Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#101 21. 7. 2014 0:06

janaa
♥♥-----
Registrovaný: 18. 7. 2014
Příspěvky: 31

Re: Co znamená být duchovně založený

vím sama že je jak pro mě tak pro hodně lidí problém se hlídat po fyzické stránce,natož po duševní či duchovní.mistr mi vždy říkal,že fyzicky to mohu korigovat např pohledem do zrcadla atd.a i přesto to málokdo uhlídá.ale "vytvořit si zrcadlo v duchovní oblasti",trvá nějakou dobu.Pokud se člověk neohlídá po fyzické stránce,těžko může po té duchovní.

Upravil(a) janaa (21. 7. 2014 0:10)

Není tady

 

#102 21. 7. 2014 0:39

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Co znamená být duchovně založený

haiel napsal(a):

jak se k tomu dokážete (vy, co to dokážete smile ) přimět, podotýkám znovu - v propadu a bez dopingu.  On ten autopilot se dá beztak použít jenom u rutinních záležitostí, takže tady ne vždy.

Hm.....teď už je mám krátký a navrch jsem v penzi, žejo. Takže nemusím prakticky řešit. Propadnu se užiju si to a je to cool
Dříve jsem prostě jela na autopilota rodina-nerodina.
Jednu dobu jsem měla děsný alergie a dávali  mi na to Bromadril a Dithiaden a to jsem prakticky spala i při přecházení ulice, vodění prcka so a ze školky....třičtvrti roku, než se tělo vzbouřilo. Vlastně nevím, jak jsem to dala va To byl úplně zahlcenej i chudák autopilot.
Ráda bych ti poradila, ale fakt nevím.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#103 21. 7. 2014 0:41

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Co znamená být duchovně založený

janaa napsal(a):

vím sama že je jak pro mě tak pro hodně lidí problém se hlídat po fyzické stránce,natož po duševní či duchovní.mistr mi vždy říkal,že fyzicky to mohu korigovat např pohledem do zrcadla atd.a i přesto to málokdo uhlídá.ale "vytvořit si zrcadlo v duchovní oblasti",trvá nějakou dobu.Pokud se člověk neohlídá po fyzické stránce,těžko může po té duchovní.

Duchovní zrcadla jsou přece všude kolem. A nejde o to "se uhlídat" va copak jsi vlastní vězeň? Daleko lepší je, dopracovat se k  spokojenosti, radosti a lehkosti. A ani není nutno, aby bylo přímo veselo smile


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#104 21. 7. 2014 5:38

janaa
♥♥-----
Registrovaný: 18. 7. 2014
Příspěvky: 31

Re: Co znamená být duchovně založený

No ano,jsme vlastně "vězni".Brala sem to z duch.hlubšího hlediska,co popisují duch.nauky.Spokojenost a pohoda to ano,ale často je to klid a pohoda spících dravců,jak pěkně řekl jeden starý mistr.Duchovní nauky jako Joga atd.Není jen usměv,meditační hudba aj.Je to podstatně složitější.

Není tady

 

#105 21. 7. 2014 5:41

janaa
♥♥-----
Registrovaný: 18. 7. 2014
Příspěvky: 31

Re: Co znamená být duchovně založený

A člověk se prostě musí hlídat pořád a ve všem.To je ale ten základ všech duch.nauk.

Není tady

 

#106 21. 7. 2014 7:07

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Co znamená být duchovně založený

On ten autopilot se dá beztak použít jenom u rutinních záležitostí, takže tady ne vždy.
Pokud možno se všemu "navíc" vyhejbat... aspoň po nějakou dobu... a hrozí-li nějaká nerutina, tak holt je potřeba se podšprajcovat - když si vymkneš kotník, můžeš pajdat po bytě, ale taky se hůlce nebudeš bránit při cestě za nákupem, například.

A člověk se prostě musí hlídat pořád a ve všem.
Ale prd a vořech... takový občasný ne(u)hlídání se, to je rozkoš... vlažná koupel pro mozek i duši...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#107 21. 7. 2014 7:34

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Co znamená být duchovně založený

helena napsal(a):

A člověk se prostě musí hlídat pořád a ve všem.
Ale prd a vořech... takový občasný ne(u)hlídání se, to je rozkoš... vlažná koupel pro mozek i duši...

Klicove slovo je obcasny ... je otazka, co je lepsi - porad se mirne kontrolovat, nebo obcas ulitnout a pak se davat 2x ci vickrat tak dlouho dohromady (podle intenzity uletu) ... kazdy jsme jiny, kazdemu vyhovuje neco jineho ... i v ruznych fazich zivota ... no neznam nikoho, kdo by od jiste sebekontroly opustil uplne a v beznych podminkach prezil (v lepsim pripade se takovy jedinec dostava pod kontrolu jinych) ...


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#108 21. 7. 2014 7:39

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Co znamená být duchovně založený

Klicove slovo je obcasny
No vždy... a taky záleží nejen na intenzitě, ale taky kategorii úletu - po některejch není nutný "se davat dohromady"... naopak tě můžou krásně srovnat.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#109 21. 7. 2014 8:13

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Co znamená být duchovně založený

helena napsal(a):

Klicove slovo je obcasny
No vždy... a taky záleží nejen na intenzitě, ale taky kategorii úletu - po některejch není nutný "se davat dohromady"... naopak tě můžou krásně srovnat.

V tom pripadku to neni ulet smile


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#110 21. 7. 2014 8:19

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Co znamená být duchovně založený

"Co je po jméně? Co růží zvou, i zváno jinak vonělo by stejně."


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#111 21. 7. 2014 8:23

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Co znamená být duchovně založený

lupina montana napsal(a):

Hm.....teď už je mám krátký a navrch jsem v penzi, žejo. Takže nemusím prakticky řešit. Propadnu se užiju si to a je to cool
Dříve jsem prostě jela na autopilota rodina-nerodina.
Jednu dobu jsem měla děsný alergie a dávali  mi na to Bromadril a Dithiaden a to jsem prakticky spala i při přecházení ulice, vodění prcka so a ze školky....třičtvrti roku, než se tělo vzbouřilo. Vlastně nevím, jak jsem to dala va To byl úplně zahlcenej i chudák autopilot.
Ráda bych ti poradila, ale fakt nevím.

lupi, snáší se ty propady lépe, když jsi v důchodu? Jako že nemᚠtolik toho, co musíš, jako ráno vstát, muset jít do práce, co nejlépe ji udělat... Nebo to bylo lepší, když jsi chodila v práci, že už tím, žes musela, tak se to lépe překonávalo a pocit povinnosti ti nedovolil propadnout se hluboko, nebo jak to přesněji vystihnout?

Upravil(a) Eva. (21. 7. 2014 8:24)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#112 21. 7. 2014 8:45

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Co znamená být duchovně založený

helena napsal(a):

"Co je po jméně? Co růží zvou, i zváno jinak vonělo by stejně."

big_smile

Myslim, ze co dusi i telu prospiva a neskodi, to probiha rizene ... uz jen tim, ze se rozhodnes, zda a jak to nechas probehnout, ci ne ... ulet jsem minila jinak - jsou s nim spojene negativni dopady, na ktere bud kasles, nebo je napr. vzhledem ke zkusenostem nejsi schopna postihnout atd., tzn. selze ci odpadne sebekontrola a dojde k mensi ci vetsi kolizi smile


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#113 21. 7. 2014 12:20

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co znamená být duchovně založený

haiel napsal(a):

lupina montana napsal(a):

helena napsal(a):

jestli to jde naplno nebo jenom na automatickýho pilota
Zapla Pán Bůh za autopilota... když ho mᚠdobře "nastavenýho", ti venku skoro nemusejí poznat, že se toho kniplu jen držíš...

To je pravda. Ale vychovat si dobrýho autopilota není žádná (_._) že.......
Nakonec Draku - proč by neměl zákazníkům/klientům stačit kvalitní autopilot? va

On stačí, v práci samozřejmě autopilot, ale i tomu dají někteří klienti pěkně zabrat.... marný, energeticky to dotuješ ty, žejo.  Já jsem ale nemyslela jenom práci. Běžné mezilidské fungování - rodina, přátelé, vyřizovačky, úřady, jednání.... jak se k tomu dokážete (vy, co to dokážete smile ) přimět, podotýkám znovu - v propadu a bez dopingu.  On ten autopilot se dá beztak použít jenom u rutinních záležitostí, takže tady ne vždy.

Neviem ako, ale používala som - a asi dobre. Nikto mi tú depresiu nechcel veri, len tí, čo si ňou prešli a spoznali sa v tom vyhýbaní sa žuďom, stretávkam, akciám, podujatiam... v tej apatii a lenore. Ostatní mi vnucovali únavový syndróm alebo lenivos. cool Ale je fakt, že o mnoho vecí (a pár žudí) som prišla, niečo pracne naprávam doteraz, niečo objavujem o roky neskôr, než som mohla... ale žijem, a bez závislosti na AD. rock


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#114 21. 7. 2014 12:22

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co znamená být duchovně založený

janaa napsal(a):

A člověk se prostě musí hlídat pořád a ve všem.To je ale ten základ všech duch.nauk.

Odmietam sa "hlídat", ja som slobodný duch, nie bacharka.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#115 21. 7. 2014 12:40

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Co znamená být duchovně založený

Selima napsal(a):

janaa napsal(a):

A člověk se prostě musí hlídat pořád a ve všem.To je ale ten základ všech duch.nauk.

Odmietam sa "hlídat", ja som slobodný duch, nie bacharka.

Já to "hlídání se" vnímám jako pozorování sebe sama jak se v dané situaci cítím, a pokud blbě, tak poslechnout své instinkty a jít od toho - dělat věci jinak.
Jinak není možní dosáhnout toho, aby věci volně plynuly stolt
A o to myslím jde především.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#116 21. 7. 2014 19:06

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: Co znamená být duchovně založený

janaa napsal(a):

No ano,jsme vlastně "vězni".Brala sem to z duch.hlubšího hlediska,co popisují duch.nauky.Spokojenost a pohoda to ano,ale často je to klid a pohoda spících dravců,jak pěkně řekl jeden starý mistr.Duchovní nauky jako Joga atd.Není jen usměv,meditační hudba aj.Je to podstatně složitější.

Je to, a není složitější: jednoduchost je doprovázena pochopením složitosti, což generuje opět jednoduchost.
V každém případě souhlasím v tom, že dobro (jak bývá chápán klid a pohoda) může být něco setsakramentsky něco jiného, než si vůbec dokážeme představit. A ani nemusí být zrovna milé lol:-D. Víme veskrze prd vo tom, co/jak věci jsou... žijeme v dohadech. Často je to srandovní, někdy úsměvné a někdy ... někdy bolest.
Dravce je třeba probouzet a popouzet velmi opatrně a je třeba ho rovnou cvičit: aby neulítl, nebo se nenaštval: bo následky by mohly být nepředvídatelné :-D

Upravil(a) gymnasión (21. 7. 2014 19:12)


Zpomal.

Není tady

 

#117 21. 7. 2014 19:08

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: Co znamená být duchovně založený

Selima napsal(a):

janaa napsal(a):

A člověk se prostě musí hlídat pořád a ve všem.To je ale ten základ všech duch.nauk.

Odmietam sa "hlídat", ja som slobodný duch, nie bacharka.

Svobodný duch není svévolný duch... nepředpokládám, že bys pustila otěže. To ti neni podobný :-)


Zpomal.

Není tady

 

#118 21. 7. 2014 19:20

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: Co znamená být duchovně založený

Míša Kulička napsal(a):

helena napsal(a):

"Co je po jméně? Co růží zvou, i zváno jinak vonělo by stejně."

big_smile

Myslim, ze co dusi i telu prospiva a neskodi, 1. to probiha rizene ... uz jen tim, 2. ze se rozhodnes, zda a jak to nechas probehnout, ci ne ... ulet jsem minila jinak - jsou s nim spojene 3. negativni dopady, na ktere bud kasles, nebo je napr. vzhledem ke zkusenostem nejsi schopna postihnout atd., tzn. selze ci 4. odpadne sebekontrola a dojde k mensi ci vetsi kolizi smile

ad 1. co myslíš tim "řízeně"? Kdo to řídí?
ad 2. se rozhodneš? Jak praví klasik: Můžeě dělat, co chceš, ale nemůžeš chtít, co chceš... Co s tim naděláš? smile
ad 3. negativní dopady... co když je to jen konvence: dobro-špatno, ve které všichni neúspěšně jedeme, ale tváříme se, že to funguje?
ad 4. sebekontrolu prostě dávᚠjen v konvenčním světě... jináč to musíš nechat na pánubohu, limbickým systému či jak se tomu v neurovědách říká... :-)


Zpomal.

Není tady

 

#119 21. 7. 2014 19:40

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Co znamená být duchovně založený

gymnasión napsal(a):

Míša Kulička napsal(a):

helena napsal(a):

"Co je po jméně? Co růží zvou, i zváno jinak vonělo by stejně."

big_smile

Myslim, ze co dusi i telu prospiva a neskodi, 1. to probiha rizene ... uz jen tim, 2. ze se rozhodnes, zda a jak to nechas probehnout, ci ne ... ulet jsem minila jinak - jsou s nim spojene 3. negativni dopady, na ktere bud kasles, nebo je napr. vzhledem ke zkusenostem nejsi schopna postihnout atd., tzn. selze ci 4. odpadne sebekontrola a dojde k mensi ci vetsi kolizi smile

ad 1. co myslíš tim "řízeně"? Kdo to řídí?

Mé vědomí ... pozorovatel ... to "vnitřní" já, které sleduje, co to mé "vnější" já tropí smile

gymnasión napsal(a):

ad 2. se rozhodneš? Jak praví klasik: Můžeě dělat, co chceš, ale nemůžeš chtít, co chceš... Co s tim naděláš? smile

Občas bych chtěla chtít něco jiného, než skutečně chci, no život mě naučil nelámat se přes koleno smile

gymnasión napsal(a):

ad 3. negativní dopady... co když je to jen konvence: dobro-špatno, ve které všichni neúspěšně jedeme, ale tváříme se, že to funguje?

To mᚠpravdu ... já netvrdím, že úlet je špatný a všechny jeho dopady jsou jen "negativní" ... měla jsem na mysli situaci, kdy mimo sebekontrolu provedeš věci, které jsou v tu chvíli úžasné a i v konečném důsledku takové mohou být ... ale ten propad, který je následně provází a hrabání se z něj ven ti dá hodně práce ... což v dané chvíli můžeš vnímat negativně ...

gymnasión napsal(a):

ad 4. sebekontrolu prostě dávᚠjen v konvenčním světě... jináč to musíš nechat na pánubohu, limbickým systému či jak se tomu v neurovědách říká... :-)

Problém je možná v tom, že v tom konvenčním světě žijeme ...


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#120 21. 7. 2014 19:59

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: Co znamená být duchovně založený

ad 1. Mé vědomí ... pozorovatel ... to "vnitřní" já, které sleduje, co to mé "vnější" já tropí smile
NJ, v tom mam binec: pozorovatel má pozorovat a do ničeho nekrafat, natožpak něco řídit... nj, pokud pozorovatel pozoruje, kdo to pak řídí fakt netuším lol
ad 2. Občas bych chtěla chtít něco jiného, než skutečně chci, no život mě naučil nelámat se přes koleno
SE? A kdybys náhodou chtěla to, co fakt chceš, co by to udělalo? smile
ad 3. To mᚠpravdu ... já netvrdím, že úlet je špatný a všechny jeho dopady jsou jen "negativní" ... měla jsem na mysli situaci, kdy mimo sebekontrolu provedeš věci, které jsou v tu chvíli úžasné a i v konečném důsledku takové mohou být ... ale ten propad, který je následně provází a hrabání se z něj ven ti dá hodně práce ... což v dané chvíli můžeš vnímat negativně ...
Co když to stojí za to? Co když konvenční reakce jen zakryje TO, o co jde?
ad 4. Problém je možná v tom, že v tom konvenčním světě žijeme ...
Zhusta si myslim, že to fakt problém JE lol


Zpomal.

Není tady

 

#121 21. 7. 2014 20:20

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Co znamená být duchovně založený

gymnasión napsal(a):

ad 1. Mé vědomí ... pozorovatel ... to "vnitřní" já, které sleduje, co to mé "vnější" já tropí smile
NJ, v tom mam binec: pozorovatel má pozorovat a do ničeho nekrafat, natožpak něco řídit... nj, pokud pozorovatel pozoruje, kdo to pak řídí fakt netuším lol

No a to si představ, že jsem těch pozorovatelů objevila v té hlavě strašně moc ... páč i každého toho pozorovatele ještě pozoruje někdo další ... no je jich v té hlavě celé hejno ... no a kdo je všechny řídí ... přece to mé já, které je kompetentní k řízení ... takový řidič ...

gymnasión napsal(a):

ad 2. Občas bych chtěla chtít něco jiného, než skutečně chci, no život mě naučil nelámat se přes koleno
SE? A kdybys náhodou chtěla to, co fakt chceš, co by to udělalo? smile

To je právě o té konvenci ... třeba teď hledáme nějakou pohovku do obýváku, prostě něco šikovného na sezení ... mám konkrétně jasnou představu něčeho, co není na trhu běžně dostupné ... a tak bych raději chtěla chtít nějaký ten fádní kousek, co dostupný je ... jenže to nejde, že jo, protože mě žádný neoslovuje, nemá nápad, vtip a takové ty věci ...

gymnasión napsal(a):

ad 3. To mᚠpravdu ... já netvrdím, že úlet je špatný a všechny jeho dopady jsou jen "negativní" ... měla jsem na mysli situaci, kdy mimo sebekontrolu provedeš věci, které jsou v tu chvíli úžasné a i v konečném důsledku takové mohou být ... ale ten propad, který je následně provází a hrabání se z něj ven ti dá hodně práce ... což v dané chvíli můžeš vnímat negativně ...
Co když to stojí za to? Co když konvenční reakce jen zakryje TO, o co jde?

To už je na každém jednom z nás ... někdo má rád klid, pohodu a sterilitu, tak do toho nepůjde ... a jiný miluje akci, adrenalin ... tak ten si to pořádně užije, ale když to posune do extrému, může sám sebe i ohrozit ... a to jsme zase u rovnováhy - správné míry z obojího ...

gymnasión napsal(a):

ad 4. Problém je možná v tom, že v tom konvenčním světě žijeme ...
Zhusta si myslim, že to fakt problém JE lol

storstark


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#122 21. 7. 2014 20:35

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: Co znamená být duchovně založený

No a to si představ, že jsem těch pozorovatelů objevila v té hlavě strašně moc ... páč i každého toho pozorovatele ještě pozoruje někdo další ... no je jich v té hlavě celé hejno ... no a kdo je všechny řídí ... přece to mé já, které je kompetentní k řízení ... takový řidič ...
Nestraš lol! To se v tom pak vyznáš? ...aha, tvuj řidič.
Já mám spíš potřebu se jaksi vnořit do věci a moc to nepozorovat, hrozně mě zajímá, "co to nakonec udělá". Mno, většinou nic světobornýho lol, ale semtam něco bleskne

To je právě o té konvenci ... třeba teď hledáme nějakou pohovku do obýváku, prostě něco šikovného na sezení ... mám konkrétně jasnou představu něčeho, co není na trhu běžně dostupné ... a tak bych raději chtěla chtít nějaký ten fádní kousek, co dostupný je ... jenže to nejde, že jo, protože mě žádný neoslovuje, nemá nápad, vtip a takové ty věci ...
Ajo, a já se tu marně těším na něco zásadního, životního a tááák... dumbom

To už je na každém jednom z nás ... někdo má rád klid, pohodu a sterilitu, tak do toho nepůjde ... a jiný miluje akci, adrenalin ... tak ten si to pořádně užije, ale když to posune do extrému, může sám sebe i ohrozit ... a to jsme zase u rovnováhy - správné míry z obojího ...
nene, to nemám na mysli. To je pořád předpokládaná a předvídatelná konvence. Zajímají mě chvíle, který přeruší možnost
racionálního uvažování, emocí atp. Prostě v tý chvíli civíš na úplně novej, neznámej svět, a ten se děje po svým a neni k němu co dodat... hm, asi to neumim popsat...

storstark
opatrně! Všeho moc škodí lol


Zpomal.

Není tady

 

#123 21. 7. 2014 20:40

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Co znamená být duchovně založený

lol

gymnasión napsal(a):

To už je na každém jednom z nás ... někdo má rád klid, pohodu a sterilitu, tak do toho nepůjde ... a jiný miluje akci, adrenalin ... tak ten si to pořádně užije, ale když to posune do extrému, může sám sebe i ohrozit ... a to jsme zase u rovnováhy - správné míry z obojího ...
nene, to nemám na mysli. To je pořád předpokládaná a předvídatelná konvence. Zajímají mě chvíle, který přeruší možnost
racionálního uvažování, emocí atp. Prostě v tý chvíli civíš na úplně novej, neznámej svět, a ten se děje po svým a neni k němu co dodat... hm, asi to neumim popsat...

Aha, tak to každá mluvíme asi o něčem jiném ... myslíš třeba takový ten pocit, jaký máš, když se třeba lekneš, nebo dojde k aha-efektu nebo něčemu takovému a tvá mysl se zastaví? A jenom vnímáš?


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#124 21. 7. 2014 20:43

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: Co znamená být duchovně založený

Míša Kulička napsal(a):

lol
Aha, tak to každá mluvíme asi o něčem jiném ... myslíš třeba takový ten pocit, jaký máš, když se třeba lekneš, nebo dojde k aha-efektu nebo něčemu takovému a tvá mysl se zastaví? A jenom vnímáš?

NO, tak něco.. a nejenže vnímáš, ale to, čemu říkᚠpozorovatel, prostě jde plně se situací, a mozkovna není schopna vynášet o situaci nějaký posudky a něco někam směrovat... prostě se děje TO i TY úplně samo...


Zpomal.

Není tady

 

#125 21. 7. 2014 22:37

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Co znamená být duchovně založený

Já tomu říkám "sudí na empajru" smile a přijde mně, že v situaci, o které mluvíte je prostě umlčen.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů