Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#11001 29. 6. 2020 22:05

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Judyna napsal(a):

rina napsal(a):

Nic nebude.
Kdo se toho bojí, toho lituju.

Lidi, co to roznášej, o tom ani nevědí že to maj. Tudíž nemaj roušku. Dochází tak k promořování. Kdo to má dostat, ten to dostane, kdo má na to, nebo díky tomu umřít, ten umře. Roušky ani žádná jiná opatření to neovlivní.


To je naprostý nesmysl. Srovnej si situaci u nás, kde se opatření zavedla a třeba ve Švédsku, kde to nechali volně a nyní tam mám pocit žalují vládu za nečinnost.
A právě proto, že ldii ani netuší, že roznáší nákazu, bych já osobně roušky v uzavřených prostorách ponechala. Ten nárůst je dost velký a pohyb lidí o dovolených v rámci Česka prostě bude.

Tak když si srovnám situaci u nich v počátku a u nás teď, tak je docela podobná. Jenže oni se asi nemuseli bát zhroucení zdravotnictví, jako my. Oni podávají žaloby za nečinnost, my za přehnanou činnost.
Výsledek bude stejný, zhruba 50% obyvatelstva se s kovidem setká a zhruba 10% na něj, nebo s jeho spoluúčinností zemře.
Rozdíl bude akorát v tom, jak situace zapůsobí na psychiku občanů.
Takže tak. To je můj názor.

Mmch., kdybychom na začátku svá přehnaná opatření neudělali, měli bychom úmrtí pravděpodobně víc, než oni. Právě kvůli oné chabé situaci ve zdravotnictví.

Když si v situaci ohrožení ochranné pomůcky jsou občané nuceni pořizovat si sami, to není chvályhodné, ale ostudné!


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#11002 29. 6. 2020 23:28

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Andrejko, i já moc gratuluju! tummenupp storstark pussa


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#11003 29. 6. 2020 23:57

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Já budu po 20ti letech mít volno, kdy nebudu muset myslet na nic a na nikoho, kromě sebe!
Celých 7 dní!


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#11004 30. 6. 2020 9:01

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

AndreaP. napsal(a):

A abych jen neskuhrala, tak konec školního roku je tu, jedno dítě úspěšně absolvovalo a stal se z něj středoškolák a druhé (mladší - dcerka) dnes přinesla na vysvědčení samé jedničky hjarta Jooo, tak z toho mám radost, a velikou.

Gratuluji oběma tummenupp Ač se byla letos horší situace, nikdo nevěděl co bude se školáky (hlavně maturanty a devááky), tak to dobře dopadlo - paráda!


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#11005 30. 6. 2020 9:03

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

rina napsal(a):

Judyna napsal(a):

rina napsal(a):

Nic nebude.
Kdo se toho bojí, toho lituju.

Lidi, co to roznášej, o tom ani nevědí že to maj. Tudíž nemaj roušku. Dochází tak k promořování. Kdo to má dostat, ten to dostane, kdo má na to, nebo díky tomu umřít, ten umře. Roušky ani žádná jiná opatření to neovlivní.


To je naprostý nesmysl. Srovnej si situaci u nás, kde se opatření zavedla a třeba ve Švédsku, kde to nechali volně a nyní tam mám pocit žalují vládu za nečinnost.
A právě proto, že ldii ani netuší, že roznáší nákazu, bych já osobně roušky v uzavřených prostorách ponechala. Ten nárůst je dost velký a pohyb lidí o dovolených v rámci Česka prostě bude.

Tak když si srovnám situaci u nich v počátku a u nás teď, tak je docela podobná. Jenže oni se asi nemuseli bát zhroucení zdravotnictví, jako my. Oni podávají žaloby za nečinnost, my za přehnanou činnost.
Výsledek bude stejný, zhruba 50% obyvatelstva se s kovidem setká a zhruba 10% na něj, nebo s jeho spoluúčinností zemře.
Rozdíl bude akorát v tom, jak situace zapůsobí na psychiku občanů.
Takže tak. To je můj názor.

Mmch., kdybychom na začátku svá přehnaná opatření neudělali, měli bychom úmrtí pravděpodobně víc, než oni. Právě kvůli oné chabé situaci ve zdravotnictví.

Když si v situaci ohrožení ochranné pomůcky jsou občané nuceni pořizovat si sami, to není chvályhodné, ale ostudné!

A to bylo právě krásné, jak my Češi jsme se zase spojili a šil celý národ. Myslím, že v tomto jsme jedineční tummenupp


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#11006 30. 6. 2020 9:04

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

rina napsal(a):

Já budu po 20ti letech mít volno, kdy nebudu muset myslet na nic a na nikoho, kromě sebe!
Celých 7 dní!

Po 20 letech... to si neumím vůbec představit. Rino, přeji krásné volno, a si to užiješ!


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#11007 30. 6. 2020 9:15

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Já už taky ne. Nevím, jestli to psychicky zvládnu.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#11008 30. 6. 2020 9:29

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

rina napsal(a):

Když si v situaci ohrožení ochranné pomůcky jsou občané nuceni pořizovat si sami, to není chvályhodné, ale ostudné!

Občané chrání hlavně sebe, tudíž je na jejich odpovědnosti, aby si opatřili ochranné pomůcky.

To, že nebyl dostatek roušek je jiná věc. Ty nebyly nikde, i když se firmy po celém světě (i v Česku) mohly přetrhnout, tak se jich nedalo tak rychle vyrobit dost. Sourcing není legrace, v okamžiku kdy začnou výrobci či zákazníci soupeřit o omezené zdroje, všechno najednou funguje jinak než jsme zvyklí.

Není tady

 

#11009 30. 6. 2020 11:29

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Nebylo dostatek?
Ale jdi ty!
Měli je takoví vychcánkové, jako ty a velmi chytře s nima obchodovali.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#11010 30. 6. 2020 11:49

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

rina napsal(a):

vychcánkové, jako ty

To dělᚠvždycky, že když něčemu nerozumíš, začneš lidi v okolí urážet?

Upravil(a) normální chlap (30. 6. 2020 11:50)

Není tady

 

#11011 30. 6. 2020 11:53

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Ano, byl nedostatek roušek po celém světě, což bylo v dané situaci jen logické. Nebyl na to připraven nikdo.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#11012 30. 6. 2020 12:19

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

normální chlap napsal(a):

To dělᚠvždycky, že když něčemu nerozumíš, začneš lidi v okolí urážet?

Nikoho neurážím, to vy jste zřejmě nepostřehli zprávy o kvantech ztracených, nalezených, nedodanych, předražených a pod., které se objevily s křížkem po funuse.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#11013 30. 6. 2020 12:29

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Já že jsi mluvila o vychcáncích jako jsem já a marně jsem přemítal, čím jsem si zasloužil toho vychcánka :-)

Není tady

 

#11014 30. 6. 2020 12:48

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Jak mᚠsnahu obcházet a překrucovat zákonná i morální pravidla.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#11015 30. 6. 2020 15:41

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

rina napsal(a):

Jak mᚠsnahu obcházet a překrucovat zákonná i morální pravidla.

Rino, teď se na mě nezlob, ale Ty si také do té pusy nevidíš....Když jsi byla v té nejhorší koronavirové době nemocná, tak jsem se Tě ptala, jestli jsi doma a dodržuješ karanténu. A tys napsala, že ne. A od té doba také tu nemoc a opatření kolem ní zlehčuješ a nepovažuješ za důležitá.
Tak jak to teda mᚠs těma pravidlama ?


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#11016 30. 6. 2020 17:21

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

V době, kdy jsem byla v domnění, že to mám, jsem už věděla, že strašení koronavirem má jiný důvod, než je ochrana našeho zdraví.

Že ty jseš jiného názoru ještě neznamená, že já jsem blbka nebo potvora.
Já tu přehnanou opatrnost povazuju za zbytečnou a možná i škodlivou.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#11017 30. 6. 2020 17:44

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

normální chlap napsal(a):

Já že jsi mluvila o vychcáncích jako jsem já a marně jsem přemítal, čím jsem si zasloužil toho vychcánka :-)

Já si říkala, jestli se neznáte, když Rina ví, že jsi prodával roušky big_smile


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#11018 30. 6. 2020 17:47

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

rina napsal(a):

V době, kdy jsem byla v domnění, že to mám, jsem už věděla, že strašení koronavirem má jiný důvod, než je ochrana našeho zdraví.

Že ty jseš jiného názoru ještě neznamená, že já jsem blbka nebo potvora.
Já tu přehnanou opatrnost povazuju za zbytečnou a možná i škodlivou.

Toto je v pořádku, pokud by šlo jen o tebe. Ale v pořádku to není, pokud tím ohrožuješ ostatní lidi...


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#11019 30. 6. 2020 17:49

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

rina napsal(a):

Jak mᚠsnahu obcházet a překrucovat zákonná i morální pravidla.

Zákonná pravidla neobcházím, ale chtěl bych některá změnit. Opakovaně ukazuju na to, že zákonů je moc a některé víc lidem škodí než by pomáhaly. S tímto názorem nejsem jediný, viz například

https://denikn.cz/381307/nektere-zakony … -dovolena/

O překrucování morálních pravidel nevím, připomeň mi něco co jsem spáchal.

Není tady

 

#11020 30. 6. 2020 18:57

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

LENNNA napsal(a):

normální chlap napsal(a):

Já že jsi mluvila o vychcáncích jako jsem já a marně jsem přemítal, čím jsem si zasloužil toho vychcánka :-)

Já si říkala, jestli se neznáte, když Rina ví, že jsi prodával roušky big_smile

Jak vidno, souvislosti ti unikají.
Roušek bylo habaděj, ale ven se dostaly až když se ti vychytrálkové rozhodli je vypustit. Určitě je nevlastnili poctivě a podle zákona.
Však dozvěděli jsme se, proč se objevily tak pozdě a u koho?


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#11021 30. 6. 2020 19:04

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

LENNNA napsal(a):

rina napsal(a):

...
Já tu přehnanou opatrnost povazuju za zbytečnou a možná i škodlivou.

Toto je v pořádku, pokud by šlo jen o tebe. Ale v pořádku to není, pokud tím ohrožuješ ostatní lidi...

Čím? Těmi názory?
Já roušku nosila, jak bylo nařízeno, kovida jsem potvrzeného neměla.

Ty sama jsi psala, kolik lidí kolem tebe se pohybuje bez roušek.
Nahlásila jsi to, jak bylo i nařízeno, abys chránila ostatní?


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#11022 30. 6. 2020 19:23

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

rina napsal(a):

LENNNA napsal(a):

normální chlap napsal(a):

Já že jsi mluvila o vychcáncích jako jsem já a marně jsem přemítal, čím jsem si zasloužil toho vychcánka :-)

Já si říkala, jestli se neznáte, když Rina ví, že jsi prodával roušky big_smile

Jak vidno, souvislosti ti unikají.
Roušek bylo habaděj, ale ven se dostaly až když se ti vychytrálkové rozhodli je vypustit. Určitě je nevlastnili poctivě a podle zákona.
Však dozvěděli jsme se, proč se objevily tak pozdě a u koho?

Jak se dají roušky vlastnit nepoctivě? Existuje zákon, který by někomu zakazoval si koupit třeba milión roušek? Ale o tohle nejde, ty si fakt myslíš, že někdo schovával celá léta ve skladu milióny roušek a čekal až jednou přijde pandemie?

Není tady

 

#11023 30. 6. 2020 19:44

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

normální chlap napsal(a):

Jak se dají roušky vlastnit nepoctivě? Existuje zákon, který by někomu zakazoval si koupit třeba milión roušek? Ale o tohle nejde, ty si fakt myslíš, že někdo schovával celá léta ve skladu milióny roušek a čekal až jednou přijde pandemie?

Tak pokud byl kovid vypuštěn záměrně, tak sled a smysl okolností mohl být velice nezákonný. Tvá úvaha o schromazdovani roušek je jaksi naivní a primitivní.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#11024 30. 6. 2020 19:48

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Tak si někdo nakoupil roušky a pak vypustil do světa virus? Nebo jak to myslíš?

Není tady

 

#11025 30. 6. 2020 20:17

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Ne.
Podle mě v počátcích byl úmysl "něco prodat". Léčbu, léky, ochranné pomůcky, možná získat grant na výzkum a vývoj něčeho... Vir, s jeho uměle vytvořenými vlastnostmi, které známe, a dalšími, které předpokládáme, je značka ideál.

Mám to ještě dál rozebírat, nebo už jsem zařazena mezi cvoky?


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů