Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#126 29. 8. 2013 19:09

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Bývalý manžel vyhrožuje exekutorem

sipova, bohužel jsem to řešila těžce asi rok, než jsem byla z nejhoršího venku. Byl to otec našich dvou dětí a byli jsme spolu přes 20 let. Díkybohu jsem si nenaběhla na finanční problémy, tam jsem přemýšlela a dávala si pozor. I kvůli dětem, nelze je poslat, aby se šly pást... Ani jsem nesmyslně neopustila dobře placenou práci.
A ano, vztah mám teď kvalitní, ale až po letech. Nehrnula jsem se hned do vztahu, aby mě někdo zachraňoval. Protože když se nezachráníme sami, nikdo jiný nás nezachrání.

Ale ty bys to mohla zvládnout líp, než já, nemusela by ses v tom tolik plácat. Věř mi, že teď si říkám, že jsem to mohla zvládnout líp a rychleji.

A počkat na lásku.

Upravil(a) Eva. (29. 8. 2013 19:09)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#127 29. 8. 2013 19:10

sipova
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 11. 2012
Příspěvky: 1320

Re: Bývalý manžel vyhrožuje exekutorem

helena napsal(a):

proto jsem tady. jestli lze něco dělat.
Ale prd a vořech... před pár hodinama jsi prohlásila, že si právníka brát nebudeš... což je jediná možnost, jak skutečně "něco dělat" - do čehož se ti zjevně nechce. OK - tvoje volba. Pak ovšem nechápu, proč je k tomu potřeba tolik keců okolo.

no já také ne

Není tady

 

#128 29. 8. 2013 19:11

Kely
♥♥♥♥---
Registrovaný: 22. 10. 2012
Příspěvky: 453

Re: Bývalý manžel vyhrožuje exekutorem

sipova napsal(a):

Eva. napsal(a):

sipova napsal(a):

byla jsem zlomená žalem, nepřemýšlela jsem. to dítě je jako jeho. vnímáme to tak všichni tři - byl se mnou od 4 měsíce těhotenství.
Pleteš se, neřeším jeho - ale ty prachy. A to je pro mne mnohem jednodušší, než když jsem řešila jeho - to jsem nezvládala. toto je proti tomu nic. trvalý příkaz v bance (když není vyhnutí)

Zlomeny žalem stojí národy nad rakví svého císaře...

jsi úžasná. tys to přešla určitě pouze nadzvednutím obočí a teď mᚠkvalitní vztah, viď?

Nemá, má ženáče, co nikdy neodejde od rodiny, tak jen sedí celé dny a noci na netu wink

Není tady

 

#129 29. 8. 2013 19:17

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Bývalý manžel vyhrožuje exekutorem

sipova napsal(a):

zjistila jsem, že bránit se nelze, že pokud mne bude chtít BM takto vysát, tak nic neudělám. dobrá, zaplatím. mne to neublíží, jemu to nepomůže. on s tím bude žít - já si myslím, že mu to jednou dojde.

tak proč jsi skuhrala, že sama mᚠmálo? psala jsi, že nemᚠpráci a žiješ z podpory.....

Není tady

 

#130 29. 8. 2013 19:21

sipova
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 11. 2012
Příspěvky: 1320

Re: Bývalý manžel vyhrožuje exekutorem

Eva. napsal(a):

sipova, bohužel jsem to řešila těžce asi rok, než jsem byla z nejhoršího venku. Byl to otec našich dvou dětí a byli jsme spolu přes 20 let. Díkybohu jsem si nenaběhla na finanční problémy, tam jsem přemýšlela a dávala si pozor. I kvůli dětem, nelze je poslat, aby se šly pást... Ani jsem nesmyslně neopustila dobře placenou práci.
A ano, vztah mám teď kvalitní, ale až po letech. Nehrnula jsem se hned do vztahu, aby mě někdo zachraňoval. Protože když se nezachráníme sami, nikdo jiný nás nezachrání.

Ale ty bys to mohla zvládnout líp, než já, nemusela by ses v tom tolik plácat. Věř mi, že teď si říkám, že jsem to mohla zvládnout líp a rychleji.

A počkat na lásku.

Děkuji za pěkná slova. Také to řeším rok. Lásku jsem nehledala. On mne ani nechtěl zachraňovat! Neřekla jsem mu o bm jediné slovo. Jen jsme si oba řekli, že jsme po rozchodu dlouholetého vztahu. Nic víc. Práci musím opustit. Dusím se tam. Ale mám to spočítané tak, abych se neutopila + penzion jen jako bonus a rezerva. Mám také velmi vysoké alimenty na syna (vyšší než plat BM).
Já to nedokážu zvládnout rychleji. Ale to nevadí!!! Je to za mnou, sousedé mi říkají že to poznali podle toho, jak mne zase slyší se na zahradě smát. Ale občas mi je ouvej. To nezapírám. A přijde mi to v pořádku.
Nejvíc mi pomohl čas.

Není tady

 

#131 29. 8. 2013 19:23

sipova
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 11. 2012
Příspěvky: 1320

Re: Bývalý manžel vyhrožuje exekutorem

aprill napsal(a):

sipova napsal(a):

zjistila jsem, že bránit se nelze, že pokud mne bude chtít BM takto vysát, tak nic neudělám. dobrá, zaplatím. mne to neublíží, jemu to nepomůže. on s tím bude žít - já si myslím, že mu to jednou dojde.

tak proč jsi skuhrala, že sama mᚠmálo? psala jsi, že nemᚠpráci a žiješ z podpory.....

no to je pravda. oficiální a částečná. to ostatní je moje věc. a není to černota.

Není tady

 

#132 29. 8. 2013 19:26

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Bývalý manžel vyhrožuje exekutorem

Mám také velmi vysoké alimenty na syna... to ostatní je moje věc. a není to černota.
Buď nevíš, co mluvíš nebo žádnou radu nepotřebuješ... nebo si na to, že jsi bez práce a na podpoře stěžuješ jen proto, abys BM nemusela splácet...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#133 29. 8. 2013 19:30

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Bývalý manžel vyhrožuje exekutorem

sipova napsal(a):

aprill napsal(a):

sipova napsal(a):

zjistila jsem, že bránit se nelze, že pokud mne bude chtít BM takto vysát, tak nic neudělám. dobrá, zaplatím. mne to neublíží, jemu to nepomůže. on s tím bude žít - já si myslím, že mu to jednou dojde.

tak proč jsi skuhrala, že sama mᚠmálo? psala jsi, že nemᚠpráci a žiješ z podpory.....

no to je pravda. oficiální a částečná. to ostatní je moje věc. a není to černota.

takže zase jenom půl pravdy, dělej jak myslíš......

Není tady

 

#134 29. 8. 2013 19:31

sipova
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 11. 2012
Příspěvky: 1320

Re: Bývalý manžel vyhrožuje exekutorem

helena napsal(a):

Mám také velmi vysoké alimenty na syna... to ostatní je moje věc. a není to černota.
Buď nevíš, co mluvíš nebo žádnou radu nepotřebuješ... nebo si na to, že jsi bez práce a na podpoře stěžuješ jen proto, abys BM nemusela splácet...

ano -protože mi vzal motorku a nechal dluhy - proto

Není tady

 

#135 29. 8. 2013 19:33

sipova
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 11. 2012
Příspěvky: 1320

Re: Bývalý manžel vyhrožuje exekutorem

aprill napsal(a):

sipova napsal(a):

aprill napsal(a):


tak proč jsi skuhrala, že sama mᚠmálo? psala jsi, že nemᚠpráci a žiješ z podpory.....

no to je pravda. oficiální a částečná. to ostatní je moje věc. a není to černota.

takže zase jenom půl pravdy, dělej jak myslíš......

tady to není finančák, ne? přiznala jsem vše!!!

Není tady

 

#136 29. 8. 2013 19:39

Kely
♥♥♥♥---
Registrovaný: 22. 10. 2012
Příspěvky: 453

Re: Bývalý manžel vyhrožuje exekutorem

sipova napsal(a):

aprill napsal(a):

sipova napsal(a):


no to je pravda. oficiální a částečná. to ostatní je moje věc. a není to černota.

takže zase jenom půl pravdy, dělej jak myslíš......

tady to není finančák, ne? přiznala jsem vše!!!

Kašli na ně.. Tohle je právní poradna, myslela jsi správně, že ti tu poradí někdo fundovaný. Já se tady na psychologické radila o tom, jak se zachovat, když jsem zjistila manželovu nevěru. Ještě, že jsem se zachovala, dle svého selského rozumu a ne dle rad odtud, nedělat nic.. a tak dále.

Není tady

 

#137 29. 8. 2013 19:44

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Bývalý manžel vyhrožuje exekutorem

ano -protože mi vzal motorku a nechal dluhy - proto
A ty ani na chvíli nepřipustíš, žes mu to umožnila...

Tohle je právní poradna
Milá Kely, jestli sis nevšimla, dostala informace hned jak se poprvý zeptala... přinejmenším přesně k tomu, na co se ptala.
To, že až posléze(!) začali vypadávat kostlivci, to se včera fakt nedalo tušit.
Jestliže prvotní sdělení zní "motorka prokazatelně koupená za moje peníze" a následně(!) se dozvíš, že je psaná na jeho jméno a není uvedená v dohodě o vyrovnání... to pak těžko radit.
Pro advokáta by to mohl být důvod k vypovězení smlouvy o právním zastoupení... a nebylo by možný se mu divit.

Upravil(a) helena (29. 8. 2013 19:49)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#138 29. 8. 2013 19:45

mikuelini
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 1. 2007
Příspěvky: 611

Re: Bývalý manžel vyhrožuje exekutorem

Eva. napsal(a):

Kely, když je sipova k tobě tak hodná, což takhle kromě jejího skutečného jména a příjmení uvést ještě přesnou adresu, telefonní číslo, číslo konta, platební karty, PIN,... Že bys byla hodná i ty k ní... Vy jste evidentně obě stejné....naivky...

Ty taky pises Evi ,ty Tvoje rady stoji za H....

Není tady

 

#139 29. 8. 2013 19:50

sipova
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 11. 2012
Příspěvky: 1320

Re: Bývalý manžel vyhrožuje exekutorem

helena napsal(a):

ano -protože mi vzal motorku a nechal dluhy - proto
A ty ani na chvíli nepřipustíš, žes mu to umožnila...

Tohle je právní poradna
Milá Kely, jestli sis nevšimla, dostala informace hned jak se poprvý zeptala... přinejmenším přesně k tomu, na co se ptala.
To, že až posléze(!) začali vypadávat kostlivci, to se včera fakt nedalo tušit.
Jestliže prvotní sdělení zní "motorka prokazatelně koupená za moje peníze" a následně(!) se dozvíš, že je psaná na jeho jméno a není uvedená v dohodě o vyrovnání... to pak těžko radit

kostlivci? o žádném nevím. do dotazu jsem napsala vše
umožnila. je divné že jsem důvěřovala manželovi?

Není tady

 

#140 29. 8. 2013 19:56

sipova
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 11. 2012
Příspěvky: 1320

Re: Bývalý manžel vyhrožuje exekutorem

helena napsal(a):

ano -protože mi vzal motorku a nechal dluhy - proto
A ty ani na chvíli nepřipustíš, žes mu to umožnila...

Tohle je právní poradna
Milá Kely, jestli sis nevšimla, dostala informace hned jak se poprvý zeptala... přinejmenším přesně k tomu, na co se ptala.
To, že až posléze(!) začali vypadávat kostlivci, to se včera fakt nedalo tušit.
Jestliže prvotní sdělení zní "motorka prokazatelně koupená za moje peníze" a následně(!) se dozvíš, že je psaná na jeho jméno a není uvedená v dohodě o vyrovnání... to pak těžko radit.
Pro advokáta by to mohl být důvod k vypovězení smlouvy o právním zastoupení... a nebylo by možný se mu divit.

od právníka vím, že je jedno na koho je motorka psaná. je to jen administr. úkon. je toho, kdo ji bude mít po 3 letech v držení

Není tady

 

#141 29. 8. 2013 19:57

sipova
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 11. 2012
Příspěvky: 1320

Re: Bývalý manžel vyhrožuje exekutorem

myslela jsem že toto někdo blíž zná a poradí

Není tady

 

#142 29. 8. 2013 19:58

sipova
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 11. 2012
Příspěvky: 1320

Re: Bývalý manžel vyhrožuje exekutorem

podobně je to i s trvalým pobytem

Není tady

 

#143 29. 8. 2013 19:59

sipova
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 11. 2012
Příspěvky: 1320

Re: Bývalý manžel vyhrožuje exekutorem

blíž jsem to nezkoumala

Není tady

 

#144 29. 8. 2013 20:01

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Bývalý manžel vyhrožuje exekutorem

do dotazu jsem napsala vše
Ale nenapsala...
je toho, kdo ji bude mít po 3 letech v držení
Jestliže bývalí manželé ve lhůtě tří let od právní moci rozvodového rozsudku neuzavřou o vypořádání SJM dohodu, ani žádný z nich nezahájí soudní řízení o vypořádání SJM, pak uplynutím této lhůty se každý z manželů stává výlučným vlastníkem těch movitých věcí, které má ke dni uplynutí lhůty ve faktickém držení.
Jenže ty popíráš, že motorka do společnýho jmění spadá.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#145 29. 8. 2013 20:03

Kely
♥♥♥♥---
Registrovaný: 22. 10. 2012
Příspěvky: 453

Re: Bývalý manžel vyhrožuje exekutorem

Heleno,
tvoje rady jsem brala. Některé ostatní tady ale jen začnou útočit, jak je šípová blbá atd. Ano myslím si, že pokud byla motorka SJM a nebyla někde uvedená v jednání o vypořádání majetku. Je půl motorky šípové, půl ex. Tudíž tím, že si motorku odvezl, musí poloviny její hodnoty odečíst z dluhu šípové.

Není tady

 

#146 29. 8. 2013 20:23

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Bývalý manžel vyhrožuje exekutorem

pokud byla motorka SJM
Šípová říká, že ne... ale to taky nevíme jistě.
Tudíž tím, že si motorku odvezl, musí poloviny její hodnoty odečíst z dluhu šípové.
Nemusí. Aspoň do tý doby ne, než by se buď dohodli nebo by ona nepodala žalobu, kde by dostatečně prokázala, že motorka byla pořízena výlučně(!) z jejích před svatbou získaných peněz a na jméno BM zapsána dejme tomu z nějakých administrativních důvodů. Do tý doby... a klidně i před soudem... může on tvrdit, že se jednalo o dar. Zvl᚝ pikantní by bylo, kdyby na ni Šípová neměla řidičák... tongue
On má v ruce lejstro, kterým se ona zavazuje cosi splácet - na rozdíl od ní, která (zatím) nemá nic - a vzhledem k tomu, že dohoda (pokud se tedy fakt jedná o řádnou dohodu o vypořádání SJM vissla) je od slova "dohodnout" se, soud nebude zkoumat, co komu zůstalo a co ne. Ten zajímá právě jen ten papír s podpisy obou účastníků.

Upravil(a) helena (29. 8. 2013 20:27)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#147 29. 8. 2013 22:09

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Bývalý manžel vyhrožuje exekutorem

Mě jen zaráží, sipova, že jsi nejdřív založila vlákno o tom, jak Ti BM vyhrožuje exekutorem a vzápětí z Tebe po několika stranách vyleze, že vlastně k žádnému právníkovi jít ani nechceš. Já si nemůžu pomoci, já bych ve Tvém situaci asi hrůzou nespala a místo zakládání vláken na Babinetu bych hleděla, jak z té kaše za pomoci právníka vybřednout co nejrychleji ven.

Možná je to trochu off- topic, ale mně nedalo nepovšimnout si, jak do výčtu svého "zabezpečení" zahrnuješ i vysoké výživné na syna. Milá zlatá, výživné na dítě jsou peníze, které jsou určeny výhradně dítěti a nejsou Ti poukazovány od jeho otce za účelem lepení děr v rodinném rozpočtu, které sis napáchala tím, že ses zavázala sedm let platit exmanželovi apanហusch !!! Navíc jsem si povšimla, že Ty mᚠke svým financím - velmi kulantně řečeno - neuvěřitelně blahosklonný vztah, okolo Tebe lítají stovky tisíc korun, které ses zavázala splácet jak exmanovi, tak dalším institucím a Ty nemᚠzatím vytvořen žádný finanční plán, kterým bys svoje závazky hodlala ošetřit!!!

Řeknu Ti jednu věc: já bych na Tvém místě celé noci strachem nespala a koukala bych si najít jak právníka, tak finančního poradce, aby mi předestřeli alespoň nějaké řešení, jak z těchto problémů ven a hledala bych ze své neutěšené situace co nejrychlejší východisko. Místo toho tady, sipova, řešíš chlapy jednoho po druhém, což je v Tvé situaci naprosto absurdní a já se obávám, že jestli takhle neuváženě budeš pokračovat dál, dopadneš tak, že Ti bude nakonec uvalena exekuce jak na penzion, tak na veškerý Tvůj majetek a Ty se synem skončíš nakonec někde na ubytovně pro sociálně slabé grater


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#148 30. 8. 2013 7:45

dycinky
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Bývalý manžel vyhrožuje exekutorem

sipova napsal(a):

aprill napsal(a):

sipova napsal(a):


Řešila jsem to právě s BM - vyčetl mi, že jsem to podepsala, protože jsem se chtěla co nejdříve rozvést, vyhodila ho a on
mi může odpřisáhnout, že mne nepodvedl. A vynadal mi ještě, že ubližuji a ničím syna, protože slyší jak se dohadujeme!!!! To není možné!!! Proč to hází na mne? S tou paní je! Vrátili se právě z Chorvatska. Už mne to nebolí, ale rozhodilo mne to. Já nakonec můžu za rozvod. On je čistý.

hmmmmmmm, pořád si myslím, že ses rozvedla ukapeně. a ty taky někoho máš, tak mu nevyčítej, že se vrátil z chorvatska. když už to tak dopadlo, udělej tlustou čáru a nedělej ve svém dalším zájmu další kopance.

já mu to nevyčítám, já jen konstatuji. je mi to úplně jedno. já mu jsem nyní za rozvod vděčná dokonce. zůstat s ním by pro mne nebylo dobré. a neumím si představit se rozvádět až teď. takto to bylo super. bolelo to fest, ale přebolelo, netáhlo se to jak smrad. tlustou čáru jsem udělala, řešíme už jen prachy (to nebolí). právě proto, aby nebyly další kopance to řeším i s ním.
jen nechápu, proč se po roce znova vrací k rozvodu, vyčítá mi rozchod a brání syna, kterému ublížil ON a na kterého kašle. dokonce se s ním chce najednou sejít (dnes mu řekl)!!! 
toto už dávno neřeším - nás dva. já mám co dělat sama se sebou - nové plány, cíle, partner, penzion, práce - na něj nemám opravdu čas ani chu přemýšlet co dělá a jak se má. snad dobře. má to, po čem toužil - ženu do které se před rokem tak zamiloval, že zahodil vše a odešel, získal ji. já kráčím pomaleji, ale snad dojdu ke stejnému štěstí. a oba si uvědomíme, že ten rozvod byl začátkem štěstí. já bych ho dotovala furt - takto to mám jen na 7 let.
není mi pořád dobře, občas si popláču, bojím se co bude ..., ale myslím si, že to je normální. věřím, že po tomto příšerném období přijde nové, lepší.

když na něj kašle je to špatně , když se s ním chce sejít - je to taky špatně.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů