Oznámení

15. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

15. října : Různé životní příběhy, trápení i radosti a starosti žen si s námi můžete pročítat v našem magazínu.

29. září : Uvařme si spolu dietní květákové kari.

#1 25. 6. 2013 18:00

alyxa
♥♥-----

Bechtěrevova choroba

ahoj, najdu zde nekoho s touto nemocí ? Nekolik let trpim bolestmi rukou, pateře, stale me posilali  na dalsi a dalsi vysetreni a nikde nic. Az jednu pani doktorku z neurologie napadlo me poslat na revmatologii, kde mi podle vysledku krevnich testu sdělili  diagnozu bechtěrev a jestě že jsem majitelkou antigenu HLA -B27... Rada bych vedela jak s touhle nemoci zvladate chodit do prace , jak casto cvicite a jak to snasite psychicky.. ja se s tim nejak porad nemuzu srovnat

Není tady

#2 21. 2. 2014 23:17

Jaju
♥------

Re: Bechtěrevova choroba

Milá Alyxo, já mám Bechtěreva zjištěného od roku 1987,kdy mi bylo 18 let. Dostala jsem silný zánět v oblasti beder,neldříve mě léčili doma asi 10 dnů a pak byl odjezd do nemocnice nevyhnutelný.Měla jsem tak silný zánět, že že jsem byla na pokraji smrti. Chodili se na mě dívat různí odborníci, dělali mi různá vyšetření, začali u očí a pokračovali postupně až jsem prodělala opravdu vyjímečné vyšetření kyčelních kloubů přes konečník. Hematologie, neurologie, počítačová scintigrafie....Podezření na tuberkulózu kostí, rakovinu kostí a pak to přišlo...poslali mne opět na hematologii a zjistili mi antigen HLA-B27. Trvalo to 3 měsíce, znova jsem se učila chodit, za tu dobu jsem do sebe dostala 2500 prášků. Byly proti bolesti, antibiotika, Prednison atd. No byla jsem taky z toho vedle, musím chodit na revmatologii, musím však říct, že to flákám, protože zaměstnavatel, resp. naše vedoucí je divná paní, která si myslí, že bychom měli pro svou práci dýchat a na paragraf se tváří jako by ho platila ze svého. Mám však v úmyslu co nejdřív navštívit mou revmatol., mám problém s patou. Bohužel mám práci, kdy třeba sedím 8 hodin v takové až strnulé poloze, takže když mám práci, u které se můžu hýbat, tak to rozhodně vítám. Já vím, měla bych cvičit,je to nutné. Musím však dodat, že na to nemyslím, že ho mám. Psychika dělá divy. Dobře mi vždy dělají termály, jezdíváme Meděr. Roky přibývají, vím, že změny na páteři mám, byla jse na rentgenu, jsou to asi 4 roky. Nikdo to na mě nepozná, ale bývám tělesně vyčerpaná. Tak nevím jestli Ti (mohu tykat?)  to pomohlo že jsem se tu tak rozepsala...Každopádně to nemá stejný průběh u každého, mám spolužáka, který to má od roku 1995 taky a je na tom podstatně hůř. Je už na důchodě. Takže hodně sil a nepropadat panice, jsou lidi, co jsou na tom podstatně hůř. Když budeš chtít, tak napiš...

"Vžy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než z hlupákem o něčem rozumném."
                                 Paul-louis-Courier

Není tady

#3 28. 6. 2014 6:10

slunicko1806
♥------

Mě na tuto nemoc začal aspoň trochu pomáhat přípravek Enzycol, vyzkoušej smile

Není tady

#4 14. 1. 2015 16:00

alyxa
♥♥-----

děkuji za odpovědi, asi opožděně , dlouho totiž nikdo nereagoval ... big_smile  S nemocí už jsem se tak nějak srovnala, ja bohužel mam problém s antirevmatikama, velké bolesti žaludku, střev , průjem... tak jsme je přestala užívat a snažím se vystačit s dorsiflexem a ibalginem ... ten enzycol zkusím, dík za radu . Jaju tykat mužes , žádny problém smile Já mám tak nějak trvalé bolesti prstů, zápěstí a poslední dobou se přidala i bolest loktů , ramen+ bederní a krční páteř , takže mě bolí vlastně skoro všechno big_smile Tu vyčerpanost taky znám ta je hodně nepříjemná a nejde překonat . Ted hlavně řeším práci, žádnou nemám a těma omezeníma co mi revmatoložka napsala asi žádnou nenajdu, dneska chtějí jen zdravé a nebo invalidní lidi. Takže marně hledám už druhý rok a mezitím chodim dělat zástupy za dovolený do jedný nemocnice , sice je to fyzicky celkem vyčerpávajíci , ale aspoň se dostanu mezi fajn lidi  a taky vidím pacienty, kteří jsou na tom určitě hůř než já.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí