Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#26 6. 1. 2014 15:02

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Re: jsem tělesně postižená

neumí mu adekvátně pomoci. Z tohoto psychologa jsem měla stejný pocit
No tak jsi ho měla změnit... v čem je problém?
Mám dojem, že jsi sice pochopitelně zahořklá, ale současně si v tom docela libuješ.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#27 6. 1. 2014 15:03

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Hanka M napsal(a):

Heleno, zdraví nemocnému mnohdy (né vždy) nevěří, tedy neumí mu adekvátně pomoci. Z tohoto psychologa jsem měla stejný pocit.

Tak nedělej nic a skuhrej.
Jak ty vůbec můžeš vědět, že si zdraví lidé svého zdraví neváží?
Jen ty jediná si chudinka? Chceš akorát litovat?
Jsi namyšlená a závistivá. Rochníš si ve svých bolístkách, které jsou podle tebe největší. Sebelítost není dobrý vůdce životem.

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#28 6. 1. 2014 15:04

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-

http://www.aktivnizivot.cz/aktivni-zivo … andicapem/

http://vozickar.com/jsem-na-voziku-a-cekam-miminko/

http://www.azrodina.cz/3952-trochu-jina … o-ma-tezsi

neznám tvůj zdravotní stav, ale třeba to není až tak beznadějné, jak to vidíš ty. Zkus si přečíst tyhle články a obra se na svého ortopeda, případně gynekologa a prober to s nimi a se svým přítelem.

Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

#29 6. 1. 2014 15:07

Hanka M
♥♥-----

Nemyslím si že jsem namyšlená, ale těm ostatním závidím, to asi ano.

Není tady

#30 6. 1. 2014 15:07

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Myslím si, že ve 41 letech je už pozdě řešit první těhotenství.

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#31 6. 1. 2014 15:18

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-

Hanka M napsal(a):

Měla jsem a mám jiné hodnoty, než ti zdraví. Oč já musela v životě bojovat, to zdraví mají automaticky, tak si toho neváží. Bylo by dobré, aby takový psycholog byl ve stejné zdravotní pozici jako já, a pak bych ho ráda poslouchala, co z něj vypadne za rady.

Vážně? Já relativně zdravá jsem a přesto jsem svůj žebříček hodnot přehodnotila. Ne kvůli sobě, ale kvůli své postižené dceři. A ta se v životě bude muset také mnoha věcí vzdát. Nejsi jediná na světě, ke komu byl osud nepříznivý. Tak se přestaň holka litovat. Věř, že na světě jsou lidé, kteří jsou na tom mnohem, mnohem hůř.

Myslím, že Eva a Helena mají pravdu, že si v tom lebedíš, a že nechceš poradit, ale politovat. Jenže když tě politujeme, tak se ještě víc zahnízdíš ve své pozici chudinky. Je třeba tě nakopnout pozitivním směrem.

Každý je génius.

* Albert Einstein

Není tady

#32 6. 1. 2014 15:24

Hanka M
♥♥-----

laminanonte
Děkuji za odkazy.
Helena, Eva: I vám děkuji za názory, měla bych se nad sebou asi ještě zamyslet.

Není tady

#33 6. 1. 2014 15:35

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-

Eva. napsal(a):

pozdě možná jo, ale rozhodně to asi není nemožné smile

Každý je génius.

* Albert Einstein

Není tady

#34 6. 1. 2014 17:29

Wikina
♥♥♥♥♥--

Hani, jsi velká bojovnice a tak to nevzdávej ani teď. smile
Když mně bylo nejhůř (nebyl to  nemocný fyzický stav), tak jsem někomu pomohla. To je taková úleva a člověk se cítí hrozně vyrovnaně. Nechci si hrát tady na svatou, dělala jsem to kvůli sobě.
Nejvíc mi pomohlo, když mi někdo řekl, že se lituju. Předně jsem se urazila, a pak jsem si to uvědomila. Toto byl pro mě informační přelom.
Nevím co fyzicky zvládᚠa co ne, ale vždycky to pomáhání jde nějak zařídit.
Já teda každému cpu (doporučuju big_smile) psa z útulku...big_smile.

Není tady

#35 6. 1. 2014 17:31

Wikina
♥♥♥♥♥--

laminanonte napsal(a):

Hanka M napsal(a):

Měla jsem a mám jiné hodnoty, než ti zdraví. Oč já musela v životě bojovat, to zdraví mají automaticky, tak si toho neváží. Bylo by dobré, aby takový psycholog byl ve stejné zdravotní pozici jako já, a pak bych ho ráda poslouchala, co z něj vypadne za rady.

Vážně? Já relativně zdravá jsem a přesto jsem svůj žebříček hodnot přehodnotila. Ne kvůli sobě, ale kvůli své postižené dceři. A ta se v životě bude muset také mnoha věcí vzdát. Nejsi jediná na světě, ke komu byl osud nepříznivý. Tak se přestaň holka litovat. Věř, že na světě jsou lidé, kteří jsou na tom mnohem, mnohem hůř.

Myslím, že Eva a Helena mají pravdu, že si v tom lebedíš, a že nechceš poradit, ale politovat. Jenže když tě politujeme, tak se ještě víc zahnízdíš ve své pozici chudinky. Je třeba tě nakopnout pozitivním směrem.

tummenupp

Není tady

#36 6. 1. 2014 17:41

helena
♥♥♥♥♥♥♥

rozhodně to asi není nemožné
Hanka sama píše "Já nemůžu mít děti, protože bych na ně nestačila fyzicky." Navíc má další potíže, věk je taky nepříznivější... mᚠpravdu, nemožný to není - ale ověřovat si svoji schopnost donosit, porodit a vychovat potomka experimentálně na živým subjektu... nevím, no.
Za sebe bych hledala náhradní aktivity, který bych byla schopna zvládnout...

Upravil(a) helena (6. 1. 2014 17:43)

Není tady

#37 6. 1. 2014 17:54

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-

helena napsal(a):

Hanka sama píše "Já nemůžu mít děti, protože bych na ně nestačila fyzicky." Navíc má další potíže, věk je taky nepříznivější... mᚠpravdu, nemožný to není - ale ověřovat si svoji schopnost donosit, porodit a vychovat potomka experimentálně na živým subjektu... nevím, no.

Heleno, já mám takový pocit, že Hanka je negativní a to v každém směru. Konzultovala svůj zdravotní stav s odborným lékařem, řekl jí, že dítě nepříchází v úvahu? V odkazech které jsem jí psala, jsou maminky vozíčkářky. Leckdo z nás by si mohl myslet, že taková žena nebude schopna se o dítě postarat..a přesto dítě mají.

Také jsem psala, že neznám Hanin zdravotní stav. Skutečnost může být taková, že opravdu miminko mít nemůže, ale dost možná je to jen v její hlavě. Ne nejde to, nezvládnu to..protože jsem přece ta "chudinka postižená."

Upravil(a) laminanonte (6. 1. 2014 17:56)

Každý je génius.

* Albert Einstein

Není tady

#38 6. 1. 2014 17:58

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Konzultovala svůj zdravotní stav s odborným lékařem, řekl jí, že dítě nepříchází v úvahu?
To bude něco podobnýho jako psycholog a spol... přece ji neumějí pochopit a poradit, když nejsou ve stejný situaci...

Není tady

#39 6. 1. 2014 18:45

Leila
♥♥♥♥♥♥-

Hani, sice nemám žádné fyzické a psychické poškození, ale- vždycky jsem si říkala, že je fajn, že jsou různá diskuzní fóra, na která si můžeš "najet" a pokecat s lidma stejně postiženýma, nemocnýma...., pokud Ti něco je.
já mám trochu nemocný klouby a občas zabroudám na diskuze o mé nemoci. Je fajn říct si s lidma zkušenosti, co komu pomáhá, co ne, co dělat- nedělat atd...
zkoušela sis najít diskuzní fóra, kde jsou lidi, postižení jako Ty? Možná bys zjistila, že jsou na tom hůř, já nevím. Já jsem Tě nechtěla urazit, Tvoje situace je smutná, ale zkoušelas to?

Upravil(a) Leila (6. 1. 2014 18:45)

Není tady

#40 6. 1. 2014 21:39

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Hanka M napsal(a):

Heleno, zdraví nemocnému mnohdy (né vždy) nevěří, tedy neumí mu adekvátně pomoci. Z tohoto psychologa jsem měla stejný pocit.

Tak si nájdi podobne postihnutého psychológa a vypočuj si jeho rady...

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#41 6. 1. 2014 21:41

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Eva. napsal(a):

Myslie si to iste môžeš, ale ty nielenže nie si postihnutá, ale ani nie si v podobnej situácii - čiže fakt radíš z pozície niekoho, kto otehotnel, keď ešte ani nechcel... a o reálnom stave Hanky nič nevieme ani jedna... Vek sám osebe nie je argument.

Brita

Není tady

#42 6. 1. 2014 21:45

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

helena napsal(a):

Keby boli ryby v riti... tiež podža mňa nevieš, čo by si robila, keby si nemala nie tri, ale ani jedno diea, a chcela ich ma... Rozumové argumenty sú jedna vec, ale jednak: keby sme všetci boli rozumovo zargumentované deti, nebolo by nás tožko miliárd, a druhak: túžba ma diea nie je z druhu tých rozumových...

Brita

Není tady

#43 6. 1. 2014 22:01

xxxx
♥♥♥♥♥♥-

Hanko, pokud mᚠartrózu třetího stupně a lečíš se s koleny od mala a mᚠvelké bolesti je nesmysl, abys nemohla podstoupit endoprotézy. V závažných případech je mají i mnohem mladší...doufám si zase jen někdo nevymýšlí

dum spiro spero

Není tady

#44 6. 1. 2014 22:06

marvika
♥♥♥♥♥♥-

Hanko, žádnásebelítost Ti opravdu nepomůže. Mám postiženou dceru, nemá vyvinutý kotník na noze, je po 16 operacích, shánět boty je umění,bolesti má někdy dost veliké, po léčebnácha nemocnicích byla víc než dost. v současné době má přítele, 12 letého kluka, práci, která jí baví, ale věř mi, že v životě nedostala nic zadarmo. A já s ní. Těch probrečenejch nocí a výčitek-proč zrovna já musím mít postižené dítě, těch nocí, kdy jsem jí držela v náručí a snažila se ulevit od bolestí-to nikdo nespočítá. Ale vždycky jsme se vzchopily a věř mi, že žádná sebelítost Ti nepomůže. Vždycky najdeš největší pomoc na konci vlastní ruky. Tak se vzchop a nefňukej, jsou na tom lidé i hůř, nevidí, neslyší, nemají nohy, ruce, mají nevyléčitelnou nemoc. Rozhlédni se kolem sebe a uvidíš i jiné, kteří musí o své místo na slunci bojovat víc než ostatní. Tak do toho.

Není tady

#45 7. 1. 2014 7:02

helena
♥♥♥♥♥♥♥

tiež podža mňa nevieš, čo by si robila
Mᚠpravdu, nevím... proto taky neradím, co by Hanka ne/měla dělat, ale uvažuju nad tím, co bych (asi) dělala já...

Není tady

#46 7. 1. 2014 13:26

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK

Nick Vujicic, je to dole v nejakych odkazech, zadej ho googlovi a pak shledni treba jediny klip... godlike

Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

#47 7. 1. 2014 15:01

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-

tak dnes jsem zrovna viděla paní...seděla na vozíku, tlačila kočárek a za ní šel manžel a ten tlačil jí. Když se chce, tak to prostě jde..i když neříkám, že vždy.

Upravil(a) laminanonte (7. 1. 2014 15:28)

Každý je génius.

* Albert Einstein

Není tady

#48 19. 2. 2014 22:23

andy75
♥♥♥----

Mám tady na diskuzi roli  takové ženy, co myslí jen na peníze a je pořád nespokojená.
Dokud jsem neměla děti, vždycky, když jsem viděla postižené dítě a maminku, co veze vozík, rozbrečela jsem se i v autobuse, jinak jsem velmi tvrdá.
Říkala jsem si,že vůbec nevím, co bych na jejím místě dělala, že bych asi umřela.
Moji babičce zemřel syn u porodu, vždycky , když o tom mluvila, brečela pak na ulici, jak jsem od ní odešla.
Nikdy jsem si nepřipustila,že bych měla nějaký problém tohoto typu.
Pak jsem plánovaně po 10 vztahu otěhotněla a přála jsem si dvojčata kluky,opravdu jsem čekala dvojčata kluky, zázrak, ale v 18 týdnu jsem potratila.Hrozné a tam se najednou otočil život.
Druhé těhotenství rizikové, syn narozen ve 30. týdnu - riziko - stres.
Pak druhé dítě - syn ve stresech donošený do konce, dokonce přesně na datum porodu,velký 4,65 kg , ale autista.
Od té doby se hodně věcí změnilo  a já jsem čím dál větší zoufalec.
Celou dobu bych chtěla darovat vajíčka ženám, co mají problémy,ale je mi jasné, že kvůli autistovi to nejde.
Te´d k tobě, je jiné mít nemocné dítě nebo být nemocná sama, to chápu.
Je hrozně pozitivní, že mᚠpartnera, to ti moc přeju.
Vím, že pro adopci a pěsrouny musíte být manželé alespoň 8 let - známí to tak měli.
Být tebou, jdu do toho nebo hledám adopci, protože takové maminky, jako ty, neřeší problémy typu, že má dítě špinavé tepláky a jiné.
je hrozně, aby tě partner podržel, moc ti to přeju...

Není tady

#49 20. 2. 2014 6:26

helena
♥♥♥♥♥♥♥

pro adopci a pěsrouny musíte být manželé alespoň 8 let
Nemusejí.

Není tady

#50 20. 2. 2014 8:28

sidala
♥♥-----

Hanka M napsal(a):

Nechci být jedovatá. Ale proč si nenajdeš diskuzní forum, kde jsou lidé se zdravotními problémy jako ty? Holky se tady snaží poradit, ale zřejmě podle tvých reakcí  jsou k tomu "neadekvátní" - tedy zdravé a vlastně nemají ponětí,jak ti je  wink
Jinak samozřejmě přeju hodně štěstí, jen nevím, co bych měla (NEMĚLA) radit . Nejsem si jistá, chceš li vůbec

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí