Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#101 10. 12. 2013 9:40

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Je mi 50 a jsem tehotna

dusička napsal(a):

Interupci nevidím jako vraždu. Je to věc a zodpovědnost každé ženy, jestli ji podstoupí nebo ne. V padesáti bych určitě do dítěte nešla. Já to vidím max. do čtyřicítky.

tummenupp

Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

#102 10. 12. 2013 9:41

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Nemluvíme o asistované reprodukci ale o interupci.
Ano... a jakej je rozdíl v interrupci při jednom a více embryích? Snad jen ten, že se ti to hodí... http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png
Ono to tak hezky vypadá navenek, mít plnou pusu humanity, práv nenarozenejch dětí a podobně... člověk se cejtí takovej "lepší"... "nadřazenější" těm, pro který to není "vražda"... ale jen do okamžiku, kdy to není naše osobní záležitost.
Nakonec sama píšeš "Pokud by byly testy v pořádku a jevilo by se, že děátko se narodí zdravé a já bych se cítila zdravotně dobře a lékař by to výslovně nezamítal, nejspíš by se mi narodilo" - takže jistá pochybnost tady je.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#103 10. 12. 2013 9:41

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

helena napsal(a):

já jsem sterilní, to snad selhat nemůže
Stalo se a panna porodila... http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png

Tak to jsme klidní, anžto panna už dávno nejsem lol

Není tady

#104 10. 12. 2013 9:46

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

heleno, samozřejmě, že v mém věku by tam pochybnosti byly. A možná bych se dle okolností pro interupci i rozhodla. To ovšem nic nemění na tom, že bych se rozhodla pro vraždu svého dítěte. A nijak to vraždu neomlouvá.

Upravil(a) Eva. (10. 12. 2013 9:47)

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#105 10. 12. 2013 10:09

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Jaké štěstí, že žijeme ve společnosti, kde se může žena sama rozhodnout, zda v podobných případech těhotenství ukončit či ne a za vraždu se to nepovažuje. To si musí každý rozhodnout sám a rozhodnutí to určitě není lehké. Pokud se někomu příčí ukončení těhotenství např. z důvodu těžce poškozeného plodu, může dítě donosit. Nakonec, možná to i trochu pomůže lékařské vědě, když takovýto vývoj sleduje.
Mně je 48 let a mít v těchto letech dítě si nedokážu představit. Ovšem stejně těžko si dokážu představit i ukončení těhotenství. Co nechápu je, že v této době, kdy je dostupná antikoncepce a zvlášt ženám v přechodu kvůli těmto po*ným případům je doporučována, to někdo nechá dojít tak daleko, že toto musí řešit. Ale stává se.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#106 10. 12. 2013 10:12

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Angelika píše, že otěhotněla i přes antikoncepci.
O to víc si myslím, že je to celé vymyšlené.

Není tady

#107 10. 12. 2013 10:19

helena
♥♥♥♥♥♥♥

A možná bych se dle okolností pro interupci i rozhodla... A nijak to vraždu neomlouvá.
A jsme u toho... lze provést i neomluvitelné, pokud by to nějakým způsobem zasáhlo do osobního komfortu...
Ergo to, že "bychom mu měli dát šanci žít" platí jen někdy a pro někoho (jiného).
Angelika píše, že otěhotněla i přes antikoncepci. O to víc si myslím, že je to celé vymyšlené.
Vždy říkám, že jediná funkční antikoncepce je nesouložit...

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#108 10. 12. 2013 10:21

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko

Otěhotnět se dá přes antikoncepci, stačí jedna chyba v braní antikoncepce, nebo tělísko nemusí být spolehlivé... Spíše se mi zdá, že Angelika se už rozhodla a nenapíše. Za každé rozhodnutí by tu byla pranýřovaná. Nakonec si to musí přebrat sama v sobě. A je tu samozřejmě i ta možnost, že to vymyšlené je.

Není tady

#109 10. 12. 2013 10:27

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

eva4444 napsal(a):

Otěhotnět se dá přes antikoncepci, stačí jedna chyba v braní antikoncepce, nebo tělísko nemusí být spolehlivé... Spíše se mi zdá, že Angelika se už rozhodla a nenapíše. Za každé rozhodnutí by tu byla pranýřovaná. Nakonec si to musí přebrat sama v sobě. A je tu samozřejmě i ta možnost, že to vymyšlené je.

O čem by se rozhodovala, na potrat je pozdě, takže evidentně z ní bude stará matka.
A evidentně to dítě na starý kolena chce, tak co řeší.
Hlavní pro ni je, aby to dítko v pořádku donosila, porodila a zvládla ho vychovat bez stresu. A děcko aby bylo zdravý.

Není tady

#110 10. 12. 2013 10:29

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

evo, vím, že se dá otěhotnět i přes antikoncepci. Ale v padesáti je velmi malá pravděpodobnost otěhotnění bez antikoncepce, natož přes antikoncepci. Ale stát se může, samozrejmě.

Modroočko, interupce se myslím provádí do 12. týdne. Do 8. týdne se provádí miniinterupce. Takže nějaký čas na rozhodnutí ještě má. Je to jenom na ní, jak se rozhodne a jak si to v sobě srovná. Je to určitě těžké rozhodování.

Není tady

#111 10. 12. 2013 10:30

vera
♥♥♥♥♥♥-

vymyšlené, aby se rozvinula diskuse....
třeba.....početla jsem si a opět se utvrdila, že některé baby tu jsou supeer......

Není tady

#112 10. 12. 2013 10:40

vera
♥♥♥♥♥♥-

Modroočka napsal(a):

eva4444 napsal(a):

O čem by se rozhodovala, na potrat je pozdě, takže evidentně z ní bude stará matka.
Hlavní pro ni je, aby to dítko v pořádku donosila, porodila a zvládla ho vychovat bez stresu. A děcko aby bylo zdravý.

na potrat je pozdě?
já myslela, že do 12 týdnů......

Není tady

#113 10. 12. 2013 10:40

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

Eva. napsal(a):

evo, vím, že se dá otěhotnět i přes antikoncepci. Ale v padesáti je velmi malá pravděpodobnost otěhotnění bez antikoncepce, natož přes antikoncepci. Ale stát se může, samozrejmě.

Modroočko, interupce se myslím provádí do 12. týdne. Do 8. týdne se provádí miniinterupce. Takže nějaký čas na rozhodnutí ještě má. Je to jenom na ní, jak se rozhodne a jak si to v sobě srovná. Je to určitě těžké rozhodování.

Já vím, Majko, ale i když nejsem proti potratům, tak tohle je už hranice. Dvanáctý týden mi přijde už vyloženě krajní řešení.

Není tady

#114 10. 12. 2013 10:42

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

vera napsal(a):

Modroočka napsal(a):

eva4444 napsal(a):

na potrat je pozdě?
já myslela, že do 12 týdnů......

Ale jo. Jenže užmoc času nemá a když to nechala dojít takhle daleko, tak si myslím, že to dítko chce.
Pokud si to ovšem fakt celý nevymyslela. Což je dost možná správná domněnka.

Není tady

#115 10. 12. 2013 10:52

dycinky
♥♥♥♥♥♥-

Eva. napsal(a):

já měla DANU a přesto jsem otěhotněla.

Není tady

#116 10. 12. 2013 10:54

dycinky
♥♥♥♥♥♥-

Eva. napsal(a):

ještě že to připouštíš

Není tady

#117 10. 12. 2013 11:03

rudolf
♥♥♥♥---

dorka- a hop nohama na zem.

Není tady

#118 10. 12. 2013 11:10

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK

Draha Vero,jsem rada,ze jsi se dobre pobavila.V kazdem pripade mas pravdu, ze v podobnych “nevsednich“ vlaknech se charaktery velice okate vybarvuji   ...   dumbom

Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

#119 10. 12. 2013 11:27

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC

Dorka napsal(a):

Draha Vero,jsem rada,ze jsi se dobre pobavila.V kazdem pripade mas pravdu, ze v podobnych “nevsednich“ vlaknech se charaktery velice okate vybarvuji   ...   dumbom

Dorko - to není o charakteru. Jde o to, že svět je rozdělený na dva tábory - na ty, co by interupci zakázali a na ty, kteří jí akceptují. Jak jsem psala, je dobře, že si žena rozhodne sama na své svědomí.
A věř, že to pro ženu není lehké se rozhodnout.
Já byla ráda, že v tomto případě za mě rozhodl doktor.

Upravil(a) dusička (10. 12. 2013 11:28)

Každý den je jen jednou za život

Není tady

#120 10. 12. 2013 11:31

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

Angelika.markiza napsal(a):

Chtela bych slyset vas nazor na to, jak dal z me situace. Pred 2 mesici jsem oslavila 50. narozeniny. Manzel byl nekolik mesicu pracovne v zahranici, no v den oslavy se vratil. Oslava byla v rodinnem kruhu v jednom malem hotelu. Po oslave jsme s manzelem sli do pokoje, kde jsme stravili romatickou noc. Pak manzel opet odjel na mesic do zahranici. Jenze ja jsem zustala po te noci neplanovane tehotna. Manzel, i kdyz je mu 51, je porad plny zivota, pravidelne cvici v posilovne, ma v sobe plno energie a sily, coz se projevuje i na intenzite naseho sexualniho zivota. Jine mlade pary se cela leta neuspesne pokouseji o dite a manzelovi stacila jedna jedina noc, aby zplodil dite. A nezastavila ho ani HAK.
A ted nevim, co dal. Mam dve uz dospele deti a tohle jsem neplanovala. Vubec nevim, co dal. Manzelovi jsem to rekla, ten je taky bezradny. Nase deti zatim nevedi o nicem.
Ted jsem v osmem tydnu a me brisko uz zacina rust. Ja totiz pravidelne cvicim aerobik (jsem taky neco jako amaterska instruktorka) a moje bricho je ploche, jsem stihla jako prutek. Zacalo to tim, ze jsem nemohla dopnou takove extra tesne dziny, do kterych se vejdu jen ja. Moje dcera si toho vsimla, ale vubec ji napadlo jaka je prava pricina meho sirsiho pasu. Jenom me skadlila, ze zeny po padesatce uz tloustnou a ze bych mela vic cvicit. Ja se zmohla jen na takovou trapnou lez, ze ve meste otevreli novou cukrarnu, kde maji skvele zakusky a je chodim jist kazdy den po praci, tak asi proto pribiram.
Ale co ted? Rict to detem? Nechat si to dite? Nevite o nekom, kdo ma podobne problemy? Diky za kazdou radu.

já bych už do toho v tvým věku nešla.
ale já jsem já a ty jsi ty. rozhodnutí je na tobě.

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#121 10. 12. 2013 11:35

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

Modroočka napsal(a):

No, pokud je to pravda, tak v padesáti jsi na dítě stará. Každej soudnej doktor ti to řekne taky. Krom toho, že dítě nemusí už být u tak starých rodičů v pořádku, kde mᚠjistotu, že ho plnohodnotně vychovᚠdo jeho dospělosti. A nejen dospělosti,obereš ho dalších minimálně dvacet let jeho dospělýho života. Mně je 44, dítě bych si nepořídila a jsem ráda, že mám ještě matku, by jsem už tak "stará".
To dítko může v osmnácti zůstat taky bez rodičů a zůstanou mu jen sourozenci, kteří mu možná budou ochotni ty rodiče suplovat.
Možná to zní tvrdě, ale v padesáti mít dítě, to je opravdu na pováženou.
Ale to je můj subjektivní pohled na věc.
Rady jsou ti stejně na nic,to dítě budeš vychovávat ty, nikdo ti s tím nepomůže. Uvědom si, že budeš stárnout.

modroočko, to dítě může zůstat v 18 bez rodičů i kdyby ho měla matka ve 20.
poslední tři roky kolem mě neumírají ani tak ti, kde by to vzhledem k věku nebylo žádný překvapení, jako spíš ti mladší, kde to nikdo nečekal. a nechávají po sobě děti, nebo děti na prahu dospělosti. a fakt to není tím, že by je měli pozdě.
tohle přece dopředu nikdy nevíš, co se kdy stane. dneska tady jsme ty i já a třeba zítra už tady nemusíme být ani jedna.
to co píšeš mi prostě přijde jako slabý argument.

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#122 10. 12. 2013 11:39

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

Modroočka napsal(a):

Dorka napsal(a):

Ocko, videlas v lete na Svobodaku tu desivou "vystavu"?

Je krajně nezodpovědný přivést na svět dítě  v padesáti, de facto z něho vědomě dělají potencionálního sirotka. Je nezodpovědný se v padesáti pořádně nechránit před početím. Tělo je na těhotenství starý a matka na výchovu malýho děcka taktéž.
Navíc si myslím, že autorka vlákna si z nás dělá srandu.

znám spoustu rodičů, od kterých bylo krajně nezodpovědný, přivést na svět děti, protože jsou to sami idioti a jako bezohledný idioty vychovali i své děcka.
kde je určeno, co je zodpovědný a co ne ?
tím nesouhlasím s tím, aby měl někdo v 50 dítě, je to opravdu pozdě. ale chápu, že pro někoho představa, že ho dá pryč je prostě hrozná a dítě si nechá.

Upravil(a) PPavlaa (10. 12. 2013 11:39)

Není tady

#123 10. 12. 2013 11:43

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

Kiara napsal(a):

Angeliko, mě celkem dost překvapuje, že jsi již v osmém týdnu těhotenství, čili něco málo přes dva měsíce těhotná. Na tvém místě bych tuhle prekérní situaci řešila nejpozději týden poté, co by mi vynechala menstruace a test by prokázal, že jsem gravidní - a za sebe mohu říci, že bych si dítě v tomto věku stoprocentně nenechala. Je mi též téměř padesát let a jsem toho názoru, že matka je v tomto věku na dítě prostě příliš stará, to za prvé a za druhé je zde velmi velké riziko, že dítě by nemuselo být v pořádku a mohlo by se narodit s tělesným, smyslovým nebo duševním postižením.

Zní to možná příliš tvrdě, ale já bych na Tvém místě nenechala dojít své neplánované těhotenství až tak daleko a ihned poté, co bych zjistila, že jsem skutečně těhotná bych vyhledala svého gynekologa a co nejrychleji bych podstoupila zákrok. Já jsem totiž kdysi pracovala v pomáhající profesi u mentálně postižených klientů, takže jsem se měla na vlastní oči možnost přesvědčit, jaké děti se mohou narodit matkám ve věku 40+ a kde ty dospělé děti nakonec po smrti svých přestárlých rodičů končí grater a na základě takto nabytých zkušeností říkám NE, NE a ještě jednou velké NE ... stolt

kiaro, mě teda není padesát a vůbec netuším, co tenhle věk obnáší, včetně přechodu. ale od svých známých nebo kolegyň jsme občas zaslechla, že v tomhle věku už tu menstruaci neměly pravidelně. že se zpozdila, nepřišla vůbec, už si myslely, že je to přechod, pak zas přišla ..
taky nevím, jak je na tom angelika, ale pokud měla menzes podobně, pak mohla to, že je v jiným stavu zjistit až později.

Není tady

#124 10. 12. 2013 11:54

vera
♥♥♥♥♥♥-

Dorka napsal(a):

no....napsat, že jsem se dobře pobavila.....je trochu silná káva......
ale jinak mᚠpravdu

Není tady

#125 10. 12. 2013 12:06

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK

dycinky napsal(a):

Eva. napsal(a):

já měla DANU a přesto jsem otěhotněla.

Ja taky. A netusila jsem to,krvacela jsem skoro nepretrzite jeste tri mesice,rikam doktorovi,ze mam Danu a asi nejake problemy,a doktor pej,kdepak,za pul roku se vam narodi detatko s Danou v pesticce... No,byli to sice necekane prekvapeni,ale po par vterinach mile,a dnes ma jiz pre 21 let,ale “mazankem“ je furt. Jo,a mmch.,taky jsem si obcas vyslechla,ze jsem to ale pekna “babicka“, hm.,nezda se,ze by to nektere t nas  nejak ublizilo,naopak,kazdou chvilu za mnou chodi:mami,co mam delat,kdyz...a tak... reta

Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí