Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#76 4. 12. 2013 12:46

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Vánoce 2013

Judyna napsal(a):

Už mám upečené zázvorky, heč!

tummenupp  Judyno, zázvorky vůbec neznám! Jak chutnají? No asi po zázvoru podle názvu? rodna
Já mám zázvor moc ráda, ale v cukroví si to neumím představit, musím se po netu podívat po receptu.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#77 4. 12. 2013 12:49

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Vánoce 2013

Jaku napsal(a):

Budete letos o vánocích,tedy hlavně přes Štědrý dendoma nebo někam pojedete,např. na 3 dny,na týden.

Popřípadě jestli jste takto někdy někde strávili to hlavní období vánoc mimo domov v nějakém hotelu,jaké to bylo-lepší či horší než klasika doma?

Jaku, já si absolutně neumím představit trávit vánoce v nějakém hotelu v cizím prostředí! Kdykoliv jindy, při jakékoliv příležitosti, ale na ty vánoce chci být doma (či u rodiny) a né v cizím prostředí v hotelu. To by pro mne byly moc smutné vánoce.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#78 4. 12. 2013 12:54

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Vánoce 2013

zázvorky vůbec neznám
Tak se podívej
http://www.jandejsek.cz/images/0100_Z%C3%A1zvorka_-_formi%C4%8Dka.JPG http://www.jandejsek.cz/images/0100_Z%C3%A1zvorka_-_pern%C3%AD%C4%8Dek.JPG

Jsem si přivezla z adventního vejletu dvaceticentimetrovou vykrajovačku anděla... tak na ty perníčky možná přeci jen zadělám wink

na ty vánoce chci být doma (či u rodiny) a né v cizím prostředí v hotelu
Někdy je změna prostředí zatraceně vhodná...

Upravil(a) helena (4. 12. 2013 12:56)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#79 4. 12. 2013 12:56

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Vánoce 2013

Ivana napsal(a):

Já budu letos již potřetí na Štědrý večer sama a vůbec mi to nevadí. Syn žije u svého otce (sice ve svém bytě, ale v jeho domě) a tak bude přirozeně u nich, nepojede někam 50 km za máti a dcera přece nebude se mnou sama, tak bude taky s nimi. Nevadí mi to, já jsem sama ráda. Dám si kousek kapra a br. salátu, naliju si skleničku vína, zakousnu cukroví a kouknu se na pohádku v TV.
Když jsem byla ještě vdaná a byli jsme i s dětmi, tak bych moc ráda jela někam do tepla a vůbec mi mi nevadilo, že přijdu o vánoční atmosféru. Jenže jsem na to neměli peníze a můj BM by to asi ani nechtěl, on je dost konzervativní. No, a já sama nikam nepojedu, nehledě na to, že taky nemám peníze. Ale jet sama do ciziny, to bych nezvládla, ne psychicky, to klidně, ale vsadím se, že bych se ztratila už na letišti.

Ivanko, tohle jsi psala již loni a už tenkrát jsem to nemohla pochopit! sad  To neber špatně, hlavní je, že tobě to nevadí!!! Ale já tohle nějak neumím pochopit, že bych nechala jednoho rodiče o samotě. Že bych to brala stylem "přece nebudu s mámou sama, tak to radši hurá k tátovi" sad - to si vůbec neumím představit. Právě proto, že by ta máma byla sama, tak právě proto bych jela k ní! Pro mne je tohle číst hodně zvláštní a moc smutný.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#80 4. 12. 2013 13:02

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Vánoce 2013

big_smile

helena napsal(a):

zázvorky vůbec neznám
Tak se podívej
http://www.jandejsek.cz/images/0100_Z%C … 4%8Dka.JPG http://www.jandejsek.cz/images/0100_Z%C … 4%8Dek.JPG

Jsem si přivezla z adventního vejletu dvaceticentimetrovou vykrajovačku anděla... tak na ty perníčky možná přeci jen zadělám wink

na ty vánoce chci být doma (či u rodiny) a né v cizím prostředí v hotelu
Někdy je změna prostředí zatraceně vhodná...

To je nádhera! To cukroví - tvar a zdobení! Ježkovy oči to chci! big_smile
Heleno, věřím, že pro někoho je změna prostředí vhodná. Ale pro mne určitě ne, nechtěla bych trávit vánoce v hotelu.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#81 4. 12. 2013 13:04

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Vánoce 2013

Ježkovy oči to chci!
No tak to se na toho Jandejska koukni... až uvidíš, co všechno nabízí za vykrajovačky - včetně obrázků, jak to vypadá hotový, tak tě tu do ledna neuvidíme http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#82 4. 12. 2013 13:27

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Vánoce 2013

LENNNA napsal(a):

Ivana napsal(a):

Já budu letos již potřetí na Štědrý večer sama a vůbec mi to nevadí. Syn žije u svého otce (sice ve svém bytě, ale v jeho domě) a tak bude přirozeně u nich, nepojede někam 50 km za máti a dcera přece nebude se mnou sama, tak bude taky s nimi. Nevadí mi to, já jsem sama ráda. Dám si kousek kapra a br. salátu, naliju si skleničku vína, zakousnu cukroví a kouknu se na pohádku v TV.
Když jsem byla ještě vdaná a byli jsme i s dětmi, tak bych moc ráda jela někam do tepla a vůbec mi mi nevadilo, že přijdu o vánoční atmosféru. Jenže jsem na to neměli peníze a můj BM by to asi ani nechtěl, on je dost konzervativní. No, a já sama nikam nepojedu, nehledě na to, že taky nemám peníze. Ale jet sama do ciziny, to bych nezvládla, ne psychicky, to klidně, ale vsadím se, že bych se ztratila už na letišti.

Ivanko, tohle jsi psala již loni a už tenkrát jsem to nemohla pochopit! sad  To neber špatně, hlavní je, že tobě to nevadí!!! Ale já tohle nějak neumím pochopit, že bych nechala jednoho rodiče o samotě. Že bych to brala stylem "přece nebudu s mámou sama, tak to radši hurá k tátovi" sad - to si vůbec neumím představit. Právě proto, že by ta máma byla sama, tak právě proto bych jela k ní! Pro mne je tohle číst hodně zvláštní a moc smutný.

Víš, ono je to i tím, že já ty Vánoce zas tak neprožívám. Vždy jsem sama každý večer, tak budu i na Štědrý večer. Ke mně přijdou na Boží hod na oběd a užijeme si to taky. Nikdy jsem nepochopila takové to hysterčení kvůli Vánocům. Je to přece den jako každý jiný, má 24 hodin a uplyne to jako nic. Nejsem typ, který by brečel, že jsem sama. Já si samotu užívám.

Není tady

 

#83 4. 12. 2013 13:34

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Vánoce 2013

helena napsal(a):

Ježkovy oči to chci!
No tak to se na toho Jandejska koukni... až uvidíš, co všechno nabízí za vykrajovačky - včetně obrázků, jak to vypadá hotový, tak tě tu do ledna neuvidíme http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png

lol  Heleno, kam že se to mám podívat?


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#84 4. 12. 2013 13:38

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Vánoce 2013

kam že se to mám podívat?
Tady
http://www.jandejsek.cz/index.php/cz/produkty
(ale mᚠto i na začátku toho původního odkazu)
Tak čau po Novým roce http://fora.babinet.cz/img/smilies/reta.gif


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#85 4. 12. 2013 13:43

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Vánoce 2013

Ivana napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Ivana napsal(a):

Já budu letos již potřetí na Štědrý večer sama a vůbec mi to nevadí. Syn žije u svého otce (sice ve svém bytě, ale v jeho domě) a tak bude přirozeně u nich, nepojede někam 50 km za máti a dcera přece nebude se mnou sama, tak bude taky s nimi. Nevadí mi to, já jsem sama ráda. Dám si kousek kapra a br. salátu, naliju si skleničku vína, zakousnu cukroví a kouknu se na pohádku v TV.
Když jsem byla ještě vdaná a byli jsme i s dětmi, tak bych moc ráda jela někam do tepla a vůbec mi mi nevadilo, že přijdu o vánoční atmosféru. Jenže jsem na to neměli peníze a můj BM by to asi ani nechtěl, on je dost konzervativní. No, a já sama nikam nepojedu, nehledě na to, že taky nemám peníze. Ale jet sama do ciziny, to bych nezvládla, ne psychicky, to klidně, ale vsadím se, že bych se ztratila už na letišti.

Ivanko, tohle jsi psala již loni a už tenkrát jsem to nemohla pochopit! sad  To neber špatně, hlavní je, že tobě to nevadí!!! Ale já tohle nějak neumím pochopit, že bych nechala jednoho rodiče o samotě. Že bych to brala stylem "přece nebudu s mámou sama, tak to radši hurá k tátovi" sad - to si vůbec neumím představit. Právě proto, že by ta máma byla sama, tak právě proto bych jela k ní! Pro mne je tohle číst hodně zvláštní a moc smutný.

Víš, ono je to i tím, že já ty Vánoce zas tak neprožívám. Vždy jsem sama každý večer, tak budu i na Štědrý večer. Ke mně přijdou na Boží hod na oběd a užijeme si to taky. Nikdy jsem nepochopila takové to hysterčení kvůli Vánocům. Je to přece den jako každý jiný, má 24 hodin a uplyne to jako nic. Nejsem typ, který by brečel, že jsem sama. Já si samotu užívám.

Tak to je dobře tummenupp . Není to myšleno špatně, vím, že každý jsme jiný a že co vadí mě, tak druhému naopak vadit nemusí vůbec. Já jen reagovala, protože mě tohle vždy přijde takovém moc smutné, když to čtu a neumím to nějak pochopit. Já jsem taky ráda strašně sama a samota mi vůbec nevadí! Ale to mi nijak nesouvisí s tím, že bych si řekla "přece nebudu sama s mámou, tak to radši půjdu k tátovi". Mě tohle prostě zní tak moc smutně sad


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#86 4. 12. 2013 13:47

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Vánoce 2013

"přece nebudu sama s mámou, tak to radši půjdu k tátovi"
Jako máma bych souhlasila... zvl᚝ když vím, že se sejdeme druhej den. Kdyby mělo dítě přijít jen proto, abych nebyla sama, měla bych pocit, že ho do něčeho tlačím.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#87 4. 12. 2013 13:50

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Vánoce 2013

Lenno - podle mého je to u Ivany o tom, že zřejmě dcera i syn mají odjakživa vřelejší vztah ke svému otci než matce, když tady psala IVana, že vlastně děti měla, protože je chtěla v manželství s manželem, ne kvůli sobě a prostě,že po nich netoužila. Možná děti vycítili tu studenost, která na mě vyskakovala z písmenek od Ivany. Každopádně nechci soudit, každý to máme tak, jak to máme. Je fajn Ivano, že přijedou děti na Boží hod a že budete spolu.

Upravil(a) dusička (4. 12. 2013 13:51)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#88 4. 12. 2013 13:52

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Vánoce 2013

LENNNA napsal(a):

Ivana napsal(a):

LENNNA napsal(a):


Ivanko, tohle jsi psala již loni a už tenkrát jsem to nemohla pochopit! sad  To neber špatně, hlavní je, že tobě to nevadí!!! Ale já tohle nějak neumím pochopit, že bych nechala jednoho rodiče o samotě. Že bych to brala stylem "přece nebudu s mámou sama, tak to radši hurá k tátovi" sad - to si vůbec neumím představit. Právě proto, že by ta máma byla sama, tak právě proto bych jela k ní! Pro mne je tohle číst hodně zvláštní a moc smutný.

Víš, ono je to i tím, že já ty Vánoce zas tak neprožívám. Vždy jsem sama každý večer, tak budu i na Štědrý večer. Ke mně přijdou na Boží hod na oběd a užijeme si to taky. Nikdy jsem nepochopila takové to hysterčení kvůli Vánocům. Je to přece den jako každý jiný, má 24 hodin a uplyne to jako nic. Nejsem typ, který by brečel, že jsem sama. Já si samotu užívám.

Tak to je dobře tummenupp . Není to myšleno špatně, vím, že každý jsme jiný a že co vadí mě, tak druhému naopak vadit nemusí vůbec. Já jen reagovala, protože mě tohle vždy přijde takovém moc smutné, když to čtu a neumím to nějak pochopit. Já jsem taky ráda strašně sama a samota mi vůbec nevadí! Ale to mi nijak nesouvisí s tím, že bych si řekla "přece nebudu sama s mámou, tak to radši půjdu k tátovi". Mě tohle prostě zní tak moc smutně sad

Ono kolikrát právě něco napsaného vyzní bohužel úplně jinak,než když to člověk vysloví.Mě to o té dceeři taky bacilo do očí,ale vím jak to Ivana má a chápu ji,mamka je stejná-se samotou nemá problém naštěstí a já v tomto budu asi po ní.
Kolikrát u nás o štědrém dnu,když jsme si rozbalili dárky zazněla věta: tak a je zas po vánocích. A má to něco do sebe!
Vánoce mě nechávají už v klidu,nevyšiluju se spoustou receptů na pečení,max. peču 2 oblíbené druhy a hotovo.

Není tady

 

#89 4. 12. 2013 14:09

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Vánoce 2013

Moje deti jsou taky u otce  a u babicky. Babicce je uz pres 90 let a zacina byt problematicka. Snad se jeste dozije , jeji rodice umreli hodne stari.

Ja to tak ynejak mos neprehanim s Vanocemi, manzel musi pracovat, nevlastni dcera je poslana k teticce....tak bude klid.
Ja to tak mam rada.

Upravil(a) sahleb (4. 12. 2013 14:10)


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#90 4. 12. 2013 14:35

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Vánoce 2013

dusička napsal(a):

Lenno - podle mého je to u Ivany o tom, že zřejmě dcera i syn mají odjakživa vřelejší vztah ke svému otci než matce, když tady psala IVana, že vlastně děti měla, protože je chtěla v manželství s manželem, ne kvůli sobě a prostě,že po nich netoužila. Možná děti vycítili tu studenost, která na mě vyskakovala z písmenek od Ivany. Každopádně nechci soudit, každý to máme tak, jak to máme. Je fajn Ivano, že přijedou děti na Boží hod a že budete spolu.

To nevím, jestli děti mají vřelejší vztah k otci, možná jo, ale já jsem rozhodně nebyla nějaký studený čumák, s dětmi jsem se mazlila a pusinkovala, starala se o ně a myslím, že si docela dost rozumíme. Myslím, že děti ke mně chodí rády. Ale je fakt, že syn bydlí v domě svého otce, takže je tak nějak přirozené, že sejde dolů k nim, než aby sedl do auta a jel 50 km ke mně a v noci zas zpět. A dcera taky nebydlí v našem městě, kromě toho nová žena mého muže je její dobrá dlouholetá kamarádka, bude tam asi i babička, když dědeček teď umřel, tak to bude veselejší. A mají tam malého brášku a s dítětem je ten Ježíšek přece jen o něčem jiném.

Není tady

 

#91 4. 12. 2013 14:59

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Vánoce 2013

Ivana napsal(a):

dusička napsal(a):

Lenno - podle mého je to u Ivany o tom, že zřejmě dcera i syn mají odjakživa vřelejší vztah ke svému otci než matce, když tady psala IVana, že vlastně děti měla, protože je chtěla v manželství s manželem, ne kvůli sobě a prostě,že po nich netoužila. Možná děti vycítili tu studenost, která na mě vyskakovala z písmenek od Ivany. Každopádně nechci soudit, každý to máme tak, jak to máme. Je fajn Ivano, že přijedou děti na Boží hod a že budete spolu.

To nevím, jestli děti mají vřelejší vztah k otci, možná jo, ale já jsem rozhodně nebyla nějaký studený čumák, s dětmi jsem se mazlila a pusinkovala, starala se o ně a myslím, že si docela dost rozumíme. Myslím, že děti ke mně chodí rády. Ale je fakt, že syn bydlí v domě svého otce, takže je tak nějak přirozené, že sejde dolů k nim, než aby sedl do auta a jel 50 km ke mně a v noci zas zpět. A dcera taky nebydlí v našem městě, kromě toho nová žena mého muže je její dobrá dlouholetá kamarádka, bude tam asi i babička, když dědeček teď umřel, tak to bude veselejší. A mají tam malého brášku a s dítětem je ten Ježíšek přece jen o něčem jiném.

Ivano, já jsem to vůbec nemyslela zle. Neomlouvej se. Já to chápu. A říkám si,až jednou mi vyletí děti z hnízda a budou mít svou rodinu, budu na vánoce jen s manželem. Nechci nikam jinam chodit, k mladým. Prostě doma je doma.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#92 4. 12. 2013 16:41

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Vánoce 2013

Kolikrát u nás o štědrém dnu,když jsme si rozbalili dárky zazněla věta: tak a je zas po vánocích. A má to něco do sebe!

U nás tím vánoce teprv začínají. Naštěstí :-) proč ty vánoce vlastně "slavíte"?

Není tady

 

#93 4. 12. 2013 16:43

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Vánoce 2013

LENNNO, taky to nechápu. Ale hlavní je, že je Ivana spokojená.
Letos se na vánoce těším obzvl᚝, po dlouhé době si užiju dětí.

Není tady

 

#94 4. 12. 2013 17:42

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Vánoce 2013

proč ty vánoce vlastně "slavíte"?
Jak kdo, holcino... jak kdo... http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#95 4. 12. 2013 19:45

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Vánoce 2013

Ivana napsal(a):

dusička napsal(a):

Lenno - podle mého je to u Ivany o tom, že zřejmě dcera i syn mají odjakživa vřelejší vztah ke svému otci než matce, když tady psala IVana, že vlastně děti měla, protože je chtěla v manželství s manželem, ne kvůli sobě a prostě,že po nich netoužila. Možná děti vycítili tu studenost, která na mě vyskakovala z písmenek od Ivany. Každopádně nechci soudit, každý to máme tak, jak to máme. Je fajn Ivano, že přijedou děti na Boží hod a že budete spolu.

To nevím, jestli děti mají vřelejší vztah k otci, možná jo, ale já jsem rozhodně nebyla nějaký studený čumák, s dětmi jsem se mazlila a pusinkovala, starala se o ně a myslím, že si docela dost rozumíme. Myslím, že děti ke mně chodí rády. Ale je fakt, že syn bydlí v domě svého otce, takže je tak nějak přirozené, že sejde dolů k nim, než aby sedl do auta a jel 50 km ke mně a v noci zas zpět. A dcera taky nebydlí v našem městě, kromě toho nová žena mého muže je její dobrá dlouholetá kamarádka, bude tam asi i babičku , když dědeček teď umřel, tak to bude veselejší. A mají tam malého brášku a s dítětem je ten Ježíšek přece jen o něčem jiném.

no vidíš a já sednu do auta a pojedu za mámou, aby o štědrém dnu nebyla sama a na Boží hod se tam VŠICHNI znova sejdeme....

Není tady

 

#96 4. 12. 2013 21:23

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Vánoce 2013

holcina napsal(a):

Kolikrát u nás o štědrém dnu,když jsme si rozbalili dárky zazněla věta: tak a je zas po vánocích. A má to něco do sebe!

U nás tím vánoce teprv začínají. Naštěstí :-) proč ty vánoce vlastně "slavíte"?

Z toho samého důvodu co vy třeba například.Jinak dobrá otázka vůbec k zamyšlení,protože s těmi,se kterými se scházet chceme,se scházíme i během roku,když mám chut na kapra se salátem tak si ho udělám taky kdykoli,vegetit doma taky můžem kdykoli,i si upéct cukroví - tuto činnost ale nenávidím.vánoce jsou dnes zkomercializované šílenství a osobně mám mnohem radši,když jsou na sebe lidi milí celý rok a pořád,než když si během pár dnů,které se nazývají vánocemi, jen na něco snaží hrát .Co to je pro naprostou většinu našeho národa slavit vánoce - válet se na sedačce a cpát se a hypnotizovat tv.

Není tady

 

#97 4. 12. 2013 21:25

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Vánoce 2013

aprill napsal(a):

Ivana napsal(a):

dusička napsal(a):

Lenno - podle mého je to u Ivany o tom, že zřejmě dcera i syn mají odjakživa vřelejší vztah ke svému otci než matce, když tady psala IVana, že vlastně děti měla, protože je chtěla v manželství s manželem, ne kvůli sobě a prostě,že po nich netoužila. Možná děti vycítili tu studenost, která na mě vyskakovala z písmenek od Ivany. Každopádně nechci soudit, každý to máme tak, jak to máme. Je fajn Ivano, že přijedou děti na Boží hod a že budete spolu.

To nevím, jestli děti mají vřelejší vztah k otci, možná jo, ale já jsem rozhodně nebyla nějaký studený čumák, s dětmi jsem se mazlila a pusinkovala, starala se o ně a myslím, že si docela dost rozumíme. Myslím, že děti ke mně chodí rády. Ale je fakt, že syn bydlí v domě svého otce, takže je tak nějak přirozené, že sejde dolů k nim, než aby sedl do auta a jel 50 km ke mně a v noci zas zpět. A dcera taky nebydlí v našem městě, kromě toho nová žena mého muže je její dobrá dlouholetá kamarádka, bude tam asi i babičku , když dědeček teď umřel, tak to bude veselejší. A mají tam malého brášku a s dítětem je ten Ježíšek přece jen o něčem jiném.

no vidíš a já sednu do auta a pojedu za mámou, aby o štědrém dnu nebyla sama a na Boží hod se tam VŠICHNI znova sejdeme....

škoda,že tu nemáme vlastní vyjádření tvojí matky gloria

Není tady

 

#98 4. 12. 2013 21:29

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Vánoce 2013

dusička napsal(a):

Ivana napsal(a):

dusička napsal(a):

Lenno - podle mého je to u Ivany o tom, že zřejmě dcera i syn mají odjakživa vřelejší vztah ke svému otci než matce, když tady psala IVana, že vlastně děti měla, protože je chtěla v manželství s manželem, ne kvůli sobě a prostě,že po nich netoužila. Možná děti vycítili tu studenost, která na mě vyskakovala z písmenek od Ivany. Každopádně nechci soudit, každý to máme tak, jak to máme. Je fajn Ivano, že přijedou děti na Boží hod a že budete spolu.

To nevím, jestli děti mají vřelejší vztah k otci, možná jo, ale já jsem rozhodně nebyla nějaký studený čumák, s dětmi jsem se mazlila a pusinkovala, starala se o ně a myslím, že si docela dost rozumíme. Myslím, že děti ke mně chodí rády. Ale je fakt, že syn bydlí v domě svého otce, takže je tak nějak přirozené, že sejde dolů k nim, než aby sedl do auta a jel 50 km ke mně a v noci zas zpět. A dcera taky nebydlí v našem městě, kromě toho nová žena mého muže je její dobrá dlouholetá kamarádka, bude tam asi i babička, když dědeček teď umřel, tak to bude veselejší. A mají tam malého brášku a s dítětem je ten Ježíšek přece jen o něčem jiném.

Ivano, já jsem to vůbec nemyslela zle. Neomlouvej se. Já to chápu. A říkám si,až jednou mi vyletí děti z hnízda a budou mít svou rodinu, budu na vánoce jen s manželem. Nechci nikam jinam chodit, k mladým. Prostě doma je doma.

Já to tak do budoucna taky vidím - co nemᚠsám rád,nečin druhému.A já si nerada dělám z bytu bospodu,návštěvu si užiju nejvíc tehdy,když jsem obskakována nebo když návštěva ak max. po 3 hodinách vypadne.

Není tady

 

#99 4. 12. 2013 22:19

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Vánoce 2013

U nás bylo zvykem (píšu bylo) , že jsme se celá rodina sešla u našich na Nový rok na oběd. Jenže postupem času se to stávalo povinností. tillfreds S vyhřátýho pelíšku přesně na dvanáctou , s dětma, s manželem. Ségra to samý. Nikdo si nedovolil říct, já nepřijdu. Dneska mi mamka oznámila, že už se ten Novoroční oběd jednou musí zrušit, že chce mít svůj klid , a abych se nezlobila. Mně se ulevilo. smile


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#100 4. 12. 2013 23:54

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: Vánoce 2013

Ivana napsal(a):

Já mám ráda veliké stromečky, když jsem byla dítě, měli jsme stropy 3,60 m a stromeček musel být vždycky až do stropu.
Ale teď, co jsem sama, už stromeček nekupuju, koupím si větev do vázy, ozdobím si ji drobnými červenými kouličkami a zlatým řetězem a mám ji místo stromečku.

Bydlet sama, tak to řeším stejně.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů