Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 25. 10. 2013 13:24

alenaolahova
♥------
Registrovaný: 25. 10. 2013
Příspěvky: 1

omylem zaslane platby

Dobry den od roku 2010 jsem omylem zasilala platby,bylo tam spleteno č.učtu jen koncové čislo nikdo mi to ale nevratil zpět chtěla jsem se zeptat kde se mam obratit abych dostala peníze zpět dělá to něco přes 30 000 kč a jelikož to byly splátky na pujčku byla mi nařizená exekuce z platu kterou strhavají dodnes ale peníze ktere šly se nevrátily děkují za odpověd

Není tady

 

#2 25. 10. 2013 13:32

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: omylem zaslane platby

Pokud jsi zasílala peníze na číslo existujícího účtu, jako že asi ano, obávám se, že tyto peníze už neuvidíš.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#3 25. 10. 2013 14:13

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: omylem zaslane platby

Mno, Evo, na to ze jsi studovala na vysoke a myslim tu co se tyka ekonomie , tak tvoje rada je zasadne spatna.

Ty penize naopak musi uvidet, protoze, spatne poslane penize i na tvuj ucet musis vratit.

http://www.malepenize.cz/2012/04/06/pri … -jsem.html

dudlik


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#4 25. 10. 2013 14:21

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: omylem zaslane platby

sahleb, to je hezké, cos tady citovala, ale to je bohužel asi tak všechno.

Příjemce peněz si jistě od roku 2010 už musel všimnout, že dostává neoprávněné částky na svůj účet. Jak donutíš příjemce, aby peníze vrátil, když ani nevíš, kdo to je? lol
Zkusilas někdy v ČR zjišovat v bance, komu patří něčí účet, když není tvůj? dudlik smile

(A s mým studiem VŠ to nemá vůbec nic společného smile )

Upravil(a) Eva. (25. 10. 2013 14:24)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#5 25. 10. 2013 15:05

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: omylem zaslane platby

lollollollol

Koukam, ze se rada smejes lidskemu nestesti.

Ucet ma totizvzdy majitele. Co dela sakra, tvoje jedinecna a bajecna intuice?


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#6 25. 10. 2013 15:58

zelvicka177
♥♥♥----
Registrovaný: 22. 8. 2013
Příspěvky: 179

Re: omylem zaslane platby

Většina bank má pro tyto případy speciální formuláře a často kontaktuje banku příjemce sama. Ale co vím, tak mezi bankami to není pravidlem, banky se do toho moc nehrnou. Jestli pisatelka spletla jen koncové číslo účtu, tedy ne kód banky, tak v rámci jedné banky by to mohlo být jednodušší. Banka je zde pouze v pozici zprostředkovatele a nemá žádný prostředek, jak donutit příjemce částky peníze vrátit.
Banky jsou oprávněné poskytnout součinnost při identifikaci tohoto příjemce, tedy jméno a adresu klienta.
No a pak už asi jedině soudní žaloba ohledně bezdůvodného obohacení.
Je to asi na dlouhé lokte.. účet příjemce může být v exekuci či jinak "neprůstřelný"(žádné peníze tam již nejsou) ...

Sama jsem zažila situaci, kdy mi omylem přijatou platbu na můj soukromý účet moje banka bleskurychle odepsala a navrátila odesílateli... Ale to je již dávno a myslím, že k tomu banka dneska ani nemá oprávnění...

Není tady

 

#7 25. 10. 2013 18:02

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: omylem zaslane platby

sahleb, směji se tobě a ne cizímu neštěstí.
Taky jsem nikde nepsala, že účet nemá majitele. Psala jsem, že se to autorka vlákna nejspíš nedozví, komu posílala své peníze. Natož aby je dostala zpět.
Nu, kéž by měla štěstí.
Nějaké zkušenosti s tím bohužel také mám.
Kamarádka, které jsem půjčila, mi část půjčky splatila v hotovosti tak, že je v bance vložila na cizí účet - také spletla číslo. Peníze jsem již bohužel nikdy neviděla. Ani od nového "majitele", ani od kamarádky.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#8 25. 10. 2013 18:29

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: omylem zaslane platby

Jen mi přijde divné, že celou dobu se posílaly splátky na špatné číslo účtu a společnost, kde si měla úvěr, se neozvala, neposlala upomínku. vissla offtopic


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#9 25. 10. 2013 18:35

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: omylem zaslane platby

dusička napsal(a):

Jen mi přijde divné, že celou dobu se posílaly splátky na špatné číslo účtu a společnost, kde si měla úvěr, se neozvala, neposlala upomínku. vissla offtopic

To je mi taky divné.
U půjček většinou chodí každý rok výpis o splácení půjčky, tam by bylo vidět, jestli se dlužná částka snižuje. A taky je mi divné, že autorka vlákna to nechala dojít až k exekuci, než začala zjišovat. Ale možná se mýlím, není tady moc podrobností.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#10 25. 10. 2013 19:04

lepista
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 1150

Re: omylem zaslane platby

Myslím, že je nějaký časový limit, kdy se můžeš o ty platby přihlásit, ale nejsem si jistá. Jednou jsem takto zaslala omylem peníze jinam a banka je vytáhla za poplatek zpět.

Není tady

 

#11 25. 10. 2013 19:14

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: omylem zaslane platby

Zkusilas někdy v ČR zjišovat v bance, komu patří něčí účet, když není tvůj?
Protože tohle detailně nesleduju, předpokládám, že stále platí možnost uvedená v zák. č. 21/1992 Sb. (nebo v nějaké normě pozdější):
§ 38
(6) Banka je povinna i bez souhlasu klienta sdělit osobě oprávněné za účelem výkonu rozhodnutí bankovní spojení svého klienta, tedy číslo účtu a identifikační kód banky nebo pobočky zahraniční banky a identifikační údaje o svém klientovi, který je majitelem účtu. Stejná povinnost banky platí i ve vztahu k osobě, která prokáže, že v důsledku vlastní chybné dispozice bance nebo pobočce zahraniční banky utrpěla škodu a že se bez tohoto údaje nemůže domoci svého práva na vydání bezdůvodného obohacení ve smyslu občanského zákoníku. Za podání informace náleží bance úhrada věcných nákladů.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#12 25. 10. 2013 19:18

zelvicka177
♥♥♥----
Registrovaný: 22. 8. 2013
Příspěvky: 179

Re: omylem zaslane platby

Tuším, že 15 dní.
Každopádně, pokud klient prokáže, že vlastní chybou mu vznikla škoda, pak podle zákona o bankách může banka prolomit mlčenlivost a jméno a adresu příjemce částky mu sdělit.
Tyhle případy asi končí u soudu, řekla bych..

Není tady

 

#13 25. 10. 2013 19:48

maria
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 9. 2006
Příspěvky: 461

Re: omylem zaslane platby

Nebyla by možná žaloba o bezduvodne obohaceni na neznameho pachatele  tedy vlastnika učtu?
Banka na dotaz soudu musi jmenovat majitele uctu.
Někde na webu vyprávěl ktosi že poslal platbu na mylný čet. vyplnil bankovní formulř a baka se zeptala majitele účtu zda plátce zná. Pokud by majitel účtu Řekl že nikoliv, banka vychází z pŘedpokladu že platby byly předmětem nezáonného obohacení. Pokud řekne že zná plátce, pak banka mu jméno prozradila protože už nebyla bankovním tajemstvím. ale zda je to obvyklá praxe to nevím. Šlo o ČSOB ale zda je to pravda nevím.
Jediná obrana vuči takémuto omylu je vždy napsat do identifikaci platby splátky pujčky č. a číslo smlouvy. Pak se bezduvodné obohacení lehce prokáže.

Není tady

 

#14 25. 10. 2013 20:04

dycinky
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: omylem zaslane platby

Asi záleží na bance.
V rámci práce někdy jako úřad služebně zjištujeme majitele účtu. Všechny banky nám vycházejí vstříc, jen Česká spořitelna dělá velké problémy a obstrukce.

Není tady

 

#15 26. 10. 2013 9:26

janička25
♥♥♥♥---
Registrovaný: 26. 4. 2006
Příspěvky: 258

Re: omylem zaslane platby

Jedná se o typický příklad bezdůvodného obohacení, je zde prmlčecí doba 2 roky (podle současného zákoníku)

Není tady

 

#16 26. 10. 2013 22:18

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: omylem zaslane platby

alenaolahova napsal(a):

Dobry den od roku 2010 jsem omylem zasilala platby,bylo tam spleteno č.učtu jen koncové čislo nikdo mi to ale nevratil zpět chtěla jsem se zeptat kde se mam obratit abych dostala peníze zpět dělá to něco přes 30 000 kč a jelikož to byly splátky na pujčku byla mi nařizená exekuce z platu kterou strhavají dodnes ale peníze ktere šly se nevrátily děkují za odpověd

a proč to řešíš až teď ? Nechápu. Obrátila bych se hned po zjištění na svou bankovní poradkyni a požádala bych jí o pomoc. 
Dcera zadávala svůj první příkaz a něco tam zkazila... já zjistila a stačilo po telefonu se s paní jedné velké banky po telefonu dohodnout, ta oslovila vlastníka účtu a ten následující den peníze poslal zpět. A to šlo o pár korun (pro dceru o hodně), ani si neodečetl poplatek za položku nebo co to měl z účtu ze své transakce platit.  Ani jsme nemusely do banky chodit.


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#17 27. 10. 2013 5:20

lepista
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 1150

Re: omylem zaslane platby

Já zaslala blbě peníze u Unicreditu a bylo to cca 750 Kč. Poplatek byl asi 300 za reklamaci, ale stále dobrých mít 450 zpět.

Není tady

 

#18 5. 11. 2013 10:46

Radima
♥♥-----
Registrovaný: 5. 11. 2013
Příspěvky: 94

Re: omylem zaslane platby

Špatně odeslané peníze dostane zpět, jenže musí to řešit přes poliicii. Ta pak spolupracuje s bankou. Znám takové případy, kdy na účet přišlo hodně peněz, majitel je vybral, utratil, nevracel, tak mu exekuovali dům. Má nárok na vrácení. Neznám promlčecí lhůtu.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů