Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 10. 9. 2013 12:24

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Pokrytectví 21.století

helena napsal(a):

Me pripada pokrytectvi chodit se zenatym muzem
A že ti to tak nepřipadá u toho pána... proč?
se zenatym bych nechodila
Někdy se může stát, že dotyčná o jeho ženatosti ani neví...

Pan je v jine situaci, od nej mi to pripada hori nez pokrytctvi.

Ano to je pravda, nekdy to ten druhy nevi.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#27 10. 9. 2013 12:28

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Pokrytectví 21.století

Milelenka napsal(a):

To LENNNA: Já směrem k fiktivní Alici  nic nepředpokládám. Jenom se ptám, proč by se žena, která ví, na čem je (její druh jí má rád, zajišuje ji , spí s ní a nelže jí) měla cítít ponížená. Vynech předsudky a rutinu, vem to jenom logicky.

Je jasny, ze nejen zena ale i muz nechcce byt LOGICKY podvadeny. Je teda jedno, zda je v paru milenec nebo milenka.

A to jsem vynechala predsudky a rutinu. Zcela.

Klidne to zazij na vlastni kuzi, az bude nekd, koho mas rada spat s nekym jinym. Az ti to rekne do oci. Treba se nebudes citit poniuzena a budes mu to prat. Vezmes to jak to je, bez rutiny a logicky. Pak napis.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#28 10. 9. 2013 12:31

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Pokrytectví 21.století

dycinky napsal(a):

sahleb napsal(a):

Me vernost jako pokrytectvi vibec nepripada.

Me pripada pokrytectvi chodit se zenatym muzem, kdyz jeho partnerka trpi a trapi se. Ja mam svou hrdost a se zenatym bych nechodila.

Jak to víš, že se každá trápí a trpí? Je to dost časté kliše a černobílý pohled.

TO myslis vazne? Mas hodne malo informaci o realnem zivote.

Ja jsem presvedcena, ze patrneri, kterym manzel nebo manzelka zahyba, nejsou zrovna stastni a trapi se. Mam pocit, ze je malokdo rozradostnen. Vetsina manzelstvi se rozpadne.

Neumim si predstacit nekoho, koho to nechava chladnym.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#29 10. 9. 2013 12:39

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Pokrytectví 21.století

Milelenka napsal(a):

To Eva: To jsme se asi nepochopily. Nebo jsem to špatně napsala, resp. označila. Pokud někdo má pocit, že pro něj je jen ten jediný (jediná) , který žije právě jen pro něj (pro ni) a žije podle toho a jsou oba spokojení, pak je to ok.
Pokud však někdo s ohledem na historické nastavení předstírá, že žije monogamní život a přitom žije se dvěma ženami souběžně, před oběma zatajuje a kvůli etiketě nejde s pravdou ven, tak to je pro mně pokrytectví.
Nebo naopak - žena, která žije dlouhá léta s manželem, se kterým si nějakou dobu nerozumí, ale jsou spolu kvůli dětem, majetku , sociálnímu postavení - tak pokud taková žena začne při objevení milenky vyšilovat, ačkoli muž nabízí další běžné soužití (někdy i kvalitnější), tak to je pro mně pokrytectví.
Já jsem zvolila špatný příklad fiktivní Alice. Tam to tak opravdu z její strany asi není, tak je spíš pokrytecká odpověď paní doktorky.

To Helena: Ano - druhýmu "nechám právo na to , aby jednal ve prospěch sebe"... ale jen do určitý míry. Do tý, kdy to nebude jakkoli ohrožovat "prospěch" můj.
A toto není pokrytectví? Předstírat, že jde o jeho zájem : já ho (ji) přece miluju, tak on musí milovat jen mně ( jinak ohrožuje můj prospěch).

TAk tohle jsou fak nesmysly. kapitulation


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#30 10. 9. 2013 12:40

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Pokrytectví 21.století

patrneri, kterym manzel nebo manzelka zahyba, nejsou zrovna stastni a trapi se
Vždy se trápit nemusí... není přece nutný bejt dobrovolně s někým, kdo mi ubližuje...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#31 10. 9. 2013 12:48

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Pokrytectví 21.století

sahleb napsal(a):

Neumim si predstacit nekoho, koho to nechava chladnym.

Že ho nenechá chladným, nemusí nutně znamenat, že se tím bude trápit. Třeba bude juchat, že teď si najde milence i on, nebo bude mít důvod k rozchodu, nebo to může znamenat spoustu jiných věcí.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#32 10. 9. 2013 12:59

Milelenka
♥------
Registrovaný: 8. 8. 2013
Příspěvky: 20

Re: Pokrytectví 21.století

sahleb napsal(a):

Klidne to zazij na vlastni kuzi, az bude nekd, koho mas rada spat s nekym jinym. Az ti to rekne do oci. Treba se nebudes citit poniuzena a budes mu to prat. Vezmes to jak to je, bez rutiny a logicky. Pak napis.

No , vždy píšu.

Není tady

 

#33 10. 9. 2013 13:07

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Pokrytectví 21.století

I milenka může zažívat na vlastní kůži, že někdo, koho miluje, spí s někým jiným.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#34 10. 9. 2013 13:10

Milelenka
♥------
Registrovaný: 8. 8. 2013
Příspěvky: 20

Re: Pokrytectví 21.století

To sahleb: Víš, já píšu o situaci, kdy není nikdo podváděný - o situaci, kdy je trojúhelník již odhalen.
Tak proč pořád ty výkřiky o zradě a podvádění?
Je mi jasné, že málokdo tady vstoupí do života s prohlášením, že bude žít věrně se všemi svými ženami.
To je už o jiném zřízení /náboženství.
Spíš mi není jasné, proč se z toho taková žena hroutí, když musí cítit, že NĚCO dlouhodobě není v pořádku.
A muž přijde s tím, že na to něco, co mu chybí, má někoho jiného, ale to druhé něco doma - to chce ponechat taky.
Asi si ta žena nechce uvědomit, že je konec předstírání - a to je pokrytectví.
P.S. Zapomeň na Alici, to byl fakt blbý příklad.

Není tady

 

#35 10. 9. 2013 13:32

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Pokrytectví 21.století

Spíš mi není jasné, proč se z toho taková žena hroutí, když musí cítit, že NĚCO dlouhodobě není v pořádku.
Tak oni se hroutí pánové taky... a možná hůř a víc. Jen se tolik nesvěřujou veřejně.
Nehledě k tomu, že ono "NĚCO" může klidně v pořádku bejt... i "dlouhodobě" http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#36 10. 9. 2013 13:39

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Pokrytectví 21.století

Milelenko, kolik je ti let? Bylas - jsi vdaná? Mᚠděti?
Já zase nerozumím, že ti není jasné, že manželku může bolet a může se hroutit, i když cítí, že něco není v pořádku. Bolest není závislá na tom, že je nebo není něco ve vztahu v pořádku. Tebe by nebolelo ani trošku, kdyby se s tebou tvůj milenec rozešel? Jsi bez-citná?

Ještě mám dotaz. Proč v názvu vlákna píšeš - pokrytectví 21. století? Tohle se neděje pouze ve 21. století.

Upravil(a) Eva. (10. 9. 2013 13:42)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#37 10. 9. 2013 14:05

Milelenka
♥------
Registrovaný: 8. 8. 2013
Příspěvky: 20

Re: Pokrytectví 21.století

To Eva: Táhne mi na 50. Byla jsem vdaná.
Parnterský vztah se ženatým udržuji přes dvě desítky let.
Dnes už vím, že pokud by se se mnou můj druh rozešel, protože nechce dále udržovat nᚠvztah, tak bych se mně to bolelo, ale nezhroutila bych se. Nevím, jestli jsem bezcitná. Ale občas mně trápí to, že se trápí můj přítel nebo v případě provalení našeho vztahu by se trápili další. Rozhodně bych si nepřála, aby se cokoli provalilo a abychom to museli nějak řešit. Mám ten vztah ráda, jak je.

Proč 21.století? Protože aktuálně je toto století, ale jsou pro něj nastaveny standardy minulých století.

Není tady

 

#38 10. 9. 2013 14:12

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Pokrytectví 21.století

Děkuji za odpovědi.
Mám vztah se ženatým mužem téměř 5 let s několika přestávkami. Já i můj partner ho časem řešit chceme.

Upravil(a) Eva. (10. 9. 2013 14:18)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#39 10. 9. 2013 14:45

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Pokrytectví 21.století

Milelenka napsal(a):

To Eva: Táhne mi na 50. Byla jsem vdaná.
Parnterský vztah se ženatým udržuji přes dvě desítky let.
Dnes už vím, že pokud by se se mnou můj druh rozešel, protože nechce dále udržovat nᚠvztah, tak bych se mně to bolelo, ale nezhroutila bych se. Nevím, jestli jsem bezcitná. Ale občas mně trápí to, že se trápí můj přítel nebo v případě provalení našeho vztahu by se trápili další. Rozhodně bych si nepřála, aby se cokoli provalilo a abychom to museli nějak řešit. Mám ten vztah ráda, jak je.

Proč 21.století? Protože aktuálně je toto století, ale jsou pro něj nastaveny standardy minulých století.

Píšeš o pokrytectví. Tvůj přítel se podle tebe pokrytecky nechová, jestli vᚠvztah své manželce tají?


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#40 10. 9. 2013 15:55

Milelenka
♥------
Registrovaný: 8. 8. 2013
Příspěvky: 20

Re: Pokrytectví 21.století

To Eva: já jsem ale nidke nepsala, že se já nebo partner nechováme pokrytecky.
Nebo tady řešíte povídání stylem - kdo jsi bez viny, hoď po mně kamenem?
Jsem vinna - podle současných soudů společnosti.

Není tady

 

#41 10. 9. 2013 15:57

Milelenka
♥------
Registrovaný: 8. 8. 2013
Příspěvky: 20

Re: Pokrytectví 21.století

To Eva: a můžu se zeptat, proč vám současný stav nevyhovuje? nebylo by lepší, kdyby tvůj přítel měl čas na tebe a na rodinu a dělil to tak, že by nikdo nebyl ukrácen?

Není tady

 

#42 10. 9. 2013 17:09

elena007
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1622

Re: Pokrytectví 21.století

Milelenka napsal(a):

To Eva: Táhne mi na 50. Byla jsem vdaná.
Parnterský vztah se ženatým udržuji přes dvě desítky let.
Dnes už vím, že pokud by se se mnou můj druh rozešel, protože nechce dále udržovat nᚠvztah, tak bych se mně to bolelo, ale nezhroutila bych se. Nevím, jestli jsem bezcitná. Ale občas mně trápí to, že se trápí můj přítel nebo v případě provalení našeho vztahu by se trápili další. Rozhodně bych si nepřála, aby se cokoli provalilo a abychom to museli nějak řešit. Mám ten vztah ráda, jak je.

Proč 21.století? Protože aktuálně je toto století, ale jsou pro něj nastaveny standardy minulých století.

Milelenko, nikdo nema rad predstavu, ze by jeho vyhovujici vztah mohl byt ohrozen. Jak vidim, ani ty ne. smile

Partnerske vztahy jsou predevsim o citech, logika tady moc nefunguje.

Není tady

 

#43 10. 9. 2013 17:10

zelvicka177
♥♥♥----
Registrovaný: 22. 8. 2013
Příspěvky: 179

Re: Pokrytectví 21.století

Předpokládám Milelenko, že cituješ z poradny paní doktorky Douchové smile

Spíše než pokrytectví, řekla bych, že za ní mluví mnohaletá zkušenost s klienty a denní řešení takových problémů. Holt někomu asi ty "parohy" vadí, jsou těžké (nevím co se nasazuje v opačném případě ženám tedy..)

Jo tohle by se ti zakladatelko též líbilo:

http://www.prozeny.cz/magazin/sex-a-vzt … dravi-muzu

Není tady

 

#44 10. 9. 2013 19:16

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Pokrytectví 21.století

Holt někomu asi ty "parohy" vadí
Shodou okolností jsem nedávno použila tenhle citát - "Lépe mít na hlavě parohy než máslo." (V. Vančura) - a vida, už je to tu zas... http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png
Nicméně musím opakovat i to, že pokud někomu vadí, má možnost je "shodit" - nemusí je nosit, pokud ho tíží.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#45 10. 9. 2013 20:11

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Pokrytectví 21.století

Milelenka napsal(a):

To LENNNA: Já směrem k fiktivní Alici  nic nepředpokládám. Jenom se ptám, proč by se žena, která ví, na čem je (její druh jí má rád, zajišuje ji , spí s ní a nelže jí) měla cítít ponížená. Vynech předsudky a rutinu, vem to jenom logicky.

No právě když to vezmu logicky, tak logicky smile předpokládám, že na světě jsou lidé různí a tak co jednomu nevadí (necítí se být tou situací ponížen, dokonce to může vyhledávat a být tak spokojen), tak logicky budou na druhou stranu existovat lidé, kteří to mají přesně naopak. Dokonce bych si troufla tipnout, že těchto druhých bude více.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#46 10. 9. 2013 20:30

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Pokrytectví 21.století

Eva. napsal(a):

sahleb napsal(a):

Neumim si predstacit nekoho, koho to nechava chladnym.

Že ho nenechá chladným, nemusí nutně znamenat, že se tím bude trápit. Třeba bude juchat, že teď si najde milence i on, nebo bude mít důvod k rozchodu, nebo to může znamenat spoustu jiných věcí.

AHa....to musi byt fakt vesely zivot. usch


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#47 10. 9. 2013 20:32

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Pokrytectví 21.století

Milelenka napsal(a):

... Jenom se ptám, proč by se žena, která ví, na čem je (její druh jí má rád, zajišuje ji , spí s ní a nelže jí) měla cítít ponížená. Vynech předsudky a rutinu, vem to jenom logicky.

Proč?
Protože například:
-  podléhá staletému úzusu - představě o spokojené rodině
-  zaměňuje svoji hodnotu jako člověka s tím, jak naplňuje společenská pravidla a očekávání
-  má strach z opuštění
-  svoji vlastní hodnotu odvozuje od toho, jak je jako manželka úspěšná
-  se bojí o sebe a také o děti
-  ji válcuje její ego
-  ze sebe přece nenechá dělat blbce
-  toho pána hrozně miluje a to tak, že hrozně
-  v podstatě netuší, co je láska, potažmo láska vypadá přesně tak, jak ona si ji představuje a ne jinak
-  má na toho pána přece papír a někdo jiný zpochybnil jeho platnost
-  si přece u oltáře svatosvatě slíbili, že... a to navěky
-  nějaká jiná paní je úspěšnější než ona sama a to si teda dovolila hodně
-  blá blá blá
.
.
.
.
Zkrátka protože si vlastně vůbec nevěří...chce chlapa, který bez ní nemůže být a netuší, že by měla chtít chlapa, který bez ní klidně být může, ale  nechce wink


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#48 10. 9. 2013 20:33

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Pokrytectví 21.století

zelvicka177 napsal(a):

Předpokládám Milelenko, že cituješ z poradny paní doktorky Douchové smile

Spíše než pokrytectví, řekla bych, že za ní mluví mnohaletá zkušenost s klienty a denní řešení takových problémů. Holt někomu asi ty "parohy" vadí, jsou těžké (nevím co se nasazuje v opačném případě ženám tedy..)

Jo tohle by se ti zakladatelko též líbilo:

http://www.prozeny.cz/magazin/sex-a-vzt … dravi-muzu

AAAaaaaa..........sovinista Hofmann.  Takze zena se redukuje na samici a jeste vice na delohu, kterou muzou muzi pouzit jako leceni - pry- rakoviny prostaty. preji MIlelence vse nejlepsi. lol


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#49 10. 9. 2013 21:08

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Pokrytectví 21.století

Milelenka napsal(a):

To Eva: a můžu se zeptat, proč vám současný stav nevyhovuje? nebylo by lepší, kdyby tvůj přítel měl čas na tebe a na rodinu a dělil to tak, že by nikdo nebyl ukrácen?

Proto, že chceme spolu normálně běžně každý den žít.
Nemyslím si, že lze mít čas na milenku i rodinu tak, aby nikdo nebyl ukrácen. U nás nejde o čas. Obzvláště muž to má náročnější. Třeba i citově, pokud chce žít s jinou ženou, než se kterou žije. Co myslíš? Tobě by bylo fajn, kdybys uléhala vedle svého manžela a toužila, aby na jeho místě byl muž, kterého miluješ?

Takhle materiálně můžeš mluvit tehdy, pokud ve vašem vztahu nejsou city. Takové rozdělování času, aby nikdo nebyl ukrácen. Kam se ztratily city?

Upravil(a) Eva. (10. 9. 2013 21:24)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#50 10. 9. 2013 21:09

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Pokrytectví 21.století

Milelenka napsal(a):

To Eva: já jsem ale nidke nepsala, že se já nebo partner nechováme pokrytecky.
Nebo tady řešíte povídání stylem - kdo jsi bez viny, hoď po mně kamenem?
Jsem vinna - podle současných soudů společnosti.

Nevymlouvej se na soudy společnosti. Jsi vinna natolik, nakolik se ty sama cítíš být vinna.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů