Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 26. 6. 2013 11:09

terezaw
♥------
Registrovaný: 11. 9. 2009
Příspěvky: 6

Dřez nerez nebo Fragranit ?

dobrý den,

váhám mezi dřezem nerezovým nebo z Fragranitu? S nerezovým mám zkušenost a zaschlé kapičky apod. nevadí. U Fragranitu jsem se dočetla, že na světlém odstínu zůstávají fleky od kávy a čaje, tmavé odstíny zase šednou kolem výpustě ... Děkuju předem za vaše názory.

Není tady

 

#2 26. 6. 2013 12:52

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Dřez nerez nebo Fragranit ?

mám asi 10 let černej granitovej dřez a spokojenost. nerez se mi nelíbí a kapky mě rozčilují. je tedy pravda, že když je úplně suchej, tak je na jednom místě lehce šedý, ale jakmile se pustí voda, není nic vidět.


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#3 22. 7. 2016 10:18

Mekky
♥------
Registrovaný: 22. 7. 2016
Příspěvky: 2

Re: Dřez nerez nebo Fragranit ?

Taky nedám dopustit na granit. A co se týče těch fleků, těm se dá lehce předejít tím, že vždy vytřete dřez dosucha. Co ale může být problém je vodní kámen, na ten totiž vařící ocet nezabírá tak dobře, jako na nerezovém dřezu. Na ten raději používám čistič speciálně na vodní kámen... Těch přípravků je opravdu spousta a nejenom na vodní kámen, ale taky jako prevence proti němu a proti jakýmkoli dalším usazeninám. Ke dřezu jsme dostali Antikalk na vodní kámen, používám ho zhruba dvakrát do roka a žádné trápení s tím není...

Není tady

 

#4 19. 9. 2016 15:24

AnnRea
♥------
Registrovaný: 8. 7. 2016
Příspěvky: 4

Re: Dřez nerez nebo Fragranit ?

terezaw napsal(a):

dobrý den,

váhám mezi dřezem nerezovým nebo z Fragranitu? S nerezovým mám zkušenost a zaschlé kapičky apod. nevadí. U Fragranitu jsem se dočetla, že na světlém odstínu zůstávají fleky od kávy a čaje, tmavé odstíny zase šednou kolem výpustě ... Děkuju předem za vaše názory.

Máme doma granit a jsem spokojená. Je sice pravda, že je potřeba ho čistit od těch fleků, obzvláště, pokud je v bílé barvě, ale na druhou stranu, pokud v něm nenechᚠten čaj/kafe plavat a hned to splácheš, tak potom to stačí čistit tak jednou do roka... Vydrží opravdu hodně, škrábance jsem zatím udělat nedokázala, nebo je alespoň není vidět :-). Obzvláště pokud nemᚠmyčku, volila bych granit... Je to investice na několik dekád.

Není tady

 

#5 18. 10. 2016 16:24

Mekky
♥------
Registrovaný: 22. 7. 2016
Příspěvky: 2

Re: Dřez nerez nebo Fragranit ?

Na fleky od čaje a kávy je docela dobrej tenhle. Požila jsem ho zatím jen jednou, ale zabralo to prakticky okamžitě... nechala jsem ho 5 minut působit a pak to šlo pod proudem horké vody krásně dolů :-)

Není tady

 

#6 19. 10. 2016 14:48

AnnRea
♥------
Registrovaný: 8. 7. 2016
Příspěvky: 4

Re: Dřez nerez nebo Fragranit ?

To je pravda. Já občas používám tuhle pastu, která mi ještě zbyla a je sice na nerez, ale funguje docela dobře i na granit - pasta.

Není tady

 

#7 21. 6. 2017 13:41

pavla.bedn
♥------
Registrovaný: 19. 1. 2017
Příspěvky: 9

Re: Dřez nerez nebo Fragranit ?

Jestli máte zájem o to, vyzkoušet něco jiného kromě dřezu, tak určitě doporučím granit, ostatně, jak už bylo zmíněno nahoře v komentáři. Sice je potřeba se o něj trošku více starat (kdyby někdo nevěděl jak, tak tady si to může přečíst: https://eshop-alveus.cz/content/38-jak- … itovy-drez), ale to nevadí, za ten nádherný a moderní nádech kuchyně to stojí smile

Není tady

 

#8 20. 6. 2018 13:54

Jarmulka
♥------
Registrovaný: 20. 6. 2018
Příspěvky: 1

Re: Dřez nerez nebo Fragranit ?

Ahoj, my jsme spoustu let měli doma klasický dřez, už z dob dětství si ho pamatuju. No ale co jsme se stěhovali do baráčku tak jsme řešili novou kuchyni a chtěli jsme už granitový, vybrali jsme  odsud a máme již 10 let, naprostá spokojenost, můžu jen doporučit.

Upravil(a) Jarmulka (20. 6. 2018 13:56)

Není tady

 

#9 20. 6. 2018 16:26

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Dřez nerez nebo Fragranit ?

Jarmulka napsal(a):

Ahoj, my jsme spoustu let měli doma klasický dřez, už z dob dětství si ho pamatuju. No ale co jsme se stěhovali do baráčku tak jsme řešili novou kuchyni a chtěli jsme už granitový, vybrali jsme xxx a máme již 10 let, naprostá spokojenost, můžu jen doporučit.

Hm - e-shop sice už pár let funguje... ale výrobce zboží má zápis do rejstříku 26. srpna 2013 vissla


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#10 20. 6. 2018 17:12

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Dřez nerez nebo Fragranit ?

No a co jako? Komu to prospěje? lol


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#11 24. 11. 2018 0:34

marketulka
♥------
Registrovaný: 24. 11. 2018
Příspěvky: 1

Re: Dřez nerez nebo Fragranit ?

Tak co si budem, každej má prostě rád něco jinýho a pro každýho je taky důležitý něco jinýho. My máme teďka objednanej granitovej tady , tak jsem zvědavá, jakej bude. Doteďka jsme měli vždycky nerez a docela mi vadily ty fleky od tvrdý vody.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů