej, přeháněj!!! wink

rodna vissla Tak orgazmus som mala len jedálenský, ale inak fakt všetko: víno, ženy, spev, smiech, chodenie, fotenie, história, pikošky, príjemné zimomriavky (v strašidelnej expozícii na hrade), pohoda, príjemné počasie...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#11513 24. 8. 2020 20:23

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Díky! tummenupp

Co jsou to prosím pikošky? smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#11514 25. 8. 2020 11:13

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

LENNNA napsal(a):

Palomita napsal(a):

Dnes mi v knihkupectví nabídli kávu, a si mohu v klidu vybírat, co by se mi líbilo.. smile Říkala jsem si, že to je docela odvaha u nových knih big_smile

tummenupp já objednávám knihy vlastně jen z netu. Já jsem obecně nakupovač všeho po netu. Jaké knihkupectví mᚠráda?

Nie je to na mňa, ale... zbožňujem antikvariáty. stolt A potom malé, štýlové kníhkupectvá - ideálne s vŕzgajúcimi drevenými podlahami, policami, kreslom na preskúmanie potenciálnej kúpy a vôňou kníh...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#11515 25. 8. 2020 11:18

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Palomita napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Někdy na 2. stupni jsem vždycky v sobotu vyrazila do hlavní budovy MK Praha. Chodila jsem i do Hudebního a Divadelního oddělení a občas i do čítárny. Teď chodím do několika poboček, podle toho, kde se právě nacházím, a cítím se líp v těch středně velkých nebo menších.
Občas jsem chodila i do "vědárny" a atmosféra tam mi taky byla blízká.
U nás doma doma se najdou i knížky z 19. stol., možná i starší (musela bych si to připomenout). smile

Se obávám, že nepocházím z tak sečtělých rodů, aby měly v 19. stol. nějaké knihy lol A sběratelé se u nás také nevyskytovali.. jednoduše jen to, co chceme číst a čteme, příp. četli naši rodiče. Ale některé tituly by mě zajímaly, už pro ten čas, do kterého spadají smile Kdysi dávno jsme si pořídili z druhé ruky starý sekretář, který měl jeden díl uzamčený (ztratil se od něj klíč už od majitele). Když jsme se do něj po x letech konečně dostali, zjistili jsme, že byl plný knih. Dokonce tam byl i originál výtisk novin z r. 1937, kdy zemřel TGM. Knihy pocházejí ze stejného období. Pro nás poklad stolt

My máme asi dve modlitebné knižky ešte staršie ako 19. storočie - ale s ručne písanými poznámkami či venovaniami našich predkov... rodna Inakšie knihy ale tiež máme tak max od začiatku 20. storočia - a to bol starý otec profesor na vysokej (ale sedlácký synek z východných Čiech...)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#11516 25. 8. 2020 11:19

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Mne sa páčila jedna myšlienka z knihy, s ktorou teraz pracujem (ešte u nás nevyšla): Knižnica listov, kde si žudia navzájom nechávali odkazy, resp. každý mohol do knihy napísa, čo chcel, a iní si to prečítali.... hjarta


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#11517 25. 8. 2020 13:11

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

vrabčák napsal(a):

Díky! tummenupp

Co jsou to prosím pikošky? smile

Pikantnosti, klebety, zaujímavosti...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#11518 25. 8. 2020 20:48

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Selimo, díky. smile
A všechno, co tě dneska potěšilo, je blízké i mně. big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#11519 26. 8. 2020 7:44

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Selima napsal(a):

Mne sa páčila jedna myšlienka z knihy, s ktorou teraz pracujem (ešte u nás nevyšla): Knižnica listov, kde si žudia navzájom nechávali odkazy, resp. každý mohol do knihy napísa, čo chcel, a iní si to prečítali.... hjarta

Hezká myšlenka tummenupp


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#11520 26. 8. 2020 8:44

cibule
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 6. 2020
Příspěvky: 245

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Mě dneska potěšilo tohle vlákno. Mám radost, když vidím, že lidi pořád mají rádi knížky a čtou. Já na knížky nedám dopustit. A knihovny miluji. U nás máme malou pobočku knihovny, kam chodím už do svého dětství. Když jsem byla malá, bála jsem se jedné paní knihovnice. Byla podle mě moc přísná. Jenže časem jsem zjistila, jaká je to báječná ženská a když jsem dospěla, tak jsme se spolu kolikrát docela zasmály. Když pak odešla do důchodu, myslela jsem, že už tam nikdy nebude nikdo tak fajn, ale přišly tam mladé holčiny a dělají tu práci srdcem, takže je tam zase radost chodit.

Není tady

 

#11521 26. 8. 2020 10:49

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Já mám dnes nostalgickou náladu. Bilancuju. Jsme spolu 26 let, z toho manželé právě dnes 20 let. Porcelánová svatba. Bože, kde ten čas utekl, vždy je to jak včera, co jsem na sobě měla svatební šaty hjarta Chystáme se na slavnostní oběd, vyrážíme do hotelu, kde jsme před dvaceti lety trávili svatební noc/víkend. Ten hotel stále existuje. Tenkrát jsme byli sami dva, dnes vyrážíme ve čtyřech.

Není tady

 

#11522 26. 8. 2020 13:12

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

tummenupp godlike To znie parádne...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#11523 26. 8. 2020 15:33

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Andrejko, doufám, že se slavnostní oběd vydařil, že jste si pochutnali, příjemně si popovídali a že se nostalgická nálada přelila v lehce radostnou. big_smile Tak i krásné pokračování dne, manželství i rodinného života! par hjarta pussa pussa pussa


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#11524 26. 8. 2020 19:50

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Tak to je krásné Andrejko. Akorát ta noc ve čtyřech už bude jiná smile.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#11525 26. 8. 2020 21:10

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Teď na Artu (Klobouk dolů) - dokument věnovaný Janu Bornovi. smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů