Oznámení

26. srpna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

26.srpna : Různé životní příběhy, trápení i radosti a starosti žen si s námi můžete pročítat v našem magazínu.

22.června : Uvařme si spolu dietní květákové kari.

#51 1. 11. 2013 11:30

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Zmatena manzelka

helena napsal(a):

než když některé oslovují maruno
Z české literatury a ze slovníků můžeme uvésti tyto útvary odvozené ze jména Marie:
Máňa, Manána, Manča, Mančička, Mančinka, Manda, Mandla. Mánička, Manka, Manoušek, Manula, Manulka, Mára, Mara, Marča, Marči, Marčinka, Mári, Máry, Marianna, Mariánka, Marica, Marice, Marička, Marietta, Marijka, Marika, Marina, Marina, Márinka, Marion, Mariša, Mariška, Maryša, Mariula, Marja, Marjána, Marjánka, Marjička, Marouš, Maroušek, Marula, Marulka, Maruna, Marunka, Marusinka, Maruš, Maruša, Maruše, Marušenka, Marušinka, Maruška, Mary (vysl. Mery), Maryčenka, Maryčka, Maryla, Marylka, Maryna, Marynečka, Márynka, Maryš, Maryša, Maryšenka, Maryška, Mářa, Mařce, Máře, Mařena, Mařenička, Mařenka, Maří, Mařička, Mařka, Máša, Míca, Mici, Micinka, Micka, Mimi, Ryčinka, Ryčka (i Ričinka, Rička)...
Maru, Minka, Mája, Ija, Mija nebo Mia a p. Fakt, že je literatura dosud nezachytila, svědčí o tom, že jsou ojedinělé v oblasti českého jazyka. Tvar Ria známe od Chebu, Mia z Ústí n. L., Mája od Uherského Hradiště, Maru a Ija se všemi útvary předchozími z Prahy...
Máňa, Mánička, Manča, Mančička, Mančinka, Manda, Maria, Mariana, Marjána, Marie, Maruše, Mářa, Marina, Marina, Márinka, Mariša, Maryša, Maroušek, Maruš(e), Maruška, Mary, Mářa, Mařka, Mařena, Maří...

http://nase-rec.ujc.cas.cz/archiv.php?art=3413

Helčo, já vím, že je to normálka a jak tak koukám, jde to ještě hůř big_smile
ale prostě to maruna nejde přes pusu, nelíbí se mi to, ale samozřejmě nic proti tomu, když se to líbí jiným.

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#52 1. 11. 2013 11:35

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

Judyna napsal(a):

Mikeš napsal(a):

barchy napsal(a):

Nejsem clovek trpici depresemi (nespici, budici se, neustale sledujici kde manzelka je atd.)...

V klidu, Barchy... kdybys viděl, jak jsem vyváděl, když jsem podezíral (s podporou několika "přátelských" anonymních telefonátů) manželku z nevěry já, tak bys asi jen zakroutil hlavou...

To je pěknej hnus tohleto. Takto se o nevěře svého manžela dozvěděla jedna moje kamarádka. Psal jí právě postižený manžel milenky. Proto říkám NE, nikoho dalšího do toho nezatahovat. Jenom se rozšiřuje okruh nešťastných lidí.

to určitě, akorát to, že do toho může být případně zataženo tolik lidí mělo zajímat hlavně ty dva.
co s tím jako ten, kdo se v tom momentálně plácá ?

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#53 1. 11. 2013 16:32

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Jaku napsal(a):

Mikeš napsal(a):

barchy napsal(a):

Nejsem clovek trpici depresemi (nespici, budici se, neustale sledujici kde manzelka je atd.)...

V klidu, Barchy... kdybys viděl, jak jsem vyváděl, když jsem podezíral (s podporou několika "přátelských" anonymních telefonátů) manželku z nevěry já, tak bys asi jen zakroutil hlavou...

se divím,že zrovna ty si tak vyváděl a že nechceš dopřát taky toho užívání si i své drahé polovičce...cool

Práve... Najväčší kur... záletníci sú najväčší žiarlivci... "Podľa seba súdim Teba"....

V 21. storočí je utrpenie povolené, ale už nie povinné.
Brita

Není tady

#54 1. 11. 2013 16:33

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Mikeš napsal(a):

Jaku napsal(a):

se divím,že zrovna ty si tak vyváděl a že nechceš dopřát taky toho užívání si i své drahé polovičce...cool

Víš co, to mi bylo asi 30... 3 roky po svatbě... já byl tenkrát strašně žárlivej, a to člověk vidí ty věci samozřejmě jinak, než po 20 letech...

va A nebolo tu niečo len toť nedávno? Alebo ma už chytá Alzheimer?

Brita

Není tady

#55 1. 11. 2013 16:35

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Barchy, neviem už presne, o čo ide, ale všoobecne radím neunáhliť sa urobiť si najprv pekne inventúru v sebe, svojich pocitoch, v tom čo chcem a nechcem - a potom prípadne začať hovoriť a konať voči žene. Nikoho ďalšieho by som do toho neťahala.

Brita

Není tady

NÁŠ TIP:
    • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

• Značkové parfémy a kosmetika, 3 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

• Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

• Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

• Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

• Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

• Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.

Zápatí