Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 26. 8. 2013 19:17

pisnicka3
♥♥-----
Registrovaný: 3. 3. 2011
Příspěvky: 61

co čekat?

opět se ozývají kostlivci ze skříně,které nejsem schopná nějak pořád dotáhnout do konce-není zájem z druhé strany-ale začnu od začátku.
  S BM jsem si vzali půjčku-on spolužadatel,já coby zaměstnanec a majitel účtu tak dlužník-ale nic to nemění na tom,že jsme byli manželé v době žádosti a poskytnutí půjčky.Po nějaké době se odstěhoval k přítelkyni a údajně byl v bance a chtěl dluh přepsat na sebe,no potázal se zlou,že nic takového se dělat nebude a došel mi dopis o postoupení půjčky třetí osobě(instatnci)ač bylo jako první uvedeno,že v případné neplacení bude řešeno srážkou ze mzdy.No pořád jsem byla v klidu-ještě cca dva měsíce kdy BM tvrdil jak věc vyřizuje a zaplatí.Pak jsem už tedy nečekala a na tu dobu a situaci v jaké jsem byla jsem začala splácet tak jak bylo v mých možnostech-což dělám dodnes.mezitím proběhlo pár soudních jednání-něco bylo odpočítáno že je zaplaceno a tak podobně.Postupem let jsem se dopracovala k rozsudku,kdy mi byl sdělen zůstatek jistiny a mnou nějaké nepochopitelné výpočty úroků-na dotaz jaká je tedy výše jednoho i druhého,protože od soudu,zpracování rozsudku a doručení opět uběhla nějaká doba mi byl zaslán odkaz který absolutně nesouhlasí s dopisem a na dotaz jak je to možné mi buď nebylo odpovězeno,na dopisy žádná odpověď a nyní jsem se dozvěděla dokonce,že věc byla znovu u soudu,že se druhá strana odvolala a dokonce proběhlo i jednání-bez mého vědomí-a po roce jsem zase tam kde jsem byla-nevím na čem jsem s čím mám počítat,prý hodlají dosáhnout pravomocného rozsudku,který budou moci ihned dát na exekuci-ale jak,když každý měsíc pravidelně splácím?Mimochodem,nikdy mi neodpověděli,splátky nepovolili,s tím,že chtějí splátky cca ve výši mé výplaty,což si samozřejmě jako samoživitelka nemohu dovolit.Já i mámina sousedka právnička při kafi to vidíme tak,že hodlají za každou cenu navýšit poplatky nejen za soudní jednání,ale ještě za exekuci,ale jak se jim bránit-na to jsem krátká a na tu právničku na zaplacení nemám.
  Budu ráda za každou povzbudivou větu a případnou radu co dělat dál,prosím,že jsem si neměla brát půjčku-to mi asi nepomůže,tak to ani nepište,protože to bych si ani neměla pořizovat děti,brát BM a tak podobně-pokud tak prosím opravdu je rady a konstruktivní poradu-jo a bankrot je zbytečné řešit-platila by jsem stejně jako splácím,leda,že by to zastavilo tu případnou chystanou exekuci,v což nevěřím.

Není tady

 

#2 26. 8. 2013 20:17

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: co čekat?

ale jak se jim bránit-na to jsem krátká a na tu právničku na zaplacení nemám
Asi by bylo nejrozumnější najít si někde poblíž poradnu - říká se jim "poradna při finanční tísni" a jsou zadarmo - a tam se domluvit, v čem by ti mohli pomoci. Na odpověď tady to jednak není jednoduchý, jednak určitě budeš muset předložit nějaký doklady.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#3 26. 8. 2013 21:33

martina33
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Kladno
Registrovaný: 10. 8. 2008
Příspěvky: 3026
Web

Re: co čekat?

Pokud jsi byla u jednání u soudu, tak víš, jak dopadlo. A rozsudek jsi také musela dostat, případně ti byla zásilka uložena na poště a tím byla doručena. O odvolání protistrany jsi také musela vědět. Není nic jednoduššího než se jít zeptat na příslušný soud a zajistit si rozsudek s právní mocí a tam mᚠjasně napsáno kolik dlužíš. Určitě bych si ještě pokusila kontaktovat protistranu s tím, že splácím tu a tu částku a víc prostě nemám.  Chce to ale nějakou snahu a ne dělat roky mrtvýho brouka, ono se to pak veze hodně rychle.  A tu právní poradnu určitě kontaktuj.


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjKzUjI0MjaztFSyBlwwFZgC2w,,26.png


18.3.2009 v 14:05 h 3540g a 50cm, 18.3.2010 váha 9.5kg a 75 cm, 18.3.2011 váha 12kg a 87cm

Není tady

 

#4 27. 8. 2013 7:47

pisnicka3
♥♥-----
Registrovaný: 3. 3. 2011
Příspěvky: 61

Re: co čekat?

helena napsal(a):

ale jak se jim bránit-na to jsem krátká a na tu právničku na zaplacení nemám
Asi by bylo nejrozumnější najít si někde poblíž poradnu - říká se jim "poradna při finanční tísni" a jsou zadarmo - a tam se domluvit, v čem by ti mohli pomoci. Na odpověď tady to jednak není jednoduchý, jednak určitě budeš muset předložit nějaký doklady.

no s nějakou poradnou počítám,jenže u nás je jen charitní,ty poradny pro finanční tíseň jsou daleko a s velice omezeným provozem-aspoň co jsem našla,takže nestíhám dorazit v pracovní době a z práce mě už neuvolní-dovolenou musím hlásit minimálně měsíc dopředu-teď jsem ji měla a hlášenou od ledna,a ještě jsme se klepala,abych ji vůbec měla,jako v každém zaměstnání je to v tomto směru dost napnuté-dá se s nimi jednat i přes net,to jsem tedy ještě nezkoušela,nebylo to potřeba,těch dluhů po BM jsme měla víc,jen tady prostě není možná žádná domluva-jak taky když nekomunikují a pokud ano,tak jen výhrůžkami :-(

Není tady

 

#5 27. 8. 2013 7:51

pisnicka3
♥♥-----
Registrovaný: 3. 3. 2011
Příspěvky: 61

Re: co čekat?

martina33 napsal(a):

Pokud jsi byla u jednání u soudu, tak víš, jak dopadlo. A rozsudek jsi také musela dostat, případně ti byla zásilka uložena na poště a tím byla doručena. O odvolání protistrany jsi také musela vědět. Není nic jednoduššího než se jít zeptat na příslušný soud a zajistit si rozsudek s právní mocí a tam mᚠjasně napsáno kolik dlužíš. Určitě bych si ještě pokusila kontaktovat protistranu s tím, že splácím tu a tu částku a víc prostě nemám.  Chce to ale nějakou snahu a ne dělat roky mrtvýho brouka, ono se to pak veze hodně rychle.  A tu právní poradnu určitě kontaktuj.

Marti,právě to je ten problém,nevěděla jsem ani o odvolání,natož o novém jednání-původní rozsudek samozřejmě mám ale odvloláním je neplatný.O odvolání a novém jednání jsme se dozvěděla včera z telefonu,kdy jsem se opětovně snažila dotázat jak to tedy je s jistinou a úroky-jenže to jsem nemluvila s nikým z firmy,ale s jejich najatým vymahačem,který údajně nemá veškeré podklady,že tohle je věcí firmy,která mu je předává.Proto se ptám po tom co mám očekávat a jak se zachovat.

Není tady

 

#6 27. 8. 2013 8:03

pisnicka3
♥♥-----
Registrovaný: 3. 3. 2011
Příspěvky: 61

Re: co čekat?

martina33 napsal(a):

Pokud jsi byla u jednání u soudu, tak víš, jak dopadlo. A rozsudek jsi také musela dostat, případně ti byla zásilka uložena na poště a tím byla doručena. O odvolání protistrany jsi také musela vědět. Není nic jednoduššího než se jít zeptat na příslušný soud a zajistit si rozsudek s právní mocí a tam mᚠjasně napsáno kolik dlužíš. Určitě bych si ještě pokusila kontaktovat protistranu s tím, že splácím tu a tu částku a víc prostě nemám.  Chce to ale nějakou snahu a ne dělat roky mrtvýho brouka, ono se to pak veze hodně rychle.  A tu právní poradnu určitě kontaktuj.

a teď k druhé části Tvé odpovědi-nedělám roky mrtvýho brouka,ale nevím co víc udělat,než platit.Na dopisy neodpovídají a v telefonu a nebo emailu mi odpovídají jen jejich výběrčí a pořád stejně-že  mám k dispozici výpis na portálu dlužníka-a tady je rozpor-soud napsal něco jiného něž je uvedeno-na tuto otázku,kde je chyba se snažím získat odpověď už od prosince-v listopadu mi přišel rozsudek a v prosinci jsem viděla na jimi udávaném portálu,že částka není odečtena tam kde by měla být.Takže co můžu dělat víc,když druhá strana nemá o komunikaci zájem-neodpověděli ani na doporučený dopis.Včera jsem se k nějaké odpovědi dostala s prominutím až po té,co jsem paní poslala někam,vím,že to nebylo zrovna slušné,ani vhodné,no nic to nemění na tom,že v tomto případě účel světil prostředek a já dozvěděla alespoň o tom soudním jednání bez mé osoby.

Není tady

 

#7 27. 8. 2013 8:12

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: co čekat?

ty poradny pro finanční tíseň jsou daleko a s velice omezeným provozem
Podívej se tady - http://www.financnitisen.cz/ - tam je deset poboček včetně kontaktů.
a z práce mě už neuvolní
Nemohla by tě zastoupit třeba maminka, kdyby to jinak nešlo?
Neřekla bych, že mᚠdost času...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#8 27. 8. 2013 8:37

pisnicka3
♥♥-----
Registrovaný: 3. 3. 2011
Příspěvky: 61

Re: co čekat?

helena napsal(a):

ty poradny pro finanční tíseň jsou daleko a s velice omezeným provozem
Podívej se tady - http://www.financnitisen.cz/ - tam je deset poboček včetně kontaktů.
a z práce mě už neuvolní
Nemohla by tě zastoupit třeba maminka, kdyby to jinak nešlo?
Neřekla bych, že mᚠdost času...

Heli,s mámou je to složité-nejen,po zdravotní stránce,ale po závislé.A mᚠpravdu,času moc nemám,aby jsem nás uživila a mohla splácet tak nejen,že samozřejmě chodím do práce,ale k tomu mám ještě práci druhou a navíc ještě doma peču na zakázku.Zrovna zadělávám na laskonky :-).Hledala jsme poradnu v možnosti dojezdu-něco jsme našla,ale mají tamjen telefon a adresu neuvádějí,tak uvidím,zrovna jim píšu email.

a co znamená výjezdní?Sice Prostějov není zas až tak,ale přece jen při mých návratech z práce kolem čtvrté-že by mi třeba jeli naproti,nebo dokonce domů?

Upravil(a) pisnicka3 (27. 8. 2013 8:40)

Není tady

 

#9 27. 8. 2013 8:46

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: co čekat?

mᚠpravdu,času moc nemám
No já spíš myslela, že nemᚠmoc času vyčkávat na to, co by se případně mohlo stát... a na to "co znamená výjezdní" se snad zeptej přímo u nich, ne? Telefony tam jsou.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#10 27. 8. 2013 9:04

pisnicka3
♥♥-----
Registrovaný: 3. 3. 2011
Příspěvky: 61

Re: co čekat?

helena napsal(a):

mᚠpravdu,času moc nemám
No já spíš myslela, že nemᚠmoc času vyčkávat na to, co by se případně mohlo stát... a na to "co znamená výjezdní" se snad zeptej přímo u nich, ne? Telefony tam jsou.

no jak se to vezme,vzhledem k tomu,že nevím který soud to projednával,tak na nějaké vyřizování musím počkat,až mi něco dojde-v tomto směru teda zatím čas mám,ale s tím druhým je to jak jsem psala :-(

Není tady

 

#11 27. 8. 2013 9:20

pisnicka3
♥♥-----
Registrovaný: 3. 3. 2011
Příspěvky: 61

Re: co čekat?

helena napsal(a):

mᚠpravdu,času moc nemám
No já spíš myslela, že nemᚠmoc času vyčkávat na to, co by se případně mohlo stát... a na to "co znamená výjezdní" se snad zeptej přímo u nich, ne? Telefony tam jsou.

to sice ano,ale dnes nepracují :-(

Není tady

 

#12 27. 8. 2013 12:05

taxonia
♥♥-----
Registrovaný: 1. 11. 2010
Příspěvky: 59

Re: co čekat?

Milá písničko
právě že bankrot by exekuci zastavil.....Doporučuji zajít do té poradny a pořádně  probrat všechny možnosti.

Není tady

 

#13 27. 8. 2013 15:20

pisnicka3
♥♥-----
Registrovaný: 3. 3. 2011
Příspěvky: 61

Re: co čekat?

taxonia napsal(a):

Milá písničko
právě že bankrot by exekuci zastavil.....Doporučuji zajít do té poradny a pořádně  probrat všechny možnosti.

právě že jsme to počítali v poradně-dluh tak jako tak zaplatím dřív jak za pět let,víc bych taky nesplácela a tak by to bylo zbytečné vyřizování,nervování a další peníze,které můžu použít právě na ten dluh

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů