Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#11251 28. 7. 2020 16:54

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

vrabčák napsal(a):

Nejdřív bych celou místnost oškrábala škrabkou, pak bych umyla stěny i strop mazlavým mýdlem, nechala vyschnout a teprv pak bych se pustila do malování. Podle Palomitiny zkušenosti je zaručeně nejlepší nastříkat. big_smile

Tak škrábat to fakt nechci! Neděste mě, že musím! Možná myslím špatně (opravdu nemám zkušenost), ale nemusí se to po oškrábání srovnat ve smyslu vyštukovat? Protože jako možná snad nějak vymaluju, ale zaručeně bych nic nevyštukovala big_smile  Néé, škrábat fakt nechci (modlící se smajlík!) big_smile


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Někde tu je...

 

#11252 28. 7. 2020 16:57

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Selima napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Palomita napsal(a):


Držím pěsti! Osobně bych bez "štukatéra" neměla odvahu jít do toho sama jenom s válečkem. Ale co jsem viděla jak funguje stříkací pistole, to je naděje pro nás, na ruce levé big_smile

No, já se bojím, aby se to nezačalo nějak loupat či tak něco. Já to nikdy nedělala, tak ani nevím, co mě čeká big_smile
A mám tmavou barvu a chci na bílo, tak ani nevím, zda to bílá překryje, jak to vlastně funguje...

ja by som asi najprv dala dolu starú tmavú a až potom šla do bielej, hoci dnešné farby sú tummenupp godlike a možno to ani netreba...

Holky, to mi neříkejte! grater


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Někde tu je...

 

#11253 28. 7. 2020 17:49

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Na škrabání nic není. Nastříká se to horkou vodou, půl hodiny nechá odmočit (v zavřené místnosti, musí tam být jako v tropech) a pak se širokou špachlí škrabe, jde to snadno. Pokud nebyla omítka špatně udělaná, nic se štukovat nemusí.

Vymalovat přes tmavou barvu jde taky, třeba Primalex Polar má vyníkající krycí schopnost, v nejhorším se přidá ještě jedna vrstva smile Ale už to není "profi".

Není tady

 

#11254 28. 7. 2020 17:56

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Já už si na malování zvu odborníka. Dřív jsem všechno dělala sama, ale už ne. Raděj si zaplatím. Stačí ty věci okolo - přestěhovat nábytek, pak ten úklid....
Co se týče stříkání, tak s tím  nemám úplně dobrou zkušenost - nanese se tím hodně barvy a pak se právě musí dřív škrabat. A bordelu bylo hrozně. (Ale dělali jsme to taky jako amatéři a dávno, třeba to jde dnes líp)

S tím Primalexem Polar mám taky moc dobrou zkušenost. A vydrží dlouho opravdu bílý.
Tmavou barvu bych taky oškrabala.

Ala hlavně radím - pozvi si malíře.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#11255 28. 7. 2020 17:57

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Rino - super s tím zavařováním. Mně kdyby někdo večer přinesl tolik práce, tak mě klepne.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#11256 28. 7. 2020 18:23

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Donedávna jsme malovali pouze válečkem a štětcem (já). Byla to pakárna. A toho bordela všude kolem, přesně jak píše Judy. Letos jsme měli tu stříkací pistoli a chlap mě k tomu ani nepustil, protože to byla brnkačka. Nic se neloupalo, nemusely se domalovávat rohy, nebolelo ho za krkem při malování stropů, atd. Je to chlap, takže si práci zásadně ulehčuje. Kdyby ses Lennno chtěla podívat, byl to tento typ pistole https://www.vesely-kutil.cz/strikaci-pi … assic.html nabízí to určitě i jiné obchody a za jiné ceny, nevím, nekontrolovala jsem. Nikde žádné obrovské cákance od barvy. Byla menší spotřeba, žádné loupání a rovnoměrné krytí. Jak píše NCH, taky jsme použili primalex a tmavou stěnu nám to bílá krásně překryla, stačily 2-3 aplikacea žádné škrábání. Prý jediné úskalí u té pistole je opravdu důkladně rozmíchaná barva a naředěná přesně podle "viskozometru"? , který je součástí té pistole, aby se neucpávala tryska. Jo a po použití velmi, velmi, velmi dobře vymýt, hlavně tu trysku. Má to tendenci zasychat a pak nefungovat big_smile
Judy, řekla bych, že právě dnes už se té barvy díky té pistoli nanese mnohem méně, než válečkem. Je tam tak uzoučká tryska, že by větší množství nepustila smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#11257 28. 7. 2020 18:25

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Lennno, hlavně udělej na co se cítíš (váleček, pistole, malíř).. protože pak ten pocit, že jsi to všechno zmákla udělat a zorganizovat, bude top smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#11258 28. 7. 2020 18:43

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Palomita napsal(a):

Donedávna jsme malovali pouze válečkem a štětcem (já). Byla to pakárna. A toho bordela všude kolem, přesně jak píše Judy. Letos jsme měli tu stříkací pistoli a chlap mě k tomu ani nepustil, protože to byla brnkačka. Nic se neloupalo, nemusely se domalovávat rohy, nebolelo ho za krkem při malování stropů, atd. Je to chlap, takže si práci zásadně ulehčuje. Kdyby ses Lennno chtěla podívat, byl to tento typ pistole https://www.vesely-kutil.cz/strikaci-pi … assic.html nabízí to určitě i jiné obchody a za jiné ceny, nevím, nekontrolovala jsem. Nikde žádné obrovské cákance od barvy. Byla menší spotřeba, žádné loupání a rovnoměrné krytí. Jak píše NCH, taky jsme použili primalex a tmavou stěnu nám to bílá krásně překryla, stačily 2-3 aplikacea žádné škrábání. Prý jediné úskalí u té pistole je opravdu důkladně rozmíchaná barva a naředěná přesně podle "viskozometru"? , který je součástí té pistole, aby se neucpávala tryska. Jo a po použití velmi, velmi, velmi dobře vymýt, hlavně tu trysku. Má to tendenci zasychat a pak nefungovat big_smile
Judy, řekla bych, že právě dnes už se té barvy díky té pistoli nanese mnohem méně, než válečkem. Je tam tak uzoučká tryska, že by větší množství nepustila smile

Hele, je to možný. To už je doba, kdy jsme to stříkali...


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#11259 28. 7. 2020 18:44

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Palomita napsal(a):

Lennno, hlavně udělej na co se cítíš (váleček, pistole, malíř).. protože pak ten pocit, že jsi to všechno zmákla udělat a zorganizovat, bude top smile

...A hlavně super pocit, že už to budeš mít za sebou gloria ....


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#11260 28. 7. 2020 18:52

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Judyna napsal(a):

Rino - super s tím zavařováním. Mně kdyby někdo večer přinesl tolik práce, tak mě klepne.

No víš, mám to od rodičů mých svěřenců, dostanu 1-2× v týdnu ovoce a zeleninu, kterou v počátcích vyhazovali jako "poškozenou". Příklad: pomeranč, jablko, citron, mango, jahody atd., na kt. se vyskytne pulcentimetrovy flíček, to samé se zeleninou. Já když viděla, že to házejí do odpadu, skoro mě trefil šlak, v obchodě to koupíš v prvotřídní kvalitě za vysokou cenu a musíš to protridit stejně. Tak jsem je prosila, a to odkladaj pro mě.
Ještě ani jednou jsem to nezvládla spracovat celé, rozdala jsem.
Teď nastoupila vůle.
Díky.

Např. dnes mám jablka, hruškojablka (nevím, jestli znáte, ale je to velká ňamka), mango, hrozny bez pecek, ale "jenom" asi tři kila, tak to je pohoda, bude asi marmeláda. Teda hrozny zmrznout, to je nějaká novota.

Už jsem myslím kdesi psala, že už neberu "babičkovské" doplňky stravy, ptz. denně s dětma ovoce, zelenina, superpotraviny nejvyšší kvality, užívám jen ženšen, často i syrový, omega-3 kyseliny a cosi na klouby.

Normálně bych si "tak drahé věci" v takovém množství nikdy nekoupila. Teď je mám darem.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#11261 28. 7. 2020 18:59

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

No tos udělala moc dobře, že ses s něma takhle domluvila. To je fakt škoda vyhodit a ty si dᚠdo nosu. Víš, co byx za to jinak dala peněz? To by se mi taky líbilo.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#11262 28. 7. 2020 19:02

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Dnes jsem měla takové  to červené letní jablíčko. Opadušku z cizí zahrady za plotem (cizí vždycky líp chutná). Úplně jsem zapomněla, jakje  takové čerstvé letní jablko plné chuti. To se s těma kupovanýma abslolutně nedá srovnat.
Taky máte pocit, že je těch letních jablíček čím dál míń? (I těch zelených).


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#11263 28. 7. 2020 19:03

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Valí se na nás pěkná bouřka.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#11264 28. 7. 2020 21:01

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

LENNNA napsal(a):

Selima napsal(a):

LENNNA napsal(a):

No, já se bojím, aby se to nezačalo nějak loupat či tak něco. Já to nikdy nedělala, tak ani nevím, co mě čeká big_smile
A mám tmavou barvu a chci na bílo, tak ani nevím, zda to bílá překryje, jak to vlastně funguje...

ja by som asi najprv dala dolu starú tmavú a až potom šla do bielej, hoci dnešné farby sú tummenupp godlike a možno to ani netreba...

Holky, to mi neříkejte! grater

Škraba asi treba len takú starú, hroznú, olejovú - ostaté by malo ís pohodlne umy. stolt Ale najlepšie spýta sa odborníkov! storstark

Upravil(a) Selima (28. 7. 2020 21:06)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#11265 28. 7. 2020 21:12

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

normální chlap napsal(a):

Na škrabání nic není. Nastříká se to horkou vodou, půl hodiny nechá odmočit (v zavřené místnosti, musí tam být jako v tropech) a pak se širokou špachlí škrabe, jde to snadno. Pokud nebyla omítka špatně udělaná, nic se štukovat nemusí.

Vymalovat přes tmavou barvu jde taky, třeba Primalex Polar má vyníkající krycí schopnost, v nejhorším se přidá ještě jedna vrstva smile Ale už to není "profi".

Chlape, díky za radu, koupím tedy Primalex Polar, snad to překryje tummenupp


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Někde tu je...

 

#11266 28. 7. 2020 21:14

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Palomita napsal(a):

Lennno, hlavně udělej na co se cítíš (váleček, pistole, malíř).. protože pak ten pocit, že jsi to všechno zmákla udělat a zorganizovat, bude top smile

Já se necítím moc na nic, prostě to zkusím a děj se vůle boží big_smile
Malíř by byl určitě nejlepší, ale na toho se necítí má peněženka lol Zkusím to a uvidím a jestli se podaří, tak přesně jak píšeš - ten pocit tummenupp


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Někde tu je...

 

#11267 28. 7. 2020 21:16

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

rina napsal(a):

Judyna napsal(a):

Rino - super s tím zavařováním. Mně kdyby někdo večer přinesl tolik práce, tak mě klepne.

No víš, mám to od rodičů mých svěřenců, dostanu 1-2× v týdnu ovoce a zeleninu, kterou v počátcích vyhazovali jako "poškozenou". Příklad: pomeranč, jablko, citron, mango, jahody atd., na kt. se vyskytne pulcentimetrovy flíček, to samé se zeleninou. Já když viděla, že to házejí do odpadu, skoro mě trefil šlak, v obchodě to koupíš v prvotřídní kvalitě za vysokou cenu a musíš to protridit stejně. Tak jsem je prosila, a to odkladaj pro mě.
Ještě ani jednou jsem to nezvládla spracovat celé, rozdala jsem.
Teď nastoupila vůle.
Díky.

Např. dnes mám jablka, hruškojablka (nevím, jestli znáte, ale je to velká ňamka), mango, hrozny bez pecek, ale "jenom" asi tři kila, tak to je pohoda, bude asi marmeláda. Teda hrozny zmrznout, to je nějaká novota.

Už jsem myslím kdesi psala, že už neberu "babičkovské" doplňky stravy, ptz. denně s dětma ovoce, zelenina, superpotraviny nejvyšší kvality, užívám jen ženšen, často i syrový, omega-3 kyseliny a cosi na klouby.

Normálně bych si "tak drahé věci" v takovém množství nikdy nekoupila. Teď je mám darem.

Rino, asi myslíš nashi. Naši mají také, žádný jiný strom neplodí tolik jako tento a zrovna je nikdo nechce! Je to hodně zvláštní chu.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Někde tu je...

 

#11268 28. 7. 2020 21:33

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Judyna napsal(a):

Valí se na nás pěkná bouřka.

To by se mi líbilo, jenže dýchat se nedá, hromy bijí, ale kdoví kde daleko, nahost jaksi neochlazuje a usnout asi nepůjde jen tak...grater


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#11269 28. 7. 2020 21:49

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Judyna napsal(a):

Dnes jsem měla takové  to červené letní jablíčko. Opadušku z cizí zahrady za plotem (cizí vždycky líp chutná). Úplně jsem zapomněla, jakje  takové čerstvé letní jablko plné chuti. To se s těma kupovanýma abslolutně nedá srovnat.
Taky máte pocit, že je těch letních jablíček čím dál míń? (I těch zelených).

Tož ten pocit nemám, asi díky tomu že jsem na předměstí hk, rsp. na "jednom z jeho konců" a v zahradách všude kolem vidím stromy ověšené plody, podepřené kládami, aby se větve nezlomily.
Neúrodu opravdu nevidím, a když připustím, že není, tak jen regionálně, z nějakého neznámého důvodu.
Tomu by se naše vláda měla možná věnovat víc než průzkumu jak nám roušky pomáhaj v boji s covidem.

Zvláště v době kdy jsou naši pohlaváři v takových rozporech ve svých názorech.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#11270 28. 7. 2020 21:59

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

LENNNA napsal(a):

normální chlap napsal(a):

Na škrabání nic není. Nastříká se to horkou vodou, půl hodiny nechá odmočit (v zavřené místnosti, musí tam být jako v tropech) a pak se širokou špachlí škrabe, jde to snadno. Pokud nebyla omítka špatně udělaná, nic se štukovat nemusí.

Vymalovat přes tmavou barvu jde taky, třeba Primalex Polar má vyníkající krycí schopnost, v nejhorším se přidá ještě jedna vrstva smile Ale už to není "profi".

Chlape, díky za radu, koupím tedy Primalex Polar, snad to překryje tummenupp

Doufám, že překryje, jinak bych asi dostal big_smile Ale mám tím vymalovaný celý barák, tak můžu říct, že tomu aspoň sám věřím big_smile

Upravil(a) normální chlap (28. 7. 2020 21:59)

Není tady

 

#11271 28. 7. 2020 22:07

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

rina napsal(a):

Judyna napsal(a):

Dnes jsem měla takové  to červené letní jablíčko. Opadušku z cizí zahrady za plotem (cizí vždycky líp chutná). Úplně jsem zapomněla, jakje  takové čerstvé letní jablko plné chuti. To se s těma kupovanýma abslolutně nedá srovnat.
Taky máte pocit, že je těch letních jablíček čím dál míń? (I těch zelených).

Tož ten pocit nemám, asi díky tomu že jsem na předměstí hk, rsp. na "jednom z jeho konců" a v zahradách všude kolem vidím stromy ověšené plody, podepřené kládami, aby se větve nezlomily.
Neúrodu opravdu nevidím, a když připustím, že není, tak jen regionálně, z nějakého neznámého důvodu.
Tomu by se naše vláda měla možná věnovat víc než průzkumu jak nám roušky pomáhaj v boji s covidem.

Zvláště v době kdy jsou naši pohlaváři v takových rozporech ve svých názorech.

Potvrzuju, jablek máme letos taky spoustu (v Praze).

S neúrodou vláda nic neudělá, to je problém přírody a jednotlivých zemědělců. Nicméně vláda pořádně neřeší ani to, co je doopravdy jejím úkolem (ani ten blbý nákup zdravotnického materiálu do státních hmotných rezerv nezvládají, volby začali řešit až teď (jako kdyby termín voleb neznali několik let dopředu) a ještě takhle chaoticky).

Není tady

 

#11272 28. 7. 2020 22:25

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

rina napsal(a):

Judyna napsal(a):

Dnes jsem měla takové  to červené letní jablíčko. Opadušku z cizí zahrady za plotem (cizí vždycky líp chutná). Úplně jsem zapomněla, jakje  takové čerstvé letní jablko plné chuti. To se s těma kupovanýma abslolutně nedá srovnat.
Taky máte pocit, že je těch letních jablíček čím dál míń? (I těch zelených).

Tož ten pocit nemám, asi díky tomu že jsem na předměstí hk, rsp. na "jednom z jeho konců" a v zahradách všude kolem vidím stromy ověšené plody, podepřené kládami, aby se větve nezlomily.
Neúrodu opravdu nevidím, a když připustím, že není, tak jen regionálně, z nějakého neznámého důvodu.
Tomu by se naše vláda měla možná věnovat víc než průzkumu jak nám roušky pomáhaj v boji s covidem.

Zvláště v době kdy jsou naši pohlaváři v takových rozporech ve svých názorech.

Ale to jo, jablek je všude hodně, i my budeme muset podkládat větve.
Ale já mluvím speciálně o letních jablkách,, ty, o kterých píšeš, jsou podzimní.

Upravil(a) Judyna (28. 7. 2020 22:27)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#11273 28. 7. 2020 22:41

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Palomita napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Nejdřív bych celou místnost oškrábala škrabkou, pak bych umyla stěny i strop mazlavým mýdlem, nechala vyschnout a teprv pak bych se pustila do malování. Podle Palomitiny zkušenosti je zaručeně nejlepší nastříkat. big_smile

No je, protože jediné, co odpadá, je to oškrábání, omytí stěn a stropu mazlavým mýdlem a vyschnutí lol Pravda, je to náročnější na zalepení všeho, co nemá být vymalované - okna, futra, zásuvky.. ALE, komu se někdy na váleček nalepila půlka zdi, tak si radši oblepí i brejle big_smile Paradoxně je u toho ve finále i míň bordela a je to rychlejší stolt Vrabčáku a nedělej si ze mě srandu, jo? lol

Já to samozřejmě myslela úplně vážně! big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#11274 29. 7. 2020 7:57

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

rina napsal(a):

Judyna napsal(a):

Valí se na nás pěkná bouřka.

To by se mi líbilo, jenže dýchat se nedá, hromy bijí, ale kdoví kde daleko, nahost jaksi neochlazuje a usnout asi nepůjde jen tak...grater

U nás bouřka nebyla (ani náznak), ale šla jsem v 19 h se psem a říkám si "kurnik to je ale chladno" tummenupp (na to že slibovali tropy, tak to šlo godlike)


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Někde tu je...

 

#11275 29. 7. 2020 8:00

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Judyna napsal(a):

rina napsal(a):

Judyna napsal(a):

Dnes jsem měla takové  to červené letní jablíčko. Opadušku z cizí zahrady za plotem (cizí vždycky líp chutná). Úplně jsem zapomněla, jakje  takové čerstvé letní jablko plné chuti. To se s těma kupovanýma abslolutně nedá srovnat.
Taky máte pocit, že je těch letních jablíček čím dál míń? (I těch zelených).

Tož ten pocit nemám, asi díky tomu že jsem na předměstí hk, rsp. na "jednom z jeho konců" a v zahradách všude kolem vidím stromy ověšené plody, podepřené kládami, aby se větve nezlomily.
Neúrodu opravdu nevidím, a když připustím, že není, tak jen regionálně, z nějakého neznámého důvodu.
Tomu by se naše vláda měla možná věnovat víc než průzkumu jak nám roušky pomáhaj v boji s covidem.

Zvláště v době kdy jsou naši pohlaváři v takových rozporech ve svých názorech.

Ale to jo, jablek je všude hodně, i my budeme muset podkládat větve.
Ale já mluvím speciálně o letních jablkách,, ty, o kterých píšeš, jsou podzimní.

Judyno, to je pravda! Letní jsem už dlouho neviděla, hodně dlouho. I naši mají na zahradě stromy jen s podzimními jablky...


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Někde tu je...

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů