Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1676 25. 10. 2013 11:07

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: MOJE DĚTI, JEHO DŮM! JAK ŘEŠIT FINANCE?

nejspíš to tak začala dělat v době, kdy ji to rozpočet tolik nenabourávalo. a nejde přece o to, aby mu to ulevilo, prostě mu to asi dělávalo radost. a tak, jak si na tenhle pravidelnej přísun zvyknou zdravé děti, zvykl si i on. odnaučit se to, se kolikrát neobejde bez vztekání ani u těch zdravých, natož u něj ..


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#1677 25. 10. 2013 11:13

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: MOJE DĚTI, JEHO DŮM! JAK ŘEŠIT FINANCE?

jinak já se teda přiznám, že nevím o autistech zhola nic. setkala jsem se s nimi jen 2x - v práci jsme měli autistu na brigádě a vím jen, že když měl jít domů, musel někdo z nás za ním jít a říct mu, aby šel .. že když jsme něco chtěli, neměli jsme k němu chodit zezadu, z boku, ale zepředu a neměli jsme se ho dotýkat ..
a jednou jsem u známé viděla syna autistu a byla teda docela přepadlá z toho, jak vyváděl, když tam ležela věc, která tam běžně neleží .. tak dlouho se ptal a opakoval, kdo to tam dal, pořád dokola, dokud tu věc nedala pryč ..
myslím, že to musí být dost náročný roll


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#1678 25. 10. 2013 11:26

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: MOJE DĚTI, JEHO DŮM! JAK ŘEŠIT FINANCE?

Je to těžký, autismus má různý formy. Andy by se měla kontaktovat s nějakým klubem rodičů autistických dětí. Nevím,odkud Andy je. Ale tady jsou nějaký odkazy,může konzultovat svoje problémy s někým, kdo to zná prakticky, kdo má s takovým dítětem zkušenosti. Poradí jí i to, jak se synkem jednat v jakých situacích, jak ho něco odnaučit nebo naučit.
http://www.os-medvidek.cz/
http://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstv … zat-mnoho/
Na netu určitě něco najde. Chápu, že je to vyčerpávající a náročný, ale prostě musí přijmout realitu. Lehko se to říká, hůř dělá, ale má jinou možnost? Klučíka může něco naučit, navyknout ho na jiný rituály. A rozpočet bych si na jejím místě udělala. Spočítat, kolik skutečně přítel přispívá a nečekat, že jí přítel finančně pomůže. Asi nemůže. Pak by měla zvážit, jestli sním chce za těchto okolností zůstat.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#1679 25. 10. 2013 11:44

dycinky
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: MOJE DĚTI, JEHO DŮM! JAK ŘEŠIT FINANCE?

Modroočka napsal(a):

Je to těžký, autismus má různý formy. Andy by se měla kontaktovat s nějakým klubem rodičů autistických dětí. Nevím,odkud Andy je. Ale tady jsou nějaký odkazy,může konzultovat svoje problémy s někým, kdo to zná prakticky, kdo má s takovým dítětem zkušenosti. Poradí jí i to, jak se synkem jednat v jakých situacích, jak ho něco odnaučit nebo naučit.
http://www.os-medvidek.cz/
http://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstv … zat-mnoho/
Na netu určitě něco najde. Chápu, že je to vyčerpávající a náročný, ale prostě musí přijmout realitu. Lehko se to říká, hůř dělá, ale má jinou možnost? Klučíka může něco naučit, navyknout ho na jiný rituály. A rozpočet bych si na jejím místě udělala. Spočítat, kolik skutečně přítel přispívá a nečekat, že jí přítel finančně pomůže. Asi nemůže. Pak by měla zvážit, jestli sním chce za těchto okolností zůstat.

Mám dojem, že tu někde Andy psala, že o to moc nestojí.

Není tady

 

#1680 25. 10. 2013 11:48

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: MOJE DĚTI, JEHO DŮM! JAK ŘEŠIT FINANCE?

Aha, a o co vlastně stojí? O peníze?


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#1681 25. 10. 2013 11:55

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: MOJE DĚTI, JEHO DŮM! JAK ŘEŠIT FINANCE?

Modroočka napsal(a):

Aha, a o co vlastně stojí? O peníze?

proč, když se řeší její syn, do toho pleteš prachy ? jasně přece psala, že by chtěla, aby si její ex bral oba syny, aby si mohla trochu dáchnout .. což samozřejmě úplně chápu, ale nejsem schopná posoudit, co je nebo není pro jejího syna vhodné .. ale je jasný, že by ten víkend byl úplně o něčem jiným, kdyby mohla vypnout a nebýt v pohotovosti.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#1682 25. 10. 2013 12:01

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: MOJE DĚTI, JEHO DŮM! JAK ŘEŠIT FINANCE?

Kdy můžou o víkendu vypnout rodiče (matka) autistického dítěte, kteří žijí ve společné domácnosti? Kdy ho můžou na víkend někam dát? hm.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#1683 25. 10. 2013 12:02

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: MOJE DĚTI, JEHO DŮM! JAK ŘEŠIT FINANCE?

modrovous napsal(a):

Je fakt uchvancující, jaká spousta lidí tady má jasno, co se týče výchovy autistického dítěte, a ví přesně, co by andy měla nebo neměla a co dělá všechno blbě.
Někdo proto, že má dvě děti, a tak nabyl dojmu, že na rozdíl od matky jedináčka je jediný povolaný udílet rady všeho druhu, někdo se pro změnu domnívá, že když viděl Rain Mana, ví vše o autistech.
Holky, proboha, vzpamatujete se.  Trocha empatie by neškodila.
Jedna jako druhá tu kolikrát skuhráte nad kravinama, ale když si tu postěžuje andy, tak podle vás skuhrá moc.
Umíte si vůbec představit tu únavu matky, která je na takto postižené dítě sama, k tomu péče o druhé dítě a práce...
Já teda smekám před každou, která tohle dá, a neumístí třeba dítě do ústavu.

Jestlis jednou nebo druhou měla na mysli mě, tak já už jsem tady léta neskuhrala. big_smile Natož nad kravinama. smile


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#1684 25. 10. 2013 12:06

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: MOJE DĚTI, JEHO DŮM! JAK ŘEŠIT FINANCE?


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#1685 25. 10. 2013 12:09

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: MOJE DĚTI, JEHO DŮM! JAK ŘEŠIT FINANCE?

Eva. napsal(a):

Kdy můžou o víkendu vypnout rodiče (matka) autistického dítěte, kteří žijí ve společné domácnosti? Kdy ho můžou na víkend někam dát? hm.

třeba to jde, kdo ví.
a taky jsou an to dva.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#1686 25. 10. 2013 12:10

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: MOJE DĚTI, JEHO DŮM! JAK ŘEŠIT FINANCE?

Eva. napsal(a):

modrovous napsal(a):

Je fakt uchvancující, jaká spousta lidí tady má jasno, co se týče výchovy autistického dítěte, a ví přesně, co by andy měla nebo neměla a co dělá všechno blbě.
Někdo proto, že má dvě děti, a tak nabyl dojmu, že na rozdíl od matky jedináčka je jediný povolaný udílet rady všeho druhu, někdo se pro změnu domnívá, že když viděl Rain Mana, ví vše o autistech.
Holky, proboha, vzpamatujete se.  Trocha empatie by neškodila.
Jedna jako druhá tu kolikrát skuhráte nad kravinama, ale když si tu postěžuje andy, tak podle vás skuhrá moc.
Umíte si vůbec představit tu únavu matky, která je na takto postižené dítě sama, k tomu péče o druhé dítě a práce...
Já teda smekám před každou, která tohle dá, a neumístí třeba dítě do ústavu.

Jestlis jednou nebo druhou měla na mysli mě, tak já už jsem tady léta neskuhrala. big_smile Natož nad kravinama. smile

řekla bych, že to bylo myšleno všeobecně, k těm co tu psaly, co dělá blbě, nebuď zase vztahovačná ..
u tebe je přece jasný, že ty nikdy neskuhráš, protože ty jsi paní dokonalá, co má ten dokonalej život, že ..


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#1687 25. 10. 2013 12:12

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: MOJE DĚTI, JEHO DŮM! JAK ŘEŠIT FINANCE?

PPavlaa napsal(a):

Eva. napsal(a):

Kdy můžou o víkendu vypnout rodiče (matka) autistického dítěte, kteří žijí ve společné domácnosti? Kdy ho můžou na víkend někam dát? hm.

třeba to jde, kdo ví.
a taky jsou an to dva.

Nebo taky ne, když se otec chová tak, jak se choval andin muž a proto od něj odešla.
Každý si potřebuje občas zaskuhrat. Ale jestli sis vše přečetla, myslím, že dᚠza pravdu, že Andy bude skuhrat pořád. I kdyby bydlela ve zlatém paláci a muž ji nosil na rukou a vydělával miliony. Pak bude zase skuhrat, že nechce zlatý palác. Že chce třeba diamantový... smile
A taky není schopná nést důsledky svých vlastních rozhodnutí.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#1688 25. 10. 2013 12:17

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: MOJE DĚTI, JEHO DŮM! JAK ŘEŠIT FINANCE?

PPavlaa napsal(a):

Modroočka napsal(a):

Aha, a o co vlastně stojí? O peníze?

proč, když se řeší její syn, do toho pleteš prachy ? jasně přece psala, že by chtěla, aby si její ex bral oba syny, aby si mohla trochu dáchnout .. což samozřejmě úplně chápu, ale nejsem schopná posoudit, co je nebo není pro jejího syna vhodné .. ale je jasný, že by ten víkend byl úplně o něčem jiným, kdyby mohla vypnout a nebýt v pohotovosti.

Jasně psala, že má málo peněz, to bylo úplně první, co tady napsala,že má nedostatek financí.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#1689 25. 10. 2013 12:22

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: MOJE DĚTI, JEHO DŮM! JAK ŘEŠIT FINANCE?

Eva. napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

Eva. napsal(a):

Kdy můžou o víkendu vypnout rodiče (matka) autistického dítěte, kteří žijí ve společné domácnosti? Kdy ho můžou na víkend někam dát? hm.

třeba to jde, kdo ví.
a taky jsou an to dva.

Nebo taky ne, když se otec chová tak, jak se choval andin muž a proto od něj odešla.
Každý si potřebuje občas zaskuhrat. Ale jestli sis vše přečetla, myslím, že dᚠza pravdu, že Andy bude skuhrat pořád. I kdyby bydlela ve zlatém paláci a muž ji nosil na rukou a vydělával miliony. Pak bude zase skuhrat, že nechce zlatý palác. Že chce třeba diamantový... smile
A taky není schopná nést důsledky svých vlastních rozhodnutí.

Hmm, tak nějak podobně to vidím taky.
Má málo peněz, ale utrácí za zbytečnosti, pak jí chybí na důležitý věci.
S autistickým chlapečkem si občas neví rady, ale nechce se spojit s někým, kdo má taky autistický dítko, přitom se dá hodně vzít ze zkušenosti druhých. Ale to je náročný, ono je jednodušší skuhrat, než něco udělat.
Skuhrat můžu, jasně, každej to občas potřebuje vyventilovat. Ale ne jako kolovrátek dokola a nemít ani snahu s tím něco udělat,aspoň něco málo.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#1690 25. 10. 2013 15:30

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: MOJE DĚTI, JEHO DŮM! JAK ŘEŠIT FINANCE?

Modroočka napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

Modroočka napsal(a):

Aha, a o co vlastně stojí? O peníze?

proč, když se řeší její syn, do toho pleteš prachy ? jasně přece psala, že by chtěla, aby si její ex bral oba syny, aby si mohla trochu dáchnout .. což samozřejmě úplně chápu, ale nejsem schopná posoudit, co je nebo není pro jejího syna vhodné .. ale je jasný, že by ten víkend byl úplně o něčem jiným, kdyby mohla vypnout a nebýt v pohotovosti.

Jasně psala, že má málo peněz, to bylo úplně první, co tady napsala,že má nedostatek financí.

ano, ale konkrétně se teď neřešily finance, jako spíš děti ..


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#1691 25. 10. 2013 15:33

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: MOJE DĚTI, JEHO DŮM! JAK ŘEŠIT FINANCE?

Modroočka napsal(a):

Eva. napsal(a):

PPavlaa napsal(a):


třeba to jde, kdo ví.
a taky jsou an to dva.

Nebo taky ne, když se otec chová tak, jak se choval andin muž a proto od něj odešla.
Každý si potřebuje občas zaskuhrat. Ale jestli sis vše přečetla, myslím, že dᚠza pravdu, že Andy bude skuhrat pořád. I kdyby bydlela ve zlatém paláci a muž ji nosil na rukou a vydělával miliony. Pak bude zase skuhrat, že nechce zlatý palác. Že chce třeba diamantový... smile
A taky není schopná nést důsledky svých vlastních rozhodnutí.

Hmm, tak nějak podobně to vidím taky.
Má málo peněz, ale utrácí za zbytečnosti, pak jí chybí na důležitý věci.
S autistickým chlapečkem si občas neví rady, ale nechce se spojit s někým, kdo má taky autistický dítko, přitom se dá hodně vzít ze zkušenosti druhých. Ale to je náročný, ono je jednodušší skuhrat, než něco udělat.
Skuhrat můžu, jasně, každej to občas potřebuje vyventilovat. Ale ne jako kolovrátek dokola a nemít ani snahu s tím něco udělat,aspoň něco málo.

nepřijde mi, že nemá snahu. jestli si vzpomínám dobře, tak spolu zase tak dlouho nežijí. spíš to na mě dělá dojem, že si to představovala všechno úplně jinak a teď na ni teprve dolehla realita, spadly růžový brejličky.
až tady takhle bude hudrat za rok, dva, pak je asi na místě říct, že s tím nic nedělá a je jako kolovrátek. zatím je teprve na začátku.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů