Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#251 31. 8. 2014 23:54

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co znamená být duchovně založený

haiel napsal(a):

Selima napsal(a):

haiel napsal(a):

Já nevím, ale jestli je čas nějakým způsobem vázaný na prostor, tak možná ani nemusíš nikam jezdit. cool

Alebo stačí mentálne. tongue

Hlavně bacha na svobodnou vůli obyvatel a správců vzdálených mentálních prostorů tongue

Jj, zvyknem prosi o dovolenie vstúpi do ich priestoru a demonštrova svoje priatežské úmysly - jedna nikdy nevie.

Upravil(a) Selima (31. 8. 2014 23:55)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#252 1. 9. 2014 22:51

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Co znamená být duchovně založený

Selima napsal(a):

haiel napsal(a):

Selima napsal(a):


Alebo stačí mentálne. tongue

Hlavně bacha na svobodnou vůli obyvatel a správců vzdálených mentálních prostorů tongue

Jj, zvyknem prosi o dovolenie vstúpi do ich priestoru a demonštrova svoje priatežské úmysly - jedna nikdy nevie.

Já se tím nezalamuju. Zevluju, kde mě napadne a jak se mi něco přestane líbit nebo mě dokonce začne píchat v boku, vím, že mě přepadla nějaká domorodá potvora.  Tak ji zakousnu a hotové, vyřízené cool

Není tady

 

#253 2. 9. 2014 0:08

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Co znamená být duchovně založený

lupina montana napsal(a):

Nojo sakra va Draku, ty jsi hlava (nebo hlavy? Vlastně ani nevím, kolik jich máš!) otevřená! Ono i to cestování mezi prostorem a galaxiema a astrálama bude mít nejspíš nějaký dopravní pravidla, co.......

Jak už jsem napsala Selimě. Asi jo, ale já je neznám big_smile

Není tady

 

#254 2. 9. 2014 16:54

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Co znamená být duchovně založený

Já používám tu zdvořilost a prezentaci dobrých úmyslů, ale neuvědomila jsem si to, až když to Seli řekla. Nakonec, když se mi povedlo ukecat rozzuřenou bachyni, obrovskou krávu i dobrmana, tak snad to většinově funguje cool


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#255 3. 9. 2014 8:39

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: Co znamená být duchovně založený

haiel napsal(a):

lupina montana napsal(a):

Nojo sakra va Draku, ty jsi hlava (nebo hlavy? Vlastně ani nevím, kolik jich máš!) otevřená! Ono i to cestování mezi prostorem a galaxiema a astrálama bude mít nejspíš nějaký dopravní pravidla, co.......

Jak už jsem napsala Selimě. Asi jo, ale já je neznám big_smile

Já nevim... nijak moc mentálně (ani fyzicky) cestovat nepotřebuju. Všeho je tu tolik!


Zpomal.

Není tady

 

#256 3. 9. 2014 14:06

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co znamená být duchovně založený

haiel napsal(a):

Selima napsal(a):

haiel napsal(a):


Hlavně bacha na svobodnou vůli obyvatel a správců vzdálených mentálních prostorů tongue

Jj, zvyknem prosi o dovolenie vstúpi do ich priestoru a demonštrova svoje priatežské úmysly - jedna nikdy nevie.

Já se tím nezalamuju. Zevluju, kde mě napadne a jak se mi něco přestane líbit nebo mě dokonce začne píchat v boku, vím, že mě přepadla nějaká domorodá potvora.  Tak ji zakousnu a hotové, vyřízené cool

No, na mňa minule niečo vrčalo v kríkoch, asi o desiatej večer na opustenej nefungujúcej stanici v južných Čechách - a nebolo mi do smiechu. butterdumbom Tak som sa radšej pustila vyjednáva, to mi ide trochu lepšie ako zakusova... a ono sa to nechalo ukžudni a mňa nechalo na pokoji, až do príchodu vlaku.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#257 3. 9. 2014 14:08

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co znamená být duchovně založený

Ja občas cestujem chca-nechca... A inokedy chca.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#258 21. 9. 2014 19:44

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Co znamená být duchovně založený

gymnasión napsal(a):

.....
Já nevim... nijak moc mentálně (ani fyzicky) cestovat nepotřebuju. Všeho je tu tolik!

No právě. Všeho je tu tolik.... Přijde vhod občas zmizet někam, kde je všeho trochu míň big_smile

Není tady

 

#259 21. 9. 2014 21:09

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: Co znamená být duchovně založený

haiel napsal(a):

gymnasión napsal(a):

.....
Já nevim... nijak moc mentálně (ani fyzicky) cestovat nepotřebuju. Všeho je tu tolik!

No právě. Všeho je tu tolik.... Přijde vhod občas zmizet někam, kde je všeho trochu míň big_smile

Žejo? smile Jen si tak bejt...


Zpomal.

Není tady

 

#260 21. 9. 2014 21:26

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Co znamená být duchovně založený

gymnasión napsal(a):

haiel napsal(a):

gymnasión napsal(a):

.....
Já nevim... nijak moc mentálně (ani fyzicky) cestovat nepotřebuju. Všeho je tu tolik!

No právě. Všeho je tu tolik.... Přijde vhod občas zmizet někam, kde je všeho trochu míň big_smile

Žejo? smile Jen si tak bejt...

To nejni zrovna jednoduchá záležitost smile


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#261 21. 9. 2014 21:30

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: Co znamená být duchovně založený

Míša Kulička napsal(a):

gymnasión napsal(a):

haiel napsal(a):


No právě. Všeho je tu tolik.... Přijde vhod občas zmizet někam, kde je všeho trochu míň big_smile

Žejo? smile Jen si tak bejt...

To nejni zrovna jednoduchá záležitost smile

Aha? A proč?


Zpomal.

Není tady

 

#262 21. 9. 2014 21:33

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Co znamená být duchovně založený

gymnasión napsal(a):

Míša Kulička napsal(a):

gymnasión napsal(a):


Žejo? smile Jen si tak bejt...

To nejni zrovna jednoduchá záležitost smile

Aha? A proč?

si jen tak bejt ... a nehonit se, neřešit, nekontrolovat, nemyslet ... kdo z nás to skutečně umí?


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#263 21. 9. 2014 21:38

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: Co znamená být duchovně založený

Míša Kulička napsal(a):

gymnasión napsal(a):

Míša Kulička napsal(a):


To nejni zrovna jednoduchá záležitost smile

Aha? A proč?

si jen tak bejt ... a nehonit se, neřešit, nekontrolovat, nemyslet ... kdo z nás to skutečně umí?

A tož dá se... blbý je, když si člověk vzpomene, že má něco dělat lol, neodloží tu zbytečnou povinnost a jde třeba... mejt nádobí, který klidně mohlo počkat


Zpomal.

Není tady

 

#264 25. 9. 2014 21:35

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Co znamená být duchovně založený

gymnasión napsal(a):

Míša Kulička napsal(a):

gymnasión napsal(a):


Aha? A proč?

si jen tak bejt ... a nehonit se, neřešit, nekontrolovat, nemyslet ... kdo z nás to skutečně umí?

A tož dá se... blbý je, když si člověk vzpomene, že má něco dělat lol, neodloží tu zbytečnou povinnost a jde třeba... mejt nádobí, který klidně mohlo počkat

Nádobí...... Kolik toho nádobí vlastně potřebujeme? Už jsem si kolikrát říkala, že by mi stačil jeden kastrolek, jedna miska.... jedna kudla.... jedna lednička big_smile
Člověk se furt stará o tolik zbytečností..... A pak nemá čas jenom tak si bejt neutral

Není tady

 

#265 25. 9. 2014 23:07

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: Co znamená být duchovně založený

haiel napsal(a):

gymnasión napsal(a):

Míša Kulička napsal(a):

si jen tak bejt ... a nehonit se, neřešit, nekontrolovat, nemyslet ... kdo z nás to skutečně umí?

A tož dá se... blbý je, když si člověk vzpomene, že má něco dělat lol, neodloží tu zbytečnou povinnost a jde třeba... mejt nádobí, který klidně mohlo počkat

Nádobí...... Kolik toho nádobí vlastně potřebujeme? Už jsem si kolikrát říkala, že by mi stačil jeden kastrolek, jedna miska.... jedna kudla.... jedna lednička big_smile
Člověk se furt stará o tolik zbytečností..... A pak nemá čas jenom tak si bejt neutral

... jedna vilka, jeden bazén, jeden pštros s pštrosicí a pštrosáčaty a jeden kolotoč  ... by stačil :-)
To by bylo, aby pak nebyl čas jenom tak bejt lol lol lol !

Upravil(a) gymnasión (25. 9. 2014 23:14)


Zpomal.

Není tady

 

#266 2. 11. 2014 16:48

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Co znamená být duchovně založený

Hledíme vně mimo sebe, abychom poznali, jak věci fungují, pracují i jak je tvořena společnost, vztahy, vazby: To je rozumový (racionální) pohled.
Hledíme dovnitř podstaty věcí, abychom se dostali pod povrch ke kořenům problému, či nějaké otázky: Tak vzniká filosofický pohled a přístup k životu.
Hledíme do nitra člověka, abychom rozkryli jeho pohnutky, vzruchy i procesy, ke kterým v jeho psýché dochází: Zde se nám rozvíjí psychologický postoj.
Hledíme dovnitř sebe sama, abychom rozkryli procesy, jež se v nás odehrávají, i děje celého vesmíru kolem nás. Nebo jak uvnitř, tak i vně: Toto je pak duchovní vnímání.

Jak z toho vidíme, duchovně založený člověk jen změnil úhel svého pohledu na svět, oproti ostatním, možná více preferovaným (protože "vědečtějším") přístupům. Duchovní vůbec neznamená dobrý, morální, mravný, nebránící se, vždy ohleduplný a nechající na sobě dříví štípat. To bychom se ukrutně mýlili! Je to úplně stejný člověk jako každý jiný, jen si dovolil ten přepych - uvažovat trochu jinak. Jinak, než je běžně zvyklé a svým způsobem neberouc v potaz vědecké poznání. Ne, že by ho nezajímalo, ale není pro něj prioritou. Zatímco racionální, filosofický, psychologický a samozřejmě vědecký pohled na svět, vždy jako prvotní bere především vědou podložený základ svého poznání.

Bytost z kterékoli této jmenované sféry může nakonec docílit moudrosti (není to výsadou duchovně jdoucích lidí!), ale každá z těchto oblastí zkoumání má své priority a specifikace, na něž se naše vědomí zaměří, tudíž dá se říci, volí si jiný cíl. Kupříkladu lidé racionální ani moudrost nehledají, je pro ně nepodstatná, ale pronikavý jasný úsudek. Věda sama se pak snaží vyeliminovat ze svého pohledu city, pocity a jakákoli přání badatele, jen čistá ničím nezkalená věda, kterou lze kdykoli správným přístupem ověřit.

Duchovní není nadstavba nad normální, to je pitomost!., i když je to tak někdy společností vnímáno. Jakákoli z těchto myšlenkových sfér je svým způsobem průnikem, průlomem do neznáma, odkud se věčná lidská touha po poznání doufá inspirovat. A to je všechno. Co nakonec naše psýché objeví a kam se její vědomí rozeběhne, to je prozatím ve hvězdách, i když tušit už můžeme leccos.


Crabat

Není tady

 

#267 2. 11. 2014 17:36

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co znamená být duchovně založený

Podža mňa je to podstatné nielen očiam neviditežné, ale aj vedomím nepochopitežné. A mimo vedomie sme paradoxne prakticky všetci čisté, duchovné bytosti. Len to v sebe nepotláča. wink


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#268 2. 11. 2014 19:40

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Co znamená být duchovně založený

Ahoj Crabe, ráda tě tu po dlouhé době vidím smile


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#269 2. 11. 2014 19:48

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Co znamená být duchovně založený

Ahoj Tulipku! Však je mi tu báječně mezi vámi. Vůbec jsem netušil, jak skvělý pocit to bude. Tak si to užívám, lenoším u compu, čtu staré příspěvky a cítím se parádně. smile


Crabat

Není tady

 

#270 2. 11. 2014 20:57

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Co znamená být duchovně založený

Crabe, už nás tu ze staré party moc nezbylo, ale těší mě, že se tady cítíš dobře tummenupp


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#271 2. 11. 2014 21:36

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Co znamená být duchovně založený

gymnasión napsal(a):

Motáme se v naprostým bezvědomí... už samo zpomalení je úleva. A pak jsou okamžiky: něco nečekaného, náhlá změna, úlek. Vem si třeba pořádnej úlek, třeba při nehodě... na chvíli ztratíš kontakt s vlastním konceptem světa, protože tvuj svět prostě na takovou situaci není připravenej... Zažila jsem, jak se svět po-ma-lin-ku vra-cí do na-vy-klé-ho sta-vu... jak se staví celej vizuální svět jako lego... byl to úchvatnej fascinující pohled...

Nádhera, úplně jsem to prožil při Tvém popisu. Vědomí jde shora. Přesně se zaosciluje do správného prostoročasu na jedince (shodou okolností nás) a vstoupí skrze jeho pletně do energetických center, kde se přezáří jako odraz v zrcadle a stane se námi sledovatelné. Až tam za ním můžeme jít.

Že však nepochází z nás, na to nikdy nepřijdeme, pokud se nám nedostane hlubšího vhledu. Do té doby považujeme vědomí za funkci hmoty. Tedy samozřejmě oné subtilní neuronové sítě. Ve skutečnosti však vědomí přesahuje jedince, je všude kolem nás a jen jednou nepatrnou homeopatickou dávkou sídlí i uvnitř každého člověka, tvora, rostliny, nerostu, prvku. Touží se dívat zevnitř i zvenčí, vnímat vesmír, který si samo stvořilo, kvadriliony očí, naslouchat mu, poznávat jeho souvztažnosti a dále tvořit. Proto nás inspiruje, vábí do reakce, podněcuje v nás, abychom nechali povstat něčemu vyššímu, než jsme my sami. A když jeden z nás neslyší, okamžitě osloví druhého, aby se na něj obrátil s již vykrystalizovanou myšlenkou, které snad porozumí, chytí se a začne naslouchat.

Vědomí je úžasné, úžasné a velkolepé, jediným dotykem tvoří nás, abychom se jím pak nechali prodchnout a rozezněli v realitě jeho píseň, kterou sní.

A právě tam, tam kde vědomí osciluje svůj pohled na subjekt Gym anebo kdokoli jiný, ještě předtím, než vstoupí dovnitř a přezáří se do jejich neuronové sítě, tam ses Gym po svém úleku ocitla. Byla jsi ono Vědomí těsně před tím, než vstoupí dovnitř a mohla jsi tu fázi přezáření spolu se znovuvytvořením světa, jak jej znáš, celou sledovat. Ano, věřím tomu, že to byl fantastický zážitek.


Crabat

Není tady

 

#272 2. 11. 2014 21:53

gymnasión
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2014
Příspěvky: 2392

Re: Co znamená být duchovně založený

Crabat napsal(a):

gymnasión napsal(a):

Motáme se v naprostým bezvědomí... už samo zpomalení je úleva. A pak jsou okamžiky: něco nečekaného, náhlá změna, úlek. Vem si třeba pořádnej úlek, třeba při nehodě... na chvíli ztratíš kontakt s vlastním konceptem světa, protože tvuj svět prostě na takovou situaci není připravenej... Zažila jsem, jak se svět po-ma-lin-ku vra-cí do na-vy-klé-ho sta-vu... jak se staví celej vizuální svět jako lego... byl to úchvatnej fascinující pohled...

Nádhera, úplně jsem to prožil při Tvém popisu. Vědomí jde shora. Přesně se zaosciluje do správného prostoročasu na jedince (shodou okolností nás) a vstoupí skrze jeho pletně do energetických center, kde se přezáří jako odraz v zrcadle a stane se námi sledovatelné. Až tam za ním můžeme jít.

Že však nepochází z nás, na to nikdy nepřijdeme, pokud se nám nedostane hlubšího vhledu. Do té doby považujeme vědomí za funkci hmoty. Tedy samozřejmě oné subtilní neuronové sítě. Ve skutečnosti však vědomí přesahuje jedince, je všude kolem nás a jen jednou nepatrnou homeopatickou dávkou sídlí i uvnitř každého člověka, tvora, rostliny, nerostu, prvku. Touží se dívat zevnitř i zvenčí, vnímat vesmír, který si samo stvořilo, kvadriliony očí, naslouchat mu, poznávat jeho souvztažnosti a dále tvořit. Proto nás inspiruje, vábí do reakce, podněcuje v nás, abychom nechali povstat něčemu vyššímu, než jsme my sami. A když jeden z nás neslyší, okamžitě osloví druhého, aby se na něj obrátil s již vykrystalizovanou myšlenkou, které snad porozumí, chytí se a začne naslouchat.

Vědomí je úžasné, úžasné a velkolepé, jediným dotykem tvoří nás, abychom se jím pak nechali prodchnout a rozezněli v realitě jeho píseň, kterou sní.

A právě tam, tam kde vědomí osciluje svůj pohled na subjekt Gym anebo kdokoli jiný, ještě předtím, než vstoupí dovnitř a přezáří se do jejich neuronové sítě, tam ses Gym po svém úleku ocitla. Byla jsi ono Vědomí těsně před tím, než vstoupí dovnitř a mohla jsi tu fázi přezáření spolu se znovuvytvořením světa, jak jej znáš, celou sledovat. Ano, věřím tomu, že to byl fantastický zážitek.

Bohajeho... co to je za fantasmagorický romány lol?


Zpomal.

Není tady

 

#273 2. 11. 2014 22:27

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Co znamená být duchovně založený

Inu, třeba jsme každý prožili něco jiného. To se stává... reta


Crabat

Není tady

 

#274 3. 11. 2014 15:03

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Co znamená být duchovně založený

Tak co, ještě nic Gym?..
Žádný vhled, žádné osvícení?
Co mělo tu být, není,
jen obsesivní rým,
ráno při probouzení.
dumbom dumbom dumbom


Crabat

Není tady

 

#275 4. 11. 2014 8:47

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co znamená být duchovně založený

Crabat napsal(a):

gymnasión napsal(a):

Motáme se v naprostým bezvědomí... už samo zpomalení je úleva. A pak jsou okamžiky: něco nečekaného, náhlá změna, úlek. Vem si třeba pořádnej úlek, třeba při nehodě... na chvíli ztratíš kontakt s vlastním konceptem světa, protože tvuj svět prostě na takovou situaci není připravenej... Zažila jsem, jak se svět po-ma-lin-ku vra-cí do na-vy-klé-ho sta-vu... jak se staví celej vizuální svět jako lego... byl to úchvatnej fascinující pohled...

Nádhera, úplně jsem to prožil při Tvém popisu. Vědomí jde shora. Přesně se zaosciluje do správného prostoročasu na jedince (shodou okolností nás) a vstoupí skrze jeho pletně do energetických center, kde se přezáří jako odraz v zrcadle a stane se námi sledovatelné. Až tam za ním můžeme jít.

Že však nepochází z nás, na to nikdy nepřijdeme, pokud se nám nedostane hlubšího vhledu. Do té doby považujeme vědomí za funkci hmoty. Tedy samozřejmě oné subtilní neuronové sítě. Ve skutečnosti však vědomí přesahuje jedince, je všude kolem nás a jen jednou nepatrnou homeopatickou dávkou sídlí i uvnitř každého člověka, tvora, rostliny, nerostu, prvku. Touží se dívat zevnitř i zvenčí, vnímat vesmír, který si samo stvořilo, kvadriliony očí, naslouchat mu, poznávat jeho souvztažnosti a dále tvořit. Proto nás inspiruje, vábí do reakce, podněcuje v nás, abychom nechali povstat něčemu vyššímu, než jsme my sami. A když jeden z nás neslyší, okamžitě osloví druhého, aby se na něj obrátil s již vykrystalizovanou myšlenkou, které snad porozumí, chytí se a začne naslouchat.

Vědomí je úžasné, úžasné a velkolepé, jediným dotykem tvoří nás, abychom se jím pak nechali prodchnout a rozezněli v realitě jeho píseň, kterou sní.

A právě tam, tam kde vědomí osciluje svůj pohled na subjekt Gym anebo kdokoli jiný, ještě předtím, než vstoupí dovnitř a přezáří se do jejich neuronové sítě, tam ses Gym po svém úleku ocitla. Byla jsi ono Vědomí těsně před tím, než vstoupí dovnitř a mohla jsi tu fázi přezáření spolu se znovuvytvořením světa, jak jej znáš, celou sledovat. Ano, věřím tomu, že to byl fantastický zážitek.

Mňa viac fascinuje ne-vedomie, ktoré sa začína tam, kde sa vedomie končí...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů