Oznámení

4.března : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.března : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

4.března : Krásná velikonoční dekorace. Stačí stará dřevěná krabička

#176 24. 8. 2013 16:00

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

Re: Jak se zbavit lidi ,kteri chteji vedome ublizit ?

Dobře, Pavli: mluvit samosebou můžeš - ale rozumět ne. Můžeš maximálně důvěřovat/nedůvěřovat tomu, jestli se slova vtělují do činů, nebo ne.
To, že někdo od někoho čeká cokoliv (natož moudrost a nadhled) je ale čistě jeho věc a riskuje zklamání, a to tak, že vždycky smile
Já už jsem to tu četla nepočetněkrát "čekala jsem víc moudrosti a nadhledu"................jo, to je trochu jako Pane prezidente, víš......

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#177 24. 8. 2013 17:31

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

lupina montana napsal(a):

Dobře, Pavli: mluvit samosebou můžeš - ale rozumět ne. Můžeš maximálně důvěřovat/nedůvěřovat tomu, jestli se slova vtělují do činů, nebo ne.
To, že někdo od někoho čeká cokoliv (natož moudrost a nadhled) je ale čistě jeho věc a riskuje zklamání, a to tak, že vždycky smileJá už jsem to tu četla nepočetněkrát "čekala jsem víc moudrosti a nadhledu"................jo, to je trochu jako Pane prezidente, víš......

tak tak, očekávání ničí vztahy wink

Není tady

#178 24. 8. 2013 18:18

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

No, to snad zrovna nemusí - pokud ho ovšem člověk dokáže korigovat podle reality a ne se snažit narvat realitu do očekávání lol Tam je ten kámen úrazu......

Není tady

#179 24. 8. 2013 19:05

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Míša Kulička napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Eva. napsal(a):

Měla jsem na mysli jen rozmluvu se spoludiskutujícím, který reagoval a já bych viděla, že mé psaní nepochopil tak, jak jsem to myslela.

Na vstřícnou reakci reaguji vstřícně, na útočné nepochopení nemá cenu reagovat vysvětlováním. To je ztráta času. Mého času a já si svého času vážím wink

No a jsme u toho ... Co kdyz utocna reakce nebyla minena utocne ... a naopak, co kdyz jsou tve reakce psane dejme tomu v klidu a s usmevem vnimany jako utocne, protoze jim nekdo dalsi priklada jiny ton a konotace? O to tu totiz jde smile

Víš, Míšo, troufám si tvrdit, že to, že na mě někdo otevřeně útočí, napadá přímo mě jako člověka nebo pomlouvá moji práci a snaží se mě zmanipulovat, vzbudit ve mě pocit viny a ublížit mi, poznám i po písmenkách. Mám v tom dost slušný trénink - profesní i zkušenostní.
Nu a pokud tě to uklidní, hodně dlouho se to tu už nestalo. Nebo jsem si toho alespoň nevšimla, stihomamem netrpím smile Pochopitelně nepočítám takové to "kyselé hroznování", to neřeším. Nepočítám dokonce ani to, když se někdo skrze mne shlíží ve svém vlastním zrcadle - projkuje si do mě to, co by si o sobě samotném nepřiznal ani na mučidlech - tyhle věci si prostě osobně neberu, dokonce se někdy z nich i něco nového naučím - o lidech i o sobě.
Nu a pokud to někdo vnímá jinak, zase jsme u toho: je to jeho problém.

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#180 24. 8. 2013 19:22

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

PPavlaa napsal(a):

pandorro, prosím tě, neříkej mi, o čem můžu nebo nemůžu mluvit. v žádném případě nemluvím o své, tam vím jak to je, není třeba kolem toho žvanit. já mluvím o té vaší. o tom, co tady předvádíte, ne o tom, co žijete. to mě na konec vůbec nezajímá, já vás osobně neznám a jak a co žijete je mi úplně šumák. přijdu s vámi do styku tady a o tom, co se děje tady mluvím.
a vzhledem k tomu, jak se tady prezentuješ bych čekala asi víc nadhledu, moudrosti a nevím, čeho všeho ještě. protože ty tvý řeči o idiotech na mě působí puberťácky. takže jedinej můj pocit z toho je, že sice hodně mluvíš, ale neposunula ses vůbec nikam.

ppavlo, ty jsi prostě k sežrání.
Prvák, já si stejně jako ty můžu říkat to, co chci.
Druhák: věta "v žádném případě nemluvím o své, tam vím jak to je, není třeba kolem toho žvanit. já mluvím o té vaší. o tom, co tady předvádíte, ne o tom, co žijete. to mě na konec vůbec nezajímá, já vás osobně neznám a jak a co žijete je mi úplně šumák. přijdu s vámi do styku tady a o tom, co se děje tady mluvím." je plná legračních paradoxů lol
Jen ten největší: tady se pro tebe děje jen to, co TY vidíš, že se děje.
A každý vidí něco jiného. Já například vidím, že není třeba žvanit o "tvé", protože tam ty víš, "jak to je".
Hele a co když každý jeden z těch, co sem napíše jen jedno slovo, ví totéž: Tedy "nemluví o své, o tom není třeba žvanit, protože tam on ví, jak to je? big_smilebig_smilebig_smile

Pokud jde o můj nadhled, beruško, copak s ním TY chceš dělat, hm? Ty o něm můžeš mít jen své "pocity", ale to je asi tak všechno, co ve spojení s ním můžeš.

Míšo, tak tohle je otevřený útok,  ale ne na mě - ppavla se hádá sama se sebou. Ona už je taková - impulzivní a "od rány", rychleji jí to mluví než myslí a cítit si už radši nedovolí vůbec....Co kdyby náhodou pocítila něco, co by ji "rozstřelilo"....s čím by si nevěděla rady...ou, ou, to by byl průšvih. Tak to je lepší kolem sebe preventivně pálit stolt Jenže tahle její "rána" prostě padne na její hlavu, protože já s ní tu její "sestrovražednou hru", která se nedá vyhrát, hrát nebudu.
Hádavé baby mě už neberou. Už vím, proč se mají potřebu stále hádat...samy se sebou stolt

Není tady

#181 24. 8. 2013 19:25

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

To, že někdo od někoho čeká cokoliv (natož moudrost a nadhled) je ale čistě jeho věc a riskuje zklamání, a to tak, že vždycky smile
Já už jsem to tu četla nepočetněkrát "čekala jsem víc moudrosti a nadhledu"................jo, to je trochu jako Pane prezidente, víš......

Jj, lupi, samými očekáváními dlážděna jest cesta do pekel lollollol
A moje zkušenost mi říká, že nejvíc očekávání mají ti, co se sami neodváží ani zvednout hlavu, natož p...

Není tady

#182 24. 8. 2013 19:33

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

No, to snad zrovna nemusí - pokud ho ovšem člověk dokáže korigovat podle reality a ne se snažit narvat realitu do očekávání lol Tam je ten kámen úrazu......

Já s april souhlasím.
Očekávání ničí i vztahy.
Očekávání korigovat nelze, tak maximálně podle svých vlastních vzorců chování a to je vždycky špatně:
sám nekradu, očekávám, že druzí taky nebudou krást, sám pracuji 12 hodin denně, očekávám, že druzí taky budou pracovat 12 hodin denně, sám nejsem nevěrný, očekávám, že druzí také nebudou nevěrní, sám miluji fotba, očekávám, že druzí taky budou milovat fotbal, blá blá...a POCHOPĚJ MĚ..... JINAK!!!!.......
Dost smrtelná očekávání...
A ještě horší to je, pokud to nastavíš opačně. očekávám, že mě každý okrade, všichni jsou líní, nevěrní, nemají rádi fotbal, blá blá...a POKUD JO, tak budu PŘÍJEMNĚ PŘEKVAPEN.

Pokud nemáš žádná očekávání, negativita lidí kolem tebe tě tolik nezraní a jejich pozitivita ti přinese mnohem víc radostí.

Já bych rozlišovala očekávání a záměr. Ten je dobré mít stoltstolt

Není tady

#183 24. 8. 2013 19:58

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

jo, to máš pravdu.

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#184 24. 8. 2013 20:17

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

Pandorraa napsal(a):

to já vím, to mi dnes říkal jeden kamarád taky wink

to ti nikdo nebere, já zase můžu komentovat to, co ty říkáš.

Druhák: věta "v žádném případě nemluvím o své, tam vím jak to je, není třeba kolem toho žvanit. já mluvím o té vaší. o tom, co tady předvádíte, ne o tom, co žijete. to mě na konec vůbec nezajímá, já vás osobně neznám a jak a co žijete je mi úplně šumák. přijdu s vámi do styku tady a o tom, co se děje tady mluvím." je plná legračních paradoxů lol

když myslíš smile okecávej to jak chceš.

Pokud jde o můj nadhled, beruško, copak s ním TY chceš dělat, hm? Ty o něm můžeš mít jen své "pocity", ale to je asi tak všechno, co ve spojení s ním můžeš.

a je to tady zas. ty jsi na tuhle tvou hlášku děsně pyšná, ale proč si myslíš, že s tím chci něco dělat ? to, že ti na něco napíšu svůj názor musí nutně znamenat, že s tím chci cokoliv dělat ? ale jdi ty wink

Míšo, tak tohle je otevřený útok,  ale ne na mě - ppavla se hádá sama se sebou. Ona už je taková - impulzivní a "od rány", rychleji jí to mluví než myslí a cítit si už radši nedovolí vůbec....Co kdyby náhodou pocítila něco, co by ji "rozstřelilo"....s čím by si nevěděla rady...ou, ou, to by byl průšvih. Tak to je lepší kolem sebe preventivně pálit stolt

zatím co ty jsi ta tichá a nenápadná, že big_smile a do konce víš, jestli si dovolím něco cítit lol ty jsi opravdu kouzelná lol
psychologické rozbory tady už dlouho nebyly tongue

Jenže tahle její "rána" prostě padne na její hlavu, protože já s ní tu její "sestrovražednou hru", která se nedá vyhrát, hrát nebudu.
Hádavé baby mě už neberou. Už vím, proč se mají potřebu stále hádat...samy se sebou stolt

tak proč odpovídáš, proč sis dala tu práci, sem to všechno naťukat, trochu moc řečí na to, že tu hru hrát nechceš.
měla bys brzdit, aby to nevypadalo, že jsi vlastně sama hádavá baba.

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#185 24. 8. 2013 22:24

Mandragorasa
♥♥-----

Zlatíčka, nikdo nechce nikomu ublížit vědomě, jen prosazuje své ego. ......

Není tady

#186 24. 8. 2013 23:20

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Pandorraa napsal(a):

Dodam: tve psani minule jsem pochopula spravne. Nebyla jsem to ja, ale lupina, kdo te znejistil.... Nemyslis, ze vysvetlovani nekdy muze veci jeste vic zamotat? Nekdy je potreba, jindy je naprosto zbytecne. Proto pro me vzdy plati; nesu zodpovednost za to, co rikam ale uz nejsem zodpovedna za to, co druhy slysi, co v mych slovech hleda. Zodpovednost mam vzdy. Ale jen sama za sebe, takze ji mam i za to, abych rozeznala okamzik, kdy je treba mlcet - viz to, co pise Kulicka.

Mňa dokonca naučili ešte jedno spoľahlivé, ale druhým nedokázateľné vodítko, a to ÚMYSEL. Niekedy je cesta do pekla dláždená dobrými úmyslami, ale aspoň pred sebou vnímam rozdielne, či som CHCEL/A ublížiť, alebo to bolo takpovediac nedorozumenie, či vedľajší efekt apod. MMCH, myšlienka môže byť rovnako silná ako skutok alebo slovo, takže by som naozaj strážila aj myšlienky či ÚMYSLY, lebo je fakt, že skôr alebo neskôr sa nám všetko vráti, to dobré aj to zlé.

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#187 24. 8. 2013 23:35

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Mandragorasa napsal(a):

Zlatíčka, nikdo nechce nikomu ublížit vědomě, jen prosazuje své ego. ......

To je furt dokola o tom nejhorším ze všech hříchů smile

Není tady

#188 24. 8. 2013 23:41

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Pandorraa napsal(a):

sám nekradu, očekávám, že druzí taky nebudou krást, sám pracuji 12 hodin denně, očekávám, že druzí taky budou pracovat 12 hodin denně, sám nejsem nevěrný, očekávám, že druzí také nebudou nevěrní, sám miluji fotba, očekávám, že druzí taky budou milovat fotbal.....

Nemyslím, Pan: dejme tomu, že miluju ten fotbal a očekávám, že ho osoba blízká bude milovat taky.....zjistím, že nemiluje. Tak prostě přimu realitu a to očekávání zkoriguju..........taková a podobná očekávání jsem měla na mysli. Pokud očekávám, že nikdo nekrade, tak jsem teda mimo realitu tak moc, že bych zasloužila nějakou pořádnou lekci lol

Pandorraa napsal(a):

A ještě horší to je, pokud to nastavíš opačně. očekávám, že mě každý okrade, všichni jsou líní, nevěrní, nemají rádi fotbal, blá blá...a POKUD JO, tak budu PŘÍJEMNĚ PŘEKVAPEN.

Jo tak tohle jo, to je průůůůser.

Není tady

#189 25. 8. 2013 8:35

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

lupino, podle mě to už pak nejsou očekávání, ale fakt, že prostě fotbal nemiluje. Takže nekoriguješ očekávání, jelikož už ohledně fotbalu žádná nemáš, protože znáš fakt.

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#190 25. 8. 2013 13:05

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

PPavlaa napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

to já vím, to mi dnes říkal jeden kamarád taky wink

to ti nikdo nebere, já zase můžu komentovat to, co ty říkáš.

když myslíš smile okecávej to jak chceš.

a je to tady zas. ty jsi na tuhle tvou hlášku děsně pyšná, ale proč si myslíš, že s tím chci něco dělat ? to, že ti na něco napíšu svůj názor musí nutně znamenat, že s tím chci cokoliv dělat ? ale jdi ty wink

Míšo, tak tohle je otevřený útok,  ale ne na mě - ppavla se hádá sama se sebou. Ona už je taková - impulzivní a "od rány", rychleji jí to mluví než myslí a cítit si už radši nedovolí vůbec....Co kdyby náhodou pocítila něco, co by ji "rozstřelilo"....s čím by si nevěděla rady...ou, ou, to by byl průšvih. Tak to je lepší kolem sebe preventivně pálit stolt

zatím co ty jsi ta tichá a nenápadná, že big_smile a do konce víš, jestli si dovolím něco cítit lol ty jsi opravdu kouzelná lol
psychologické rozbory tady už dlouho nebyly tongue

Jenže tahle její "rána" prostě padne na její hlavu, protože já s ní tu její "sestrovražednou hru", která se nedá vyhrát, hrát nebudu.

tak proč odpovídáš, proč sis dala tu práci, sem to všechno naťukat, trochu moc řečí na to, že tu hru hrát nechceš.
měla bys brzdit, aby to nevypadalo, že jsi vlastně sama hádavá baba.

Díky za tvůj čas a za tu práci, kterou sis mým textem dala.
Snad ti to i něco DALO wink

Není tady

#191 25. 8. 2013 17:57

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Eva. napsal(a):

lupino, podle mě to už pak nejsou očekávání, ale fakt, že prostě fotbal nemiluje. Takže nekoriguješ očekávání, jelikož už ohledně fotbalu žádná nemáš, protože znáš fakt.

Koriguju svoje očekávání, že se mnou bude sdílet vášeň pro fotbal, Majko (bože.....absurdnější očekávání v prvním rodě už být nemohlo lol)

Není tady

#192 25. 8. 2013 18:19

Mandragorasa
♥♥-----

Pandorraa napsal(a):

Jj, lupi, samými očekáváními dlážděna jest cesta do pekel lollollol
A moje zkušenost mi říká, že nejvíc očekávání mají ti, co se sami neodváží ani zvednout hlavu, natož p...

Cesta může být i dlážděná láskou. Pak může být i chyba na naší straně, že jsme nepochopili....
Není nutno se zbavovat lidí, co nám chtějí ublížit, je nutno změnit sama sebe, aby jsme se nenechali ovlivnit jinými.....

Upravil(a) Mandragorasa (25. 8. 2013 18:20)

Není tady

#193 25. 8. 2013 18:30

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

to nemáš vůbec zač, pandorro. já zas ráda přijdu, až se mi něco nebude pozdávat winksupermario

Není tady

#194 25. 8. 2013 19:00

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Mandragorasa napsal(a):

Cesta může být i dlážděná láskou. Pak může být i chyba na naší straně, že jsme nepochopili....
Není nutno se zbavovat lidí, co nám chtějí ublížit, je nutno změnit sama sebe, aby jsme se nenechali ovlivnit jinými.....

Tak o tom žádná stolt

Není tady

#195 25. 8. 2013 19:02

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

PPavlaa napsal(a):

to nemáš vůbec zač, pandorro. já zas ráda přijdu, až se mi něco nebude pozdávat winksupermario

Jj, to jen přijď. Na záda si přece nikdo nevidí, každý potřebuje zrcadlo wink

Není tady

#196 25. 8. 2013 19:33

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

dnes jen jedno moudro ? to je ale slabota skurt

Není tady

#197 26. 8. 2013 8:13

helena
♥♥♥♥♥♥♥

samými očekáváními dlážděna jest cesta do pekel
Celej život říkám, že dobrejma oumyslama... a ono najednou "samými očekáváními" http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png
Holt se člověk furt učí... http://fora.babinet.cz/img/smilies/tongue.png

Koriguju svoje očekávání, že se mnou bude sdílet vášeň pro fotbal
Nojo lupi... ale kolik takovej je? Osobních korektorů?
Jak tak kráčím životem a koukám kolem sebe, zdá se mi, že mnohem víc je těch druhejch... co očekávají korekci očekávání od toho druhýho - nejlíp pod záminkou "jestli mě opravdu miluješ..." http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#198 26. 8. 2013 10:03

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

heleno, cesta do pekel má spooooustu dlaždic stolt

Není tady

#199 26. 8. 2013 10:06

helena
♥♥♥♥♥♥♥

cesta do pekel má spooooustu dlaždic
Jojo... ale když už, tak nejlepší je jet po nich na pěkným koni... http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#200 26. 8. 2013 10:56

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Čéče, helo, jak to tak sleduju, tak dlaždic jako by přibývalo, kdežto pěkných koní jako by ubývalo.... Nu, možná to sleduju jen tak hala bala, mám jiný starosti. Naštěstí. stolt

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí