Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 21. 6. 2013 13:22

pavla123
♥------
Registrovaný: 21. 6. 2013
Příspěvky: 4

Stavební spoření ČSS /liška /

Dobrý den, mám na Vás tady prosbu ohledně tohoto stavebního spoření. Možná se tím tady i někdo zabývá a poradí mi.
Před chvílí mi volala paní poradkyně z tohoto stavbeního spoření a že se mám k ní dostavit a domluvit se dál se spořením. Samozřejmě je to kvůli změnám od r. 2014 a to státní podpora a úroky. Více mi neřekla, protože po telefonu by to bylo na dlouho a není nad osobní návštěvu.
Bohužel tu teď nebudu z důvodu dovolené, tak se k ní dostanu až v červenci.Ale přece jenom bych ráda věděla trochu více než k ní zajdu.

Mám stavební spoření od r. 2003. A teď by mi zajímalo jak to bude se státní podporou.Sice jsem na netu něco našla, ale není mi to jasné.
Státní podpora se bude vyplácet pouze tomu kdo bude rekonstruovat byt atd. Jenže já tohle v úmyslu nemám / vše mám hotové již dříve /.
A teď otázka. Když bych si tedy toto stavební spoření nechala a dále na něj spořila a bohužel nevyužiji rekonstrukce atd. To mi jako vezmou všechny státní podpory, které jsem od nich za ty léta dostala?
A nebo jenom od roku 2014 nebudu mít nárok?
Na tuhle otázku nemohu nikde najít odpověď a nebo špatně hledám.
Mám teď dilema zda peníze vybrat či nechat.

Budu Vám vděčná za každou odpověď. Předem všem děkuji a přeji hezký den. Pavlína

Není tady

 

#2 21. 6. 2013 14:17

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Stavební spoření ČSS /liška /

pavla123 napsal(a):

To mi jako vezmou všechny státní podpory, které jsem od nich za ty léta dostala?
A nebo jenom od roku 2014 nebudu mít nárok?
Na tuhle otázku nemohu nikde najít odpověď a nebo špatně hledám.

buď špatně hledᚠnebo špatně čteš, protože po zadání dotazu stavební spoření 2014 hned v prvním odkazu je vše srozumitelně vysvětleno:
http://byznys.ihned.cz/c1-55517210-nejv … ich-vyuzit

pro jistotu z článku:
Takzvané účelové vázání státní podpory na bydlení se má týkat jen státní podpory, na kterou vznikne nárok až v roce 2014. Nikoliv na předchozí státní podporu, ani na peníze, které si na něm klient sám naspořil, ani na úroky, které už získal.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#3 21. 6. 2013 15:14

pavla123
♥------
Registrovaný: 21. 6. 2013
Příspěvky: 4

Re: Stavební spoření ČSS /liška /

Hmmm špatně hledám.
Bety děkuji Vám za odkaz. Uvidím co mi řekne na stavebku a podle toho se zařídím. Já už jim totiž nevěřím.Mám starou smlouvu a stejnak jsem / ale to všichni co spoříme / spadli pod nové podmínky. Viz. státní podpora ze 4500 Kč na 2000 Kč.

Není tady

 

#4 21. 6. 2013 19:59

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Stavební spoření ČSS /liška /

Žádná změna zákona ještě nebyla schválena, tak nešil. Nechápu, proč lidé plaší, aniž byl schválen zákon. Všechno, co se píše, jen jen takové cobykdyby. Až bude schváleno, pak řeš.
Také se mluví/píše o tom, že o státní podporu nepřijdeš, když spoření nepoužiješ na byt, ale převedeš ho pak na penzijko. A stejně může být vše nakonec úplně jinak. Kdoví, co se bude dít, jestli nebudou předčasné volby a parlament žádné zákony schvalovat nebude a nechá to tomu novému...
Dokud si to nepřečteš ve Sbírce zákonů, tak je zbytečné a ukvapené řešit.

Upravil(a) Eva. (21. 6. 2013 20:06)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#5 21. 6. 2013 20:03

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Stavební spoření ČSS /liška /

Jo a nezdá se mi, že bys měla jednu smlouvu od roku 2003 až do dnešního dne. To bys musela mít cílovou částku milionovou a zaplatit vysoký poplatek ve výši 1 % z cílové částky při uzavření smlouvy nebo navyšování. Jedině, že bys spořila stovku měsíčně...


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#6 21. 6. 2013 20:32

pavla123
♥------
Registrovaný: 21. 6. 2013
Příspěvky: 4

Re: Stavební spoření ČSS /liška /

Milá Evo, až to bude podepsané to už asi bude dot pozdě ne?
Když nevíš opověď tak se prosím tě do toho .... 
A jinak musím vědět JÁ, kdy jsem si smlouvu uzavírala.Ano bylo to v roce 2003 a nešetřím si po 100 Kč šetřím tolik, abych dostala plnou státní podporu. Do cílové částky ti je houby. :-)

Není tady

 

#7 21. 6. 2013 20:53

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Stavební spoření ČSS /liška /

Bety ti dala hodně starý odkaz, který už dávno není aktuální.
Tady mᚠaktuálnější a stejně to může být ještě úplně jinak. A obvykle, když se schválí zákon, bývají tam přechodná ustanovení, která dávají čas řešit. Takže pozdě nebude. Stačí se jen pořádně zajímat a hlídat si, až bude zákon schválený.

Tady mᚠaktuálnější odkaz, a znovu opakuju - kdoví, co, jestli a kdy bude doopravdy schváleno.
http://byznys.ihned.cz/c1-59748860-velk … im-sporeni

Nebo tady:
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonom … si-nebude/

Upravil(a) Eva. (21. 6. 2013 20:56)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#8 21. 6. 2013 21:06

pavla123
♥------
Registrovaný: 21. 6. 2013
Příspěvky: 4

Re: Stavební spoření ČSS /liška /

Evi děkuji za odkazy jdu si je pročíst.
Je mi jasný, že se vše může změnit kor teď co se děje. Ale sama víš, jak to je. I když mᚠstarou smlouvu, kde byly dané podmínky. A najednou si někdo nahoře vzpomene a změní i ty staré stávající smlouvy. Tohle není fer vůči nám.
Stejnak musím zajít za tou poradkyní uvidím co řekne ona.Jestli ví už trochu více, což pochybuji.

Dala jsem sem dotaz, že třeba se tím někdo živí a mohl mi poradit. Jinak Vám holky děkuji, že jste si udělaly čas a přeji hezký večer.

Není tady

 

#9 21. 6. 2013 22:48

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Stavební spoření ČSS /liška /

pavla123 napsal(a):

Evi děkuji za odkazy jdu si je pročíst.
Je mi jasný, že se vše může změnit kor teď co se děje. Ale sama víš, jak to je. I když mᚠstarou smlouvu, kde byly dané podmínky. A najednou si někdo nahoře vzpomene a změní i ty staré stávající smlouvy. Tohle není fer vůči nám.
Stejnak musím zajít za tou poradkyní uvidím co řekne ona.Jestli ví už trochu více, což pochybuji.

Dala jsem sem dotaz, že třeba se tím někdo živí a mohl mi poradit. Jinak Vám holky děkuji, že jste si udělaly čas a přeji hezký večer.

Hlavně se nenech tou slavnou poradkyní uvrtat do navýšení stávající cíl.částky - přišla by jsi o spoustu tisíc na úrocích,pokud mᚠtedy už dost našetřeno.Navýšením totiž přejdeš automaticky na jiné,pro tebe podstatně horší podmínky úročení.Navíc je poradkyně hodně oprsklá,že těotravuje,at za ní přijdeš - normálně se s ní domluv,že pokud ti něco chce,tak at hned pozadím,a přijde za tebou ona - je to běžná praxe a ona si to takto ulehčuje.A vůbec napíšu ti to tak - pkud ty nic vyloženě nechceš měnit,ani tam nechod,se stavebkem zatím není nic nového,vše je v jednání.
Pokud mᚠještě rezervu u cíl.částky,nechej si smlouvu dále běžet,a spoř si tam dál.

Není tady

 

#10 22. 6. 2013 8:26

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Stavební spoření ČSS /liška /

pavla, jestli mᚠuž spoření tak dlouho, já bych na tvém místě smlouvu vypověděla. Počkala bych, co doopravdy schválí a podle toho bych si ne/založila nové stavební spoření. Protože dříve nebo později určitě nějakou negativní změnu schválí.
A jak píše Jaku, taky bych se podívala, jakou mám ještě rezervu do cílové částky. Pokud minimální, určitě bych smlouvu vypověděla. Když teď navýšíš cílovou a budeš dál spořit, zbytečně zaplatíš další poplatky.

Upravil(a) Eva. (22. 6. 2013 8:28)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů