Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#76 29. 7. 2013 11:26

lepista
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 1150

Re: Nechci děti

Z této diskuse je pro mě zajímavé, že jsou matky, které z toho nejsou až tak nadšeny, že se matkami staly. Já myslela, že je to pudová/instinktivní záležitost od přírody daná, že matka miluje své děti.

Každopádně si dokáži představit, jak tě udolávají ty neomalené otázky na děti. Znám to na vlastní kůži. Jedné mé kamarádky, co vyrostla více než průměr, se celý život ptají kolik měří. Tak si našla protiotázku, obratem se zeptá na váhu tázaného.

Upravil(a) lepista (29. 7. 2013 11:27)

Není tady

 

#77 29. 7. 2013 11:26

kostka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 2. 2013
Příspěvky: 406

Re: Nechci děti

Je to každého věc, jestli děti mít chce nebo ne. V práci jsem měla kolegyni, 46let, která děti neměla, protože nechtěla, jak sama říkala, nikdy nepocítila tu touhu být matkou. Nedělala nijak závratnou kariéru, ale hodně cestovala, a byla spokojená.

Není tady

 

#78 29. 7. 2013 11:28

Luisa93
♥♥-----
Registrovaný: 23. 7. 2013
Příspěvky: 60

Re: Nechci děti

No každý má těch pudů trochu jiný poměr a vzájemně se kříží (třeba mateřský a milenecký se mohou křížit poměrně lehce - proto jsou i matky, které opustí dítě kvůli muži)

Není tady

 

#79 29. 7. 2013 11:30

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Nechci děti

Jedna z mých sester to má zvláštně. Cizí děti miluje, když byla malá holka, pořád někomu hlídala a chodila s kočárkem, i teď moc ráda hlídá, ale vlastní má jen jedno a tam ty mateřské city téměř neprojevovala. Švára chtěl mít hodně dětí, těšil se na to tím víc, že sestra měla ráda děti a chtěla a po prvním už ani slyšet o dalším.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#80 29. 7. 2013 11:45

Luisa93
♥♥-----
Registrovaný: 23. 7. 2013
Příspěvky: 60

Re: Nechci děti

No, to bude asi tim, že cizí dítě se může odpoledne odevzdat rodičům a je klid big_smile

Není tady

 

#81 29. 7. 2013 11:48

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Nechci děti

Sousedka má dceru, teď jí bude 26 let. Ta tady vykládala před čtyřma rokama, že ona teda děti rozhodně nikdy mít nebude, že je nechce, že nechápe, co jí to přinese, že je to jen starost a otrava, že jí by dítě akorát překáželo. Za půl roku na to byla těhotná a těšila se na miminko a dnes říká, že byla blbá, když takový věci říkala, že je ráda, že malou má,malé jsou tři roky.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#82 29. 7. 2013 11:49

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Nechci děti

Luisa93 napsal(a):

No, to bude asi tim, že cizí dítě se může odpoledne odevzdat rodičům a je klid big_smile

Jo, u vnoučat je to podobný


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#83 29. 7. 2013 11:49

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Nechci děti

Modroočka napsal(a):

Heli, já vnoučata neovlivním, myslela jsem tím spíš to,že spousta ženských nechápe, že zatím nestojím o to být babičkou. Když vnoučata přijdou, budu je milovat,rozmazlovat, starat se.Ale zatím se na to nijak netěším a nedožaduju se vnuků. A kluci zatím děti taky nechtějí mít, ani nevěsty, teda, ta od mladšího synka by i chtěla, ale zatím nemají stálý příjmy a ani vlastní bydlení,jí je 23, synovi 21, je o dva roky mladší než ona.
Ale je to stejný, že někdo nechápe, když jinej nechce mít děti a u mě nechápou, že se ve 44 letech ještě netěším na vnoučata a nechci být ještě babičkou.

Mám to uplně stejně


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#84 29. 7. 2013 11:50

Luisa93
♥♥-----
Registrovaný: 23. 7. 2013
Příspěvky: 60

Re: Nechci děti

No to ale Modroočko může být tím, že prostě změnila názor před či těsně po početí. Ale co ty, které to udělají, ale cit k dětem nikdy neměly a je velká pravděpodobnost, že ani mít nebudou ? Mají to zkoušet, jestli se jim cit objeví nebo ne? Není to až moc velký risk? Risk, který odnese hlavně to dítě...

Upravil(a) Luisa93 (29. 7. 2013 11:52)

Není tady

 

#85 29. 7. 2013 11:54

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Nechci děti

Luisa93 napsal(a):

No to ale Modroočko může být tím, že prostě změnila názor před či těsně po početí. Ale co ty, které to udělají, ale cit k dětem nikdy neměly a je velká pravděpodobnost, že ani mít nebudou ? Mají to zkoušet, jestli se jim cit objeví nebo ne? Není to až moc velký risk?

No, to je na zvážení každýho, protože dítě neodložíš jako věc, a když to dítě necítí rodičovskou lásku, trpí tím a pak se objevují různý deprivace a promítne se to třeba do další generace.
Mít dítě je zodpovědnost a bez citů to pak fakt není ono.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#86 29. 7. 2013 11:59

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Nechci děti

Prostě jednoznačně,když se na dítě necítí a nechce ho,stejně to má i partner, tak ho mít nemusí. A milé otravné tchyni bych řekla,že dítě nechci a nakonec že jí do toho nic není. A k psychiatrovi a jde sama, když se neumí ovládat a trpí umanutostí.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#87 29. 7. 2013 12:08

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Nechci děti

děti se rozběhnou po svejch, bude vídání o vánocích
Jedna z nejkrásnějších fází mateřství... http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png
moc smyslu v tom taky nevidim
Tak když ne přímo svoje, tak něčí děti budeš vždycky potřebovat...

Já myslela, že je to pudová/instinktivní záležitost od přírody daná, že matka miluje své děti.
Zaměňuješ "péči o mláďata" a lásku k nim. I takzvaně "chladná matka" se o svoje děti dokáže velmi dobře postarat... a
druhá, která se nestará, je zase jinak osobnostně "zvláštní" - což ale nemusí znamenat, že svoje děti nemá ráda.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#88 29. 7. 2013 12:10

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Nechci děti

Luisa93 napsal(a):

Blancha snad ví, co chce, proč by jí to mě nějaký rádoby-psycholog či nějaký guru jako sugerovat? Ona sama se musí rozhodnout, některé ženy a muži mít dítě prostě nechtějí. To že sou zmatení je proto, že celá společnost to bere jako něco nenormálního a tlačí na ně (jako dřív tlačila i na homosexuály a pod. - dneska už je to normální, alespoň v civilizovaných zemích). Akorát zahořklé ženské a utrápené maminy to prostě nemohou přejít přes srdce, že by si někdo mohl prožít hezký život bez těch permanentně řvoucích a nespokojených - naší energii a prachy a čas vysávajících parazitů - jménem děti ...

Tady musim souhlasit ale nerekla bych to tak tvrde. 

Prece, zena , ktera neciti potrebu mit dite  adite proste nechce, nema co chodit k psychologovi. nebo vubec do nejake poradny. 

My delame stale stejnou chybu, ze pod vlivem paternalisticke propagady se pro nas rovna zena a matka. Zena je zena a naprosto normalni i kdyz nema dite.  A opravdu v tom citim zavist nekterych zena i muzu, ze se jina zena rozhodne pro to nemit deti. Tlak spolecnosti je veliky a byt matkou je povazovano za nomalni. Proto ta animozita k zenam bez deti.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#89 29. 7. 2013 12:20

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Nechci děti

A opravdu v tom citim zavist nekterych zena i muzu, ze se jina zena rozhodne pro to nemit deti
Nevnímám to jako závist. SPíše nepochopení, vždyt dítě je dar. Samozřejmě,že je to věc dotyčné, jestli dítě bude mít nebo ne. Je to její život.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#90 29. 7. 2013 12:30

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Nechci děti

Luisa93 napsal(a):

No to ale Modroočko může být tím, že prostě změnila názor před či těsně po početí. Ale co ty, které to udělají, ale cit k dětem nikdy neměly a je velká pravděpodobnost, že ani mít nebudou ? Mají to zkoušet, jestli se jim cit objeví nebo ne? Není to až moc velký risk? Risk, který odnese hlavně to dítě...

Vychovávala som diea jednej matky, ktorá akosi mala diea "ako prostriedok na udržanie muža", ale akosi k nemu nenašla vzah, muž bol aj tak furt preč "zarábal tak potrebné peniaze", tak diea v jeho 7mich mesiacoch vzala a odniesla k susedom, nech ho pár hodín povarujú - a už nikdy sa nevrátila. kapitulation grater A diea? No, žiadna hitparáda... Problémy celý život, na rôznych frontách. Niet divu.

Upravil(a) Selima (29. 7. 2013 14:17)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#91 29. 7. 2013 12:35

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Nechci děti

ano....dobře to napsla Sahleb....žena nechce dítě-zcela normální situace......ale proč chodit s tím k psychologovi

v 50 jsem se stala babičkou....nevyžadovala jsem vnouče....nikdy jsem neřekla, tak kdy už.....ale u prvního jsme hurónsky křičeli, tleskali a ukápla slzička....když nám to oznámili
když oznamovali druhé....bylo to po 20 měsících....tak jsme to tiše a rozpačitě přijali
a když oznamovali to třetí.....do 3 let.....tak se dcera rozbrečela a já s ní......
jsou to zlatí a rozkošní škodiči.....
chápu lidi, kteří děti nechtějí......a jsou spokojeni....

Není tady

 

#92 29. 7. 2013 12:40

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Nechci děti

Já jsem nepsala, aby šla k psychologovi s tím, že nechce mít dítě. big_smile


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#93 29. 7. 2013 12:44

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Nechci děti

dusička napsal(a):

A opravdu v tom citim zavist nekterych zena i muzu, ze se jina zena rozhodne pro to nemit deti
Nevnímám to jako závist. SPíše nepochopení, vždyt dítě je dar. Samozřejmě,že je to věc dotyčné, jestli dítě bude mít nebo ne. Je to její život.

Ja to teda vnimam nekdy jako zavist. Nekdy. Podtext muze byt: cosi to vubec dovoluje nemit dite, co si to dovoluje se nepodridit spolecnosti.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#94 29. 7. 2013 12:49

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Nechci děti

sahleb napsal(a):

dusička napsal(a):

A opravdu v tom citim zavist nekterych zena i muzu, ze se jina zena rozhodne pro to nemit deti
Nevnímám to jako závist. SPíše nepochopení, vždyt dítě je dar. Samozřejmě,že je to věc dotyčné, jestli dítě bude mít nebo ne. Je to její život.

Ja to teda vnimam nekdy jako zavist. Nekdy. Podtext muze byt: cosi to vubec dovoluje nemit dite, co si to dovoluje se nepodridit spolecnosti.

Tak já to tedy takhle nevnímám. Je to každého věc. A společnost, at si trhne nohou.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#95 29. 7. 2013 12:54

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Nechci děti

Já jsem nepsala, aby šla k psychologovi s tím, že nechce mít dítě.
Ne - ty jsi psala "Zajdi si raději k psychologovi... Zjistit, co doopravdy chceš." - ovšem v kontextu s tématem a tvou následující větou  "Třeba je to kupa dětí." se to těžko dá vykládat jinak... http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif

Podtext muze byt: cosi to vubec dovoluje nemit dite, co si to dovoluje se nepodridit spolecnosti.
Nebo taky vlastní pocit "že já blbec neměl/a taky tu odvahu" překlopenej do vnější agrese...http://fora.babinet.cz/img/smilies/tongue.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#96 29. 7. 2013 12:58

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Nechci děti

Já to vnímám tak, že já chtěla děti odjakživa. I když jsou s nima starosti, tak na to těhotenství se nikdy nezapomene, na to, jak jsem cítila pohyby, ten krásný pocit, když jsem přiložila dítě na kojení. Jsou to nejhezčí chvilky mého života. Jasně, jsem někdy macecha a dítka bych vypakovala.
Ale každý to můžeme mít jinak. stolt


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#97 29. 7. 2013 13:11

Bigben61
♥♥♥♥---
Registrovaný: 2. 9. 2012
Příspěvky: 343

Re: Nechci děti

tummenupp

dusička napsal(a):

Já to vnímám tak, že já chtěla děti odjakživa. I když jsou s nima starosti, tak na to těhotenství se nikdy nezapomene, na to, jak jsem cítila pohyby, ten krásný pocit, když jsem přiložila dítě na kojení. Jsou to nejhezčí chvilky mého života. Jasně, jsem někdy macecha a dítka bych vypakovala.
Ale každý to můžeme mít jinak. stolt


Muž, který miluje jiné země stejně jako svou vlast, je na takové úrovni jako muž, který miluje jiné ženy stejně jako svou manželku. (Theodore Roosevelt)

Není tady

 

#98 29. 7. 2013 13:18

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Nechci děti

teda devcata moc B. nepomahate.
Vetsina rika, ze chape a souhlasi s B., ze lidi (zeny) mohou deti nechtit , ale hned kazda dodava, ze ona je miluje a chtela vzdycky (viz prispevek D.)
Opravdu necitite a nevidite to jemne odsouzeni, ktere tu prezentujete ? To je presne to , co asi B. vadi a s cim si nevi rady.

Není tady

 

#99 29. 7. 2013 13:22

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Nechci děti

jinak ja jsem jedine PRO, aby clovek, ktery se na to neciti deti nemel. \Znam nejmene dve matky, ktere deti maji, protoze "se to slusi" a pro vsechny (je I deti)  by bylo lepe, kdyby zustaly bezdetne.
rozhodne se nikoho neptam, jestli a kdy bude mit deti . Je to jeho vec.

Není tady

 

#100 29. 7. 2013 13:31

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Nechci děti

hned kazda dodava, ze ona je miluje a chtela vzdycky... Opravdu necitite a nevidite to jemne odsouzeni, ktere tu prezentujete ?
Každá ne - to jen tak pro pořádek.
Ale na druhou stranu jsem si nevšimla, že by se někdo (až na drobný výjimky http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png) nad jejím postojem výrazně pozastavoval... spíš tu cejtím dost tolerantní tón - "je to tvoje věc"...
Soudím, že Blancha je dost inteligentní na to, aby věděla, že ani "milující matky" ji "neodsuzujou"... ale taky nemůže čekat, že v rámci jakýhosi pofidérního pochopení budou psát, jak jim ti haranti vlastně lezou na nervy a radši je neměly vůbec mít...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů