Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 10. 11. 2013 16:21

křepelka
♥♥♥♥---

péče o miminko a psychické problémy

Ahojky všem, právě prožívám velmi těžké období a potřebuji o tom někomu říct, napsat. Před 8 týdny se mi narodil chlapeček, na kterého jsme se s manželem velmi těšili. Měla jsem dost náročný a komplikovaný porod a také šestinedělí bylo náročné páč malej dost plakal. Situace se ale začala lepšit, synek už lépe spinká a tolik nepláče, najeli jsme na určitý režim, je zdravý a tak bych mohla být šastná a spokojená maminka jenže jsem i nejsem. Mám totiž několik let psychickou poruchu - obsedantně kompulzivní poruchu,  nutkavé myšlenky a bohužel po dvou letech klidu se porucha opět rozjela. Celodenně mě ničí myšlenky, že syn není hezké miminko, že je ošklivý, že se podobá svému otci a proto se lidem nelíbí, že ho nemám ráda....Následně pak mám výčitky protože poté co mě to napadne, nevím zda to myslím vážně nebo jsou to ty obscese, a mám strach že synkovi  ublížím, třeba že ho nechtěně upustím protože mě něco takového napadlo a mám z toho okamžitě úzkost. Už jsem to řešila s doktorem, zvýšil mi dávku antidepresiv a řekl, že je to normální, že je to pro mě náročné období. Vím, že mi asi nikdo nepomůže, musím bojovat s tím co se mi honí hlavou, ale budu ráda za každý názor, vlastní zkušenost. Je to strašně mučivé a náročné, bohužel si ani nemůžu své mateřství prožívat naplno.Všechno vychází z mého dětství, komplikovaného vztahu s matkou, všechno vím, rozumím tomu a přesto mě to trápí a neumím zlým myšlenkám čelit. Tak ráda bych ty myšlenky neměla, ráda bych si svého syna užívala naplno, místo toho řeším každý den nějaké nesmysly a nejsem schopna to pustit z hlavy a neřešit to...Manžel to nechápe, říká a se na to vykašlu a neřeším to, ale lehko se říká a těžko činí. Cítím se v tom sama, léky nepomáhají....

Není tady

#2 10. 11. 2013 16:53

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥

Re: péče o miminko a psychické problémy

Co když zkusis myslenky "rozdychat" ? Jako kontrakce?  Prostě je v danou chvili neresit, soustředit se na dýchání a pockat az odezní?

Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

#3 10. 11. 2013 17:14

známá
♥------

Měla jsem také dlouho očekávané dítě, po umělém oplodnění, velmi komplikovaný porod, skončila jsem na ARU. Je to už 27 let a stále si to pamatuji. Ale co je hlavní. měla jsem stejné myšlenky jako ty. hrozně jsem se před sebou za ně styděla a nikomu jsem je neřekla. Ve 2 měsících šlo dítě do nemocnice na pozorování a já si přála, aby tam umřelo. Že si pár týdnů popláču a pak že bude vše jako dřív, bez obav, nervů a hlavně té hrozné únavy z nevyspání. Bylo mi 30 let. Ale přešlo to tak do roka. mírně se to zhoršilo zase, když jsem musela v roce do práce a o pět jsem byla vyčerpaná. Vstávala jsem v 4,30, abych stihla  jesle, nástup do práce. K dítěti jsem v noci neustále několikrát vstávala, byl to nespavec. Ale po 3 roce se vše upravilo, přešlo to.Vydrž, až se začne dítě smát, komunikovat a někdo ti pomůže, vše se upraví.

Není tady

#4 11. 11. 2013 7:39

mikuelini
♥♥♥♥♥--

Mas nekoho ,kdo Ti muze se synkem pomoci?A co manzel,pomaha? S miminem je to narocne ,ja sama mam taky dve male deti.Vstavam kazdou noc take,napred k synovi ,ktery byl do 2 let rvaci dite a ted k dcerce.Ona jes ice klidnejsi ,ale presto.Bylo by dobre kdyby  Ti mohl nekdo s klukem pomahat   a Ty si trochu oddechnout.Za dokterem bez jeste jednou a rekni mu ,ze Ti ty leky nepomahaji.Hlavne to v sobe nedus a hledej pomoc

Není tady

#5 11. 11. 2013 19:25

mikuelini
♥♥♥♥♥--

Nerika se tomu postnatalni deprese? Neco si o Tom vyhledej na internetu

Není tady

#6 17. 11. 2013 12:13

křepelka
♥♥♥♥---

Moc děkuji za vaše odpovědi. Manžel pomáhá, ale to víte chodí z práce nejdřívepo půl páté. Navíc nechápe že mám takové stavy a hrozně to zlehčuje, tak už mu nic neříkám. Teď se to trochu zlepšilo, cítím se lépe. Synek už lépe spinká, nebolí ho tolik bříško tak jsem i odpočinutější. Pokud to ale zase přijde tak se poradím znovu s lékařem. Známá teda obdivuji tě, že jsi vydržela s podobnými stavy jeden rok, já byla zničená po jednom měsíci a myslela jsem že už to nedám. Snad nás čekají jen lepší časy. Přemýšlím také o psychologovi, že bych docházela a o problémech mluvila.

Není tady

#7 17. 11. 2013 14:22

mikuelini
♥♥♥♥♥--

Urcite navstiv psychologa a alespon se mu muzes sverovat ,okoli vetsinou takove stavy nechape ,navic clovek musi uvazit ,komu je vhodne se sverit.At se Ti dari

Není tady

#8 17. 11. 2013 15:41

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Moja známa napísala celú knihu - ale v slovenčine - o popôrodnej depresii - ju prepadla po pôrode vytúženého druhého dieaa, predtým párkrát o plod prišla, takže samé dôvody na rados... Mno a ono nič. Odmietla AD, kvôli kojeniu, ale chodila asi rok k psychiatričke, aj na psychologickú terapiu - a lepšie... Pritom predtým nemala takéto problémy, s výnimkou teda (nediagnostikovanej) popôrodnej depresie po prvom dieati. kapitulation Proste to ber tak, že je to - napriek tomu, čo ti všetci tlačia do hlavy - náročné obdobie, hormonálne, fyzicky, psychicky, celkovo... a DOVOź i svoje pocity, aj blbé...

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#9 1. 12. 2013 15:07

křepelka
♥♥♥♥---

pro známou-když jsi mi psala, že jsi měla podobné myšlenky, taky tě napadalo, že třeba tvé dítě není pěkné, že není tvoje,..Pokud ano, přešly potom úplně ty myšlenky?.Pořád cítím takovou vzdálenost od něj, přitom bych si ho chtěla naplno užívat, mazlit se s ním, neužírat se myšlenkama,...Nevím co dělat.

Není tady

#10 1. 12. 2013 16:02

známá
♥------

Ano, pamatuji si v porodnici, když mi ho paní doktorka chválila, jaký je pěkný, tak jsem si v skrytu duše myslela,že mi maže med kolem pusy, prostě že mi jen profesionálně lže, protože já jsem vůbec neviděla krásné miminko, ostatní děti mi připadaly hezčí.Ale přešlo to, nevím kdy, ale určitě tak do 5 měsíců dítěte.U mě dělalo moc ta hrozná únava a nevyspání, a to, že jsem byla s dítětem stále sama, manžel také přjížděl až v 17 hodin. A měli jsme nový barák a já chtěla vše stihnout, i práci na zahradě. Požádej někoho o pomoc, a vezme miminko na procházku, odpočiň si.Přejde to, neboj, hormony se srovnají.Chtěli by to kamarádku, co je také na mateřské. Já  neměla ani kamarádku ani pomoc., a teď to vídím, že by to tehdy bylo lepší.

Není tady

#11 1. 12. 2013 16:05

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

křepelko, proč přemýšlíš o tom, jestli je tvé dítě pěkné? Když opomenu, že každé miminko je krásné, pro lásku není důležité, jestli je ten, koho milujeme nebo máme rádi, pěkný. Chápu různé tvé myšlenky. Ale nechápu, proč přemýšlíš, jestli je tvůj syn pěkný. Vždy fyzická krása je tak subjektivní.
Už jsi byla u nějakého odborníka? Jestli ne, proč to odkládáš?

Upravil(a) Eva. (1. 12. 2013 16:06)

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#12 1. 12. 2013 16:14

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Eva. napsal(a):

křepelko, proč přemýšlíš o tom, jestli je tvé dítě pěkné? Když opomenu, že každé miminko je krásné, pro lásku není důležité, jestli je ten, koho milujeme nebo máme rádi, pěkný. Chápu různé tvé myšlenky. Ale nechápu, proč přemýšlíš, jestli je tvůj syn pěkný. Vždy fyzická krása je tak subjektivní.

mýlíš se... není každé miminko hezké...

Není tady

#13 1. 12. 2013 16:19

známá
♥------

Já vím, že křepelku tyto myšlenky trápí a nechce je.Ona nepřemýšlí, to si tak samo přijde na rozum.Přejde to.

Není tady

#14 1. 12. 2013 16:37

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

aprill, opět ses projevila s "empatií" sobě vlastní.

Upravil(a) Eva. (1. 12. 2013 16:57)

Není tady

#15 1. 12. 2013 17:03

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Eva. napsal(a):

přeci nebudu lhát....jako někdo....

Není tady

#16 1. 12. 2013 18:19

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

Křepelko, to je dobře, že ses z toho aspoň vypsala - tyhle věci jsou hnusný. Taky bych to viděla na psycholožku a poslyš - uměla bys sama se sebou diskutovat? Myslím tím asi takhle: Utkvělá Myšlenka:"Ježíš, ty jsi šerednej, ty kluku" Ty: "No je no a co? Třeba z toho vyroste" UM: "Nevyroste, celej táta to je!" Ty: "ale jdi.....způlky je můj. A i kdyby nevyrostl, není to důležitý"..............atakdále. Dál samozřejmě nevím, to bys musela vidět, kam tě to dovede. Ono to vypadá, že mᚠproblém s mužem, ne? Když "je celej táta" a to je ta hrůza.
Možná by bylo fajn najít poradnu, kde pracují s celou rodinou - pokud se něco takového ve tvém okolí vyskytuje.

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#17 1. 12. 2013 19:42

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Web

Křepelko,
tak aby sis nemyslela, že jsi v tom sama: já byla v porodnici tak strašně unavená, že jsem své dítě chtěla někomu dát. Komukoliv. Prostě jsem ho nechtěla. Děsila jsem se každého krmení. Brečela jsem, protože jsem věděla, že mi zůstane na krku a představa, že takové utrpení zažívám pořád... no bylo to nejhorší období mého života. Když ti utrpení způsobuje partner, vyhodíš ho z bytu. Ale když ti utrpení způsobuje dítě a ty MUS͊ k němu vstávat, i když je ti tak blbě, že bys radši umřela, mᚠvysoké horečky....
Pro mě bylo mateřství zatím největším utrpením ve svém životě. A to celý první rok. Velmi často jsem doma brečela, protože syn také pořád brečel, já ho nedokázala uklidnit. Prostě jsem si pustila naplno hudbu, abych aspoň chvíli nemusela poslouchat, jak brečí. No a bylo toho ještě víc, ani o tom nedokážu psát. Děsná bezmoc, beznaděj.
Takže neboj, nejsi v tom jediná. Jediné, co můžeš udělat, je přijmout tu situaci taková, jaká je.
A se daří :-)

Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

#18 1. 12. 2013 20:12

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

Eva. napsal(a):

ty ses nikdy nedívala, jestli je tvý dítě hezký ? moje kamarádka o svým synovi doteď tvrdí, že byl jako miminko příšerně ošklivej.
a já teda byla taky docela rozčarovaná, když jsem ho viděla - tělo jak staženej králík a k tomu hlava, co vypadala, že k tomu tělu vůbec nepasuje - dvě brady, tváře jako starosta ..
ne že bych ho neměla ráda, ale taky jsem si ho představovala jinak. neměla jsem problém k němu vstávat, krmit ho, mazlit se s ním, bála se o něj, když plakal, ale ten vztah k němu jsem si utvářela až postupně, nebo jak to říct.

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#19 2. 12. 2013 8:27

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

aprill napsal(a):

Eva. napsal(a):

přeci nebudu lhát....jako někdo....

Já jsem zatím viděla jenom samá krásná miminka. Nebo je to možná tak, že pro mě je každé miminečko krásné. stolt Je to zázrak. stolt

Není tady

#20 2. 12. 2013 8:34

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

PPavlaa napsal(a):

ty ses nikdy nedívala, jestli je tvý dítě hezký ? moje kamarádka o svým synovi doteď tvrdí, že byl jako miminko příšerně ošklivej.
a já teda byla taky docela rozčarovaná, když jsem ho viděla - tělo jak staženej králík a k tomu hlava, co vypadala, že k tomu tělu vůbec nepasuje - dvě brady, tváře jako starosta ..
ne že bych ho neměla ráda, ale taky jsem si ho představovala jinak. neměla jsem problém k němu vstávat, krmit ho, mazlit se s ním, bála se o něj, když plakal, ale ten vztah k němu jsem si utvářela až postupně, nebo jak to říct.

Vztah k prvnímu dítěti jsem si taky utvářela až postupně, učila jsem se být mámou. Ale jestli je mé dítě pěkné nebo ne, jsem nepřemýšlela. Samozřejmě, že mé děti a má vnoučátka jsou krásná. Jsou přece má, miluji je. smile
Ten, koho miluji, je pro mě automaticky krásný. stolt

Není tady

#21 2. 12. 2013 8:37

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

lupina montana napsal(a):

Křepelko, to je dobře, že ses z toho aspoň vypsala - tyhle věci jsou hnusný. Taky bych to viděla na psycholožku a poslyš - uměla bys sama se sebou diskutovat? Myslím tím asi takhle: Utkvělá Myšlenka:"Ježíš, ty jsi šerednej, ty kluku" Ty: "No je no a co? Třeba z toho vyroste" UM: "Nevyroste, celej táta to je!" Ty: "ale jdi.....způlky je můj. A i kdyby nevyrostl, není to důležitý"..............atakdále. Dál samozřejmě nevím, to bys musela vidět, kam tě to dovede. Ono to vypadá, že mᚠproblém s mužem, ne? Když "je celej táta" a to je ta hrůza.
Možná by bylo fajn najít poradnu, kde pracují s celou rodinou - pokud se něco takového ve tvém okolí vyskytuje.

Tohle je dobrý návod, jestli se sebou můžeš takhle diskutovat. Mně ty diskuse sama se sebou pomáhaly, když jsem se léčila s depresí. I teď si se sebou tímto způsobem povyprávím, když mě třeba něco trápí.

Není tady

#22 2. 12. 2013 8:57

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Samozřejmě, že mé děti a má vnoučátka jsou krásná.
Zas budu nařčena z cynizmu... vissla ale když jsem prvně viděla na fotce naše nedonošeňátko tvaru, velikosti, barvy a váhy staženýho králíčka, z kterýho čouhají hadičky, tak mi ani seberůžovější babičkovský brejle nepomohly ke konstatování, že je to "miminečko krásné"... wink

Upravil(a) helena (2. 12. 2013 8:59)

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#23 2. 12. 2013 9:07

zelvicka177
♥♥♥----

Dost dobře nechápu, proč se maminky tak moc brání antidepresivům.
Zbytečně se tak utrpení prodlužuje. A že je deprese utrpení, o tom není pochyb.
Jak může v tomto případě účinně pomoci psycholog, to mi není jasné.
Myslím, že tohle je záležitost čistě hormonální plus únava a šok z nové situace.
Všudypřítomná masáž, která ukazuje odpočaté šastné maminky, od počátku milující svá čistá, voňavá, spící miminka, to taky dává zabrat.
Tulipánko, hezky jsi to popsala.
Takhle to zná určitě hodně žen. Jen se o tom stydí mluvit.

Není tady

#24 2. 12. 2013 9:16

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

křepelka psala, že má nějakou dlouhodobější psychickou poruchu. Tak předpokládám, že k psychiatrovi pravidelně chodí a mluví s ním i o tomhle svém problému. A když to nepomáhá, proto jí radím i psychologa. Já bych zkusila cokoliv. Ale možná se mýlím  a křepelka to se svým psychiatrem zatím neřeší, což je škoda.

Upravil(a) Eva. (2. 12. 2013 9:21)

Není tady

#25 2. 12. 2013 9:21

zelvicka177
♥♥♥----

Jo už to čtu. OCD.
Tak tam asi nějaké dispozice  jsou a porod bývá spouštěč všemožných psychických problémů.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí