Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 29. 8. 2013 22:24

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Dovolená spolu-kdo platí ?

LENNNA napsal(a):

Roseanne napsal(a):

Upřesním-ti dva spolu chodí,nebydlí spolu,on vydělává o dost víc než ona,ale jeho názor je,že každý za své.Jel by s ní,ale manželka to není,tak nevidí důvod jí to platit.
Ona by s ním jela taky ráda,ale vyšlo by jí to tak na kapesné.Má dost splátek.Takže asi tak.

Obecně si myslím, že každý by měl určitě platit sám za sebe. Ale pokud má jeden z partnerů o dost vyšší příjmy a chce s tím druhým někam jet, který na to nemá, tak by mu přispět mohl. Ale neočekávala bych to.
Spíše vybrat dovolenou, na kterou budou mít oba. Tzn. že nepojedeme na Maledivy, když na to jeden nemá, ale že vybereme dovolenou dostupnou, třeba někde u nás nebo víkendový pobyt.
Ten míň vydělávající nemůže očekávat, že za něj bude ten druhý platit. A ten víc vydělávající nemůže očekávat, že s ním ten, co na to nemá, bude jezdit po drahých dovolených.

tummenupp Asi tak...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#52 29. 8. 2013 22:27

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Dovolená spolu-kdo platí ?

helena napsal(a):

je to samo o sobě už důvod k zamyšlení, zda vztah bude na tomhle základu vůbec fungovat
Padla tady zmínka, že slečna by "jela ráda", ale "Má dost splátek" (a v množným čísle to asi na něco extra nutnýho nebude) - když si tak trochu zafabuluju, i to může bejt důvod... pro něj. Samozřejmě netušíme, co splácí - ale (aniž bych je sebemíň podezírala) dovedu si představit situaci, kdy se jeden zadluží a přesto by si chtěl užívat příjemností života, který by mu ale měl saturovat někdo jinej... takže by ono "nezaplacení" mohlo taky bejt jemný upozornění "nebudu tě v tom podporovat"

Ja mám splátky v množnom čísle - každý mesiac jednu - a je to furt tá istá otravná hypotéka, pričom sa necítim ako zhýčkaná princezná... Na dovolenky chodím, ale určite nie na Maledivy - ani na Vežké divy... mad

Upravil(a) Selima (29. 8. 2013 22:28)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#53 29. 8. 2013 22:47

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Dovolená spolu-kdo platí ?

Roseanne napsal(a):

Upřesním-ti dva spolu chodí,nebydlí spolu,on vydělává o dost víc než ona,ale jeho názor je,že každý za své.Jel by s ní,ale manželka to není,tak nevidí důvod jí to platit.
Ona by s ním jela taky ráda,ale vyšlo by jí to tak na kapesné.Má dost splátek.Takže asi tak.

Tak v tomhle případě bych přehodnotila hlavní smysl vztahu, ve kterém se právě nalézám a poslala bych pána na dovolenou s takovou partnerkou, která mu je finančně rovna - a vracet ke mně zpátky už by se nemusel stolt

Ne, že bych byla nějaká zlatokopka a dychtila bych po tom, aby mi partner platil dovolenou na Maledivách big_smile ale mě by se dotkla ta necitlivost: plánovat společnou dovolenou nad moje finanční možnosti, obzvl᚝ když pán ví, že musím splácet závazky a zároveň mě odmrštit s tím, že nejsem manželka, tudíž pán nevidí důvod, proč by za mě měl na dovolené něco platit. A po takovémto sdělení bych asi nabyla přesvědčení, že pán si ostře hlídá "svoje peníze" a partnerka jako já ho "nesmí nic stát", což by mě rozladilo natolik, že bych asi nenašla sílu v takovém vztahu dál pokračovat. Mně by totiž dost vadila finanční nerovnováha a z toho vyplývající pocit nadřazenosti jednoho partnera nad druhým, v takovém vztahu bych se tím pádem necítila dobře a vztah bych raději ukončila stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#54 30. 8. 2013 7:36

dycinky
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Dovolená spolu-kdo platí ?

tina napsal(a):

nemyslím si, že rozdělený peníze svědčí o hloubce nebo mělkosti vztahu... znám páry, které hospodaří společně, i ty, které hospodaří zvl᚝, a kdybych to o nich nevěděla, protože jsme se o tom bavili, tak vůbec nepoznám, kdo to jak má... a i při své práci potkávám různé modely a je to jen o tom, jak komu co vyhovuje... jinak souhlas s Pandorrou, Modroočkou a Kalikem...

a otom to je. Aby to vyhovovalo OBEMA. Jinak to ve vztahu dělá hodně velkou paseku a hodně rozdílný názory na to kolik a za co a jak utrácet - dokážou vztahu zlomit vaz.

Není tady

 

#55 30. 8. 2013 8:23

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Dovolená spolu-kdo platí ?

plánovat společnou dovolenou... a partnerka jako já ho "nesmí nic stát"
Já nevím... možná jsem blbě čtla, ale jestliže "on a ona chtějí jet spolu na dovolenou", znamená to podle mě, že chtějí jet oba - ne, že by pán slečnu nutil jet někam "nad její finanční možnosti"... a o plánování taky ani slovo. Spíš mi to přijde jako fáze úvah... zatím... a klidně můžou dojít k výsledku "tejden u rybníka".
Mně by totiž dost vadila finanční nerovnováha a z toho vyplývající pocit nadřazenosti
Myslíš tím, že i když spolu chodí (a nevíme, jak dlouho), měli by už teď sesypávat na společnou hromádku?
Za sebe můžu říct, že by mi víc vadil pocit plynoucí z toho, že nemám na "blbou dovolenou" a někdo mi ji musí zaplatit...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#56 30. 8. 2013 8:38

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 10. 2007
Příspěvky: 4571

Re: Dovolená spolu-kdo platí ?

Selima napsal(a):

orela napsal(a):

Jste blbe nebo co? Samozrejme ,ze plati chlap ,sex bude mit na dovci zdarma ,tak je to jasnacka

Myslíš ako na rozdiel od ženy, ktorá si ho zaplatí...? big_smile Tebe muži platia za sex? A ako dlho myslíš ti to ešte vydrží?

No, to je jasný - dokud bude mít Orela penízky, Selim smile


Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

 

#57 30. 8. 2013 11:38

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Dovolená spolu-kdo platí ?

Eva. napsal(a):

Grainne, kdoví. Ale spíš si myslím, že to bylo celkové ovzduší. Žes ho nemilovala, bylas chladná. Že se snažil a pak to vzdal. A i ne/rozdělené finance o vztahu a obzvláště o manželství dle mého názoru mnohé napovídají.

určitě , to byl vlastně prvopočátek .... měli jsme na finance rozdílný názor a to mělo vliv na vztah a tak to šlo postupně dopryč celkově


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#58 30. 8. 2013 11:39

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Dovolená spolu-kdo platí ?

Eva. napsal(a):

helena napsal(a):

my měli peníze rozdělené od začátko ... že by to byl ten důvod , proč nám to nefungovalo ?
Neřekla bych... každýmu vyhovuje jinej model hospodaření a každej považuje za normální něco jinýho.
Nakonec byly doby - a ne zas tak dávno - kdy vydělával jenom manžel a manželce peníze z vejplaty "přiděloval" dle svýho uvážení. A ta, pokud neměla nějaký peníze třeba z dědictví a podobně, se musela starat, jak vyjde.

Správně - vydělával manžel. Ne manželka... Naopak by to manžel asi hodně těžko nesl a brzy řešil.

Ale u Grainne si myslím, že rozdělené peníze nejsou příčina, ale důsledek jejich studeného vztahu.

spíše jedna z příčin , protože finance se řeší hned na začátku soužití


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#59 30. 8. 2013 11:44

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Dovolená spolu-kdo platí ?

helena napsal(a):

plánovat společnou dovolenou... a partnerka jako já ho "nesmí nic stát"
Já nevím... možná jsem blbě čtla, ale jestliže "on a ona chtějí jet spolu na dovolenou", znamená to podle mě, že chtějí jet oba - ne, že by pán slečnu nutil jet někam "nad její finanční možnosti"... a o plánování taky ani slovo. Spíš mi to přijde jako fáze úvah... zatím... a klidně můžou dojít k výsledku "tejden u rybníka".
Mně by totiž dost vadila finanční nerovnováha a z toho vyplývající pocit nadřazenosti
Myslíš tím, že i když spolu chodí (a nevíme, jak dlouho), měli by už teď sesypávat na společnou hromádku?
Za sebe můžu říct, že by mi víc vadil pocit plynoucí z toho, že nemám na "blbou dovolenou" a někdo mi ji musí zaplatit...

Za sebe můžu říct, že by mi víc vadil pocit plynoucí z toho, že nemám na "blbou dovolenou" a někdo mi ji musí zaplatit...


tohle mám úplně stejně a mám štěstí zrovna na movitější .... já na tom dobře nejsem a nedělá mi to moc dobře , když za mně platí


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#60 30. 8. 2013 12:40

Ann80
♥------
Registrovaný: 26. 8. 2012
Příspěvky: 2

Re: Dovolená spolu-kdo platí ?

U nás to neřešíme. Jeden z páru zaplatí tohle, druhý tohle. Ale nikdy to není, že by jen jeden platil a druhý to měl jako bezplatné all inclusive smile.

Není tady

 

#61 30. 8. 2013 13:00

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Dovolená spolu-kdo platí ?

Koukám, holky, že se nám ta emancipace ale pořádně vymkla z ruky....


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#62 30. 8. 2013 14:29

zelvicka177
♥♥♥----
Registrovaný: 22. 8. 2013
Příspěvky: 179

Re: Dovolená spolu-kdo platí ?

dycinky napsal(a):

tina napsal(a):

nemyslím si, že rozdělený peníze svědčí o hloubce nebo mělkosti vztahu... znám páry, které hospodaří společně, i ty, které hospodaří zvl᚝, a kdybych to o nich nevěděla, protože jsme se o tom bavili, tak vůbec nepoznám, kdo to jak má... a i při své práci potkávám různé modely a je to jen o tom, jak komu co vyhovuje... jinak souhlas s Pandorrou, Modroočkou a Kalikem...

a otom to je. Aby to vyhovovalo OBEMA. Jinak to ve vztahu dělá hodně velkou paseku a hodně rozdílný názory na to kolik a za co a jak utrácet - dokážou vztahu zlomit vaz.

Velice rozumný názor a správně pochopená podstata vztahu. smile
Není prvořadé jak to kdo má, ale jak to jim oběma konkrétně vyhovuje.

Není tady

 

#63 30. 8. 2013 15:27

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Dovolená spolu-kdo platí ?

helena napsal(a):

plánovat společnou dovolenou... a partnerka jako já ho "nesmí nic stát"
Já nevím... možná jsem blbě čtla, ale jestliže "on a ona chtějí jet spolu na dovolenou", znamená to podle mě, že chtějí jet oba - ne, že by pán slečnu nutil jet někam "nad její finanční možnosti"... a o plánování taky ani slovo. Spíš mi to přijde jako fáze úvah... zatím... a klidně můžou dojít k výsledku "tejden u rybníka".
Mně by totiž dost vadila finanční nerovnováha a z toho vyplývající pocit nadřazenosti
Myslíš tím, že i když spolu chodí (a nevíme, jak dlouho), měli by už teď sesypávat na společnou hromádku?
Za sebe můžu říct, že by mi víc vadil pocit plynoucí z toho, že nemám na "blbou dovolenou" a někdo mi ji musí zaplatit...

No, ona tá blbá dovolená nie je životná nutnos - hlavne nie finančne náročnejšia - a myslím, že ju ani nikto plati nemusí... Je to o umení robi kompromisy, podža mňa.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#64 30. 8. 2013 16:53

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Dovolená spolu-kdo platí ?

Je to o umení robi kompromisy, podža mňa.
No vždy říkám, že jsem tu (zatím) nikde nevyčetla, že on by ji nutil jet nebo ona jeho nejet ausgerechnet na tu dovču, na kterou slečna nemá.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#65 30. 8. 2013 22:07

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Dovolená spolu-kdo platí ?

helena napsal(a):

plánovat společnou dovolenou... a partnerka jako já ho "nesmí nic stát"
Já nevím... možná jsem blbě čtla, ale jestliže "on a ona chtějí jet spolu na dovolenou", znamená to podle mě, že chtějí jet oba - ne, že by pán slečnu nutil jet někam "nad její finanční možnosti"... a o plánování taky ani slovo. Spíš mi to přijde jako fáze úvah... zatím... a klidně můžou dojít k výsledku "tejden u rybníka".
Mně by totiž dost vadila finanční nerovnováha a z toho vyplývající pocit nadřazenosti
Myslíš tím, že i když spolu chodí (a nevíme, jak dlouho), měli by už teď sesypávat na společnou hromádku?
Za sebe můžu říct, že by mi víc vadil pocit plynoucí z toho, že nemám na "blbou dovolenou" a někdo mi ji musí zaplatit...

Ne, heleno, takhle jsem to nemyslela - sesypávání na společnou hromádku jsem skutečně na mysli neměla smile Znovu opakuji, že mně by silně vadil postoj typu: "Manželka nejsi, nevidím důvod, proč bych měl za Tebe něco platit", ze kterého cítím dost velkou neúctu ke stávající partnerce. To je pro mě totéž, jako kdyby u mě ráno snídal partner, dal si dva rohlíky a chtěl si přidat třetí, načež já bych ho okřikla s tím, že manžel zatím není, tak nevidím důvod, aby se u mě doma takhle nezřízeně cpal big_smile

Já na místě dotyčné dámy bych - co se dovolené týče - na rovinu přiznala, že na luxusní dovolenou mi finance nevycházejí a pokud se mě týká, mám tak akorát na dovolenou pod stanem. A pokud by ze situace vyplynulo, že pán nemá v úmyslu sáhnout do peněženky a zafinancovat luxusnější dovolenou pro dva, smířila bych se s tím, že holt strávíme společně dovolenou u rybníka v kempu nebo v lese pod stanem. Samozřejmě zastávám názor, že skutečně není povinností druhého partnera sahat do peněženky a platit nadstandard, to je jenom jeho dobrá vůle - ale mně v tomhle případě hodně vadí ta forma a obsah jeho námitek hmm


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#66 30. 8. 2013 22:25

Roseanne
♥♥-----
Registrovaný: 21. 3. 2006
Příspěvky: 92

Re: Dovolená spolu-kdo platí ?

Díky všem za názory,rozjelo se to hezky...Nechtěla jsem příliš rozebírat jeden konkrétní vztah,ale spíš se dozvědět jak kdo vidí otázku peněz ve vztahu a tahle debata dost napověděla.

Není tady

 

#67 14. 9. 2014 10:06

Radkasil
♥------
Místo: UnO
Registrovaný: 30. 9. 2013
Příspěvky: 10

Re: Dovolená spolu-kdo platí ?

Vždycky je to individuální, protože každý vztah je jiný, jako jsou i jiné finanční příjmy každého ve vztahu. Navíc ještě záleží na typu dovolené. Když Vás partner pozve na víkendový pobyt někam do penzionu (což by se také dalo v jistém slova smyslu brát jako dovolená, někdo nemá jinou než právě takovou na prodlouženém víkendu), tak by bylo asi divé, kdybych se angažovala na placení toho pobytu, na místě bych už třeba přiložila ruku k dílu smile (heh dvousmysl). Jinak se o běžnou dovolenou zpravidla dělíme, pokud se nedohodneme jinak, s tím, že na místě mi přítel různé drobnosti mile rád dopřává (vstupy, jídlo apod.)


Pravda si nedá poroučet ani všeobecně přijímanou tradicí, ani souhlasem všech. B. Pierre

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů