Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 23. 7. 2013 12:58

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: pozvánka na výročí svadby

Rozvod vnímám jako ztracený ráj.
Tak většinou všichni vnímáme konec dětství - někdo dřív, jiný později. Ale není lepší, když tví rodiče si "vzali partnery se kterými byli spokojenější", než abys žila v "ráji" s dvěma nespokojeými lidmi?
s odborníkem jsem to probírala, před lety... Teď bohužel... došlo k zásahu do černého.
To skoro vypadá, jako bys od doby "před lety" pro to "odpuštění" nic neudělala a teď  tě poznání zaskočilo nepřipravenou.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#27 23. 7. 2013 13:07

lepista
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 1150

Re: pozvánka na výročí svadby

helena napsal(a):

Rozvod vnímám jako ztracený ráj.
Tak většinou všichni vnímáme konec dětství - někdo dřív, jiný později. Ale není lepší, když tví rodiče si "vzali partnery se kterými byli spokojenější", než abys žila v "ráji" s dvěma nespokojeými lidmi?
s odborníkem jsem to probírala, před lety... Teď bohužel... došlo k zásahu do černého.
To skoro vypadá, jako bys od doby "před lety" pro to "odpuštění" nic neudělala a teď  tě poznání zaskočilo nepřipravenou.

a) Vše proběhlo strašně rychle. Máma potkala otčíma (svoji bývalou lásku) a čekala dítě, byly to 4 měsíce od potkání kdy jsme se stěhovaly a já musela být "dospělá", starat se sama o sebe, nepřekážet tchyni. Do doby seznámení mí rodiče byli spokojený pár.
b) Ano, neudělala jsem odpuštění, nejde mi to. Hlava velí odpustit, srdce neumí.

Upravil(a) lepista (23. 7. 2013 13:08)

Není tady

 

#28 23. 7. 2013 13:07

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: pozvánka na výročí svadby

lepista napsal(a):

Agewo nevadí i když to logicky vyznívá, že ano. Jak matka, tak pak i otec se znovu oženili a vzali si partnery se kterými byli spokojenější a asi se k sobě i lépe hodí. Já ale napsala, že je mi líto, že nemám svoji původní rodinu. Tam jsem byla doma a na tu nemohu zapomenout. Rozvod vnímám jako ztracený ráj.

nezlob se, ale ve 40 bys měla mít už "svojí" rodinu. Rodiče vnímat už "jen" jako původní rodinu pro dítě. A DOMA bys měla mít sama u sebe , ve tvém věku už né u rodičů. Být dospělá, ne dítě.

Není tady

 

#29 23. 7. 2013 13:09

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: pozvánka na výročí svadby

lepista napsal(a):

helena napsal(a):

Rozvod vnímám jako ztracený ráj.
Tak většinou všichni vnímáme konec dětství - někdo dřív, jiný později. Ale není lepší, když tví rodiče si "vzali partnery se kterými byli spokojenější", než abys žila v "ráji" s dvěma nespokojeými lidmi?
s odborníkem jsem to probírala, před lety... Teď bohužel... došlo k zásahu do černého.
To skoro vypadá, jako bys od doby "před lety" pro to "odpuštění" nic neudělala a teď  tě poznání zaskočilo nepřipravenou.

a) Vše proběhlo strašně rychle. Máma potkala otčíma (svoji bývalou lásku) a čekala dítě, byly to 4 měsíce od potkání kdy jsme se stěhovaly a já musela být "dospělá", starat se sama o sebe, nepřekážet tchyni. Do doby seznámení mí rodiče byli spokojený pár.
b) Ano, neudělala jsem odpuštění, nejde mi to. Hlava velí odpustit, srdce neumí.

jenže nejsi dospělá dodneška.
a to že rodiče byli spokojení může být jen tvůj pohled z venku. nevíš, co mezi nimi přesně bylo, jak se navzájem cítili.
Stejně ze všeho cítím, že jsi matce rozvod ani nový vztah "nedovolila"

Upravil(a) agewa (23. 7. 2013 13:12)

Není tady

 

#30 23. 7. 2013 13:27

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: pozvánka na výročí svadby

Do doby seznámení mí rodiče byli spokojený pár.
To je ovšem tvůj pohled, navíc zkreslený dětským věkem.
neudělala jsem odpuštění, nejde mi to. Hlava velí odpustit, srdce neumí
Způsob ti neporadím... ale tobě opravdu nevadí žít s červíčkem, kterej užírá a užírá? Nebylo by odpuštění přínosem i pro tebe?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#31 23. 7. 2013 13:43

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: pozvánka na výročí svadby

píšeš, že tatínek zemřel..takže, kdyby maminka zůstala s ním, byla by dnes nejspíš vdova.. To bys jí jistě nepřála.
Na svatební oslavu nechoď. Řekni mamince, že je to jejich den,a si ho užijí spolu, ale po ní si o skutečném důvodu s ní promluv. Tím, že to mᚠv sobě nevyřešené a především s ní nevyřešené, to jen klíčí a roste. Dost možná tě překvapí, co ji k tomu vedlo. Jako malá jsi byla jistě ušetřena jejich konfliktů a tak se ti jejich vztah mohl zdát ideální.

Nicméně, nkdy se prostě stane, že lidé opustí i fungující vztah pro svou dávnou lásku. Když jim to vyjde, je to fajn. mamince ,jak se zdá , to vyšlo. Jde spíš o to, aby to neodnesly děti. Pokud ti mamka umožnila vídat se s tátou dál a nekladla překážky je čas jí odpustit.


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#32 23. 7. 2013 13:47

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: pozvánka na výročí svadby

agewa napsal(a):

lepista napsal(a):

Agewo nevadí i když to logicky vyznívá, že ano. Jak matka, tak pak i otec se znovu oženili a vzali si partnery se kterými byli spokojenější a asi se k sobě i lépe hodí. Já ale napsala, že je mi líto, že nemám svoji původní rodinu. Tam jsem byla doma a na tu nemohu zapomenout. Rozvod vnímám jako ztracený ráj.

nezlob se, ale ve 40 bys měla mít už "svojí" rodinu. Rodiče vnímat už "jen" jako původní rodinu pro dítě. A DOMA bys měla mít sama u sebe , ve tvém věku už né u rodičů. Být dospělá, ne dítě.

Pěkně jsi to napsala,výstižněji to už ani nejde.Mám z toho u Lepisty ten sám pocit - přece kdyby žila jako normální ženská,když ne i s dětmi,tak alespon s přítelem,tak už se dávno nezaobírá letitými záležitostmi,které jsou dávno jednak pryč (dětský ráj) a jednak dané (otčím+matka).Měla by spoustu svých starostí,radostí,plánů,me celkem i divný,že nikdy nezatoužila po dětech,to se taky u běžných ženských často nevidí.
Takže já bych to viděla na odbornou duševní pomoc,kde ti pomůžou odpoutat se od toho co bylo a co už nemůžeš změnit a žít svým životem konečně.Nepřijde mi normální ve tvém věku vyčítat něco matce,kor co se partnerských vztahů týká.

Není tady

 

#33 23. 7. 2013 15:52

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: pozvánka na výročí svadby

zase je pravda,  že to od její mámy byl teda taky docela fofr, někoho potkat a během krátký doby táhnout děcka pryč ..
a už se s otcem stýkaly nebo ne, tak to ji taky mohlo napadnout, že to pro ty děcka bude docela záhul, když jim překope takhle život.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#34 23. 7. 2013 15:58

lepista
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 1150

Re: pozvánka na výročí svadby

laminanonte napsal(a):

Na svatební oslavu nechoď. Řekni mamince, že je to jejich den,a si ho užijí spolu, ale po ní si o skutečném důvodu s ní promluv. Tím, že to mᚠv sobě nevyřešené a především s ní nevyřešené, to jen klíčí a roste.

Laminanonte, to mě nenapadlo a přijde mi to jako dobrá rada. Jejich den. To zní nekonfliktně.

Není tady

 

#35 23. 7. 2013 16:02

lepista
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 1150

Re: pozvánka na výročí svadby

Jaku napsal(a):

.Mám z toho u Lepisty ten sám pocit - přece kdyby žila jako normální ženská,když ne i s dětmi,tak alespon s přítelem,tak už se dávno nezaobírá letitými záležitostmi,které jsou dávno jednak pryč (dětský ráj) a jednak dané (otčím+matka).yčítat něco matce,kor co se partnerských vztahů týká.

Právě když jsem žila u přítele tak jsem se tím trápila asi nejvíce a šla jsem pro odbornou pomoc. Nyní jsem měla spoustu let klid, dokud nepřišla ta pozvánka. Samotnou mě překvapilo, že mě to tak vzalo.

Není tady

 

#36 23. 7. 2013 18:12

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: pozvánka na výročí svadby

lepista napsal(a):

Jaku napsal(a):

.Mám z toho u Lepisty ten sám pocit - přece kdyby žila jako normální ženská,když ne i s dětmi,tak alespon s přítelem,tak už se dávno nezaobírá letitými záležitostmi,které jsou dávno jednak pryč (dětský ráj) a jednak dané (otčím+matka).yčítat něco matce,kor co se partnerských vztahů týká.

Právě když jsem žila u přítele tak jsem se tím trápila asi nejvíce a šla jsem pro odbornou pomoc. Nyní jsem měla spoustu let klid, dokud nepřišla ta pozvánka. Samotnou mě překvapilo, že mě to tak vzalo.

To je zajímavý nebo spíš nenormální.Fakt by to chtělo pravděpodobně u tebe zapracovat na psychice.

Není tady

 

#37 23. 7. 2013 22:59

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: pozvánka na výročí svadby

agewa napsal(a):

lepista napsal(a):

Agewo nevadí i když to logicky vyznívá, že ano. Jak matka, tak pak i otec se znovu oženili a vzali si partnery se kterými byli spokojenější a asi se k sobě i lépe hodí. Já ale napsala, že je mi líto, že nemám svoji původní rodinu. Tam jsem byla doma a na tu nemohu zapomenout. Rozvod vnímám jako ztracený ráj.

nezlob se, ale ve 40 bys měla mít už "svojí" rodinu. Rodiče vnímat už "jen" jako původní rodinu pro dítě. A DOMA bys měla mít sama u sebe , ve tvém věku už né u rodičů. Být dospělá, ne dítě.

S druhou a treou vetou súhlasím, s prvou nie - neexistuje podža mňa žiadna povinnos, zákonná, morálna ani iná, ma rodinu. (Ale neexistuje ani povinnos rodičov by nimi pre dospelé deti až do smrti a kašla na vlastný život...)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#38 23. 7. 2013 23:05

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: pozvánka na výročí svadby

lepista napsal(a):

helena napsal(a):

Rozvod vnímám jako ztracený ráj.
Tak většinou všichni vnímáme konec dětství - někdo dřív, jiný později. Ale není lepší, když tví rodiče si "vzali partnery se kterými byli spokojenější", než abys žila v "ráji" s dvěma nespokojeými lidmi?
s odborníkem jsem to probírala, před lety... Teď bohužel... došlo k zásahu do černého.
To skoro vypadá, jako bys od doby "před lety" pro to "odpuštění" nic neudělala a teď  tě poznání zaskočilo nepřipravenou.

a) Vše proběhlo strašně rychle. Máma potkala otčíma (svoji bývalou lásku) a čekala dítě, byly to 4 měsíce od potkání kdy jsme se stěhovaly a já musela být "dospělá", starat se sama o sebe, nepřekážet tchyni. Do doby seznámení mí rodiče byli spokojený pár.
b) Ano, neudělala jsem odpuštění, nejde mi to. Hlava velí odpustit, srdce neumí.

Neviem, či je čo odpúša... Kožko si vtedy mala rokov?


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#39 24. 7. 2013 7:09

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: pozvánka na výročí svadby

Neviem, či je čo odpúša
Myslím, že není podstatný jestli je nebo není - ale jak ona sama to cítí. Má-li pocit, že jí máma "ublížila", pak je odpuštění (téměř) jedinej způsob, jak se s tím srovnat.
Když ti někdo by i nechtěně šlápne na kuří oko, je to podobný jako lepistino "Hlava velí odpustit, srdce neumí." Předpokládáš, že to nebylo schválně, ale bolí tě to stejně. A když se dotyčnej navíc ani neomluví, bolí to tuplovaně.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#40 24. 7. 2013 7:32

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: pozvánka na výročí svadby

Selima napsal(a):

agewa napsal(a):

lepista napsal(a):

Agewo nevadí i když to logicky vyznívá, že ano. Jak matka, tak pak i otec se znovu oženili a vzali si partnery se kterými byli spokojenější a asi se k sobě i lépe hodí. Já ale napsala, že je mi líto, že nemám svoji původní rodinu. Tam jsem byla doma a na tu nemohu zapomenout. Rozvod vnímám jako ztracený ráj.

nezlob se, ale ve 40 bys měla mít už "svojí" rodinu. Rodiče vnímat už "jen" jako původní rodinu pro dítě. A DOMA bys měla mít sama u sebe , ve tvém věku už né u rodičů. Být dospělá, ne dítě.

S druhou a treou vetou súhlasím, s prvou nie - neexistuje podža mňa žiadna povinnos, zákonná, morálna ani iná, ma rodinu. (Ale neexistuje ani povinnos rodičov by nimi pre dospelé deti až do smrti a kašla na vlastný život...)

tak jsem to nemyslela, myslela jsem tím, že jeji "dětská" rodina by měla být už "odžitá", ted by měla mít jinou "dospelou " a je jedno jestli to bude jen ona sama nebo s přítelem nebo s svými dětmi.

Není tady

 

#41 24. 7. 2013 7:39

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: pozvánka na výročí svadby

myslela jsem tím, že jeji "dětská" rodina by měla být už "odžitá"
Někdy je to "neodžití" způsobený rodiči, pro který je dítě pořád "dítě", který odmítají "pustit do života" - a to klidně i v případě, že má vlastní rodinu, přítele, děti...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#42 24. 7. 2013 7:48

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: pozvánka na výročí svadby

helena napsal(a):

Někdy je to "neodžití" způsobený rodiči, pro který je dítě pořád "dítě", který odmítají "pustit do života" - a to klidně i v případě, že má vlastní rodinu, přítele, děti...

To je výmluva nedospělého člověka. To je můj život a je na mně, nakolik se ve 46 nebo tak nějak, co je lepistě, dám stále ovlivňovat rodiči nebo ne.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#43 24. 7. 2013 7:49

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: pozvánka na výročí svadby

helena napsal(a):

myslela jsem tím, že jeji "dětská" rodina by měla být už "odžitá"
Někdy je to "neodžití" způsobený rodiči, pro který je dítě pořád "dítě", který odmítají "pustit do života" - a to klidně i v případě, že má vlastní rodinu, přítele, děti...

nemyslím, že je to tento případ.
Spíšto na mě působí opačně, že L. se bojí "jít" dál. Idealizuje si dětství (dětský ráj) a odmítá dospěle přijmout, že její rodiče si našli jiné partnery a nezustali spolu.

Není tady

 

#44 24. 7. 2013 7:51

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: pozvánka na výročí svadby

To je výmluva nedospělého člověka.
Holt všichni nedospějou... big_smile To se stává...
A to, jestli se "dám stále ovlivňovat rodiči nebo ne" může mít X důvodů.

Spíšto na mě působí opačně, že L. se bojí "jít" dál.
Dobře - ale těžko tu můžeme určit, z čeho ten "strach" pramení. Jestli (například) z tý touhy po "ztraceným ráji", nebo (zase například) by stejným způsobem svůj "domov ideálního dětství" neopustila i tehdy, když by její rodiče zůstali spolu.

Upravil(a) helena (24. 7. 2013 7:55)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#45 24. 7. 2013 8:06

lepista
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 1150

Re: pozvánka na výročí svadby

Selima napsal(a):

Kožko si vtedy mala rokov?

Šest.

Není tady

 

#46 24. 7. 2013 8:13

lepista
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 1150

Re: pozvánka na výročí svadby

Děkuji za všechny komentáře. Tímto tématem jsem spíše chtěla dostat radu jak se ze setkání vymluvit. Rozbor mé psychiky je přínosný nicméně mi to nepomůže s touto konkrétní situací - oslavou - která se bude konat cca do deseti dnů. Do té doby se obávám nedokáži totálně změnit.
Mnohé máte poznámku ve smyslu, že je to dávno a dávno to mělo přestat být podstatné. Já myslela, že všichni vzpomínáme na své dětství a z něho si něco neseme celý život. A´t už je to hezké či bolavé.

Není tady

 

#47 24. 7. 2013 8:26

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: pozvánka na výročí svadby

Já myslela, že všichni vzpomínáme na své dětství a z něho si něco neseme celý život. A´t už je to hezké či bolavé.
To samozřejmě ano... ale nemělo by to ovlivňovat celej zbytek našeho života. Zvláště pak negativně.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#48 24. 7. 2013 8:27

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: pozvánka na výročí svadby

Vzpomínáme - to určitě. Ale na místě je nenechat se tím bolavým ovlivňovat v dospělosti, přijmout to, vyrovnat se s tím. Sami nebo třeba i s pomocí terapeuta. Taky se mi to daří až po pomoci terapeuta.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#49 24. 7. 2013 8:43

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: pozvánka na výročí svadby

lepista napsal(a):

Selima napsal(a):

Kožko si vtedy mala rokov?

Šest.

No, to je dos málo. Ale skús tej svojej malej šesročnej ja vysvetli z pohžadu svojho dospelého ja, že obaja rodičia ju mali stále radi, rozvod neurobili JEJ, ale sebe... a koniec koncov jej dali aj spojenca-súrodenca. wink

Upravil(a) Selima (24. 7. 2013 8:44)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#50 24. 7. 2013 8:50

mikuelini
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 1. 2007
Příspěvky: 611

Re: pozvánka na výročí svadby

Jaku napsal(a):

agewa napsal(a):

lepista napsal(a):

Agewo nevadí i když to logicky vyznívá, že ano. Jak matka, tak pak i otec se znovu oženili a vzali si partnery se kterými byli spokojenější a asi se k sobě i lépe hodí. Já ale napsala, že je mi líto, že nemám svoji původní rodinu. Tam jsem byla doma a na tu nemohu zapomenout. Rozvod vnímám jako ztracený ráj.

nezlob se, ale ve 40 bys měla mít už "svojí" rodinu. Rodiče vnímat už "jen" jako původní rodinu pro dítě. A DOMA bys měla mít sama u sebe , ve tvém věku už né u rodičů. Být dospělá, ne dítě.

Pěkně jsi to napsala,výstižněji to už ani nejde.Mám z toho u Lepisty ten sám pocit - přece kdyby žila jako normální ženská,když ne i s dětmi,tak alespon s přítelem,tak už se dávno nezaobírá letitými záležitostmi,které jsou dávno jednak pryč (dětský ráj) a jednak dané (otčím+matka).Měla by spoustu svých starostí,radostí,plánů,me celkem i divný,že nikdy nezatoužila po dětech,to se taky u běžných ženských často nevidí.
Takže já bych to viděla na odbornou duševní pomoc,kde ti pomůžou odpoutat se od toho co bylo a co už nemůžeš změnit a žít svým životem konečně.Nepřijde mi normální ve tvém věku vyčítat něco matce,kor co se partnerských vztahů týká.

Co to je-kdyby zila jako normalni zenska..? Co je Jaku podle Tebe normalni ?Mit deti a rodinu a kdo to nema je jako nenormalni ,to snad ne? To je strasne omezeny nazor

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů