Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 2. 12. 2013 9:22

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: péče o miminko a psychické problémy

zelvicka177 napsal(a):

Jo už to čtu. OCD.
Tak tam asi nějaké dispozice  jsou a porod bývá spouštěč všemožných psychických problémů.

To nejspíš ano. Neměla by otálet a s psychiatrem řešit co nejdříve. Jestli jí může pomoct, tak je zbytečné se trápit tak, jak popisuje.
Tak jsem si to přečetla znovu a psala, že to s doktorem řeší. Tak snad to bude brzy lepší.

Upravil(a) Eva. (2. 12. 2013 9:23)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#27 2. 12. 2013 9:28

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: péče o miminko a psychické problémy

předpokládám, že k psychiatrovi pravidelně chodí a mluví s ním i o tomhle svém problému
Nepředpokládej... chodí a mluví - "Už jsem to řešila s doktorem, zvýšil mi dávku antidepresiv".
Osobně si ale myslím, že je "pouhé" zvýšení medikace málo... i když pan doktor "řekl, že je to normální, že je to pro mě náročné období". Přijde mi to jako strašně zjednodušený řešení... jako by řekl, "že je to normální", když bolí rána - bolest se dá zmírnit... a když nezabere jedno, zkusím něco jinýho, ne?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#28 2. 12. 2013 9:30

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: péče o miminko a psychické problémy

Možná by stálo za to zkusit, jestli neexistují nějací psychiatři a psychologové, specializující se na poporodní deprese a ostatní psychické problémy, které mívají maminky po porodu. Ti by možná pomohli spíš.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#29 2. 12. 2013 9:37

zelvicka177
♥♥♥----
Registrovaný: 22. 8. 2013
Příspěvky: 179

Re: péče o miminko a psychické problémy

Mᚠpravdu, heleno, nic nepřichází asi pouhou náhodou, samo od sebe.

Pro mě v této situaci byla AD první pomocí, dostala jsem nějaká, co se brala večer a začala jsem konečně spát. Což do té doby nešlo a ta únava byla neskutečná.

Třeba to vidím moc jednoduše, ale fakt mi jako základ přijde životospráva. Tedy pořádně se vyspat, odpočívat a jíst.

Jinak asi příliš nelze dlouhodobě fungovat kolem dítěte, a to má křepelka zatím jedno (snad jsem pochopila správně)

Není tady

 

#30 3. 12. 2013 18:17

křepelka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 12. 9. 2006
Příspěvky: 266

Re: péče o miminko a psychické problémy

Předně děkuju za vaše příspěvky a názory!! Ano k doktorovi chodím dlouhodobě, nebo trpím tou po*n nemocí zvanou Obsedantně kompulzivní porucha. Nijak zvl᚝ mi ale návštěva lékaře nepomáhá:-(, navíc bydlíme na vesnici a při péči o miminko je docela těžké někam docházet, když je manžel do večera v práci a nemám auto.
Své dítě miluji, ale ty myšlenky že není pěkné jsou s prominutím jako mor, není to moje marnotratnost, že bych se nudila a vymýšlela blbosti, je to prostě asi další projev té poruchy. Nejhorší je že mě k tomu všemu napadá abych mu něco neudělala, neprovedla. Třeba dneska jsem byla hodně unavená, nevyspalá a malý plakal. Když jsem ho přebalovala a svlékala bodíčko a on plakal, dostala jsem jakoby paniku, úzkost a měla jsem nutkání mu rukou tu hlavičku silně zmáčknout. Potom jsem měla úzkost z té myšlenky a přemýšlela jestli jsem mu opravdu neublížila. Nevím jestli jste některá něco podobného u miminka nezažila, je to strašně skličující. Manžel přišel domů, řekla jsem mu o tom a on mi řekl, že pokud bych to udělala, musela bych do,,cvokhausu", hmm super, to jsem potřebovala slyšet. Ale jinak problém s manželem nemáme, takže si myslím že od toho to nepramení. Za týden jdu znovu k lékaře, určitě to s ním proberu ale nechci brát vyšší dávky léků, kojim. Já jsem měla velmi těžké dětství, mamka mě citově ubližovala, možná i týrala dalo by se říct. Celý život mě to provází by jsem už dospělá. Mateřství mě zaskočilo, by bylo plánované a těšila jsem se. Nevím jak se s tím porvat tak abych to vydržela, spolu s nevyspáním, strachem o dítě je to na mě nějak moc. Rodiče i manžel pomáhají jak se dá,ale zatím úlevu příliš necítím:-((. Nejhorší je že si to krásné období s miminkem nemůžu plně užít. Omlouvám se za dlouhý příspěvek, dneska to zase na mě padlo.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů