Oznámení

26. srpna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

26.srpna : Různé životní příběhy, trápení i radosti a starosti žen si s námi můžete pročítat v našem magazínu.

22.června : Uvařme si spolu dietní květákové kari.

#1 1. 1. 2014 20:25

blanch2008
♥------

Fraktura bederního obratle Th12

Dobrý den, nemáte někdo zkušenosti s fakturou obratle T12? Zajímalo by mě především, jaká šance je na úplné uzdravení, trvalé následky apod. děkuji

Není tady

#2 2. 1. 2014 13:07

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Fraktura bederního obratle Th12

záleží, jak moc je to zranění závažné. já měla zlomený obratel, jsem bez následků, bez potíží, jako kdyby se mi nikdy nic nestalo - operovali mě.

můj ex měl autonehodu, když pro mě jel kdysi do práce. neměl páteř zlomenou tak, aby to bylo na operaci, normálně funguje, ale říká, že ho od té nehody bolívají často záda. je to asi 15 let.

Upravil(a) PPavlaa (2. 1. 2014 13:26)

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#3 2. 1. 2014 20:30

blanch2008
♥------

Pavlo, děkuji že ses ozvala. Já jsem si zlomila obratel při pádu začátkem prosince - jediný den kdy mrzlo:-( Měla jsem pět dní po operaci ramene, takže jsem měla ruku zafixovanou k tělu. Při ukouznutí jsem tedy nechytila správný balanc. Známí mi posílají různé články, které hovoří o potížích, které budu i po uzdravení mít - konkrétně reuma různých druhů, potíže s tenkým střevem, plynatost, psychické problémy -hlavně prý každá změna je problém, až nezdravou fixaci na rodinu, práci, partnera atd. snad to tedy ustojím a jsou to jen možnosti, které by mohly nastat. Dle vyjádření FN Motol a Homolka to na operaci není, takže konzervativní léčba na tři měsíce v krunýři. Asi si to živě pamatuješ, dosud jsem jen ležela a koukala do stropu, teď už můžu i vstávat a chodit. Nesmím sedět, předklánět se,zaklánět atd. ale aspoň už pořád neležím. Bylo to na prášky:-(
Takže do nového roku tobě i všem tady hlavně zdraví.

Není tady

#4 2. 1. 2014 21:22

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

ježiš blani, co to máš proboha za blbé známé !!! s takovýma článkama je pošli do kelu.
blani, já měla zlomenou L1, to by mělo být asi hned pod tím tvým obratlem.  ale já to měla kapku jinak, nebyla jsem v krunýři, úlomek obratle mi po zlomení vyčníval směrem k míše, tak jsem musela na operaci, převáželi mě na ni do brna, brali mí myslím nějáké štěpy z kosti a společně se šroubama mi to dávali do kupy. a brzo po operaci už jsem si musela začít sedat, pak chodit atd. musela jsem nosit takovou ortézu, nebo jak se tomu říká. ta mi držela páteř a bez ní jsem nesměla z postele. časem jsem ji mohla začít odkládat na půl hodiny denně, pak se to zvyšovalo, až jsem ji přestala nosit úplně.

potom budeš chodit na rehabku, ne ?

tak ať se co nejdřív uzdravíš a je to zase dobré. a nikým se nenech otrávit par ono už takhle je to celý psychicky dost náročný, držím palce wink

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#5 3. 1. 2014 22:38

blanch2008
♥------

Pavlo, ani nevíš, jakou jsi mi udělala radost. Taky věřím, že se úplně dám do pořádku, ale znáš to. Moc ležení, moc času na přemýšlení. Doktoři zatím o rehabilitaci nemluvili, teď je nejbližším bodem to CT na konci ledna. Ale vzhledem k tomu, že mně už visí všechny svaly, tak předpokládám, že budu muset rehabilitovat. Zatím jsou tam obavy, neboť je to nějaká flexibilní nebo nestabilní nebo jak to nazývali zlomenina, která by se mohla vklínit do míšního kanálku. Tak snad aspoň v tomhle budu mít štěstí a už se nic hrozného nestane. Hezký večer.

Není tady

#6 4. 1. 2014 8:47

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

blanch, psala jsem ti SZ.

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#7 4. 1. 2014 13:20

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

blani, ale teď dopředu stejně nic nevymyslíš, nemá cenu se zabývat katastrofickými scénáři, co by být mohlo.
psychicky ti to nepomůže, tak bych to vypustila. dělej, co ti radí doktoři, nic se nesnaž urychlit, páteř není žádná sranda a uvidíš. tohle je asi opravdu u každého jiný a záleží na spoustě věcí.

Není tady

#8 4. 1. 2014 18:00

blanch2008
♥------

Pavli, máš 100% pravdu. Ten tvůj citát má hodně do sebe, super.

Není tady

#9 4. 1. 2014 18:01

blanch2008
♥------

Evi, odepsala jsem ti SZ:)

Není tady

#10 4. 1. 2014 18:21

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Nic mi nepřišlo.

Není tady

#11 4. 1. 2014 19:17

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

tak s tím tolik nedělejte a hoďte to sem, ať si taky počteme my ostatní :-)))

Není tady

#12 4. 1. 2014 19:26

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Prostě jsem jen chtěla vědět, jak se Blanch daří. Kdysi v roce 2006 mi svým psaním hodně pomohla. Teda, doufám, že to je ona, kterou myslím. smile

Není tady

#13 4. 1. 2014 19:41

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

aha, mě ten její nick nic neříká ..

Není tady

#14 4. 1. 2014 19:42

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

V roce 2006 měla malinko jiný...

Není tady

#15 4. 1. 2014 19:51

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

tak třebas našla starou kámošku :-)

mě je někdy líto, že už sem někteří nechodí.

Není tady

#16 4. 1. 2014 20:02

blanch2008
♥------

Pavlo a Evi, možná jsem to nějak zašmoulila. Levou rukou se mi blbě píše:-(, tak jsem to třeba místo odeslání smazala.  Pavlo skutečně jsme si s Evou asi před devíti lety psaly, bylo to však v diskuzi na jiné téma. Tehdy se mi to zdálo jako konec světa, plácaly jsme se v tom docela obstojně, já dříve,Eva později, tak jsem byla o těch pár chvil chytřejší. Když jsem zjistila, že už to zvládnu sama, přestala jsem sem chodit. Od té doby přišly jiné chvilky - veselé i smutné a najednou se mi zdá, že jsem to tenkrát zbytečně tragicky prožívala.

Není tady

#17 4. 1. 2014 20:05

blanch2008
♥------

Teď jsem si znovu přečetla Evu a ta píše o roce 2006. Tak to jsem se v tom plácala dva roky:-o Nezabilo mě to, posílilo, jen z dnešního pohledu jsem ten čas mohla využít i líp.

Není tady

#18 4. 1. 2014 20:05

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Taky mi přijde, že jsem to tenkrát prožívala zbytečně tragicky, ale jinak mi to bohužel nešlo.
Jste pořád spolu s manželem? Je to hezký? Jestli o tom chceš mluvit. Jestli ne, omlouvám se za své dotazy.

Upravil(a) Eva. (4. 1. 2014 20:10)

Není tady

#19 4. 1. 2014 20:23

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

tragicky jsme to nesly asi každá, hlavně, že už je to pryč ;-)

Není tady

#20 5. 1. 2014 13:11

blanch2008
♥------

Jo, s manželem jsme to unesli a jsme spolu dosud. Nebylo to jednoduché, ale když opadly emoce, tak jsme si každý sáhli do svého svědomí. Ono to není nikdy úplně černobílé a nikdy není vina jen na jednom. Nejdůležitější a nejsložitější bylo se vymanit ze sebelítosti, jak mi bylo ublíženo, jak jsem byla podvedená, jak ze mě udělal někdo úplného blbečka. No a vůbec největším problémem bylo znovu získat důvěru. Do té doby jsem netušila jak je obtížné začít znovu věřit. V určitém okamžiku jsem si řekla a dost, nejsem přece žádný slaboch a nechci promrhat zbytek života tím, že budu pořád přemýšlet coby kdyby.. Tím v žádném případě muže neomlouvám, nevěra je pro mě neomluvitelná, vždy je způsob jak nespokojenost nebo problémy v rodině řešit před tím, než se sáhne k milence. Pokud funguje komunikace, tak to jde. U nás jsem byla zahlcená prací, péčí o děti, zařizovala jsem úplně všechno pro rodinu, byla jsem ve všech směrech úspěšná a nezbývalo mi moc času na rozvíjení vztahu jen nás dvou. Muž se taky nesnažil a lehce přešel k někomu, kdo ho rád poslouchal. Když zjistil, že je to jen pozlátko, bylo už pozdě, nevěra se provalila. Hodně mně pomohli přátelé, kamarádky a v neposlední řadě i Babinet. Občas jsem se čertila, když mně někdo nastavil zrcadlo a já tam nebyla za tu skvělou, ale později jsem si uvědomila, že některé rady nebyly od věci. No a přišly další události, promoce dětí, svatba, nemoci, úmrtí sestry, péče o plně invalidní maminku a nakonec mi loni také umřela.. a ve světle toho se najednou nevěra nejeví tak tragická. Ale myslím, že to co popisuju je vlastně kopie osudů mnoha z nás. Ona každá ta nevěra a hrabání se z ní je skoro jako přes kopírák. Co vy na to?

Není tady

#21 5. 1. 2014 15:17

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

blani, to je dobře, že jste to zvládli :-)

Není tady

#22 6. 1. 2014 9:12

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Asi jsou si nevěry a hrabání se z nich v mnohém podobné.
Co dál po nevěře - tam je podle mě důležité, jestli se partneři před ní milovali anebo už tam láska nebyla. Když se pořád milují, akorát jeden z nich řeší problém nevěrou místo řešení s partnerem/partnerkou, tam je naděje na překonání nevěry velká. Když oba chtějí. Pokud už láska nebyla, v takovém případě je lepší, když vztah skončí.
Jako u nás. Úplná rodina - otec, máma, děti - mi chybí. Ale představa, že bych měla dál žít vedle člověka, kterého nemiluji anebo nemiluje on mě, to bych nechtěla. Mého BM už nemiluji a když jsem se vyléčila ze své závislosti na něm, necítím k němu nic. Někdy vztek, když je dcera smutná, že se o ni nezajímá. Kvůli ní. Ale jinak je to cizí člověk. Podle mého názoru je v tomto případě lepší žít s člověkem, kterého miluji a on miluje mě, byť už to není můj manžel a otec našich dětí. Žít s člověkem, se kterým jsem šťastná. Anebo žít spokojeně sama, pokud už takového nepotkám.

Není tady

#23 6. 1. 2014 10:14

blanch2008
♥------

Evi, měla jsi to daleko těžší než já. Já jsem ho měla doma a chtěl zůstat. Takže já řešila jen sama sebe. Nicméně ti gratuluji, že jsi to takhle dobře zvládla. Pamatuji si na tvé těžké začátky:-(

Není tady

#24 6. 1. 2014 10:29

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Kdoví smile Asi nelze porovnávat, kdo to měl těžší. Každý to máme svým způsobem těžké anebo lehké. smile Asi to máme každý přesně tak, jak to máme mít, jak to potřebujeme, abychom se učili. stolt

Za gratulaci děkuji. Ale - mohla jsem to zvládnout líp. dumbom

Upravil(a) Eva. (6. 1. 2014 10:53)

Není tady

NÁŠ TIP:
    • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

• Značkové parfémy a kosmetika, 3 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

• Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

• Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

• Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

• Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

• Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.

Zápatí