Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 25. 11. 2013 7:26

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: O cem se bavit s mamkou

vera napsal(a):

mikuelini napsal(a):

Nevim o cem se mam s mamkou bavit   .Mame predevsim kontakt pres telefon , bydlim daleko a volam ji tak 1krat tydne.Po takovych tech uvodnich frazich (pocasi ,zdravi atd...) uz mi nejak dochazi slova .Ona taky obcas neco prohodi a pak to tak nejak uz stagnuje ,obcas nastane trapne ticho ,proste se nemame o cem moc bavit. Mate nekdo tip ,jak hovor trochu ozivit?Mne nenapacda ni ...sad

to je zvláštní.....to se mi nestalo.....ani s dcerou....ani s mojí matkou

Me take ne,ale s otcem ano.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#27 25. 11. 2013 13:34

mikuelini
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 1. 2007
Příspěvky: 611

Re: O cem se bavit s mamkou

aiga napsal(a):

mikuelini,
před 8 lety mi stará teta poprvé napsala email. Žila v cizině, znaly jsme se velmi málo. Z jejího psaní bylo znát, že se potřebuje loučit s lidmi i místy, které patřily do jejího života.
Do omrzení psala o počasí, zdravotních problémech, o stárnutí a strachu ze smrti. V tomto duchu psala každý týden. Několik měsíců. Do omrzení.

Chtěla jsem psaní jednostranně ukončit. Připadalo mi nesmyslné, vést stále dokola korespondenci plnou klišé - protože se mi nedařilo najít něco, co by tetu přimělo změnit ohrané téma. Monotónně se vracela k počasí, zdraví...

Pak jsem si vzpomněla na jedno přísloví (Když si lidé píší každý den, mají si co říci, ale když si píší jednou za týden nebo za měsíc, často už nemají o čem psát) a začala jsem si dělat poznámky na papír:
veselý zážitek dne / zajímavost, kterou jsem slyšela / co mám v plánu o víkendu / historky z rodiny / odkazy na webové stránky míst, které mohla z mládí znát... atd. A psala to tetě. Na její nářky jsem se rozhodla nereagovat. Dala jsem tímto našim mejlům poslední šanci.

Teta už nežije, ale dodnes vzpomínám na to, jak poprvé ve své odpovědi poslala celý řádek smajlíků.
Naše psaní se tímto novým povídáním posunulo z nemocí a smrti jinam. Teta se nijak zásadně nezměnila (stále bylo v jejím středu naříkání), ale končila těšením se na moje humorné zážitky a na popis všedních dnů.

Třeba v našem příběhu najdeš trochu inspirace.

Diky za tip ,mas pravdu ,cim se clovek mene vida ,tim i ta komunikace slabne.Zacla jsem si psat poznamky ,co delam s detma ,zazitky a budu ji trochu referovat.

Není tady

 

#28 25. 11. 2013 13:42

mikuelini
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 1. 2007
Příspěvky: 611

Re: O cem se bavit s mamkou

Ronja napsal(a):

mikuelini napsal(a):

helena napsal(a):

jak hovor trochu ozivit
Mamince volᚠproto, aby ses ujistila, že je v pořádku... protože "se to má"... nebo si s ní chceš popovídat?
Nebo mᚠještě jinej důvod?

Po pravde receno ,abych se ujistila ,ze je vse v poradku.Rada bych i pokecala ,ale nejak nam to nejde..Snazim se na jare a v lete  nahodit temata kolem zahrady nebo co vari ,ale vazne nam to .Nemame k sobe nejak blizko ,bude to tim...

Mᚠděti? Nevím, jestli tě to utěší, ale když už pak jsou děti, tak je témat k hovoru vždycky dost smile Já měla trochu podobný problém s manželovou babičkou, ale co mám holky, tak se prostě ona ptá na holky, já něco (vyfiltrovaného) vždycky pustím, ona zareaguje a telefonát příjemně uplyne...

do té doby než budou děti doporučuju ty poznámky...jo a taky nám pomohlo, když jsem se ptala na recepty. Sice v dnešní internetové době trochu přežitek, ale jí fakt dělalo radost nosit si k telefonu zápisník a diktovat mi, jak dělá jablečnou buchtu nebo slaný tyčinky na Silvestra....tak to by třeba taky zabralo?

Deti mam ,ale toto tema se taky moc nechyta  . Ty recepty vyzkousim .Diky za tipy

Není tady

 

#29 25. 11. 2013 13:51

mikuelini
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 1. 2007
Příspěvky: 611

Re: O cem se bavit s mamkou

helena napsal(a):

Po pravde receno ,abych se ujistila ,ze je vse v poradku.
Napadá mě - není to tak trochu poznat? Víš, jestli mamka nemá pocit, že si "plníš povinnost", nebo - nedej bože - ji nějak kontroluješ... to by mohla bejt možnost, proč vám "to nejde". Ona ti dokáže, že je pořád ještě živá a zdravá - a máte obě "splněno".

Tak hrozny to zase neni ,poznat to asi nejde ,bavim se normalne nez to zacne vaznout a od mamky se dozvim casto odpoved HMM nebo mlceni ,kdy se ji musim ptat zda-li pak tam jeste je.Docela srandovni..

Není tady

 

#30 26. 11. 2013 10:29

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: O cem se bavit s mamkou

mikuelini napsal(a):

aiga napsal(a):

mikuelini,
před 8 lety mi stará teta poprvé napsala email. Žila v cizině, znaly jsme se velmi málo. Z jejího psaní bylo znát, že se potřebuje loučit s lidmi i místy, které patřily do jejího života.
Do omrzení psala o počasí, zdravotních problémech, o stárnutí a strachu ze smrti. V tomto duchu psala každý týden. Několik měsíců. Do omrzení.

Chtěla jsem psaní jednostranně ukončit. Připadalo mi nesmyslné, vést stále dokola korespondenci plnou klišé - protože se mi nedařilo najít něco, co by tetu přimělo změnit ohrané téma. Monotónně se vracela k počasí, zdraví...

Pak jsem si vzpomněla na jedno přísloví (Když si lidé píší každý den, mají si co říci, ale když si píší jednou za týden nebo za měsíc, často už nemají o čem psát) a začala jsem si dělat poznámky na papír:
veselý zážitek dne / zajímavost, kterou jsem slyšela / co mám v plánu o víkendu / historky z rodiny / odkazy na webové stránky míst, které mohla z mládí znát... atd. A psala to tetě. Na její nářky jsem se rozhodla nereagovat. Dala jsem tímto našim mejlům poslední šanci.

Teta už nežije, ale dodnes vzpomínám na to, jak poprvé ve své odpovědi poslala celý řádek smajlíků.
Naše psaní se tímto novým povídáním posunulo z nemocí a smrti jinam. Teta se nijak zásadně nezměnila (stále bylo v jejím středu naříkání), ale končila těšením se na moje humorné zážitky a na popis všedních dnů.

Třeba v našem příběhu najdeš trochu inspirace.

Diky za tip ,mas pravdu ,cim se clovek mene vida ,tim i ta komunikace slabne.Zacla jsem si psat poznamky ,co delam s detma ,zazitky a budu ji trochu referovat.

já si nemyslím, že je to tím, že když se míň vidíte, tak pak ta komunikace vázne. nevěřím, že je to tímhle.
jsou lidi, se kterýma se vídám často a prostě po pár takových těch všeobecných a nic neříkajících kecech si dál nemáme co říct. a jsou lidi, který vidím třeba jen 2x za rok a když už se vidíme, hodiny nezavřeme klapačky a pořád máme stejně pocit, že jsme si ještě všechno neřekli.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů