Oznámení

8. června : Vážení uživatelé, v současné době pracujeme na vylepšení stránek Babinet.cz, což může způsobovat občasné výpadky či problémy spojené zejména s přihlašováním. Na odstranění problémů a doladění detailů usilovně pracujeme. Děkujeme za pochopení.

8. června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

28. května : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

#1 22. 10. 2013 11:44

Hanka333
♥♥-----

Jak jste zvládli s manželem jeho emoční nevěru

Dotaz již v nadpise.Je to 8 měsíců a ne a ne jít dál.Mám pocit že umřu.
Chodím k psycholožce jenže ta mi řekla že to jak mi je se odvíjí již od dětství.
Otec mě týral a v 16ti mě vyhodil z domu a já si vysnila rodinu svojí hezkou.
A nemůžu se přenést přes to že pro manžela byl někdo natolik důležitý že mu to stálo za to mi ublížit.
Že třeba i tet po 8 měsích má stále tu onu v srdci,no vše srdeční.

S manželem jsem se odcizily kvůli práci tet už pracuje 8 měsíců kousek,je každý den doma.
Chce to uzavčít jít dál zapoměnout ale vidí na mě jak se trápím.
V tv je každý den nějaký blbý film seriál o nevěře k tomu moje pocity že to co sem měla sdílet já dal jiné a tet jako má rád mě nebo já si to neumím vysvětlit.

Ano,ano sem hloupá ale zajímá mě pokud nějaké muž emočně zahýbal jak se stím manžel srovnal jaký měl pak na nevěru názor,za jak dlouho bylo vše ok.Lze se vůbec srovnat s emoční nevěrou?
Když mi byl manžel nevěrný stále mě obímal když přijel domu i sex byl tak hezký jako bez nevěry.

Není tady

#2 22. 10. 2013 11:48

mikuelini
♥♥♥♥♥--

Re: Jak jste zvládli s manželem jeho emoční nevěru

Emocni nevera ,prosim Te vysvetli ten pojem´,co je tim presne mysleno?

Není tady

#3 22. 10. 2013 11:49

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-

že ta nevěra nebyl žádný úlet, ale že se zamiloval...tak tomu rozumím já

Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

#4 22. 10. 2013 11:51

Hanka333
♥♥-----

mikuelini napsal(a):

Emocni nevera ,prosim Te vysvetli ten pojem´,co je tim presne mysleno?

Našel si kamarádku s kterou vše sdílel ona sním až to skončilo v posteli dokud to neprasklo.sms,fotky,telefonáty za 3 týdny za 4 tisíce atd.Prostě do ní zbláznil.

Upravil(a) Hanka333 (22. 10. 2013 11:52)

Není tady

#5 22. 10. 2013 11:54

mikuelini
♥♥♥♥♥--

Aha ,takze se vsim vsudy.Vis 100% ,ze to skoncilo? Jak dlouho to trvalo ,proc se rozhodl to ukoncit a zustat s Tebou?Jake mate manzelstvi?

Není tady

#6 22. 10. 2013 12:01

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-

důležité je, zda s ním chceš, nebo nechceš zůstat...
Pokud chceš, neměla bys mu to vyčítat. Vyříkat si, proč k tomu došlo.Zřejmě tomu pomohl fakt, že byl dlouhodobě pracovně mimo domov. Sama píšeš, že jste se v té době odcizili.
tady na Babi jsou ženy, které to zvládly, s manželem zůstaly a vztah mají stejný jako dřív. Ale není asi snadné, to při nějakém konfliktu nepoužít..

Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

#7 22. 10. 2013 12:01

Hanka333
♥♥-----

mikuelini napsal(a):

Aha ,takze se vsim vsudy.Vis 100% ,ze to skoncilo? Jak dlouho to trvalo ,proc se rozhodl to ukoncit a zustat s Tebou?Jake mate manzelstvi?

Trvalo to co se týče sexu týden 3x se spolu vyspali,bylo to jednostrané jelikož ona si hojila zklamání z rochodu.
V den kdy to prasklo což dojel na 3 dny domu sem řekla at si vezme věci a odejde že se na něj nemůžu ani podívat,což sem mu dala ještě večeři.Odjel do práce 150km a za 2 dny mi psal sms že to ihned ukončil a jestli to nezpravíme.Za 10dní mi několikrát volal a naposlal skoro 400sms.
Manželství jsme měli dobré po nevěře mi i nᚠznámí říkal že nám ho vždy záviděli v družkou jak se nehádáme a dokážem se na všem dohodnout.

Jenže manžel trpí epilepsii Grand Mall velké záchvaty a nikdo ho poblíž nechtěl zaměstat tak odjel za prací pryč dělal v kuse 2 roky na cestách poslední 1/4 rok si stěžoval že ho nemám ráda,že už chce zůstat doma a podobně.

Po návratu domu se mi nemohl podívat ani do očí vždy když se na mě podíval plakal.Řekl mi že si myslel že jsme spolu už jen tak ale jak měl o mě přijít nemohl jíst,myslet na nic jiného než na mě že o mě nemůže přijít že mě stále miluje.

No a od té doby to zpravujem

Není tady

#8 22. 10. 2013 12:10

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

I ve tvých předchozích vláknech i teď je můj názor ten, že se v tom zbytečně vrtáš.
Žij tady a teď to, co máš. A nerozebírej to pořád. Jde to, zakázat si myšlenky. Když tě to popadne, zaměstnej hlavu něčím jiným a nedovol si takové myšlenky.
Psycholog by ti s tím měl pomoct, ale jenom tehdy, když ty sama doopravdy chceš změnit se.
Je dobré přečíst si, jak kdo zvládl emoční nevěru, ale je to individuální, tobě to celkem k ničemu není.
Osobně nerozumím tomu, proč stále pochybuješ a proč se v tom pořád vrtáš.

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#9 22. 10. 2013 12:15

Hanka333
♥♥-----

Eva. napsal(a):

I ve tvých předchozích vláknech i teď je můj názor ten, že se v tom zbytečně vrtáš.
Žij tady a teď to, co máš. A nerozebírej to pořád. Jde to, zakázat si myšlenky. Když tě to popadne, zaměstnej hlavu něčím jiným a nedovol si takové myšlenky.
Psycholog by ti s tím měl pomoct, ale jenom tehdy, když ty sama doopravdy chceš změnit se.
Je dobré přečíst si, jak kdo zvládl emoční nevěru, ale je to individuální, tobě to celkem k ničemu není.

Tak to přesně rozebíráme při sezení u psycholožky.
Ona se mi posledně smála jelikož se známe 13 let že to je semnou težký.
Chybí mi jistota,bezpečí tak sem se celý roky cítila v mé rodině.Tet prý plavu v bazénku se samími kruhy,čluny,telefoními čísly kvůli záchraně a nemůžu se pustit.
To je prý s toho mého dětství.
Doma sem zastání neměla necítila jsem se tam v bezpečí a tak jsem chtěla takovou rodinu a tet se necítím v bezpečí tady necítím že to je pevný dokoliv z venku může přijít a vzít si co chce.

Je to prostě ve mě.

Není tady

#10 22. 10. 2013 12:22

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Hanka333 napsal(a):

Je to prostě ve mě.

Lze to změnit, když budeš doopravdy z hloubi svého nitra chtít.
Tohle je jen výmluva.
Vím to. Sama jsem to prožila. Jak tu výmluvu, tak i změnu. Už jsi nějaký ten rok dospělá žena. Už není čas vymlouvat se na dětství ani na nic jiného. Svůj život mᚠve svých rukách. Je čas vzít rodiče takové, jací jsou. Ty taky nejsi bez chyby. Je čas žít už podle svého, tak jak ty chceš. A ne se vymlouvat, že ty nic, to dětství a blábláblá.

Není tady

#11 22. 10. 2013 12:32

Hanka333
♥♥-----

Eva. napsal(a):

Hanka333 napsal(a):

Je to prostě ve mě.

Lze to změnit, když budeš doopravdy z hloubi svého nitra chtít.
Tohle je jen výmluva.
Vím to. Sama jsem to prožila. Jak tu výmluvu, tak i změnu. Už jsi nějaký ten rok dospělá žena. Už není čas vymlouvat se na dětství ani na nic jiného. Svůj život mᚠve svých rukách. Je čas vzít rodiče takové, jací jsou. Ty taky nejsi bez chyby. Je čas žít už podle svého, tak jak ty chceš. A ne se vymlouvat, že ty nic, to dětství a blábláblá.

Jenže to tak necítím.
Budu před manželem dělat jak sem v pohodě jak je všechno svělé a uvnitř cítím že mě to stále trápí.
Jo,kdybych byla materialista mávnu rukou ale manžela jsem měla ráda proto jsem si ho vzala a proto i přes jeho nemoc sem sním už 18 let.
Nedokážu si předtsavit žít sním v nejistotě ale bez něj taky ne.
Je mi jasný že si to musím utřídit sama v sobě ale stále nevím jak.
To že sem dospělá nemění nic na tom že stím neumím naložit,ani dospělost nepomůže.
At dělám co dělám,ani se zabavím jak chci v hlavě to lítá stále do kola.Nevím jak se tomu vymanit.Nevímkapitulation

Není tady

#12 22. 10. 2013 12:49

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Jestli svůj náhled nezměníš, můžeš manžela taky ztratit.
Nemusí ho donekonečna bavit, že nejsi schopna tuto záležitost uzavřít.
Ani bych se mu nedivila, kdyby ho to přestalo bavit.
Tohle chceš?
Jo, a vůbec to nemá nic společného s materializmem. To je zase jenom výmluva.
Je to trouba, že ti to vůbec řekl, když nechtěl odcházet. Ale s tím už nic neuděláš. Měl by se změnit i on, aby tě takhle netrápil.

Upravil(a) Eva. (22. 10. 2013 12:53)

Není tady

#13 22. 10. 2013 13:28

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC

Začala bych se učit být si sama se sebou jistá.

Každý den je jen jednou za život

Není tady

#14 22. 10. 2013 13:31

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥

dusička napsal(a):

Začala bych se učit být si sama se sebou jistá.

jak se to učí ?

Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

#15 22. 10. 2013 15:17

Ivana
♥♥♥♥♥♥-

Myslím si, že jsme každý úplně jiný. Někdo nepovažuje nevěru za nic tak strašného, hlavně, když se manžel k manželce chová normálně a plní své povinnosti vůči rodině, jiný to považuje za takovou ránu a zradu, že to nikdy nedokáže odpustit a zapomenout. Hanka je zřejmě ten druhý typ.
Ona určitě ví, že nemůže manžela donekonečna prudit, vyčítat, plakat, vyvádět, zlobit se, jinak ho navždy ztratí. Ale zároveň v hloubi duše se nedokáže přestat trápit a užírat. Podle mě to nemá nic společného s tím, jak moc je sebevědomá a jak moc si věří, ale jak je citlivá a zranitelná. Chápu, že manželovi naprosto věřila, spoléhala na něho a byl pro ni jistotou a on ji zradil. Její rána je příliš hluboká a nechce se zahojit.
Když jí ale nedokáže pomoct ani psycholog, tak kdo? Těžko jí někdo dá takovou radu, aby ji to přestalo bolet a ničit.

Není tady

#16 22. 10. 2013 15:47

Suzie
♥♥♥♥---

Eva. napsal(a):

Omlouvám se za off topic, ale Evo/Majkafo, to už je snad obsedantní porucha, jak furt sleduješ, kdo tu kdy pod jiným nickem psal. Sorry, ale co ti je do toho?

A k tématu:
Zažila jsem manželovu emoční nevěru, nikdy nepřiznal sex, a já mu to za prvé nevěřila a za druhé jsem se s tím prala taky několik let. Teď, když na to myslím, tak pocitově se ve mně nic nehne. První dva roky jsem nemohla koukat na filmy, kde byla nevěra ze strany chlapa. Zato, když ve filmu zahla ženská, to se mi líbilo. Vydž , bude líp.
Teď už je to dvanáct let, to špatné jsem zapomněla, štvou mě na něm jiné věci. Ale zůstali jsme spolu a ta nevěra mi je fakt úplně jedno.

Není tady

#17 22. 10. 2013 16:54

dycinky
♥♥♥♥♥♥-

Ivana napsal(a):

Myslím si, že jsme každý úplně jiný. Někdo nepovažuje nevěru za nic tak strašného, hlavně, když se manžel k manželce chová normálně a plní své povinnosti vůči rodině, jiný to považuje za takovou ránu a zradu, že to nikdy nedokáže odpustit a zapomenout. Hanka je zřejmě ten druhý typ.
Ona určitě ví, že nemůže manžela donekonečna prudit, vyčítat, plakat, vyvádět, zlobit se, jinak ho navždy ztratí. Ale zároveň v hloubi duše se nedokáže přestat trápit a užírat. Podle mě to nemá nic společného s tím, jak moc je sebevědomá a jak moc si věří, ale jak je citlivá a zranitelná. Chápu, že manželovi naprosto věřila, spoléhala na něho a byl pro ni jistotou a on ji zradil. Její rána je příliš hluboká a nechce se zahojit.
Když jí ale nedokáže pomoct ani psycholog, tak kdo? Těžko jí někdo dá takovou radu, aby ji to přestalo bolet a ničit.

az si uvedomí,že spolehnout se musí jen a jen nasebe a jistotu ji nikdo jiný nemůže zaručit, pak se jí konečně uleví.

Není tady

#18 22. 10. 2013 16:57

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

Dycinky děkuju, napsala si to výstižně. Přemýšlím jak to napsat, a Ty si to vyjádřila naprosto přesně. tummenupp

Není tady

#19 22. 10. 2013 17:07

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Suzie napsal(a):

Omlouvám se za off topic, ale Evo/Majkafo, to už je snad obsedantní porucha, jak furt sleduješ, kdo tu kdy pod jiným nickem psal. Sorry, ale co ti je do toho?
.

U někoho porucha, u někoho dobrá pamě... smile

Myslím si, že je fajn, že si člověk pamatuje a pak se tady nevyptává na již napsané a taky může poradit líp, znajíc víc souvislostí, než v tomto jednom vlákně, když tady už někdo píše delší dobu.

Není tady

#20 22. 10. 2013 17:10

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Ivana napsal(a):

V tomto nemᚠpravdu.
Zdravě sebevědomý člověk je citlivý, ale není tolik zranitelný. Protože ví, že spousta věcí, které si někdo bere osobně, osobní vůbec nejsou.
A je blbost na někoho, včetně sebe spoléhat a hledat jistotu v jiném člověku. Zdravě sebevědomý člověk tohle ví a taky žije. Ví, že jistotu může hledat pouze v sobě.
Psycholog nepomůže nikomu, kdo sám doopravdy nechce, aby mu pomohl.

Není tady

#21 22. 10. 2013 17:12

Suzie
♥♥♥♥---

Eva. napsal(a):

Suzie napsal(a):

.

U někoho porucha, u někoho dobrá pamě... smile

Myslím si, že je fajn, že si člověk pamatuje a pak se tady nevyptává na již napsané a taky může poradit líp, znajíc víc souvislostí, než v tomto jednom vlákně, když tady už někdo píše delší dobu.

OK, beru, ale kde bereš ten čas na pročítání všech příspěvků? Omlouvám se za offtopic

Není tady

#22 22. 10. 2013 17:21

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Suzie napsal(a):

OK, beru, ale kde bereš ten čas na pročítání všech příspěvků? Omlouvám se za offtopic

Já se zase zeptám, proč si myslíš, že pročítám všechny příspěvky. Nepročítám, to bych skutečně nestihla.
A taky mám celkem dobrou pamě, když už si něco přečtu (před tím, než jsem užívala antidepresiva, to bylo mnohem lepší), čtu rychle, jsem hyperaktivní, za den stihnu spousty věcí. smile
Někdy se sama divím, co vše stíhám. Dělám i hodně věcí najednou. Třeba pletu, dívám se na televizi a čtu knížku...
offtopic

Není tady

#23 22. 10. 2013 17:30

Suzie
♥♥♥♥---

Eva. napsal(a):

Suzie napsal(a):

Já se zase zeptám, proč si myslíš, že pročítám všechny příspěvky. Nepročítám, to bych skutečně nestihla.
A taky mám celkem dobrou pamě, když už si něco přečtu (před tím, než jsem užívala antidepresiva, to bylo mnohem lepší), čtu rychle, jsem hyperaktivní, za den stihnu spousty věcí. smile
Někdy se sama divím, co vše stíhám. Dělám i hodně věcí najednou. Třeba pletu, dívám se na televizi a čtu knížku...
offtopic

Jéžišmarjá, ty šilháš? Opět offtopic

Není tady

#24 22. 10. 2013 17:56

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Eva. napsal(a):

Suzie napsal(a):

offtopic

jsem na tom podobně jako Eva, pamatuji si co kdo psal.....ovšem nepamatuji si co mám koupit v obchodě dumbom .

Není tady

#25 22. 10. 2013 18:15

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

aprill napsal(a):

Eva. napsal(a):

Suzie napsal(a):

offtopic

jsem na tom podobně jako Eva, pamatuji si co kdo psal.....ovšem nepamatuji si co mám koupit v obchodě dumbom .

big_smile tak to mám stejně. dumbom

Není tady

NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí