Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

• Diskuse
  •  » Právní
  •  » Předčasné splacení spotřebitelského úvěru

#1 13. 8. 2013 18:31

Adamíra
♥♥♥♥---

Předčasné splacení spotřebitelského úvěru

Dobrý den, chtěla bych zakoupit nový automobil, jehož část kupní ceny bych hradila spotřebitelským úvěrem zprostředkovaným prodejcem. Díky tomuto financování je poskytnuta určitá sleva z prodejní ceny vozu. Chtěla bych však během pár měsíců (cca za 2 měsíce tento spotřebitelský úvěr předčasně uhradit). Dle informace prodejce po mě finanční společnost nemůže chtít žádné poplatky (vyjma max. 1% ze zůstatku) navíc. Vůz kupuji jako fyzická osoba na rč. V zákoně o spotřebitelském úvěru v §15 je uvedeno http://business.center.cz/business/prav … cast1.aspx

"2) Pro případ předčasného splacení spotřebitelského úvěru má věřitel právo na náhradu nutných a objektivně odůvodněných nákladů, které mu vznikly v přímé souvislosti s předčasným splacením.
(3) Výše náhrady nákladů nesmí přesáhnout 1 % z předčasně splacené části celkové výše spotřebitelského úvěru, přesahuje-li doba mezi předčasným splacením a sjednaným koncem spotřebitelského úvěru jeden rok. Není-li tato doba delší než jeden rok, nesmí výše náhrady nákladů přesáhnout 0,5 % z předčasně splacené části celkové výše spotřebitelského úvěru."

což by potvrzovalo výše uvedený poplatek 1%. Prosím o Vᚠnázor a informaci, zda-li nemohou chtít "vrátit" poskytnutou slevu vzhledem k předčasnému splacení.

Není tady

#2 13. 8. 2013 19:32

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Předčasné splacení spotřebitelského úvěru

Když smlouvu s uvěrovou společností podepíšeš, tak nemůžeš nic.

Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

#3 14. 8. 2013 8:49

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-

Re: Předčasné splacení spotřebitelského úvěru

V březnu jsem kupovala auto a prvotně jej brala prostřednictvím úvěru, který zprostředkoval prodejce. Byla to velká chyba.
Bohužel opravdu prodejci pořád používají to, že ti spoustu důležitých informací zatají a když si smlouvu přečteš pak v klidu doma, nestačíš se divit. Já dokonce zjistila, že na to co jsem se ptala konkrétně mi prodejce odpověděl úplně naopak, než jaká pak byla skutečnost. Teď už vím na co si vše dávat pozor a narovinu....když si zařídíš úvěr sama ve své bance, budeš ho mít lepší než zprostředkovaný.

A jen okrajově, já měla taky slevu při koupi auta na splátky....žádná sleva není a vyjde tě to ještě dráž. Je to prachsprosté lhaní prodejců.

Jestli budeš chtít, napiš do SZ od kud si auto bereš. Můžeme pak povykládat jak přesně to u mě probíhalo a na co si dát pozor.

Není tady

• Diskuse
  •  » Právní
  •  » Předčasné splacení spotřebitelského úvěru
NÁŠ TIP:

Zápatí