Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#10401 20. 10. 2019 22:13

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

LENNNA napsal(a):

Pro mě to je hodně velká vzácnost, když mohu být jednou za čas doma a tak si to hrozně moc užívám.

Pro mě taky.
Ale tři ze čtyřech takových příležitostí "prospím", a tu čtvrtou věnuju takové šílené aktivitě doma, že pak jdu do pracovního procesu opět neodpočatá...grater
Jako zrovna teď. grater grater grater

Ale bylo to krásné a bylo toho tak "akurátně"... 👍


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#10402 20. 10. 2019 22:26

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Já myslím že kdyby si tohodle "pracovního" cyklu "užili" naši pohlaváři, a to tak, že DOOPRAVDY, dívali by se na něj poněkud jinak než přidat nám povinností a ubrat peněz.
A mám pocit že ti, kdo to chtěli, buď zemřeli, nebo byli "odejíti".
A nejsem si jistá že obojí jejich "odchod" byl až tak zcela přirozeny. grater


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#10403 21. 10. 2019 19:23

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Pekný víkend s oslavou kamoškiných narodiek, festivalom huly a divadlom... a ešte som stihla aj jednu fuštičku.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#10404 28. 10. 2019 18:51

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Páteční sraz gymplu. big_smile
Přišel i syn našeho třídního, který nám v létě umřel...  Syn je věrný otisk, tak jsme ve chvíli jeho příchodu všichni chvilku zírali. va Je stejně fajn jako táta, tak jsme byli rádi, že se dostavil i s rodinnými fotkami. smile

Upravil(a) vrabčák (28. 10. 2019 18:52)


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#10405 28. 10. 2019 19:20

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

vrabčák napsal(a):

...  Syn je věrný otisk, tak jsme ve chvíli jeho příchodu všichni chvilku zírali. va Je stejně fajn jako táta, tak jsme byli rádi..

Hezký! tummenupp
Já jsem byla po dlouhé době za svýma dcerama, a ještě než jsem přijela, řekla jsem jim, že vypadám jako jejích babička, že když se vidím v zrcadle, tak se leknu, že obživla,
Dcera, co je mi nejvíc podobná, říká, chjo, tak už vím, jak budu vypadat ve stáří.
Já jí řekla, ano, tak nějak budete vypadat všechny, žabenky moje...


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#10406 1. 11. 2019 12:10

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Ve středu moc hezký výlet s dcerou. Sice se zrovna dost ochladilo, ale našly jsme i pár suchohřibů a klouzků. big_smile Ale několik suchohřibů mělo červivé kloboučky a dva z klouzků byly klouzky peprné; ty jsem hodně rychle vyhodila. wink

Upravil(a) vrabčák (1. 11. 2019 22:31)


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#10407 1. 11. 2019 14:51

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Pekný deň Všechsvätých - a na túto ročnú dobu krásne počasie na Tour de Hroby. Až som bola v pokušení stiahnu rodinu na hríby big_smile, ale nakoniec na to nedošlo. Ale aj tak je to vydarený deň...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#10408 3. 11. 2019 23:13

morpheus
Babinet Klub
Místo: Dolní Kotěhůlky
Registrovaný: 14. 2. 2009
Příspěvky: 8057
Web

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Hledal jsem dnes recept na znamou madarskou specialitu a Mr. Google me presmeroval az na Babinet, tak jsem juknul do tohoto vlakna a zjistil jsem, ze dost lidi, ktere jsem znal, jsou jeste stale na foru aktivni, takze mam radost smile


"Upozorňujeme, že neživé objekty, jako je Kamarádka, nemluví. Pokud mluví, doporučujeme neposlouchat jejich rady"

Není tady

 

#10409 9. 11. 2019 3:33

za-živou-krajinu
♥------
Registrovaný: 9. 11. 2019
Příspěvky: 3

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Zdravím všechny, do 14.listopadu je možnost tuto petici, tak a Toman a spol. od nás dostanou jasnou zprávu, že nám na krajině, půdě a vodě záleží!

Petice VRAME ŽIVOT DO KRAJINY

Adresováno: Ministr zemědělství Ing. Miroslav Toman, CSc., Těšnov 17, Praha 1


Vážený pane ministře,

my, podepsaní signatáři této petice, bychom rádi žili ve zdravém a krásném prostředí a takové je i předali našim dětem. Již dlouho kolem sebe vidíme pravý opak: Z evropské krajiny se vytrácí život. Z dříve všudypřítomných chocholoušů a koroptví jsou ohrožené druhy, není lehké ukázat dětem motýla nebo zajíce. Opakovaně slýcháme varovné zprávy o úbytku opylovačů a o zhoršování kvality půdy. Na mnoha polích vidíme hluboké erozní rýhy, životodárná voda odtéká bez užitku nebo způsobuje škody. Povrchové i podzemní vody jsou znečištěné pesticidy.

Žádáme Vás, abyste se z titulu své funkce zasadil o zdravé zemědělství v naší zemi a v celé Evropě.
Moudré hospodaření v 21. století musí klást důraz na takovou produkci potravin, která chrání přírodní zdroje a krajinu, na které bytostně závisí. Probíhající debata o budoucí Společné zemědělské politice EU a o zemědělských dotacích dává příležitost, aby nový systém podporoval a odměňoval odpovědné hospodaření a kladl bariéru dalšímu zbytečnému poškozování a ničení půdy, vody i přírody a krajiny. Zasaďte se, prosím, o to, abychom 58 miliard € (1450 miliard Kč), které každoročně putují do evropského zemědělství, využívali skutečně moudře.

Žádáme Vás, abyste prosazoval na evropské úrovni:

- aby 50 % prostředků z I. i z II. pilíře Společné zemědělské politiky směřovalo na ochranu přírody a klimatu - jen tak dostanou hospodařící subjekty a vlastníci půdy jasný signál, kam směřovat své hospodaření,
- aby 15 miliard € ročně bylo již na evropské úrovni určeno výhradně na ochranu živé přírody, tj. na hospodaření podporující ohrožené druhy organismů a cenné biotopy,
- aby každý, kdo čerpá prostředky ze Společné zemědělské politiky, důsledně dodržoval environmentální legislativu (včetně předpisů týkajících se ochrany přírody, půdy, vody) a aby v tomto směru existovala odpovídající kontrola s jasnými a důraznými sankcemi.

Žádáme Vás také, abyste zajistil takové nastavení zemědělských dotací v České republice, které bude brát v úvahu proměnlivé místní potřeby a podmínky a které povede k:
- vytvoření přírodních prvků na alespoň 10 % zemědělských ploch ve všech typech krajiny, které budou bez použití chemických přípravků sloužit jako útočiště zvěře, ptáků, hmyzu (opylovačů) i původních planých rostlin,
- cílenému zlepšení podmínek pro vzácné a mizející druhy organismů zemědělské krajiny,
- dlouhodobému zachování kvality zemědělské půdy, se zvláštním zřetelem na zvýšení množství vody zadržované v půdě,
- zmenšení souvislých ploch jedné plodiny na nejvýše 20 ha a k rozčlenění větších lánů cestami, biopásy, alejemi, větrolamy a dalšími prvky rozptýlené zeleně, včetně účinných protierozních opatření.

Vážený pane ministře, věříme, že nová zemědělská politika navrátí život a spokojenost do naší zemědělské krajiny.


*

Podpořit remízky, aleje a život v krajině můžete tady https://www.birdlife.cz/petice-za-krajinu/
Dejte vědět o této možnosti dalším - jde o hodně.

Není tady

 

#10410 9. 11. 2019 7:05

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Nechceš to hodit i na ostatní vlákna, třeba si toho někdo všimne?


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#10411 9. 11. 2019 12:08

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

morpheus napsal(a):

Hledal jsem dnes recept na znamou madarskou specialitu a Mr. Google me presmeroval az na Babinet, tak jsem juknul do tohoto vlakna a zjistil jsem, ze dost lidi, ktere jsem znal, jsou jeste stale na foru aktivni, takze mam radost smile

tummenupp A čo si hžadal? Koložvársku kapustu alebo segedín?


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#10412 10. 11. 2019 9:44

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Dnes to vypadá na krásný den.
Teď půjdu ven - už polevuje mráz a bude krásně. Podzim je fajn.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#10413 10. 11. 2019 11:20

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

U nás je zatím mlha jak v Anglii. big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#10414 11. 11. 2019 17:09

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Dnes sme šli s pár kolegami na kávičku. V dobrej kaviarni v centre mesta mi priniesli dobrú kávu, ale zabudli na objednaný karamelový cheesecake. Lenže čašníčka ho naúčtovala a keď prišlo na platenie - platili sme u manažérky, lebo čašníčka vraj nemôže rozpočíta účet na jednotlivé položky, aby si každý zaplatil sám za seba - ohradila som sa. No a manažérka sa strašne ospravedlňovala (pritom som nebola nijako nepríjemná, lebo som vlastne nenástojila a nereklamovala a zabudnú môže každý) a po 10-minútových ahaniciach mi koláčik vnútila zadarmo, aj s krabičkou a taštičkou  lol . No a teraz si na ňom pochutnávam a mám stredný jedálenský orgazmus


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#10415 11. 11. 2019 20:57

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

big_smile tummenupp


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#10416 17. 11. 2019 19:53

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Ten obrovský vichr, orkán snad mu říkají? Vysušil mi peřinky, které jsem v poledne pověsila se strachem, že zmoknou...
Příroda čarodějka. godlike


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#10417 20. 11. 2019 20:17

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Včera jsem si koupila svůj druhý nový NB v životě, po cca 19ti letech. Ještě jsem ho z nedostatku času nezapla, ale teď si jdu "vyškrabávat" svůj laserový obrázek Notre Dame.
Klidnou noc přeju všem.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#10418 29. 11. 2019 21:34

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Vzpomněla jsem si, jak jsme snad někdy v 70. letech letech s oblibou nosili tehdy módní důchodky. big_smile
Schválně jsem se podívala na internet, kdy vlastně přišly do módy, a dozvěděla jsem se, že i dnes jsou vhodné téměř pro všechny věkové kategorie a taky teplé a levné. Proslavil je prý Pablo Picasso, který je rád nosil. smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#10419 30. 11. 2019 17:47

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Udelal me radost darek od dcery k predcasnym 50 narozeninam.Koupila nam dvema pobyt v luxusnim hotelu v Praze a navstevu vanocnich trhu po kterych jsem vzdycky touzila videt.Tak snad nam pocasi vyjde.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#10420 30. 11. 2019 20:52

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

To je hezký! Moc ti to přeju, i s tím počasím. Katarína byla "na blátě", tak snad Vánoce budou na ledě. ♥️👍


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#10421 30. 11. 2019 21:25

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

eremuruss napsal(a):

Udelal me radost darek od dcery k predcasnym 50 narozeninam.Koupila nam dvema pobyt v luxusnim hotelu v Praze a navstevu vanocnich trhu po kterych jsem vzdycky touzila videt.Tak snad nam pocasi vyjde.

Krásný dárek.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#10422 30. 11. 2019 21:27

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

eremuruss napsal(a):

Udelal me radost darek od dcery k predcasnym 50 narozeninam.Koupila nam dvema pobyt v luxusnim hotelu v Praze a navstevu vanocnich trhu po kterych jsem vzdycky touzila videt.Tak snad nam pocasi vyjde.

No jo, důchodky...To byl hit i v  letech 80 +. byly super. A jak se na ně chytal sníh smile


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#10423 30. 11. 2019 21:42

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Judy, pro mě asi v 70., pro tebe snad v 80. nebo v 80 +. Slibují mrazy... Nevyrazíme pro ně? lol
Že bych je jako obula teď v tom správném věku. wink


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#10424 1. 12. 2019 18:17

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Mě zklamala dnes dlouholetá kamarádka. A to hodně!
Co mám udělat, abych zas měla radost?


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#10425 1. 12. 2019 19:13

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Měla jsem kamarádku (bývalou kolegyni), se kterou jsme občas chodily na víno nebo pivo a hlavně si popovídat. Poslední setkání proběhlo z mého pohledu v pohodě jako ta předchozí, rozloučení bylo taky srdečné. Ona to pak bez jakéhokoliv vysvětlení utnula… Jen jsem se dozvěděla, že jí umřela maminka a že se s tím hodně těžko vyrovnávala. Nikdy předtím ani potom mi to nikdo neudělal. Občas si na to vzpomenu, ale říkám si, že nemá smysl se tím zabývat.
Stopa zklamání zůstane už napořád, ale časem už nebude tak hluboká. stolt
Naštěstí mám dvě celoživotní kamarádky (přítelkyně) hjarta a pár dalších, které jsou taky moc fajn. smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů