Oznámení

9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce.

1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus?

#951 15. 12. 2013 15:51

Petr100
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 3. 2007
Příspěvky: 18938

Re: Volby- kupředu levá......

taonata napsal(a):

Kali,já už jsem Petrovi psala,že mám známé,co volili ČSSD,ale nebylo to ani náhodou pro 30 Kč.Ale tohle on nepotřebuje,nechce slyšet.Psala jsem mu,když je přesvědčen,že lidi volí socany jen kvůli 30 korunám,ať napíše za kolik peněz volí on svojí stranu,nevím proč,ale neodpověděl.

Tao tak jsme již dva. Já a profesor Pirk.


Zvýšíme daně, zlepšíme lidem život, věří expert ČSSD.
Margaret Tatcherová: "Problém socialistů je, že nakonec jim dojdou i peníze druhých."

Není tady

 

#952 15. 12. 2013 15:57

Petr100
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 3. 2007
Příspěvky: 18938

Re: Volby- kupředu levá......

KALIK napsal(a):

Petře, socani nevyhráli kvůli konkrétně 30ti korunám, ale kvůli tomu, tzv. pravice v rozporu s ústavou chtěla zpoplatnit zdravotní péči. 30 korun byl jen začátek. Samozřejmě mnozí namítnou, že už tehdy nebylo zdravotnictví bezplatné, páč léky si člověk musel alespoň z části platit sám, a mají pravdu. Zvláště dnes jsou léky velmi drahá věc a to je mnohdy problém zvláště u lidí, co potřebují často lékařskou péči a nemají na to, jako například důchodce, který mnohdy musí z nízkého důchodu platit měsíčně několik tisíc za léky. Samozřejmě, je to jen špička ledovce. Ze zdravotnictví se stal neskutečný byznys ve kterém vládnou pharma firmy. Jako každá firma chce maximalizovat zisk a minimalizovat náklady. Zisk se maximalizuje tím, že si udržíš zákazníka, kterého tedy není záhodno vyléčit, ale co nejdéle léčit atd. Díky svému monopolnímu postavení a svému vlivu tahají ze státu a lidí neskutečné peníze. Není to ovšem jen pharma firmách. Zdravotnictví je obrazem společnosti. Jak říká MUDr. Hnízdil, nemůžeš chtít v nemocné společnosti zdravé lidi, to prostě nejde.

Je vidět, že jsi Ústavu nečetl. Nevadí, až budeš velkej tak si ji přečti.


Zvýšíme daně, zlepšíme lidem život, věří expert ČSSD.
Margaret Tatcherová: "Problém socialistů je, že nakonec jim dojdou i peníze druhých."

Není tady

 

#953 15. 12. 2013 16:22

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Volby- kupředu levá......

Petr100 napsal(a):

Je vidět, že jsi Ústavu nečetl. Nevadí, až budeš velkej tak si ji přečti.

Spíš ty si ji řádně přečti, objevíš spoustu pokladů wink


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#954 15. 12. 2013 18:26

Petr100
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 3. 2007
Příspěvky: 18938

Re: Volby- kupředu levá......

KALIK napsal(a):

Petr100 napsal(a):

Je vidět, že jsi Ústavu nečetl. Nevadí, až budeš velkej tak si ji přečti.

Spíš ty si ji řádně přečti, objevíš spoustu pokladů wink

Čl.31
Každý má právo na ochranu zdraví. Občané mají na základě veřejného pojištění právo na bezplatnou zdravotní péči a na zdravotní pomůcky ZA PODMINEK, KTERÉ STANOVÍ ZÁKON.

A zákon stanovil 30,- kaček poplatků. Můžeš naznačit rozpor s ústavou?


Zvýšíme daně, zlepšíme lidem život, věří expert ČSSD.
Margaret Tatcherová: "Problém socialistů je, že nakonec jim dojdou i peníze druhých."

Není tady

 

#955 15. 12. 2013 19:58

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Volby- kupředu levá......

Jestli tomu rpzumim, tak kdyby zakon stanovil 300 (3.000, 30.000 atd.) Kc poplatek, tak by se tomu taky rikalo bezplatna pece?
To je dobre! godlike


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#956 15. 12. 2013 20:02

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Volby- kupředu levá......

Petr100 napsal(a):

Čl.31
Každý má právo na ochranu zdraví. Občané mají na základě veřejného pojištění právo na bezplatnou zdravotní péči a na zdravotní pomůcky ZA PODMINEK, KTERÉ STANOVÍ ZÁKON.

A zákon stanovil 30,- kaček poplatků. Můžeš naznačit rozpor s ústavou?

Petře, mám dojem, že Dorka je chápavější než ty wink

Jinak pokud ti není zřejmý rozpor, tak věz, že bezplatná zdravotní péče je v rozporu právě s oním poplatkem, protože pak už ta péče není bezplatná. Ten dovětek "ZA PODMÍNEK, KTERÉ STANOVÍ ZÁKON" je v pořádku, pokud zákon neupravuje zrovna to, že máš zaplatit za ošetření 30 Kč. Těch poplatek je evidentní nesmysl a je v rozporu s bezplatnou péčí. Nic víc, nic méně. Budeš totéž tvrdit o bezplatné zdravotní péči, i když onen "regulační" poplatek bude 500, 5000, 50 000, 500 000 Kč atd.?

Upravil(a) KALIK (15. 12. 2013 20:09)


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#957 15. 12. 2013 20:17

Petr100
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 3. 2007
Příspěvky: 18938

Re: Volby- kupředu levá......

Kaliku zbytečná debata.


Zvýšíme daně, zlepšíme lidem život, věří expert ČSSD.
Margaret Tatcherová: "Problém socialistů je, že nakonec jim dojdou i peníze druhých."

Není tady

 

#958 15. 12. 2013 20:20

Petr100
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 3. 2007
Příspěvky: 18938

Re: Volby- kupředu levá......

Kaliku musíš změnit ústavu a větu o zákonu vyhodit. Potom to bude jasné.


Zvýšíme daně, zlepšíme lidem život, věří expert ČSSD.
Margaret Tatcherová: "Problém socialistů je, že nakonec jim dojdou i peníze druhých."

Není tady

 

#959 15. 12. 2013 20:22

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Volby- kupředu levá......

Petr100 napsal(a):

Kaliku zbytečná debata.

Souhlasím, už jsme to tu několikrát probírali.


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#960 15. 12. 2013 20:23

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Volby- kupředu levá......

Petr100 napsal(a):

Kaliku musíš změnit ústavu a větu o zákonu vyhodit. Potom to bude jasné.

Petře, ta věta je naprosto v pořádku, ale poplatek 30 Kč prostě nee wink


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#961 15. 12. 2013 20:23

Axi
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2857

Re: Volby- kupředu levá......

Jojo, "chovní" jsou zvyklí mít to zadarmo.


Jsme příliš slábi ve víře a svatou pravdu na kříž vlekou...

Není tady

 

#962 15. 12. 2013 20:25

Axi
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2857

Re: Volby- kupředu levá......

O ústavnosti rozhoduje ústavní soud, ne kdejaký malý zlodějíček, který okrádá svého zaměstnavatele.


Jsme příliš slábi ve víře a svatou pravdu na kříž vlekou...

Není tady

 

#963 15. 12. 2013 20:41

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Volby- kupředu levá......

KALIK napsal(a):

...Petře, mám dojem, že Dorka je chápavější než ty wink
Ten dovětek "ZA PODMÍNEK, KTERÉ STANOVÍ ZÁKON" je v pořádku, pokud...

...urcuje, (stanovuje, vymezuje...) podminky, kdo tu bezplatnou peci muze vyuzivat, t.j. napr. obcan daneho statu, platici si zdrav.pojisteni, atd...


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#964 15. 12. 2013 20:46

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Volby- kupředu levá......

Axi napsal(a):

O ústavnosti rozhoduje ústavní soud, ne kdejaký malý zlodějíček, který okrádá svého zaměstnavatele.

... kdejaký malý zlodějíček - si ji jen prekrucuje k obrazu svemu, bohuzel casto uspesne... grater


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#965 15. 12. 2013 21:51

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Volby- kupředu levá......

A malí zlodějíčkové přitakávají těm velkým v domnění, že trochu toho výjimečného "lesku" padne i na ně.


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#966 15. 12. 2013 22:09

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Volby- kupředu levá......

No tak vis, tomuhle ja moc nerozumim, pac verim na Bozi mlyny... gloria ..., ale nejenom proto. Mě rodice proste naucili - jednej vzdy tak, aby ses za to druhy, ani zadny jiny nasledujici den nemusela stydet, vis?
Druhy a nasledujici jsou pro mne pojmy matematicke (minimalne tongue ), tudiz kdyz teda kalkuluju, musim dojit k tomu, ze VAZNE jednou na mne dojde skurt ... nebo?... gloria ...
No, to je na kazdem z nas, a na jeho svedomi... kapitulation


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#967 15. 12. 2013 22:17

taonata
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2013
Příspěvky: 4577

Re: Volby- kupředu levá......

Velcí zloději často trestají menší. Neznámý autor


Žádný člověk není tak chudý,aby nemohl darovat úsměv.

Není tady

 

#968 15. 12. 2013 22:36

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Volby- kupředu levá......

Kurna, tohle si nasi pohlavari asi nekde precetli a postrehli, jak je to pro ne vyhodne... Hm, ale jak a proc va na to prisel ten neznamy autor??? va dumbom va
Ze by to byl obcan CR? gloria

Upravil(a) Dorka (15. 12. 2013 22:37)


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#969 16. 12. 2013 4:37

taonata
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2013
Příspěvky: 4577

Re: Volby- kupředu levá......

Dorka napsal(a):

Hm, ale jak a proc

Třeba vlastní zkušenost? smile No každopádně nám to neznámý autor neřekne. smile


Žádný člověk není tak chudý,aby nemohl darovat úsměv.

Není tady

 

#970 16. 12. 2013 7:31

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Volby- kupředu levá......

Tak jsem to probírala s povolanějšími - s nástupem poplatků šla dolů cena bodu za ošetření pacienta. Aby se zrušení poplatku vykompenzovalo, půjde cena tohoto bodu zase nahoru - jinak se dá očekávat dost podstatné zhoršení lékařské péče, protože doktoři ty peníze kupodivu potřebují ... vyplácet tedy bude jen pojišťovna. A co udělá taková pojišťovna, pokud bude muset platit více za ošetření pacientů? No bude požadovat víc peněz ... od koho? Od nás všech samozřejmě, formou odvodů na pojistném ... takže naše peněženky neušetří lautr nic, stát to z nás vytáhne jinde - jediný rozdíl bude v tom, že se ta částka prolije přes zdravotní pojišťovny ... takhle šla přímo lékařům.
A lid tleská, že jo ... normálka.


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#971 16. 12. 2013 7:45

Petr100
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 3. 2007
Příspěvky: 18938

Re: Volby- kupředu levá......

Míšo již se chystá zvýšení odvodů na zdravotní pro zaměstnance aby se zalepila ta díra. To jistě odmítači poplatků přivítají, že jim klesne čistý příjem na mzdě.


Zvýšíme daně, zlepšíme lidem život, věří expert ČSSD.
Margaret Tatcherová: "Problém socialistů je, že nakonec jim dojdou i peníze druhých."

Není tady

 

#972 16. 12. 2013 7:48

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Volby- kupředu levá......

Míšo, si vedle. Když to šlo před tím bez poplatku, jistě to půjde i potom. Tady jde o to, že ošetření má jít z pojistného, jako tomu bylo vždycky. Je mi jasné, že i když se 30 Kč třeba zruší, tak že to z nás buď ony pharma firmy nebo stát vytáhne. To je podobné jako s tou "měnovou reformou" v podání ČNB. Kdo měl úspory, přišel o část nich. Zároveň se všem snížili platy. Ty peníze od nás dostanou exportéři. Člověk může být spořivý, šetrný, spořit si na stáří a stejně ho vodrbou. To je taky důvod, proč nevěřím tzv. druhému pilíři. 30 Let spořit a nakonec nic nedostaneš big_smile


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#973 16. 12. 2013 7:56

Petr100
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 3. 2007
Příspěvky: 18938

Re: Volby- kupředu levá......

Kaliku pokud bude vládnout levice delší dobu tak ty již státní důchod nedostaneš.


Zvýšíme daně, zlepšíme lidem život, věří expert ČSSD.
Margaret Tatcherová: "Problém socialistů je, že nakonec jim dojdou i peníze druhých."

Není tady

 

#974 16. 12. 2013 8:14

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Volby- kupředu levá......

Petře, pokud nezajistí důchod stát, jsem si jistej, že drtivá většina lidí v tomhle státě nebude mít žádnej důchod a nezáleží až tak na tom, kdo bude u vesla. Navíc, odchod do důchodu se neustále prodlužuje a je dost pravděpodobné, že se důchodu vůbec nedožiju.

Upravil(a) KALIK (16. 12. 2013 8:14)


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#975 16. 12. 2013 8:21

Petr100
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 3. 2007
Příspěvky: 18938

Re: Volby- kupředu levá......

Kaliku v dnešní době stát není schopen zajistit průběžné financování důchodu. Kolik miliard bude letos chybět na důchody?


Zvýšíme daně, zlepšíme lidem život, věří expert ČSSD.
Margaret Tatcherová: "Problém socialistů je, že nakonec jim dojdou i peníze druhých."

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Turistické, populárně – naučné, dětské a zábavné e-knihy. Stáhněte si zdarma e-knihy Jiřího Gleta. Můžete si vytvořit vlastní knihovničku e-knih na svých mobilech a tabletech.

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů