Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 17. 10. 2013 8:59

Market
♥♥-----
Registrovaný: 6. 12. 2006
Příspěvky: 32

Re: Jak mám ještě důvěřovat?

Jessiko, já v tom nevidím podřízení se, ale to, že prostě přestanu dělat něco co nemá symsl, co mě vyčerpává a nikam nevede a začnu žít jinak. Něco jako: hele stačilo, jdu dál...

Není tady

 

#52 17. 10. 2013 9:09

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jak mám ještě důvěřovat?

Jessika napsal(a):

vera napsal(a):

Eva. napsal(a):


Proč v tom vidíš, že musí? Copak ty něco musíš? va Proč?

zapracovat na sobě.....kvůli sobě.....abych já neměla problém....abych já byla v pohodě....přeskládat v hlavě
myslela jsem to jinak......že mě to nebude trápit.....že se to pro mne stane podružný problém....a že mě to posune dál
ne, že se se PODŘÍDÍM

Pardon. Ale já nevidím na tom, že si přeskládám v hlavě , že mi určitá věc nevadí (abych neměla problém), nic jiného, než PODŘÍZENÍ SE. By by se jednalo o podřízení se situaci.

No a? To tvoje ego praskne, ak sa musí v niečom podriadi (podža TEBA), aby bol človek spokojný? Podža mňa to je úplne OK. V tomto prípade pre mňa účel (=spokojnos, vyrovnanos) svätí prostriedky.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#53 17. 10. 2013 10:04

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 10. 2007
Příspěvky: 4571

Re: Jak mám ještě důvěřovat?

Market napsal(a):

Jessiko, já v tom nevidím podřízení se, ale to, že prostě přestanu dělat něco co nemá symsl, co mě vyčerpává a nikam nevede a začnu žít jinak. Něco jako: hele stačilo, jdu dál...

Jasně. Je to JEN o pojmenování.
Ale padlo tady taky "MUS͊" ?   Ano, MUS͊, když CHCEŠ.
Tedy musíš se změnit, když chceš , aby ti něco přestalo vadit.
Protože chlap se nezmění, protože jemu to nevadí.

Chlap chce podvádět, podvádí , ale  vrátí se k manželce.

Manželka chce s chlapem být (a má ho doma, ale on stále podvádí), takže aby jí to přestalo vadit -  MUSÍ přizpůsobit svoje myšlení. A tak se tedy buď přizpůsobí nebo je sama.
Ale když chce udržet rodinu, nějakou dobu třeba - pro děti, tak prostě musí.


Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

 

#54 17. 10. 2013 10:07

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 10. 2007
Příspěvky: 4571

Re: Jak mám ještě důvěřovat?

Selima napsal(a):

Jessika napsal(a):

vera napsal(a):


zapracovat na sobě.....kvůli sobě.....abych já neměla problém....abych já byla v pohodě....přeskládat v hlavě
myslela jsem to jinak......že mě to nebude trápit.....že se to pro mne stane podružný problém....a že mě to posune dál
ne, že se se PODŘÍDÍM

Pardon. Ale já nevidím na tom, že si přeskládám v hlavě , že mi určitá věc nevadí (abych neměla problém), nic jiného, než PODŘÍZENÍ SE. By by se jednalo o podřízení se situaci.

No a? To tvoje ego praskne, ak sa musí v niečom podriadi (podža TEBA), aby bol človek spokojný? Podža mňa to je úplne OK. V tomto prípade pre mňa účel (=spokojnos, vyrovnanos) svätí prostriedky.

Kdysi jsi psala docela rozumné příspěvky. Co to plácᚠo mém egu?
Řeším to pouze v otázce lingvistiky.


Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

 

#55 17. 10. 2013 10:18

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Jak mám ještě důvěřovat?

Market napsal(a):

Je to tak jak píše vera. Zapracovat na SOBĚ. Věnovat energii tomu, abych se cítila dobře, byla v pohodě a hlavně měla svůj život ve svých rukách. Nenechat se ovlivňovat tím, jak se zrovna manžel tváří a jestli mu náhodou nepípnul mobil.

Hele, já jsem přesvědčená o tom, že ve vztahu - a už manželským, mileneckým, chození - to má být chlap, který se snaží ženu získat, plnit jí přání, strachovat se, aby mu někam neodešla....

ano....mít svůj život ve svých rukách
já to taky neměla a neuměla a byla.....závisla a jak píše Jes podřízená......smutnila a hroutila se
chlapa nezměníš......ale sebe ano
chtělo to tvrdou práci......a výsledky se dostavily
žiju v jiném poschodí.......a žádný muž mě nerozhodí.....

Není tady

 

#56 17. 10. 2013 10:23

Market
♥♥-----
Registrovaný: 6. 12. 2006
Příspěvky: 32

Re: Jak mám ještě důvěřovat?

Jessika napsal(a):

Market napsal(a):

Jessiko, já v tom nevidím podřízení se, ale to, že prostě přestanu dělat něco co nemá symsl, co mě vyčerpává a nikam nevede a začnu žít jinak. Něco jako: hele stačilo, jdu dál...

Jasně. Je to JEN o pojmenování.
Ale padlo tady taky "MUS͊" ?   Ano, MUS͊, když CHCEŠ.
Tedy musíš se změnit, když chceš , aby ti něco přestalo vadit.
Protože chlap se nezmění, protože jemu to nevadí.

Chlap chce podvádět, podvádí , ale  vrátí se k manželce.

Manželka chce s chlapem být (a má ho doma, ale on stále podvádí), takže aby jí to přestalo vadit -  MUSÍ přizpůsobit svoje myšlení. A tak se tedy buď přizpůsobí nebo je sama.
Ale když chce udržet rodinu, nějakou dobu třeba - pro děti, tak prostě musí.

Já to ale neberu tak, že se přizpůsobí tomu, že jí chlap podvádí, a že se bude snažit, aby jí to nevadilo.
Myslím změnu sebe samé bez ohledu na muže. Udělat si svůj základ, být v rámci možností na něm nezávislá (citově třeba). Aby měla samu sebe a věděla, že když jí muž odejde, tak se z toho nesesype, protože stojí na vlastních nohou.
Tohle je věc, která nemůže nijak uškodit - naopak. Než věnovat energii tomu, kde ten můj muž asi zrovna teď je a co dělá, tak tu energii a úsilí dát sobě.

Není tady

 

#57 17. 10. 2013 11:26

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Jak mám ještě důvěřovat?

Market napsal(a):

Jessika napsal(a):

Market napsal(a):

Jessiko, já v tom nevidím podřízení se, ale to, že prostě přestanu dělat něco co nemá symsl, co mě vyčerpává a nikam nevede a začnu žít jinak. Něco jako: hele stačilo, jdu dál...

Jasně. Je to JEN o pojmenování.
Ale padlo tady taky "MUS͊" ?   Ano, MUS͊, když CHCEŠ.
Tedy musíš se změnit, když chceš , aby ti něco přestalo vadit.
Protože chlap se nezmění, protože jemu to nevadí.

Chlap chce podvádět, podvádí , ale  vrátí se k manželce.

Manželka chce s chlapem být (a má ho doma, ale on stále podvádí), takže aby jí to přestalo vadit -  MUSÍ přizpůsobit svoje myšlení. A tak se tedy buď přizpůsobí nebo je sama.
Ale když chce udržet rodinu, nějakou dobu třeba - pro děti, tak prostě musí.

Já to ale neberu tak, že se přizpůsobí tomu, že jí chlap podvádí, a že se bude snažit, aby jí to nevadilo.
Myslím změnu sebe samé bez ohledu na muže. Udělat si svůj základ, být v rámci možností na něm nezávislá (citově třeba). Aby měla samu sebe a věděla, že když jí muž odejde, tak se z toho nesesype, protože stojí na vlastních nohou.
Tohle je věc, která nemůže nijak uškodit - naopak. Než věnovat energii tomu, kde ten můj muž asi zrovna teď je a co dělá, tak tu energii a úsilí dát sobě.

jo, jo....godlike

Není tady

 

#58 17. 10. 2013 11:43

orela
Zablokovaný
Registrovaný: 27. 7. 2013
Příspěvky: 78

Re: Jak mám ještě důvěřovat?

Chlap at si leze treba do tramtarie ,je to trouba.Milenka se mu omrzi a potom bude chtit zpatky k manzelce.Jsou to volecci ,myslej si ,ze jsou stred vesmiru

Není tady

 

#59 17. 10. 2013 12:35

rudolf
♥♥♥♥---
Registrovaný: 25. 3. 2013
Příspěvky: 339

Re: Jak mám ještě důvěřovat?

orela - a podváděné manželky to svým mužům dávají najevo tak (myslím to, že počítá s tím, že se vrátí ...a manželka to zkousne), že s ním spí, i když ví, že je nevěrný. Říká tomu, že  ho svedla.

Upravil(a) rudolf (17. 10. 2013 12:36)

Není tady

 

#60 17. 10. 2013 12:59

orela
Zablokovaný
Registrovaný: 27. 7. 2013
Příspěvky: 78

Re: Jak mám ještě důvěřovat?

jo jo Rudo

Není tady

 

#61 18. 10. 2013 0:29

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jak mám ještě důvěřovat?

Jessika napsal(a):

Selima napsal(a):

Jessika napsal(a):


Pardon. Ale já nevidím na tom, že si přeskládám v hlavě , že mi určitá věc nevadí (abych neměla problém), nic jiného, než PODŘÍZENÍ SE. By by se jednalo o podřízení se situaci.

No a? To tvoje ego praskne, ak sa musí v niečom podriadi (podža TEBA), aby bol človek spokojný? Podža mňa to je úplne OK. V tomto prípade pre mňa účel (=spokojnos, vyrovnanos) svätí prostriedky.

Kdysi jsi psala docela rozumné příspěvky. Co to plácᚠo mém egu?
Řeším to pouze v otázce lingvistiky.

No tak to sa MUS͊ podriadi prakticky vždy, ak niečo CHCEŠ (alebo naopak NECHCEŠ): ak nechceš zomrie, musíš zača dýcha, vsta a ís si zaobstara jedlo, postara sa o vodu, strechu nad hlavou... No a obdobne to funguje s niekým - ak chceš by  týmto chlapom, tak musíš XY, ale inak a nikto nemôže donúti, len ty sama... (Takisto ako ty nemôžeš donúti jeho...). Nemusíš by s nikým - potom musíš len máločo - alebo môžeš by s niekým iným, s kým zasa budeš musie niečo iné. Život je séria podriaďovaní sa, podža mňa - len sú niektoré priame a iné nepriame.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#62 18. 10. 2013 0:31

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jak mám ještě důvěřovat?

Ide o to nájs čo najmenej násilné riešenie... to, čo mi najviac vyhovuje a najmenej vnímam ako bolestné "podriaďovanie sa".


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#63 18. 10. 2013 5:52

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Jak mám ještě důvěřovat?

Selima napsal(a):

Jessika napsal(a):

Selima napsal(a):


No a? To tvoje ego praskne, ak sa musí v niečom podriadi (podža TEBA), aby bol človek spokojný? Podža mňa to je úplne OK. V tomto prípade pre mňa účel (=spokojnos, vyrovnanos) svätí prostriedky.

Kdysi jsi psala docela rozumné příspěvky. Co to plácᚠo mém egu?
Řeším to pouze v otázce lingvistiky.

No tak to sa MUS͊ podriadi prakticky vždy, ak niečo CHCEŠ (alebo naopak NECHCEŠ): ak nechceš zomrie, musíš zača dýcha, vsta a ís si zaobstara jedlo, postara sa o vodu, strechu nad hlavou... No a obdobne to funguje s niekým - ak chceš by  týmto chlapom, tak musíš XY, ale inak a nikto nemôže donúti, len ty sama... (Takisto ako ty nemôžeš donúti jeho...). Nemusíš by s nikým - potom musíš len máločo - alebo môžeš by s niekým iným, s kým zasa budeš musie niečo iné. Život je séria podriaďovaní sa, podža mňa - len sú niektoré priame a iné nepriame.

můžeme to nazvat prostě volbou.......protože pokud nám nikdo nedrží pistoli u hlavy, je to vždycky naše volba. Většinou máme vždy na výběr a volíme si sami pro nás to nejvhodnější řešení. Takže pak není proč skuhrat nad následky.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů