Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#201 26. 8. 2013 11:10

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

dlaždic jako by přibývalo, kdežto pěkných koní jako by ubývalo
Že by touha dostat se do svýho peklíčka bez ohledu na způsob? Že by proto těch cestiček bylo čím dál víc? http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#202 26. 8. 2013 11:20

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

I to je možný.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#203 26. 8. 2013 15:32

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

Našla jsem na FB kouče Kaliny, myslím, že právě sem se to hodí, někteří lidé tady z toho budou mít určitě oooohromnou radost:

Aktualizace stavu
Od Aleš Kalina
Co jsme doposavad vyrobili ve svých životech je pouze odrazem našeho vnitřního přemýšlení o sobě. Jak sami sebe vidíme uvnitř můžeme zhodnotit podle toho, co vidíme kolem sebe.

Zhodnocujeme dobře svůj potenciál anebo máme navíc?

Nebojte se podívat pravdě do očí. Vše, co vidíme kolem sebe, doma a v peněžence, je pouze odrazem světa, jenž máme dávno v sobě a okolí nám jej hezky zrcadlí.

Chtít lepší svět není hříchem. Chtějme po životu více a dostaneme to. Pouze velké cíle umí probudit mozek k akci.

Tak držím palce, pojďme do toho! Česko se musí probudit z rozvodů, finanční tísně a tloustnutí.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#204 26. 8. 2013 15:50

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 10. 2007
Příspěvky: 4571

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

No vidíš, já myslela, že jde o nějaký seminář. Teď by se mi hodil nějaký restart ...  wink


Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

 

#205 26. 8. 2013 16:11

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

Jessika napsal(a):

No vidíš, já myslela, že jde o nějaký seminář. Teď by se mi hodil nějaký restart ...  wink

Tak pokud vím, Kalina určitě semináře vede, stačí si jen vybrat.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#206 26. 8. 2013 21:18

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

helena napsal(a):

dlaždic jako by přibývalo, kdežto pěkných koní jako by ubývalo
Že by touha dostat se do svýho peklíčka bez ohledu na způsob? Že by proto těch cestiček bylo čím dál víc? http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png

Možná jo, ona je to taky nejefektivnější cesta, jak se dostat zase zpátky storstark


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#207 26. 8. 2013 21:20

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

helena napsal(a):

Koriguju svoje očekávání, že se mnou bude sdílet vášeň pro fotbal
Nojo lupi... ale kolik takovej je? Osobních korektorů?

Ale tak mně se zdá, že se docela najdou pussa Normální sebereflexe, Úďo cool


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#208 27. 8. 2013 6:56

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

Normální sebereflexe, Úďo
Nebo taky snaha po "klidu v rodině", rezignace a podobně... Úďo http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#209 27. 8. 2013 17:10

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

Anebo tak. Ale to se zase dá rozpoznat, co je co a já myslela opravdickou sebereflexi.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#210 31. 8. 2013 21:51

Daphné
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 9. 2009
Příspěvky: 2683

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

Pandorraa napsal(a):

heleno, cesta do pekel má spooooustu dlaždic stolt

V jednom příběhu pana Pratchetta po takových schodech hlavní hrdina peklo opouštěl, a bylo na nich například: Dělal jsem to pro děti, Myslel jsem to dobře....jj, ty schody jsou nejspíš dost dlouhé  smile

Není tady

 

#211 1. 9. 2013 10:35

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

Daphné napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

heleno, cesta do pekel má spooooustu dlaždic stolt

V jednom příběhu pana Pratchetta po takových schodech hlavní hrdina peklo opouštěl, a bylo na nich například: Dělal jsem to pro děti, Myslel jsem to dobře....jj, ty schody jsou nejspíš dost dlouhé  smile

No a to je ono - zbavit se lidí, kteří chtějí vědomě ubližovat, znamená opustit své vlastní peklo wink
Prostě najít a přejít přes všechny tyhle schody.
Ten "dělám to kvůli dětem" je obzvláště vypečený! No..nejen ten stolt


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#212 4. 9. 2013 21:25

Mandragorasa
♥♥-----
Registrovaný: 24. 8. 2013
Příspěvky: 68

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

Nelze se zbavit lidí, kteří nám chtějí ublížit. Lze se zbavit jet pocitu, že nám chtějí ublížit. Často právě tito lidé mají větší potíže, než můžeme mít my. ....

Není tady

 

#213 5. 9. 2013 7:44

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

Nelze se zbavit lidí, kteří nám chtějí ublížit. Lze se zbavit jet pocitu, že nám chtějí ublížit.
Lidé, "kteří nám chtějí ublížit", ale existujou...  zbavit se "pocitu, že nám chtějí ublížit" stoprocentně není možné ani vhodné.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#214 5. 9. 2013 10:19

annie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 2920

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

Pokud je to myšleno tak, že si člověk někdy vytváří domněnky, že ten druhý to jistě myslel špatně, jistě nám chtěl ublížit a jde o určitý druh vztahovačnosti, potom bych dovedla pochopit, že mi pomůže, když přestanu hledat bubáka za každým rohem...tj. "zbavit se pocitu, že nám chtějí ublížit"

Lidé, kteří rádi ubližují existují, pocitu, že mi chtějí ublížit bych se nezbavovala, v některých případech je to dobrá brzda k přehnané důvěřivosti. smile

Není tady

 

#215 10. 9. 2013 18:48

Mandragorasa
♥♥-----
Registrovaný: 24. 8. 2013
Příspěvky: 68

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

annie napsal(a):

Pokud je to myšleno tak, že si člověk někdy vytváří domněnky, že ten druhý to jistě myslel špatně, jistě nám chtěl ublížit a jde o určitý druh vztahovačnosti, potom bych dovedla pochopit, že mi pomůže, když přestanu hledat bubáka za každým rohem...tj. "zbavit se pocitu, že nám chtějí ublížit"

Lidé, kteří rádi ubližují existují, pocitu, že mi chtějí ublížit bych se nezbavovala, v některých případech je to dobrá brzda k přehnané důvěřivosti. smile

Já spíše poznala lidi, kteří mají větší problémy než já a tím, jak se chovají si své problémy jen snaží zamaskovat.
Pozor, teď ovšem nemyslím úchyláky!!! To je zřejmě jiná.....
Každý máme v sobě Boha a toho druhého -  ale toho prosím nehledejte - ani u těch druhých! Nehledejte zlo a to proto, aby jste jej nenašli!kapitulation

Není tady

 

#216 10. 9. 2013 20:12

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 10. 2007
Příspěvky: 4571

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

helena napsal(a):

Nelze se zbavit lidí, kteří nám chtějí ublížit. Lze se zbavit jet pocitu, že nám chtějí ublížit.
Lidé, "kteří nám chtějí ublížit", ale existujou...  zbavit se "pocitu, že nám chtějí ublížit" stoprocentně není možné ani vhodné.

No ale jestli existujou ti, co záměrně chtějí ublížit, pak jsou úspěsnější než ten, co se brání.
Protože oni začnou a mají to promyšlené, kdežto "obě " není připravená a zazmatkuje.
Takže se vlastně nelze zbavit lidí, kteří chtějí ublížit. A ti, co nechtějí ublížit -  těch zase není třeba se zbavovat... wink


Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

 

#217 10. 9. 2013 20:40

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

Takže se vlastně nelze zbavit lidí, kteří chtějí ublížit.
Sice se říká, že "každá obě si hledá svýho vraha" a dokonce na tohle téma existuje celá vědní disciplína... ale taky se říká "předem varován, dobře připraven" http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png.
Což znamená, že sice "oni začnou a mají to promyšlené" (nebo taky nemají) a moment překvapení může hrát pro ně, ale na druhou stranu ona potencionální "obě" není (neměla by být) králíček před hroznýšem a svým chováním může nebezpečí významně eliminovat. Jenže k tomu právě potřebuje mít ten, řekněme "pocit, že nám chtějí" - nebo spíš můžou "ublížit".


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#218 10. 9. 2013 22:25

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

Nebo spíš, jak se nenechat vytočit? Teď jsem to sem 5 min. psala, ale spadlo to, tak jen stručně:
Dnes jsem se nechala vnitřně rozhodit, potkala jsem se se sousedkou, která mi sdělila několik negativ, pomluv na okolí a pak mi řekla, že je syn je chudák, protože jezdí sám na kole na fotbal 4 km daleko. Měla bych ho vozit autem... (Nejdříve jsem měla potřebu se obhajovat a když ještě pokračovala, tak jsem jí řekla, že až bude v dorostu, tak ty 4 km bude v rámci tréninku běhat...). Jaká je správná reakce a jak se nenechat vytočit? Chtěla bych to hodit za hlavu a ne se s ní zabývat v hlavě ještě za několik hodin...

Není tady

 

#219 10. 9. 2013 23:07

Mandragorasa
♥♥-----
Registrovaný: 24. 8. 2013
Příspěvky: 68

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

eva4444 napsal(a):

Nebo spíš, jak se nenechat vytočit? Teď jsem to sem 5 min. psala, ale spadlo to, tak jen stručně:
Dnes jsem se nechala vnitřně rozhodit, potkala jsem se se sousedkou, která mi sdělila několik negativ, pomluv na okolí a pak mi řekla, že je syn je chudák, protože jezdí sám na kole na fotbal 4 km daleko. Měla bych ho vozit autem... (Nejdříve jsem měla potřebu se obhajovat a když ještě pokračovala, tak jsem jí řekla, že až bude v dorostu, tak ty 4 km bude v rámci tréninku běhat...). Jaká je správná reakce a jak se nenechat vytočit? Chtěla bych to hodit za hlavu a ne se s ní zabývat v hlavě ještě za několik hodin...

Ano, naše největší zbraň je nᚠvnitřní klid, nenechat se rozhodit. Není ani nutno oplácet stejnou mincí, jen jemně naznačit, že vaše vidění je jiné a často je vše tak, jak má být. Každá situace nás má něco naučit, nic víc a nic míň.hjarta

Není tady

 

#220 10. 9. 2013 23:26

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

eva4444 napsal(a):

Nebo spíš, jak se nenechat vytočit? Teď jsem to sem 5 min. psala, ale spadlo to, tak jen stručně:
Dnes jsem se nechala vnitřně rozhodit, potkala jsem se se sousedkou, která mi sdělila několik negativ, pomluv na okolí a pak mi řekla, že je syn je chudák, protože jezdí sám na kole na fotbal 4 km daleko. Měla bych ho vozit autem... (Nejdříve jsem měla potřebu se obhajovat a když ještě pokračovala, tak jsem jí řekla, že až bude v dorostu, tak ty 4 km bude v rámci tréninku běhat...). Jaká je správná reakce a jak se nenechat vytočit? Chtěla bych to hodit za hlavu a ne se s ní zabývat v hlavě ještě za několik hodin...

To je o pristupu.
Pokud jsi si jista, ze je spravne, aby kluk jezdil na trenink na kole (a ono je, 4km jsou jako nic a pohyb mu jen prospeje), tak nemas duvod lamat si hlavu tim, ze to nejaka sousedka nepobira ...
Takze kdyz si ji lames, tak tam bude nejaka nejistota a to neni o sousedce, ale o tobe a synkovi ... Tzn. nauc se vypustit nepodstatne - sousedku a zacni resit s mladym, co (a jestli vubec neco) vam vadi na jeho jednostopem zpusobu dopravy a jak byste to mohli optimalne vyresit ... a kdyz se zadari, budes mozna misto vytocenosti citit vdecnost, ze te sousedka popostrcila k reseni ... nebo ze ti jen pomohla uvedomit si, ze je vse v pohode, protoze synek jezdi na kole rad ... a tak tomu podobne ...


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#221 11. 9. 2013 7:28

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

mi sdělila několik negativ, pomluv na okolí a pak mi řekla, že je syn je chudák, protože jezdí sám na kole...
... čímž tě vlastně zařadila mezi ty negativní a pomlouvaný.
Měla by ses zamyslet, proč jsi "měla potřebu se obhajovat" - sousedce není vůbec nic do toho, jak se tvoje dítě dopravuje... tak proč ses cejtila jako "pokáraná", jako "špatná matka", jako jánevímco? Že bys někde v koutku duše přece jen tiše pochybovala, jestli je to ten nejlepší způsob dopravy - například?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#222 11. 9. 2013 10:23

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

Mandragorasa napsal(a):

Nelze se zbavit lidí, kteří nám chtějí ublížit. Lze se zbavit jet pocitu, že nám chtějí ublížit. Často právě tito lidé mají větší potíže, než můžeme mít my. ....

Tak pod tohle se muzu podepsat,jednu takovou mame ve svem okoli.Je to byvala tchyne meho pritele.Tim rozhodne nechci rict,ze je to kvuli tomu,ze ma me.Ale ona je takova,uz kdyz jsme se pristehovali k ni na sidliste.Casto se zastavila u meho kocarku a kazdeho pomlouvala na nikom nenechala nit suchou,pritom jedna dcera si vydelavala prostituci a druha strida chlapy jak na bezicim pasu.Kdyz jde syn ke me ona by div nevypadla s balkonu,aby zjistila co si nese.
Kdyz moje mamka jeste zila rozbila se me trouba a ja mela zadelano na vanocku a nesla jsem v miscce upect k mamce,kdyz jsem se vracela a nesla hotovou vanocku nezapomnela na komentar jeste,ze me moje mama upece,ze jinak by jsme pomreli hlady.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#223 11. 9. 2013 10:42

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

kazdeho pomlouvala na nikom nenechala nit suchou,pritom jedna dcera si vydelavala prostituci a druha strida chlapy jak na bezicim pasu
erem... ty fakt nevidíš, že dělᚠúplně to samý? http://fora.babinet.cz/img/smilies/va.gif


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#224 11. 9. 2013 10:50

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

helena napsal(a):

kazdeho pomlouvala na nikom nenechala nit suchou,pritom jedna dcera si vydelavala prostituci a druha strida chlapy jak na bezicim pasu
erem... ty fakt nevidíš, že dělᚠúplně to samý? http://fora.babinet.cz/img/smilies/va.gif

Ne to nevidim.Ja nezastavuju lidi a nevyptavam se jich co dela nebo nedela jejich dite,jejich manzel.Nikdy podotykam nikdy jsem se nikoho nezeptala kdy si nekoho najdes,kdy budes mit dite......je to kazdeho vec a nekdy muze i zranit.Takze rozhodne takova nejsem i kdyz muj syn prohlasil,ze az budu stara budu jako ona.To rekl z duvodu,ze se staram o to s kym se muj syn schazi.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#225 11. 9. 2013 10:57

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

Ja nezastavuju lidi a nevyptavam se jich
To možná ne - ale že bys na nich "nenechala nit suchou"...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů