Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 18. 7. 2014 12:39

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Co znamená být duchovně založený

helena napsal(a):

No... myslet si a říkat lze cokoli o čemkoli... i o tom, co není známo... třeba o cizím životě.. a jak "zasvěceně".
Ostatně pouhá znalost desatera je platná stejně, jako umění rozdělat oheň třením dvou dřev, když je člověk nedovede používat.

Ano. A když někoho něco zasáhne tak, že to při sebemenší příležitosti vytahuje, stálo by za to se alespoň zamyslet nad tím, pročpak ho to tolik zasáhlo.
Kdyby na tom totiž nic nebylo, prošlo by to kolem něj jako jemný vánek a vůbec by se ho to nedotklo. Tak to totiž funguje, pokud máme v sobě danou věc srovnanou.

Upravil(a) Eva. (18. 7. 2014 12:46)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#52 18. 7. 2014 12:49

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Co znamená být duchovně založený

Kdyby na tom totiž nic nebylo, prošlo by to kolem něj jako jemný vánek a vůbec by se ho to nedotklo.
Tak tak... každej máme svoji patu... http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif
"Nemám tohle ráda.... Protože já na rozdíl od ní znám. A nejenom desatero.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#53 18. 7. 2014 13:00

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Co znamená být duchovně založený

helena napsal(a):

Tak tak... každej máme svoji patu...

Přesně tak, heleno. Já se, na rozdíl od tebe, netajím tím, že mi ty kecy gymnasión vadí a proto jsem to napsala. Já opět na rozdíl od tebe nemám důvod hlavně sama před sebou si maskovat, když mi něco vadí a přiznám (si) to.  A přinejmenším přemýšlím nad tím, proč, co je v tom mého.

Upravil(a) Eva. (18. 7. 2014 13:08)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#54 18. 7. 2014 13:22

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Co znamená být duchovně založený

Já se, na rozdíl od tebe, netajím tím, že mi ty kecy gymnasión vadí
Ale mně gym nijak zvl᚝ neirituje... tak čím bych se měla tajit?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#55 18. 7. 2014 13:28

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Co znamená být duchovně založený

helena napsal(a):

Já se, na rozdíl od tebe, netajím tím, že mi ty kecy gymnasión vadí
Ale mně gym nijak zvl᚝ neirituje... tak čím bych se měla tajit?

Ale irituji tě já a o tom jsem psala. Budu se opakovat, ale - čti pozorně.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#56 18. 7. 2014 13:49

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co znamená být duchovně založený

Eva. napsal(a):

Míša Kulička napsal(a):

Barča napsal(a):


Když tohle napsala, tak je jasné, že zná.

Ale jen tomu, kdo zná taky ... vissla

Nu, když někdo napíše, že nemá zkušenosti a následně ještě že zná desatero tak trochu, zhruba, tak jsi Míšo dost mimo se svou poznámkou. Protože já na rozdíl od ní znám. A nejenom desatero.

Ale nežiješ podža neho - čiže ste na tom zhruba rovnako... tongue


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#57 18. 7. 2014 13:52

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co znamená být duchovně založený

Eva. napsal(a):

helena napsal(a):

Tak tak... každej máme svoji patu...

Přesně tak, heleno. Já se, na rozdíl od tebe, netajím tím, že mi ty kecy gymnasión vadí a proto jsem to napsala. Já opět na rozdíl od tebe nemám důvod hlavně sama před sebou si maskovat, když mi něco vadí a přiznám (si) to.  A přinejmenším přemýšlím nad tím, proč, co je v tom mého.

A prečo nepreskúmaš ČÍM ti Gymnasión tak strašne vadí? lebo zjavne si v týchto pocitoch osamelá? Tak šup-šup - čo ti to zrkadlí? wink


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#58 18. 7. 2014 14:09

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Co znamená být duchovně založený

Selima napsal(a):

Eva. napsal(a):

Míša Kulička napsal(a):


Ale jen tomu, kdo zná taky ... vissla

Nu, když někdo napíše, že nemá zkušenosti a následně ještě že zná desatero tak trochu, zhruba, tak jsi Míšdeo dost mimo se svou poznámkou. Protože já na rozdíl od ní znám. A nejenom desatero.

Ale nežiješ podža neho - čiže ste na tom zhruba rovnako... tongue

Neziju, protože nechci. A co se gymn týká, odkud ty víš, že nezkoumam v sobě, proč?


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#59 18. 7. 2014 17:49

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Co znamená být duchovně založený

wuti napsal(a):

děti,tím spíše malé,se musí maximálně věnovat dítěti,aby jej nijak nepoškodily pokusy v oblasti meditací a duchovna...

Hošku, s malýma děckama mᚠvětšinou dost fofr, než abys dělal hokusy pokusy s meditací lol Zanoříš se a jen co se kolem tebe rozprostře blankytné nic, ozve se  něco jako"mamíí! Pepa mi sebral míchačku a počůral mi jíí! A toho nechá!"


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#60 18. 7. 2014 17:52

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Co znamená být duchovně založený

wuti napsal(a):

.Pokud si ale člověk přizná,a uvědomí své nedostatky

Já myslím, že by si měl prvně přiznat a poznat svoje bolesti, strachy a podobně.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#61 18. 7. 2014 17:53

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Co znamená být duchovně založený

gymnasión napsal(a):

Selima napsal(a):

Myslím, že materstvo je jedna z najhlbších vecí a obsahuje prakticky všetko: zázrak života, sebaobetovanie, meditácie, koncentráciu, a nesmierne veža lásky. Akékožvek umelé tanečky mi prídu úplne zbytočné...

Tak.

To je pravda.....


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#62 18. 7. 2014 17:54

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Co znamená být duchovně založený

gymnasión napsal(a):

Selima napsal(a):

Ad Morálny kódex - treba ho, ale aj tak sa v každom okamihu treba nanovo, úplne od začiatku rozhodnú, čo je správne a dobré.... ani Desatoro, ani žiadne iný kódex nepomôže, lebo život je vždy o krok vpredu pred všetkými pravidlami (napr. keď sa dve prikázania z desatora postavia proti sebe - ktorým sa riadi primárne? apod).

Ja nevim, nemam moc zkusenosti s krestanstvim a okolim. Ale rekla bych, ze je treba zacit od prvniho... ty ostatni to prvni pak vysvetlujou... si myslim.... smile

Já bych byla pro morální kodex Bábi Zlopočasné cool v tom je všechno podstatné. A je to jen jedno pravidlo......


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#63 19. 7. 2014 7:44

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: Co znamená být duchovně založený

lupina montana napsal(a):

gymnasión napsal(a):

Selima napsal(a):

Ad Morálny kódex - treba ho, ale aj tak sa v každom okamihu treba nanovo, úplne od začiatku rozhodnú, čo je správne a dobré.... ani Desatoro, ani žiadne iný kódex nepomôže, lebo život je vždy o krok vpredu pred všetkými pravidlami (napr. keď sa dve prikázania z desatora postavia proti sebe - ktorým sa riadi primárne? apod).

Ja nevim, nemam moc zkusenosti s krestanstvim a okolim. Ale rekla bych, ze je treba zacit od prvniho... ty ostatni to prvni pak vysvetlujou... si myslim.... smile

Já bych byla pro morální kodex Bábi Zlopočasné cool v tom je všechno podstatné. A je to jen jedno pravidlo......

„Tak s něčím takovým rozhodně nemohu souhlasit.“ smile smile smile


Zpomal.

Není tady

 

#64 19. 7. 2014 10:03

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Co znamená být duchovně založený

Ne, tohle ne lol


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#65 19. 7. 2014 17:33

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Co znamená být duchovně založený

Ale irituji tě já
Evo, Evo... vejška tvýho přesvědčení o svý vlastní důležitosti pro zbytek světa překračuje veškerý měřitelný hodnoty.
Jen je smutný, že nemᚠžádný jiný způsoby, jak si to potvrdit aspoň sama sobě, když už to tolik potřebuješ...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#66 19. 7. 2014 20:36

olasik
Zablokovaný
Registrovaný: 1. 6. 2014
Příspěvky: 1747

Re: Co znamená být duchovně založený

Selima napsal(a):

Eva. napsal(a):

helena napsal(a):

Tak tak... každej máme svoji patu...

Přesně tak, heleno. Já se, na rozdíl od tebe, netajím tím, že mi ty kecy gymnasión vadí a proto jsem to napsala. Já opět na rozdíl od tebe nemám důvod hlavně sama před sebou si maskovat, když mi něco vadí a přiznám (si) to.  A přinejmenším přemýšlím nad tím, proč, co je v tom mého.

A prečo nepreskúmaš ČÍM ti Gymnasión tak strašne vadí? lebo zjavne si v týchto pocitoch osamelá? Tak šup-šup - čo ti to zrkadlí? wink

Není osamělá , mě taky strašně vadí, jak tu spamuje ke všemu a přitom o věcech nemá páru, jen bezduše kliká  ....Gym s Helou jsou nejosamělejší lidé , které znám.
Vždycky platí, že když někdo takhle horlivě celý dny spamuje , je v reálu dávno v řiti .  proto ta obrovská závist směrem k Evě.


Radši umřít a být svatý než dřít jako mourovatý.

Není tady

 

#67 19. 7. 2014 22:00

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: Co znamená být duchovně založený

olasik napsal(a):

Selima napsal(a):

Eva. napsal(a):

Přesně tak, heleno. Já se, na rozdíl od tebe, netajím tím, že mi ty kecy gymnasión vadí a proto jsem to napsala. Já opět na rozdíl od tebe nemám důvod hlavně sama před sebou si maskovat, když mi něco vadí a přiznám (si) to.  A přinejmenším přemýšlím nad tím, proč, co je v tom mého.

A prečo nepreskúmaš ČÍM ti Gymnasión tak strašne vadí? lebo zjavne si v týchto pocitoch osamelá? Tak šup-šup - čo ti to zrkadlí? wink

Není osamělá , mě taky strašně vadí, jak tu spamuje ke všemu a přitom o věcech nemá páru, jen bezduše kliká  ....Gym s Helou jsou nejosamělejší lidé , které znám.
Vždycky platí, že když někdo takhle horlivě celý dny spamuje , je v reálu dávno v řiti .  proto ta obrovská závist směrem k Evě.

Samota a osamění... Olasik, to je kráááásný, možná trochu i romantický téma k zamyšlení:
je samota zlá?
je osamění smutné?
je samota dehonestující?
bát se samoty, nebo ji vyhledávat?
vadí samota něčemu nebo někomu?
může samota něco poskytnout?
obsahuje samota v sobě něco pozitivního?
atd., atd.
a co třeba samota a duchovnost...?

Upravil(a) gymnasión (20. 7. 2014 9:00)


Zpomal.

Není tady

 

#68 20. 7. 2014 10:17

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co znamená být duchovně založený

Eva. napsal(a):

Selima napsal(a):

Eva. napsal(a):


Nu, když někdo napíše, že nemá zkušenosti a následně ještě že zná desatero tak trochu, zhruba, tak jsi Míšdeo dost mimo se svou poznámkou. Protože já na rozdíl od ní znám. A nejenom desatero.

Ale nežiješ podža neho - čiže ste na tom zhruba rovnako... tongue

Neziju, protože nechci. A co se gymn týká, odkud ty víš, že nezkoumam v sobě, proč?

No, pokiaž sa nezveríš, tak to akosi nemám odkiaž vedie. Telepatia mi až tak zatiaž nefunguje - nato pánbožko stvoril písmenká a internet, aby sme neboli odkázaní na telepatiu.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#69 20. 7. 2014 11:47

olasik
Zablokovaný
Registrovaný: 1. 6. 2014
Příspěvky: 1747

Re: Co znamená být duchovně založený

gymnasión napsal(a):

olasik napsal(a):

Selima napsal(a):


.

Samota a osamění... Olasik, to je kráááásný, možná trochu i romantický téma k zamyšlení:
je samota zlá?
je osamění smutné?
je samota dehonestující?
bát se samoty, nebo ji vyhledávat?
vadí samota něčemu nebo někomu?
může samota něco poskytnout?
obsahuje samota v sobě něco pozitivního?
atd., atd.
a co třeba samota a duchovnost...?

Tak samote je samozřejmě krásná a někdy potřebná.
Ale pokud někdo zahání samotu tím, že celý dny chrlí stovky příspěvků na netu , tak to je o tom , že je mu ta samota na obtíž a špatně jí snáší.


Radši umřít a být svatý než dřít jako mourovatý.

Není tady

 

#70 20. 7. 2014 12:08

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Co znamená být duchovně založený

Ale to nevíš, jestli zrovinka zahání samotu va třeba je jen víc spojovací důstojník. Já taky chrlím a není to tím, že bych nebyla ráda sama - nebo měla špatné vztahy, neměla rodinu, děti, vnoučata, zvířata.....to všechno mám a JEŠTĚ k tomu i chrlení wink
Já třeba potřebuju být ve spojení, no.
Mně tohle připomíná ty řeči, že "pes nahrazuje člověku blízké" nebo tak něco....tak to taky někdy je - a někdy ne. A když to tak je, tak je to někdy dobře....a někdy ne.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#71 20. 7. 2014 12:21

olasik
Zablokovaný
Registrovaný: 1. 6. 2014
Příspěvky: 1747

Re: Co znamená být duchovně založený

lupina montana napsal(a):

Ale to nevíš, jestli zrovinka zahání samotu va třeba je jen víc spojovací důstojník. Já taky chrlím a není to tím, že bych nebyla ráda sama - nebo měla špatné vztahy, neměla rodinu, děti, vnoučata, zvířata.....to všechno mám a JEŠTĚ k tomu i chrlení wink
Já třeba potřebuju být ve spojení, no.
Mně tohle připomíná ty řeči, že "pes nahrazuje člověku blízké" nebo tak něco....tak to taky někdy je - a někdy ne. A když to tak je, tak je to někdy dobře....a někdy ne.

Já si myslím, že vím.
Už mám tak bohatý zkušenosti na netu, že rozeznám, kdy je to volání o pomoc- uznávejte mě, obdivujte mě , protože reálně jsem v pr a kdy je to jen radost z rozdávání mouder.
Navíc už je ze mě stará čarodějnice s bradavicí na nose a přes komp cítím tu opuštěnost až sem.


Radši umřít a být svatý než dřít jako mourovatý.

Není tady

 

#72 20. 7. 2014 12:25

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Co znamená být duchovně založený

I ze mně? wink


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#73 20. 7. 2014 12:28

olasik
Zablokovaný
Registrovaný: 1. 6. 2014
Příspěvky: 1747

Re: Co znamená být duchovně založený

lupina montana napsal(a):

I ze mně? wink

Z tebe ne , možná trošku nespokojenost v určitý oblasti.
Ale ono je to plíživý , na začátku mᚠvšechno a ještě k tomu dávᚠmoudra na net a život je krásnej .
Na konci už je pak ta samota a zbydou jen ti moudra a virtuální pochvaly........a reálně seš na nule .


Radši umřít a být svatý než dřít jako mourovatý.

Není tady

 

#74 20. 7. 2014 12:37

carpediem
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 6. 2014
Příspěvky: 3086

Re: Co znamená být duchovně založený

olasik napsal(a):

lupina montana napsal(a):

I ze mně? wink

Z tebe ne , možná trošku nespokojenost v určitý oblasti.
Ale ono je to plíživý , na začátku mᚠvšechno a ještě k tomu dávᚠmoudra na net a život je krásnej .
Na konci už je pak ta samota a zbydou jen ti moudra a virtuální pochvaly........a reálně seš na nule .

Jak jsi dospěla k tomuhle závěru?


CARPE DIEM, QUAM MINIMUM CREDULA POSTERO

Není tady

 

#75 20. 7. 2014 12:45

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Co znamená být duchovně založený

olasik napsal(a):

lupina montana napsal(a):

I ze mně? wink

Z tebe ne , možná trošku nespokojenost v určitý oblasti.
Ale ono je to plíživý , na začátku mᚠvšechno a ještě k tomu dávᚠmoudra na net a život je krásnej .
Na konci už je pak ta samota a zbydou jen ti moudra a virtuální pochvaly........a reálně seš na nule .

To nevím, jak jsi k tomuhle došla va Já to mám opačně, přeorientuj si bradavici lol
Na konci by MĚLA být samota a usebranost. Navíc předpokládám, že je člověčice unavená životem a viruální, jemné, sotva viditelné vztahy mi přijdou jako velice pěkné pro tuto dobu.
Ale tam ještě nejsem, mám v plánu ještě nějakých 33 let, tak doufám, že to klapne cool


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů