Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 29. 7. 2013 7:52

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Nechci děti

eremuruss napsal(a):

Tak ono musi byt priserny porad nekde poslouchat,kdy budes mit deti.Znam to od svoji matky.Byla jsem skoro 2 roky vdana a nemohla jsem otehotnet a porad jsem poslouchala,kdy bude babickou.To,ze nam to nejde nevedela.Ale slysela jsem od ni,ze to nejde,protoze jsem tlusta tehdy jsem mela 72 kilo.Radci jsem ji odpovidala,ze jeste deti nechcem.........takhle se vyptavali i jiny lide z okoli.Proste driv bylo v mode mit dite kratce po svatbe.

a proč jsi ji teda neřekla pravý důvod?

Není tady

 

#52 29. 7. 2013 8:36

Bigben61
♥♥♥♥---
Registrovaný: 2. 9. 2012
Příspěvky: 343

Re: Nechci děti

Určitě souhlasím s tím, že pokud děti někdo nechce, tak by je asi neměl mít i když já osobně to tedy nechápu. Taky už jsem se setkal s tím, že některé páry, které prostě děti mít nemůžou, tak přijdou s teorií, že je prostě nechtějí. Nevím, jestli je jednodušší vysvětlovat, že děti nechci, než že je nemůžu mít, ale budiž, stává se. Tohle ale nebude vᚠpřípad.
Jo a taky znám spoustu žen, které se prostě po setkání s maminkou a jejím užvatlaným dítětem skoro opupínkovaly a za čas se z nich staly vzorné matky, které byly hrdé na své ratolesti a nikdy by zpětně nepřipustily, že děti nikdy nechtěly. Nikdy neříkej nikdy!!!


Muž, který miluje jiné země stejně jako svou vlast, je na takové úrovni jako muž, který miluje jiné ženy stejně jako svou manželku. (Theodore Roosevelt)

Není tady

 

#53 29. 7. 2013 8:50

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Nechci děti

já osobně to tedy nechápu
Proč ne? Nebo jinak - co nechápeš?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#54 29. 7. 2013 8:56

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Nechci děti

Blanche,
ano, teď 1 dítě mám. Potkala jsem jednou tak šastně vypadající pár, paní měla už pěkné bříško, pán ji něžně objímal a hladil, a najednou se ve mě něco hnulo a já dítě chtěla. Ale do té doby mi pomyšlení na vlastní dítě zvedalo žaludek.
Pokud dítě nechceš, je to v pořádku. Pokud ho chceš, je to v pořádku. Žijeme ve svobodné společnosti. Bohužel společnost je nastavená tak, že žena = dítě. A pokud žena, která má partnera, překročila třicítku, už se ji všichni snaží říct, že má nejvyšší čas neutral . Takže pokud si budeš za svým rozhodnutím opravdu stát a budeš si tím jistá, ptát se přestanou. Oni vycítí, že tě můžou zviklat wink

Upravil(a) Tulipánka (29. 7. 2013 8:56)


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#55 29. 7. 2013 9:24

Luisa93
♥♥-----
Registrovaný: 23. 7. 2013
Příspěvky: 60

Re: Nechci děti

Ježiš, některé z vás dělaj, jak kdyby si člověk za vším musel stát 100 % a musel si být jistý. Člověk se nějak rozhodnout musí, ale nikdy to není 100 % jisté. Blanche bude chvílema litovat, že si dítě neudělala, stejně jako my matky často pochybujeme, jestli sme udělaly dobře, že sme si ho udělaly (či udělaly s tím kterým mužem a ne s jiným atd atd. - těch věcí je víc). Pochybují všichni...

Jen hystericky vyhlížející žena, která kompenzuje své komplexy a pochybnosti tím, že sama sobě lže a křečovitě se snaží tvrdit, jak je na 100 % ráda, že si dítě udělala/neudělala by si měla zajít k psychiatrovi. Ono mít dítě je tak trochu nemoc, znám ženy, které po porodu začly hrát strašně hrdé matky, začly tvrdit, jak by si nemohly představit život bez svého dítěte/muže,... ale pak se za pár hodin rozbrečely, že udělaly chybu,.... no prostě z extrému do extrému.

Co je na 100 % jisté? Litovat budeš asi obou variant, jde o to, že by sis neměla dělat dítě, dokud ho nebudeš chtít. Mohlo by to od tebe jinak pěkně schytat. A ty bys to taky schytala. A když ho budeš chtít, až už bude pozdě, tak už bude pozdě. S tím dobředu musíš počítat.

Věř, že s dětma to není žádnej med. Spousta žen ti bude bulíkovat něco jiného, ale je to tím, že samy sobě kompenzují pochybnosti, nebo prostě lžou, aby vypadaly lépe před okolím (asi jako když některá brání muže před okolím, který jí doma bije...). Je to jako když každá považuje své dítě na nejhezčí a nejchytřejší, ale všichni být evidentně nejchytřejší a nejhezčí nemůžou, to by byla totiž naše země zaplněná krásnými a chytrými lidmi, ale to mě moc nepřipadá - ani na první, natož na druhý pohled big_smile

Není tady

 

#56 29. 7. 2013 9:42

jaspinn
♥♥♥♥---
Místo: Ostrava
Registrovaný: 8. 8. 2008
Příspěvky: 401

Re: Nechci děti

Blanch - nejsi ani divná, ani nenormální, ani zralá pro psychiatra. Moje švagrová taky děti nechtěla - není zrovna mateřský typ, baví ji práce, ale nakonec si v 34 letech děti pořídila - kvůli manželovi. Sice je miluje, věnuje se jim, děti mají všechno co potřebují, ale více takové té "mateřské" lásky mají rozhodně od tatínka - bohužel teď už méně, protože rodiče se rozešli. Jaké vjemy si ty děti ponesou do budoucna, to ukáže až čas. Takže za mně raději děti kdo nechce a nemá. A zažila jsem si s ní 10 let na rodinných oslavách, kdy do ní starší členové rodiny a hlavně ženské pořád hustily kdy, za jak dlouho apod.........přestože jasně říkala, že děti nechce. Ty shovívavé věty typu "však počkej, až to přijde, budeš šastná" apod. lezly na nervy i mně, natož když do ní hučely všechny a pořád odkola. To by udělalo do hlavy díru asi i hodně silným osobnostem.
Moje dcera odmala prohlašuje, že děti mít nebude a nechce. Teď jí bude 26, děti nechce a neplánuje, ani by to nebylo dost dobře možné. Studuje, pracuje, cestuje a je spokojená. Pořídila si pejska, takže já všude prohlašuju, že mám chlupatou vnučku big_smile. A jsem s tím smířená......buď budu mít vnoučata od syna, nebo od manželových holčiček. Však se dočkám - a nebo třeba ne, kdoví  big_smile


Člověk přišel na svět proto, aby tady byl, pracoval a žil. Jen moudrý se snaží nᚠsvět postrčit dál, posunout výš. A jen vůl mu v tom brání.
Jan Werich

Není tady

 

#57 29. 7. 2013 9:54

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Nechci děti

Děti člověk má mít, protože je mít chce, ne proto, že "to tak má být a je to normální", nebo že si to přejí "babičky".


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#58 29. 7. 2013 10:32

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Nechci děti

Modroočko, zajímá mě, proč píšeš o nevěstách, když se tví synové ještě neoženili?


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#59 29. 7. 2013 10:46

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Nechci děti

Eva. napsal(a):

Modroočko, zajímá mě, proč píšeš o nevěstách, když se tví synové ještě neoženili?

asi aby ti to mohlo vrtat v hlavě a měla se na co zeptat ! dumbom

Není tady

 

#60 29. 7. 2013 10:46

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Nechci děti

aprill napsal(a):

eremuruss napsal(a):

Tak ono musi byt priserny porad nekde poslouchat,kdy budes mit deti.Znam to od svoji matky.Byla jsem skoro 2 roky vdana a nemohla jsem otehotnet a porad jsem poslouchala,kdy bude babickou.To,ze nam to nejde nevedela.Ale slysela jsem od ni,ze to nejde,protoze jsem tlusta tehdy jsem mela 72 kilo.Radci jsem ji odpovidala,ze jeste deti nechcem.........takhle se vyptavali i jiny lide z okoli.Proste driv bylo v mode mit dite kratce po svatbe.

a proč jsi ji teda neřekla pravý důvod?

Protoze sex u nas bylo tabu,takze jsem se stydela o tom mluvit.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#61 29. 7. 2013 10:48

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Nechci děti

Eva. napsal(a):

Modroočko, zajímá mě, proč píšeš o nevěstách, když se tví synové ještě neoženili?

Právě proto, po svatbě to budou manželky, Majkafo, víš, u nás je nevěsta před svatbou, na Slovensku nejspíš po svatbě, neříká se snaše nevesta? Tak se ti to možná asi trochu plete.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#62 29. 7. 2013 10:50

mikuelini
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 1. 2007
Příspěvky: 611

Re: Nechci děti

Blanch ,mas pravo na svobodne rozhodnuti jestli deti mit nebo nemit .Nenech si rvat srouby do hlavy ,ze jsi nenormalni atd....Jsi naprosto normalni a zij tak jak citis .Ja sama mam 2 male deti ,prvni jsem mela ve 30 ti letech a je to pro mne zahul ,ted jsem si uz zvykla  ,ale po pravde receno - detske rvani ,vsechno popatlane ,hrani si se synem s autickama ,pokakane plinky ,lahve od mlika a k tomu byt vecne nevyspana to neni zadny med .Neznamena to ,ze moje deti nemam rada ,ale je to realita .Trva to nez se vypiplaji z toho nejhorsiho ,taky bych se obcas rada na vse vykaslala a cetla si knizku nebo si zasla do kina atd...Ale bohuzel ,kdyz uz tu jsou tak to nejde .Pozitivni vec je ,ze nas deti uci trpelivosti

Není tady

 

#63 29. 7. 2013 10:51

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Nechci děti

Eva. napsal(a):

Modroočko, zajímá mě, proč píšeš o nevěstách, když se tví synové ještě neoženili?

A kdo se dneska vdava nebo zeni?


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#64 29. 7. 2013 10:51

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Nechci děti

Ale jo, je to strašně těžký odolat vlivu, vždyt jsem to psala. Ale podle mě jediný funguje, naučit se řeči nevnímat. Jak se říká, jedním uchem tam, druhým ven.
Znám jen jednu ženskou,která děti nechtěla. Svagrovou. V 36 letech poznala nového muže a neplánovaně otěhotněla. Ted má dvě holky a říká, že je ráda, že je má, že jsou její štěstíčka.
Já měla zas opačný problém, když jsem byla těhotná s holkou, ze začátku se nám to rodina snažila vymluvit.
Já tedy zas opačně - chtěla děti odmalička.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#65 29. 7. 2013 10:52

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Nechci děti

Modroočka napsal(a):

Eva. napsal(a):

Modroočko, zajímá mě, proč píšeš o nevěstách, když se tví synové ještě neoženili?

Právě proto, po svatbě to budou manželky, Majkafo, víš, u nás je nevěsta před svatbou, na Slovensku nejspíš po svatbě, neříká se snaše nevesta? Tak se ti to možná asi trochu plete.

Ano i u nas se to takto rika.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#66 29. 7. 2013 10:56

Luisa93
♥♥-----
Registrovaný: 23. 7. 2013
Příspěvky: 60

Re: Nechci děti

Většina lidí je průměrných, takže kariéru stejně neudělají, nikdy v ničem neuspějí, tak je pro ně dítě a rodina jediná cesta, jak dosáhnout alespoň nějakých výsledků...

Každopádně není problém jen těch prvních několik měsíců či let, pak se to sice určitě trochu uklidní (doufám), ale pak přijde puberta a nakonec odcizení a děti se rozběhnou po svejch, bude vídání o vánocích a nakonec děti udělají to samé, a jejich děti zase to samé - krásná vyhlídka big_smile - moc smyslu v tom taky nevidim

Upravil(a) Luisa93 (29. 7. 2013 10:57)

Není tady

 

#67 29. 7. 2013 11:09

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Nechci děti

Luisa93 napsal(a):

Většina lidí je průměrných, takže kariéru stejně neudělají, nikdy v ničem neuspějí, tak je pro ně dítě a rodina jediná cesta, jak dosáhnout alespoň nějakých výsledků...

Každopádně není problém jen těch prvních několik měsíců či let, pak se to sice určitě trochu uklidní (doufám), ale pak přijde puberta a nakonec odcizení a děti se rozběhnou po svejch, bude vídání o vánocích a nakonec děti udělají to samé, a jejich děti zase to samé - krásná vyhlídka big_smile - moc smyslu v tom taky nevidim

Kdyby takhle uvažovala tvoje matka, tak tady nejsi lol Kdyby všechny matky, tak vymřeme.
Nebo je dobrý vzít si troubu, ty můžeš dělat kariéru a on se ti postará o dítě. Ty to tak máš, ne, Luiso?
Nebo řekneš svýmu dítěti, žes o něho moc nestála, že ti vlastně otravuje život, brání v kariéře, v rozletu podobně?
Dítě je vždycky starost, ale taky radost. Ale ne každej tuhle radost chce mít. Pak ji mít nemusí a jak píšu, nemá povinnost to nikomu vysvětlovat.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#68 29. 7. 2013 11:11

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Nechci děti

Modroočka napsal(a):

Eva. napsal(a):

Modroočko, zajímá mě, proč píšeš o nevěstách, když se tví synové ještě neoženili?

Právě proto, po svatbě to budou manželky, Majkafo, víš, u nás je nevěsta před svatbou, na Slovensku nejspíš po svatbě, neříká se snaše nevesta? Tak se ti to možná asi trochu plete.

Díky za vysvětlení. Myslela jsem si, že se všude říká přítelkyně.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#69 29. 7. 2013 11:14

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Nechci děti

Eva. napsal(a):

Modroočka napsal(a):

Eva. napsal(a):

Modroočko, zajímá mě, proč píšeš o nevěstách, když se tví synové ještě neoženili?

Právě proto, po svatbě to budou manželky, Majkafo, víš, u nás je nevěsta před svatbou, na Slovensku nejspíš po svatbě, neříká se snaše nevesta? Tak se ti to možná asi trochu plete.

Díky za vysvětlení. Myslela jsem si, že se všude říká přítelkyně.

Já slovo přítelkyně v tomto smyslu nemám ráda a nepoužívám ho. Pro mě jsou to nevěsty.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#70 29. 7. 2013 11:14

Luisa93
♥♥-----
Registrovaný: 23. 7. 2013
Příspěvky: 60

Re: Nechci děti

Kdyby takhle uvažovali všichni, tak tu nejsme, no a? big_smile

"Ale ne každej tuhle radost chce mít." - o to přeci vůbec nejde, tuhle radost někteří prostě v sobě nemají, třeba by i chtěli, ale nemají, tak je pak lepší si dítě nepořizovat, ale někdo řiká, že tu radost prožije až to dítě mít bude, "uvidíš, až si ho pořídíš, bude to jiné" ... ale jsou to jenom kecy...

Není tady

 

#71 29. 7. 2013 11:16

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Nechci děti

Luisa93 napsal(a):

Kdyby takhle uvažovali všichni, tak tu nejsme, no a? big_smile

"Ale ne každej tuhle radost chce mít." - o to přeci vůbec nejde, tuhle radost někteří prostě v sobě nemají, třeba by i chtěli, ale nemají, tak je pak lepší si dítě nepořizovat, ale někdo řiká, že tu radost prožije až to dítě mít bude, "uvidíš, až si ho pořídíš, bude to jiné" ... ale jsou to jenom kecy...

No, u mnoha holek se ty mateřský city otevřou, když se to dítě narodí. Ale u některých ne.
Já spíš nechápu, proč, když řekne, že dítě jednoduše nechtějí, okolí doráží pořád, je to neomalenost.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#72 29. 7. 2013 11:17

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Nechci děti

Mít dítě není povinnost


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#73 29. 7. 2013 11:18

Luisa93
♥♥-----
Registrovaný: 23. 7. 2013
Příspěvky: 60

Re: Nechci děti

"No, u mnoha holek se ty mateřský city otevřou, když se to dítě narodí. Ale u některých ne.
Já spíš nechápu, proč, když řekne, že dítě jednoduše nechtějí, okolí doráží pořád, je to neomalenost"

Jo, souhlasim, problém je, že dopředu nevíš, u které se otevřou a u které neotevřou... A říct, raději to zkus, to je sice pěkné, ale když se pak neotevřou, je to problém (i pro to dítě)

Jinak souhlasím, okolí dokáže být pěkně dotěrné...

Upravil(a) Luisa93 (29. 7. 2013 11:20)

Není tady

 

#74 29. 7. 2013 11:24

Luisa93
♥♥-----
Registrovaný: 23. 7. 2013
Příspěvky: 60

Re: Nechci děti

U těch, co sou mateřské typy už před narozením dítěte, tam se nejspíš vždy otevřou mateřské city. Ale u těch dalších je to pěkný risk, který může odnést i to dítě a celá rodina. Často si lidé pořizují děti prostě proto, že se nudí a neví kam dál, kariéra je neláká, nebo na ní prostě nemaj...

A pak jsou zapřísáhlé anti-mateřské ženy, které vědí "téměř jistě", že dítě nechtějí či zatím nechtějí. Ale je i spousta těch, co jsou mezi...

Litovat se dá jak toho, že si dítě člověk neudělal, tak toho, že si ho udělal. Ale v tom druhém případě se to veřejně nepřiznává, nenosí se to...

Upravil(a) Luisa93 (29. 7. 2013 11:25)

Není tady

 

#75 29. 7. 2013 11:25

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Nechci děti

Luisa93 napsal(a):

"No, u mnoha holek se ty mateřský city otevřou, když se to dítě narodí. Ale u některých ne.Já spíš nechápu, proč, když řekne, že dítě jednoduše nechtějí, okolí doráží pořád, je to neomalenost"

Jo, souhlasim, problém je, že dopředu nevíš, u které se otevřou a u které neotevřou... A říct, raději to zkus, to je sice pěkné, ale když se pak neotevřou, je to problém (i pro to dítě)

Jinak souhlasím, okolí dokáže být pěkně dotěrné...

a tragédie je když se  city neotevřou u vymodleného dítěte kapitulation .

Upravil(a) aprill (29. 7. 2013 11:26)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů